Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawidłowe odżywianie
Autor Wiadomość
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 16, 2015 09:40   

Titelitury napisał/a:
To jest akt desperacji

Cytat:
zmieniany 7 razy 
:faint: :evil:

dużo słów mało sensu zero prawdy - typowy bełkot pajaca

Żaden porządny człowiek nie usłyszy ode mnie złego słowa - pajac zawsze prawdę w twarz

Kto sieje wiar zbiera burzę :medit:

nie jesteś w stanie mnie urazić ani sprowokować cokolwiek napiszesz dzieciaku

zacznij się prawidłowo odżywiać ;D :hah:
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 09:55   

dario_ronin napisał/a:
Titelitury napisał/a:
To jest akt desperacji

Cytat:
zmieniany 7 razy 
:faint: :evil:

dużo słów mało sensu zero prawdy - typowy bełkot pajaca

Żaden porządny człowiek nie usłyszy ode mnie złego słowa - pajac zawsze prawdę w twarz

Kto sieje wiar zbiera burzę :medit:

nie jesteś w stanie mnie urazić ani sprowokować cokolwiek napiszesz dzieciaku

zacznij się prawidłowo odżywiać ;D :hah:


Oj. Wszystkiemu musisz zaprzeczać, inaczej nie mógłbyś udawać mędrca.
Niestety kiedy idiota udaje mędrca może albo tylko przepisywać coś "mądrego" z biblii albo pisać niewiele i w taki sposób żeby nie można było odróżnić czy pisze to idiota czy mędrzec.

Twoim ulubionym pytaniem jest - "dlaczego ludzie inteligentni są tak głupi?". Nie wiem czy słowo w słowo tak to pisałeś ale sens ogólnie jest ten sam.
W podtekście jest - "dlaczego ludzie inteligentni nie myślą tak jak Czcigodny Dar i nie są świadkami jehowy".
Odpowiedź jest bardzo prosta. Ludzie inteligentni nie myślą tak jak Dar i nie są świadkami jehowy, właśnie dlatego że są inteligentni ;D ;D ;D

Poza tym pytanie jest z typu tych które można sobie interpretować na milion sposobów co sprawia wrażenie że zadaje je mędrzec choć piszący to może być kompletnym idiotą, który tę prostą sztuczkę kreowania się na mędrca opanował, bo czegoś takiego można nauczyć nawet szympansa. ;D
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Nie Sie 16, 2015 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 16, 2015 10:20   

Titelitury napisał/a:
pisze to idiota
nie musisz się podpisywać pod tekstami
jesteś rozpoznawalny po stylu :evil:

taki bystry a głupiec :D

"Dlaczego wśród inteligentnych jest tylu głupców' ?
skoro nie widzisz różnicy pomyliłem się
nie jesteś tak inteligentny jak myślałem
:hah:
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 10:35   

dario_ronin napisał/a:
Titelitury napisał/a:
pisze to idiota
nie musisz się podpisywać pod tekstami
jesteś rozpoznawalny po stylu :evil:

taki bystry a głupiec :D

"Dlaczego wśród inteligentnych jest tylu głupców' ?
skoro nie widzisz różnicy pomyliłem się
nie jesteś tak inteligentny jak myślałem
:hah:


Sens pytania z mojej i twojej wersji jest dokładnie ten sam. ;D
Nie wiesz jak się z tego wyplątać więc udajesz że jest inny. ;D
To świadczy o tym że traktujesz innych jak idiotów, których możesz przekonać że jest inaczej. Mniejszymi idiotami są ci którzy zdają sobie sprawę z tego że nimi są i potrafią się do tego przyznać. Są też tacy którzy są tego nieświadomi. Takich to nawet szanuję.
Ale ty należysz do tych którzy są tego świadomi ale nie dość że nie potrafią się do tego przyznać to jeszcze kreują się na mędrców. ;D

Przykładem jest właśnie twoja interpretacja różnicy obu wersji owego pytania. ;D
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 16, 2015 10:41   

Titelitury napisał/a:
Sens pytania z mojej i twojej wersji jest dokładnie ten sam.
skoro tak uważasz jest gorzej niż myślałem
skonsultuj :keep:

z mojej strony tyle
szkoda mojej energii na 'pokrzykiwanie na puszczy'

Ciao
znaczy goń się
:papa:
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 12:20   

dario_ronin napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Sens pytania z mojej i twojej wersji jest dokładnie ten sam.
skoro tak uważasz jest gorzej niż myślałem
skonsultuj :keep:

z mojej strony tyle
szkoda mojej energii na 'pokrzykiwanie na puszczy'

Ciao
znaczy goń się
:papa:

A jak miałem zrozumieć? ;D
Zrozumiałem to tak jak jest naprawdę. Ale ty jak każdy głupiec udający mędrca zaprzeczasz temu. Cesarz jest nagi Czcigodny Darze.
Zapewne masz inną interpretację ale nie możesz jej ujawnić bo spotkała by cię kara boska. To zapewne największa tajemnica ukryta w grocie której strzeże pies z dwoma głowami i czterema jajami. ;D
Rzuć jeszcze jakimś mundrym hasłem, które można sobie interpretować na milion sposobów i po którym nikt nie pozna czyś mędrzec czy półgłówek.
Ktoś ci wtedy odpowie a ty znów rzucisz podobnym hasłem i będziecie sobie tak pisać do u.s.r.a.n.e.j śmierci.

Wpadłeś we własne sidła i jak każdy głupiec udający mędrca nie przyznasz się do tego choć widać to jak na dłoni.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 15:23   

TT o 12:20 napisał/a:
sobie tak pisać do u.s.r.a.n.e.j śmierci.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez vvv Nie Sie 16, 2015 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 06:45   

Titelitury napisał/a:

Kwestią dla mnie niezrozumiałą jest to co mają do tego szczepienia.

W obu przypadkach chcą pociągnąć do odpowiedzialności karnej rodziców dlatego,że szukają innej metody leczenia i dbania o zdrowie.
A jeżeli chodzi o krew dobrzy fachowcy wiedzą,że nie jest,to takie cudowne lekarstwo,a wręcz często przynosi więcej powikłań.Przykładem,był Jan Paweł,który po zamachu raczej nie trawił
do szpitala,gdzie psy tyłkami szczekają.
Ostatnio zmieniony przez g69 Wto Sie 18, 2015 06:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 07:08   

g69 napisał/a:
Titelitury napisał/a:

Kwestią dla mnie niezrozumiałą jest to co mają do tego szczepienia.

W obu przypadkach chcą pociągnąć do odpowiedzialności karnej rodziców dlatego,że szukają innej metody leczenia i dbania o zdrowie.
A jeżeli chodzi o krew dobrzy fachowcy wiedzą,że nie jest,to takie cudowne lekarstwo,a wręcz często przynosi więcej powikłań.Przykładem,był Jan Paweł,który po zamachu raczej nie trawił
do szpitala,gdzie psy tyłkami szczekają.


Trzeba sobie zdać sprawę z tego że Historia medycyny, a co zatem idzie i Historia dietetyki, która częścią medycyny jest, jest Historią błędów i ofiar tych błędów.
Cały dowcip w tym że medycyna akademicka potrafiła przez wieki wmówić ludziom że na wszystko ma sposób, a jak nie ma to znajdzie w toku postępu medycyny i innych nauk.
Tymczasem okazało się że medycy niczego nie leczą. Medycyna skończyła się wraz ze śmiercią Hipokratesa. Już niedługo po tym fakcie opisy kronikarzy czasów poHipokratejskich mówią o lekarzach zjawiających się tu i ówdzie, niosących śmierć i w dodatku żądających opłaty za leczenie.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 18, 2015 07:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 09:03   

g69 napisał/a:

A jeżeli chodzi o krew dobrzy fachowcy wiedzą,że nie jest,to takie cudowne lekarstwo,a wręcz często przynosi więcej powikłań.


Mimo wszystko jeśli kogoś można nazwać lekarzem to właśnie chirurga. Z resztą specjalizacji bywa różnie.

Ogólnie ludzie mają problem z tym aby przyjmować gorzkie prawdy. Miliardy ludzi na przestrzeni wieków nie mogły i nie mogą pogodzić się z faktem że śmierć jest naturalną rzeczą, częścią życia. Wierzą że kiedyś ich ciało obrócone w proch zregeneruje się kiedy przyjdzie gość którego kiedyś dość brutalnie potraktowali Rzymianie. To zresztą nie wyjątek. Indianie mają swojego tęczowego wojownika, Rosjanie Lenina itd.

Leczenie chorób genetycznych.... Brutalna prawda jest taka że to odwrócenie selekcji naturalnej, która przyczynia się do tego że błędów genetycznych jest coraz więcej.
Ludzki organizm ma ogromne możliwości samoleczenia, naprawi uszkodzone dna jeśli stworzy mu się ku temu warunki. Nie potrafi jednak uleczyć wad wrodzonych.

Skąd mózg wie że trzeba wyłączyć funkcje życiowe jeśli obrażenia odniesione w wypadku nie pozwolą na normalne funkcjonowanie? Przecież nastąpiła utrata świadomości.
W przypadku kiedy stan określa się jako ciężki ale obrażenia są z rodzaju tych, które po rekonwalescencji pozwolą na normalne funkcjonowanie, funkcje życiowe są zachowane. Skąd mózg wie?

Bo to nie tylko mózg. Ostatnio opisano przypadek Francuza z najmniejszym mózgiem świata. W zasadzie nie miał mózgu. A mimo to miał normalną rodzinę, pracę, normalnie funkcjonował.

Świadomość to cały organizm. Komunikacja odbywa się zarówno na poziomie kwantowym jak i komórkowym, komunikują się poszczególne układy jak i narządy. Coraz częściej dowodzi się tego że każda komórka ma swoją pamięć, nawet tłuszczowa.
Jak wiele jeszcze nie wiemy. W zasadzie to nie wiemy nic.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 18, 2015 10:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 09:49   

Doprecyzujmy jeszcze to skąd wzięło się czysto religijne przekonanie o szkodliwości krwi innego człowieka.
Kiedy człowiek posiadł umiejętność transfuzji nie miał jeszcze wiedzy o grupach krwi. Podawano jakiemuś nieszczęśnikowi inną grupę krwi a ten umierał co zinterpretowano jako cześć boskiego planu.

Tak było z wieloma zjawiskami. Gołębie uważano za istoty o nadnaturalnych możliwościach bo trafiały do swoich stałych legowisk wypuszczone na drugim końcu Europy. Potem stwierdzono duże ilości magnetytu w skórze okalającej dziób, wsadzono gołębia na chwilę w silne pole magnetyczne co powodowało ich czasową dezorientację i cała boskość gołębi prysła.
Tysiące gatunków używa pola magnetycznego ziemi do orientacji w terenie. Ptaki wędrowne orientują się oprócz tego po gwiazdach, położeniu słońca i księżyca co wykazano w doświadczeniach prowadzonych w planetariach. I szlag trafił mnóstwo wierzeń ludów pierwotnych o nadnaturalnych zdolnościach i boskości wielu zwierząt.
Możemy tak wyliczać bardzo długo. Od zoroastryzmu po tzw kult cargo.
Zawsze warto jest myśleć. Osobiście nigdy nie byłem przeciwnikiem myślenia. Nie wiem dlaczego tak wielu ludzi ma przed tym opory.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 18, 2015 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 16:42   

Cytat:
(...)
Kiedy człowiek posiadł umiejętność transfuzji nie miał jeszcze wiedzy o grupach krwi.
(...)
Osobiście nigdy nie byłem przeciwnikiem myślenia.
(...)

Chyba nikt nie jest aż tak bezmyślny by sądzić,
że krew różnych ludzi może się różnić tylko grupą krwi.

Transfuzja bezpośrednia żyła dawcy do żyły biorcy to w zasadzie przeszczep tkanki. Przy preparatach krwiopochodnych dochodzą jeszcze chemiczne dodatki i obróbka termiczna.

http://www.twojakrew.pl/koncentrat-krwinek-czerwonych napisał/a:
Koncentrat krwinek czerwonych można również otrzymywać poprzez użycie separatora komórkowego (metodą automatycznej erytroafarezy) z krwi jednego dawcy. Typowa erytroafereza pozwala na uzyskanie 1 lub 2 jednostek KKCz pobranych od tego samego dawcy.
Dzięki możliwości pobrania 2 jednostek KKCz od jednego dawcy można ograniczyć ekspozycję biorcy na obce antygeny i zmniejszyć ryzyko przeniesienia infekcji wirusowych drogą krwi.

Jak się ryzyko zmniejsza, to znaczy, że ryzyko jest realne,
drugorzędna kwestia, czy jest to 99%, 80%, 20% czy 1%.

Znajomość grupy krwi tylko pozwala uniknąć pewnej,
natychmiastowej i spektakularnej śmierci po transfuzji.
:shock:
Ostatnio zmieniony przez vvv Wto Sie 18, 2015 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 18:57   

vvv napisał/a:

Chyba nikt nie jest aż tak bezmyślny by sądzić

Chyba nikt nie jest aż tak bezmyślny by sądzić, że jakikolwiek zabieg medyczny jest w stu procentach bezpieczny.
Złapać coś możesz w autobusie, u prostytutki, u fryzjera, kosmetyczki, na wycieczce, u dentysty.
Zejścia śmiertelne zdarzają się podczas operacji serca ale także podczas drobnego zabiegu gdzie stosowane jest znieczulenie miejscowe na przykład ekstrakcja zęba czy nacięcie stulejki.
Co roku w każdym kraju umiera mnóstwo osób, które przyjmowały dopuszczalną dawkę leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.

Jest sposób żeby uchronić się przed wszystkimi zagrożeniami. Nie należy się rodzic. Ale jak już tak głupio wyjdzie że się ktoś urodzi to zawsze można żyć tak jak Michael Jackson.

Jakiś czas temu przeglądałem dokumentację medyczną wielu przypadków nagłych zgonów ludzi w różnym wieku. Przeważnie byli to młodzi silni ludzie którzy zmarli podczas zabiegów, podczas których nie powinno się to zdarzyć.
Wszyscy po urodzeniu nie dostali więcej niż 6 w skali Apgar.

To samo tyczy się powikłań poszczepiennych. Nie zdarzają się one u tych z wysoką notą w skali Apgar, ale i owszem zdarzają się u tych z niską notą.
Są to powikłania poszczepienne i moge z całą stanowczością stwierdzić, które z tych przypadków które analizowałem nimi były. Tyle że ja nie mam skłonności do walki z wiatrakami ani zapędów samobójczych.

Można nie szczepić swoich dzieci. Wiąże się to z różnymi perturbacjami ale jeśli się chce dopiąć swego to można.

Można też odmówić wszelkich zabiegów medycznych. Nikt na siłę nikogo nie będzie leczył, chyba że jest niebezpieczny dla otoczenia.
To jest kwestia wyboru. Jednak ludzie rzadko z tego wyboru korzystają.
Nie mówię że dlatego są głupi. Nie są głupi. Są niedoinformowani.
Co roku kilkaset albo kilka tysięcy leworęcznych osób (nie pamiętam liczby dokładnie) ginie używając elektronarzędzi przeznaczonych dla osób praworęcznych.
Każde takie urządzenie zawiera ostrzeżenie aby używały ich osoby praworęczne bo inaczej grozi to śmiercią.
Jak nazwać te wypadki? Selekcja naturalna? Natura eliminuje głupców.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 18, 2015 19:40, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 11:17   

Jakby ktoś z rodziny, potrzebujący krwi potrzebował albo osoba, która na to zasługuje, to ja tam mogę jej oddać, ale te regularne oddawania krwi to jak z dzisiejszym wycinaniem nerek. "Ooo Pan jakiegoś guza ! To Rak ! Musimy wyciąć Panu nerkę" - to część jawna, a niejawna: " - Słuchaj mam nerkę z lekkim wybrzuszeniem, to nie rak tylko tylko mały wrzodzik albo błona z toksynami... jak będzie trzeba mogę to usunąć.
- Dobra, w Londynie jest jeden staruch co potrzebuje nery, wycinaj co musisz i pszysyłaj...
"
2 Dni później twoja nerka jest w Londynie, a ty powoli wracasz do rutyny...
Ja bym też się zastanowił, na dawaniem, może ktoś w swoim przeszłym wcieleniu wystrzelał mi rodzinę na wojnie ? To dlaczego ja mam mu teraz dawać krew ?
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 11:32   

Iwan napisał/a:
Jakby ktoś z rodziny, potrzebujący krwi potrzebował albo osoba, która na to zasługuje, to ja tam mogę jej oddać, ale te regularne oddawania krwi to jak z dzisiejszym wycinaniem nerek. "Ooo Pan jakiegoś guza ! To Rak ! Musimy wyciąć Panu nerkę" - to część jawna, a niejawna: " - Słuchaj mam nerkę z lekkim wybrzuszeniem, to nie rak tylko tylko mały wrzodzik albo błona z toksynami... jak będzie trzeba mogę to usunąć.
- Dobra, w Londynie jest jeden staruch co potrzebuje nery, wycinaj co musisz i pszysyłaj...
"
2 Dni później twoja nerka jest w Londynie, a ty powoli wracasz do rutyny...
Ja bym też się zastanowił, na dawaniem, może ktoś w swoim przeszłym wcieleniu wystrzelał mi rodzinę na wojnie ? To dlaczego ja mam mu teraz dawać krew ?


Jeśli chodzi o handel organami to takie rzeczy się zdarzają.

Natomiast trudno jest udowodnić że ten który dostanie twoją krew wystrzelał kiedyś twoich przodków ;-)
Zjawiska paranormalne to nie jest moja najmocniejsza strona ;-)

A zresztą... Nasz najukochańszy premier, słońce Peru, najlepszy piłkarz wśród premierów i najlepszy premier wśród piłkarzy miał dziadka w wermachcie i co?
Prezydentem Europy został.

Nikt nie ponosi odpowiedzialności za to czego dopuszczali się jego przodkowie. Chyba że się ze swoimi przodkami identyfikuje.

W drugą stronę jest tak samo. Jeśli dziadek był w AK to nie czyni automatycznie z jego wnuczka bohatera wojennego. Na szacunek wnuczek musi zasłużyć osobiście, swoimi czynami.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 25, 2015 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
weronka 

Dołączyła: 20 Lip 2023
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Lip 20, 2023 08:22   

Ja jestem honorowym dawcą krwi i cieszę się że moja krew może komuś pomóc.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Lip 20, 2023 12:04   

weronka napisał/a:
jestem honorowym dawcą krwi i cieszę się że moja krew może komuś pomóc.

A byłaś szczepiona na covid?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved