Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Bieżnia w domu?
Autor Wiadomość
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 08:52   

Dla mnie bieżnia w domu to zły pomysł. O wiele lepsze są ćwiczenia na Orbitreku a jeżeli lubisz biegać to masz do tego parki i tym podobne miejsca :)
 
     
miachalnn 

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 19, 2016 10:48   Bieżnia w domu

Ja staram się biegać na dworze jak jest ładna pogoda, tylko niestety nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda, bieżnia to dobry pomysł. Moją mam już od jakiegoś czasu, na hop-sport.pl można znaleźć kilka modeli cenowo też się różnią, uważam, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra. Ja mam elektryczną, jednak każdemu może odpowiadać co innego ;)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Paź 19, 2016 12:31   

miachalnn napisał/a:
nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra.

Wręcz przeciwnie:
Najlepsze są ścieżki w terenie.
miachalnn napisał/a:
nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda,

To gdzie Ty mieszkasz?
U nas, w Polsce nie tak rzadko. Dni z opadami jest stosunkowo niewiele a we wszystkie pozostałe można biegać.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Paź 19, 2016 14:02   

Dobrze mieszkamy.
:viva:

Mapka po kliknięciu się powiększy.

http://static.geekweek.pl...05_geekweek.png


8)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Paź 20, 2016 10:51   

EAnna napisał/a:
miachalnn napisał/a:
nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra.

Wręcz przeciwnie:
Najlepsze są ścieżki w terenie.
miachalnn napisał/a:
nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda,

To gdzie Ty mieszkasz?
U nas, w Polsce nie tak rzadko. Dni z opadami jest stosunkowo niewiele a we wszystkie pozostałe można biegać.

Kiedy pada biega się wyśmienicie. No chyba że jest konkretne oberwanie chmury to wtedy tylko dla hardcorowców.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 21, 2016 09:35   

W okresie jesiennym raczej różnie bywa z pogodą, dlatego jak ktoś chce regularnie biegać na świeżym powietrzu, to powinien być gotowy na wszelkie warunki pogodowe. ;P
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Paź 21, 2016 10:11   

pogodny napisał/a:
W okresie jesiennym raczej różnie bywa z pogodą, dlatego jak ktoś chce regularnie biegać na świeżym powietrzu, to powinien być gotowy na wszelkie warunki pogodowe. ;P

Dokładnie. Nawet jak się przemoknie i wychłodzi to też nic wielkiego się nie dzieje, najwyżej kilka dni wolnego ;) Lub w moim przypadku febra, dwa razy mi się uaktywniła po takim bieganiu w ciągu kilku lat. Po za tym, było super.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 09:12   

gudrii napisał/a:
Lub w moim przypadku febra, dwa razy mi się uaktywniła po takim bieganiu w ciągu kilku lat. Po za tym, było super.
Gdzie się Pan nabawił febry?
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 14:08   

Musi to być jakiś regionalizm, też "pierwsze słyszę".

wiki napisał/a:
Zakażenia opryszczkowe

Opryszczka zwykła lub opryszczka pospolita, potocznie zimno lub febra (łac. Herpes simplex) – choroba zakaźna wywołana przez wirusy HSV1 i HSV2 (Herpes simplex virus).

:|
 
     
Maagi

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 10, 2016 10:57   

Bieżnia na zimę jest super! Przy minusowych temperaturach nie da się biegać, a tak mamy w domu 22C, w sam raz:)
 
     
drewiński

Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 7
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 22:25   

bieżnia jest dobrym pomysłem jeśli sama masz motywacje i jesteś wytrwała. moja mama kupiła sobe bieżnie jakeiś dwa lata temu, na początku pobiegała na niej przez miesiąc, potem miała jeszcze jedno podejście, a teraz bieżnia stoi nieużywana, bo mama postanowiła biegać z koleżanką na świeży powietrzu. także dobrze się zastanów bo możesz marnować pieniądze. bieganie na świeżym powietrzu jest udżo przyjemniejsze :)
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Pon Sty 16, 2017 16:51   

Zgadzam się, że jeśli kupować to tak od 4 tys w górę - sama postawiłam na markę kettler. A czy przyda się? Ja osobiście wole biegać na polu, ale fakt że przy brzydkiej pogodzie nie chce się wychodzić, a tak to nie ma wymówki :)
 
     
damned 

Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 46
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 11:12   

Bieżnia to super temat. Świetna do treningów interwałowych i podbiegów. Mam kolege ultramaratończka- "górala", w 90% trenuje na bieżni, zero długich wybiegań, chłop jak dąb i jest naprawdę mocnym zawodnikiem na długich dystansach.
_________________
Wiara, rodzina, zdrowie, sport.
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 11:32   

Akurat tutaj mam podobne zdanie, uważam że tutaj bieżnia jest bardzo ciekawą opcją jeżeli chcemy biegać także zimą nie wychodząc przy tym z domu. Inna sprawa, że warto wybrać tą nieco bardziej zaawansowaną z rożnymi katami nachylenia i trybami pracy.
 
     
oleska23

Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Lut 12, 2018 11:24   

Jesli masz na tyle miejsca to pewnie, super sprawa moim zdaniem taka bieżnia, popatrz tutaj http://fitness-sport.net/sprzet-cwiczen-domu/ opisano trochę sprzętu jaki można mieć w domu do ćwiczeń dodatkowo, całkiem fajny artykuł.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 12:57   

Szkoda tylko, że bieżnie są często tak drogie. Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu paru tysięcy, jeśli chcemy mieć coś porządnego.
 
     
nimb 

Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 13:14   

Bieganie w domu na takim sprzęcie jest nudne i nieopłacalne. Bieganie można spokojnie uprawiać cały rok - nawet zimą. I przygotowanie sprzętowe na każdą porę roku niewyobrażalnie tańsze od takiej bieżni.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 14:43   

No nie wiem, bieganie w zimie nie jest raczej zbyt zdrowe, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużym smogiem w naszej okolicy.
 
     
Czekoladka 

Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 7
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 10:38   

Też myślę nad bieżnią, tylko na nią sporo miejsca potrzeba w domu :)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 23, 2018 12:39   

Niekoniecznie. Założe się że sprzętów tego typu jest teraz tyle, że da się znaleźć coś w miarę normalnych rozmiarach.
 
     
asasula 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2018
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 09:21   

miałam bieżnie sprawną przez pół roku, potem kipła. bezsensu wydane pieniądze, od tamtej pory chodzę tylko siłownię, a wiosną i latem biegam na świeżym powietrzu
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:07   

Warto jest sobie taki sprzęt kupić, polecam jednak zainwestować w bieżnię elektryczną zamiast magnetycznej. Korzystanie z takiej bieżni jest o wiele bardziej wygodne i będziecie na pewno bardziej ze sprzętu zadowoleni niż z bieżni magnetycznej.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu

Jest tam wiele sprzętów przystosowanych do treningu w domu, dzieki temu będziecie mogli wykonywać wiele cwiczeń bez wychodzenia na siłownie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved