Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Surowe piwo - bomba enzymowa
Autor Wiadomość
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 20:51   Surowe piwo - bomba enzymowa

Dr. Edward Howell pisał że najwięcej enzymów mają kiełki więc czy surowe piwo nie jest bombą enzymową. Przecież robi się je min. ze słodu jęczmiennego, żytniego itp.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 20:58   Re: Surowe piwo - bomba enzymowa

Paweł-poprostu napisał/a:
Dr. Edward Howell pisał że najwięcej enzymów mają kiełki więc czy surowe piwo nie jest bombą enzymową. Przecież robi się je min. ze słodu jęczmiennego, żytniego itp.

Brzeczka piwna jest zawsze gotowana ok. godziny, więc surowa nigdy nie jest. Natomiast po fermentacji przez drożdże piwne obróbki cieplnej już nie ma w przypadku prawdziwego niepasteryzowanego niefiltrowanego piwa.
Samodzielnym warzeniem piwa zajmowałem się swego czasu bardzo intensywnie. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 22:00   

Hannibal napisał/a:
Samodzielnym warzeniem piwa zajmowałem się swego czasu bardzo intensywnie.

Ja za to robiłem wina. Zaczęło się od zwykłych, a skończyło na leczniczych np. z zielonej herbaty, pozyskałem wyciąg z ogromnym stężeniem bardzo łatwo przyswajalnego glusolanu epigalokatechiny. To samo dzieje się z rezweratrolem w winiaczu gronowym, fermentacja alkoholowa znacząco wpływa na zwiększenie efektywności antyoksydantów 8/ . Dobijałem ze starymi targu ja robię 5l wina ( normalnego) dostaje na spróbowanie jedną literatkę 8-) . I tak się doszkoliłem polecam z dzikiej róży jak i jej płatków wyborne specjały :-D .
Ciekawi mnie czy można zrobić wino z kiełków + jakieś owoce?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 22:12   

WITAM :hug:

Było na forum trochę w temacie niepasteryzowanego piwa
http://www.dobradieta.pl/...p=121111#121111

POZDRAWIAM Z Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 22:14   

Paweł-poprostu napisał/a:
czy można zrobić wino z kiełków

Z kiełków to się co innego robi :viva:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 23:32   

Paweł-poprostu napisał/a:
I tak się doszkoliłem polecam z dzikiej róży jak i jej płatków wyborne specjały :-D


Dużego doświadczenia nie mam, raczej powiedziałbym że jestem bardzo początkujący w temacie pędzenia win, ale z dzikiej róży to jest rzeczywiście specjał w dziedzinie win, po prostu coś pięknego i wedle moich klasyfikacji dużo lepsze a i zdrowsze niż wina kupne.

Wino z kiełków plus owoce? Ciekawy eksperyment, dlaczego nie spróbować, tylko pytanie jak to będzie smakować. Mam wrażenie że kiełki będą przysłowiową łyżką dziegciu.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Sob Lip 24, 2010 23:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 07:22   

Z tego, co wiem to z dzikiej róży wyśmienita jest domowej roboty nalewka. :-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 09:43   

Hannibal napisał/a:
w przypadku prawdziwego niepasteryzowanego niefiltrowanego piwa.

dodałbym pomiędzy tymi słowami operator iloczynu logicznego, dopiero wtedy piwo jest żywe
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 10:33   

Maad napisał/a:
dodałbym pomiędzy tymi słowami operator iloczynu logicznego, dopiero wtedy piwo jest żywe

nie no jasne
przy domowej produkcji piwa na dnie każdej butelki zbiera się osad z drożdży, które nieustannie pracują nad piwem - z każdym tygodniem, a potem miesiącem piwo zmienia swój smak, aromat
swoje najstarsze, które piłem miały 5 lat no i smak oczywiście wyborny
z tego, co pamiętam to autorytet w tej dziedzinie dr Andrzej Sadownik ma u siebie w piwniczce kilkunastoletnie sztuki 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 10:38   Re: Surowe piwo - bomba enzymowa

Paweł-poprostu napisał/a:
Przecież robi się je min. ze słodu jęczmiennego, żytniego itp.

słód żytni stosuje się dość rzadko, jeno to jakichś specjalnych gatunków piw
ogólnie podstawą jest słód jęczmienny, a na drugim miejscu pszeniczny
każdy z nich może mieć różne EBC - od bardzo jasnych do bardzo ciemnych
dzięki temu otrzymujemy spokojnie kilkadziesiąt gatunków słodów
oprócz tego mamy różne szyszki chmielowe, różne gatunki drożdży piwnych, więc stosując najróżniejsze proporcje, różne opcje przy zacieraniu, etc. możemy zrobić miliony odmiennych piw 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lip 25, 2010 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 11:02   

rakash napisał/a:
Mam wrażenie że kiełki będą przysłowiową łyżką dziegciu.

Nie którzy to nawet z warzyw, kawy czy wiórek kokosowych robią.
Osobiście to robiłem takie egzotyki jak z ryżu czy marchewki i co dziwne oba miały smak owocowy i jako taki aromat, zaprzestałem dopiero jak przeczytałem, że niektórzy chwalą za aromat takie z ziemniaków, buraków czy cebuli - horror. Na szczęście zamierzam wrócić do zajęcia świadom że można zrobić ze wszystkiego wina, to to spora alternatywa dla kiełków 8-) .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 14:44   

Hannibal napisał/a:
nie no jasne

może i jasne, ale reklamy Kasztelańskiego niepasteryzowanego w TV mogą niechcący, a raczej całkowicie chcący, wprowadzić kogoś w błąd
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 16:15   

Maad napisał/a:
może i jasne, ale reklamy Kasztelańskiego niepasteryzowanego w TV mogą niechcący, a raczej całkowicie chcący, wprowadzić kogoś w błąd

Wiem, zdarzyło mi się go napić - SYF :-D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Luka 

Wiek: 39
Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 14
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 16:25   

Oglądałem program, w którym mówili, że piwa niepasteryzowane które mają długi termin przydatności do spożycia (nawet do 6 miesięcy) są piwami sterylizowanymi więc niefajnie.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 09:45   

Luka napisał/a:
są piwami sterylizowanymi

najpierw pomyślałem, że komuś pomyliła się sterylizacja z mikrofiltracją, ale po chwili zastanowienia stwierdziłem, że sterylizacja piwa, tzn. krótkotrwałe poddanie działaniu wysokiej temperatury (ponad 100 st) ma głęboki sens ekonomiczny i marketingowy :hihi:

taka sterylizacja jest z punktu widzenia technologicznego prostym i względnie tanim procesem, gwarantuje długi termin przydatności do spożycia, ponadto w sumie nie zmienia smaku piwa (a jeżeli nawet zmienia, to przecież można temu zaradzić większą dawką chemii), ale przede wszystkim daje prawo do umieszczenia na opakowaniu tak pożądanego przez konsumentów napisu "niepasteryzowane" - nikt się do tego nie ma prawa przyczepić - to jest 100% prawda - piwo sterylizowane nie jest pasteryzowane :hah:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 12:37   

Surowe piwo - bomba glutenowa.

Piwo jest niejadalne, niepijalne.
Zboza to ziarna, a ziarna sa dla ptakow.

W Sumeryjskim Raju nie znano slowa "jedzacy zboza", nie znano tez slowa "pijacy piwo".
WNIOSEK
Bogowie nie chcieli by czlowiek pil piwsko 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Nie Paź 31, 2010 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 17:51   

zenon napisał/a:
Bogowie nie chcieli by czlowiek pil piwsko 8)

dlatego my raczymy się winem
np. ostatnio Malbekiem 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved