Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
martyna 

Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 23
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 12:58   Cześć

Czesc, mam 27lat, na ZO od 11 lat. Pozdrawiam wszystkich
_________________
martyna
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 16:26   Re: czesc

martyna napisał/a:
Czesc, mam 27lat, na ZO od 11 lat. Pozdrawiam wszystkich


witaj martyna!
wow długo jestes na diecie, napisz martyna w paru słowach jak twoje zdrowie, czy miałaś jakieś dolegliwości które ustąpiły, jakie proporcje stosujesz, czy robiłaś jakieś badania np. poziom cholesterolu i jak ogólnie się czujesz....
 
     
Radzio 

Wiek: 77
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 79
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 22:34   

Ja też Cię pozdrawiam!

Zagadką dla mnie jest Twój "staż", ale nie dopytuję ;) , bardziej interesuje mnie czy odkryłaś "to" samodzielnie, może przekonali Cię Rodzice............. hmm 16 lat, przecież to czas krnąbrności I stopnia :)
 
     
martyna 

Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 16:16   Re: czesc

Molka napisał/a:
martyna napisał/a:
Czesc, mam 27lat, na ZO od 11 lat. Pozdrawiam wszystkich


witaj martyna!
wow długo jestes na diecie, napisz martyna w paru słowach jak twoje zdrowie, czy miałaś jakieś dolegliwości które ustąpiły, jakie proporcje stosujesz, czy robiłaś jakieś badania np. poziom cholesterolu i jak ogólnie się czujesz....


Przepraszam z góry że tak dużo napiszę (wiem, że mialo być w "paru słowach") :-)

Moje zdrowie ok. Oczywiście, mam czasem jakies drobne dolegliwości (a konkretnie ból prawej zatoki przy zmianie ciśnienia np. w trakcie lotu samolotem. Podejrzewam jednak, ze związane jest to z pękniętą przegrodą nosową - dostałam kiedyś na w-fie z piłki lekarskiej w nos :-) . Jednak nie jest to nic uciążliwego.
Dolegliwości które ustąpiły to:
- ustąpiły bóle brzucha (a brzuch bolał mnie codziennie rano),
- poprawiła się cera,
- bardzo poprawiła się kondycja fizyczna
(W czasie studiów wyjechałam do Norwegii by sobie dorobić. A że bardzo dużo zarabia się tam na budowie więc się zatrudniłam jako robotnik na parę tygodni :-) . Norwegia to kraj feministek, walki o równouprawnienie, zatem nikt mnie tam nie oszczędzał ani nie traktował ulgowo z racji mojej płci. Tyle samo mi płacili co facetom, tyle samo wymagali. Jeździłam z taczką, robiłam sufity podwieszane, wierciłam wiertarką dziury w profilach metalowych, kopałam rowy :-) I wszystko w za dużych roboczych ciuchach o 3 numery :-) Nie powiem, że nie, bo byłam zmęczona, ale chyba nie bardziej niż faceci siedzący długo w zawodzie. Widziałam, jak ludzie "dokumentowali" to co widzą robiąc foty i nagrywając filmiki. Sama nawet nie wiedziałam, że taka silna ze mnie kobieta :-)

- "wypłukały" mi się kamienie z nerek, nawet nie wiedziałam wczesniej, że je mam
- stałam się spokojniejsza, mniej rzeczy mnie wkurza :-)
- odkąd przeszłam na ZO prawie wcale się nie postarzałam. Do tej pory bardzo często sprawdzają moją pełnoletność :-D

Z tymi proporcjami to jest różnie. Jem na wyczucie bo w każdy dzien mam trochę inne zapotrzebowanie na BT iW. Wczoraj zjadłam 25gram białka (z żółtek), tłuszczu koło150gr, węglowodanów koło30. Myślę, że kazdy powinien swoje proporcje ustalić indywidualnie. Ja przez pierwszy rok ZO błądziłam, jadłam za dużo białka (koło50-60gr na dobe). Zaczęłam tyć, źle się czułam, mialam problemy ze skórą, włosy wypadały mi garściami - nie przesadzając straciłam 2/3 włosów na głowie. Lekarz optymalny przepisał mi w takiej sytuacji 75gram białka "na schudnięcie" :-? 80gr tłuszczu i koło40gram W. Oczywiście czułam się jeszcze gorzej, objawy się nasiliły ale dzięki temu zalapałam o co chodzi. Zmniejszyłam białko, zwiększyłam tłuszcz, troche W. I się poprawiło :-)
Cholesterol badałam ostatnio parę lat temu. Nie mam aktualnie dostępu do moich szczególowych wyników, ale pamiętam że cholesterolu miałam około240mg/dl. Wszystkie badania przeglądał lekarz nieoptymalny, który wiedzial, jakie żywienie stosuję. Powiedzial, ze wszystko jest ok. Nawet do cholesterolu (chyba troszkę podwyższonego wg oficjalnych norm) się nie doczepił.
_________________
martyna
 
     
martyna 

Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 16:30   

Radzio napisał/a:
Ja też Cię pozdrawiam!

Zagadką dla mnie jest Twój "staż", ale nie dopytuję ;) , bardziej interesuje mnie czy odkryłaś "to" samodzielnie, może przekonali Cię Rodzice............. hmm 16 lat, przecież to czas krnąbrności I stopnia :)


Pamiętam, że wtedy się odchudzałam - jakieś musli, odchudzone jogurciki, które rosły mi w buzi - tragedia 8/ I wtedy moja mama się dowiedziała o "diecie optymalnej". Powiedziala mi, że można szczupleć jedząc boczek i jajka :-) A ja stwierdziłam, że mi to pasuje, że to "dieta" dla mnie tylko przeraziła mnie myśl o moim zdrowiu i poziomie cholesterolu :-) Wtedy się dowiedziałam, że ta "dieta" nie tylko odchudza ale przede wszystkim leczy. Bo jakiś tam pan Janek - znajomy mamy (od którego się o ZO dowiedziala) wstał z wózka a jakaś jego znajoma śmiertelnie chora na raka ( z którą się już za życia wszyscy żegnali) "cudownie" ozdrowiała na boczku i jajkach :-)
_________________
martyna
 
     
Radzio 

Wiek: 77
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 79
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 06:56   

A co było przed musli, czy jogurcikami skoro te "...stawały Ci w buzi". Przecież do 16-tki coś musiałaś jeść? :hug:
 
     
martyna 

Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 23
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 12:59   

Radzio napisał/a:
A co było przed musli, czy jogurcikami skoro te "...stawały Ci w buzi". Przecież do 16-tki coś musiałaś jeść? :hug:


Przed musli i jogurcikami (które "stawały mi w buzi" :-D hahah) było zazwyczaj pastwisko z okresami koryta. Juz nie pamietam co dokładnie jeszcze tam jadłam bo to było dawno temu. Pamiętam tylko jogurty i musli 8/
_________________
martyna
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 15:09   Re: czesc

martyna napisał/a:
Wczoraj zjadłam 25gram białka (z żółtek), tłuszczu koło150gr, węglowodanów koło30.

proporcja 1:6 to jest to :pada: :pada:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 15:16   Re: czesc

Hannibal napisał/a:
martyna napisał/a:
Wczoraj zjadłam 25gram białka (z żółtek), tłuszczu koło150gr, węglowodanów koło30.

proporcja 1:6 to jest to :pada: :pada:

To jest już niedaleko ideału ,bo ideał to 1:7 :)
 
     
Radzio 

Wiek: 77
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 79
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 19:44   

martyna napisał/a:
..............:-D hahah) było zazwyczaj pastwisko z okresami koryta. Juz nie pamietam co dokładnie jeszcze tam jadłam bo to było dawno temu. Pamiętam tylko jogurty i musli 8/


:x Oniemiałem, a z tego koryta "wyciągnęła " Cię Mama? To ja przez cztery lata zrobiłem z siebie nieomal narcystyczny ideał, żeby wesprzeć moje dzieci w drodze ku człowiekowi, a tu takie bum............... moje ukłony :keep:
 
     
martyna 

Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 23
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 20:02   

Radzio napisał/a:
martyna napisał/a:
..............:-D hahah) było zazwyczaj pastwisko z okresami koryta. Juz nie pamietam co dokładnie jeszcze tam jadłam bo to było dawno temu. Pamiętam tylko jogurty i musli 8/


:x Oniemiałem, a z tego koryta "wyciągnęła " Cię Mama? To ja przez cztery lata zrobiłem z siebie nieomal narcystyczny ideał, żeby wesprzeć moje dzieci w drodze ku człowiekowi, a tu takie bum............... moje ukłony :keep:


Nie, ona mi tylko napomknęła że jest jakaś tam "dieta optymalna" oparta na boczku i jajkach wykluczająca musli i inne trociny :-) . Sama jednak nie przeszła. O szczegółach dowiadywałam się sama (głównie z książek).
_________________
martyna
 
     
Radzio 

Wiek: 77
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 79
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 20:11   

W takim razie ukłony dla Ciebie za tak dojrzały wybór :keep:
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 22:43   Re: czesc

Iga napisał/a:
Hannibal napisał/a:
martyna napisał/a:
Wczoraj zjadłam 25gram białka (z żółtek), tłuszczu koło150gr, węglowodanów koło30.

proporcja 1:6 to jest to :pada: :pada:

To jest już niedaleko ideału ,bo ideał to 1:7 :)

Iga, możesz spróbować się „pogłodzić” w następujący sposób:
Ziemniaki 200g, masło 200g, 10żółtek, B:T:W 32:220:32 1:7:1
I zakosztować nieosiągalnego ideału – ale tyle tłuszczu to chyba bez maratonu nie przepalisz.
:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 06:09   Re: czesc

Adam319 napisał/a:
ale tyle tłuszczu to chyba bez maratonu nie przepalisz. :-)

ja jadam wyraźnie większe ilości fatu, niż Ty podałeś i żadnych maratonów nie biegam - wszystko się spala w codziennej zwykłej aktywności 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved