Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:33
Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:35   Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

http://www.wprost.pl/ar/3...ta-serow-WIDEO/

Cytat:
Roman Kluska - jak państwo zrobiło z milionera producenta serów

2012-06-22

Był rekinem polskiego biznesu. Pokonał konkurencję, ale przegrał z urzędnikami. Bezpodstawnie oskarżony stracił zapał do wielkiego biznesu. Teraz produkuje... owcze sery. I bardzo się z tego cieszy.
W kwietniu tego roku otworzył w Krynicy pasaż handlowy, ale - jak mówi - to nie będzie wielki biznes, zrobił to dla lokalnych kupców. Żeby mieli gdzie handlować. Sam 10 lat temu porzucił produkcję i handel sprzętem komputerowym, sprzedając za 262 mln zł swoje udziały w firmie Optimus (teraz CD Projekt RED).

Do "wielkiego biznesu" zraziło go skutecznie państwo polskie, gdy aresztowało go bezpodstawnie za rzekome oszustwa podatkowe. Teraz 58-letni Roman Kluska prowadzi "Prawdziwe Jedzenie", firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą (na razie głównie internetową) wysokogatunkowych serów owczych. Stado 300 owiec wschodnio-fryzyjskich Kluska wypasa na łąkach niedaleko Krynicy, a karmi je wyprodukowaną przez siebie samego paszą.

- Żeby mieć pewność, że w paszy nie ma GMO. Swoje sery robię w 100 proc. na bazie niepasteryzowanego mleka owczego, żeby nie zabić właściwych mu kultur bakterii. Mleko musi być naturalnie - opowiada Kluska. W maszyny - m.in. do dojenia owiec ("Dojarnia wygląda jak wnętrze statku kosmicznego") - zainwestował już ponad 40 mln złotych, inwestycja ma się wkrótce zwrócić ze względu na ogromne zainteresowanie odbiorców zagranicznych.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:40   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Waldek B napisał/a:
inwestycja ma się wkrótce zwrócić ze względu na ogromne zainteresowanie odbiorców zagranicznych.

Ciekawe czy nasi odbiorcy sie zainteresuja. W dobre grasowania biedronkowca pospolitego szczerze mozna watpic. Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Paź 25, 2012 14:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:44   

zyon napisał/a:
Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.

Ja się gubię... :?
http://www.izoo.krakow.pl...erencji_GMO.pdf
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:46   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Cytat:
Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.

Tak uważasz?
A ja myślę, że jest nagonka na GMO i pan biznesmen postanowił to wykorzystać.
Nie bądź łatwowierny, choć może krzywdzę pana biznesmena :)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:50   

Cytat:
Ja się gubię... :?

A ja nie.
To szum chorągiewek, odwracający uwagę od prawdziwego problemu.
Chorągiewki łopoczą w tę stronę, która jest aktualnie wygodniejsza.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:54   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.

Tak uważasz?
A ja myślę, że jest nagonka na GMO i pan biznesmen postanowił to wykorzystać.
Nie bądź łatwowierny, choć może krzywdzę pana biznesmena :)

Mozna uwazac na 2 sposoby: nagonka na gmo/pan wykorzystuje sytuacje albo pan chce byc czysty/gmo to syf. Jakby nie patrzec to pan ciagle ma czysty towar i do mnie to trafia jaka by nie byla jego podbudka. Nagonka na gmo jak najbardziej sluszna. Najpierw karmienie potem przyjdzie czas na sianie a potem na kupowanie, bo w 2 pokoleniu zboze nie rosnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 14:55   

Mariusz_ napisał/a:
zyon napisał/a:
Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.

Ja się gubię... :?
http://www.izoo.krakow.pl...erencji_GMO.pdf

Mariusz, Niemcy czy Francja i chyba jeszcze 7 krajow zakazaly GMO. Uwazasz, ze tak dla jaj albo widzimisie? Takie raporty jak ten to wg mnie typowe raporty na zamowienie, doradca prezydenta jest lobbysta gmo, czemu sie dziwic.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 15:12   

Cytat:
Mariusz, Niemcy czy Francja i chyba jeszcze 7 krajow zakazaly GMO. Uwazasz, ze tak dla jaj albo widzimisie?

Jeszcze więcej krajów stosuje piramidę żywienia, politykę medyczną i wiele innych, od których Ty dostajesz ataków śmiechu.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 15:13   

zyon napisał/a:
Mariusz, Niemcy czy Francja i chyba jeszcze 7 krajow zakazaly GMO. Uwazasz, ze tak dla jaj albo widzimisie?

możliwe,że obawiają się tego i dmuchają na zimne
Cytat:
GMO. Przy rozdrobnieniu naszego rolnictwa panowanie nad rozprzestrzenianiem się GMO jest niemożliwe. Nastąpi nieuchronne krzyżowanie się GMO z naszymi roślinami. Nikt nie wie, co z tego wyniknie. A kiedy znikną już nasze odmiany, uzależnimy się całkowicie od dostawcy nasion GMO. Wtedy okaże się, że żywność GMO jest szkodliwa, a nie będzie już drogi odwrotu. Pozostaje problem trawienia przez człowieka żywności wyprodukowanej z GMO.

http://www.roik.pl/efekty...skiej-w-polsce/

Na podstawie sprzecznych doniesień trudno jest wyrobić obiektywny osąd,jak GMO wpływa na zdrowie. Osobiście bardziej przekonuje mnie sceptycym lub dmuchanie na zimne związany z ewentualnym przyszłym monopolem firmy Mansoto. Monopol każdej innej firmy, niezależnie od sfery gospodarczej jest be!
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Paź 25, 2012 15:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 15:16   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Cytat:
Jakby nie patrzec to pan ciagle ma czysty towar.

Może tak, może tylko głośno ujada, a po cichu...bo taniej.

Cytat:
Nagonka na gmo jak najbardziej sluszna. Najpierw karmienie potem przyjdzie czas na sianie a potem na kupowanie, bo w 2 pokoleniu zboze nie rosnie.

Skoro nie rośnie to jakie zagrożenia?
Nie przekaże dalej.
Wąchałeś bliżej problem, czy rozkrzyczany tłum Cię porwał?
Mam SGGW pod nosem, trzymam rękę na pulsie ;D
Tanie pasze są świetne, bo są świetne i tanie.
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Czw Paź 25, 2012 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 15:46   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Podejscie ma sluszne (anty GMO) , popieram jak najbardziej.

Tak uważasz?
A ja myślę, że jest nagonka na GMO i pan biznesmen postanowił to wykorzystać.
Nie bądź łatwowierny, choć może krzywdzę pana biznesmena :)


MSZ Roman Kluska to jeden z najbardziej wartościowych tworów tej ziemi. Bardzo ciekawy człowiek i z całą pewnością bez parcia na szkło (np. z powodu naGMOnki, albo 5 dutków dodatkowo).

Co do GMO to wyrosłem na przeciwnika.
Każdy monopol jest zły.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 15:58   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Wąchałeś bliżej problem, czy rozkrzyczany tłum Cię porwał?

Poczytaj :)

U wlasciciela tego forum w sklepie


Gavroche napisał/a:
Cytat:
Jakby nie patrzec to pan ciagle ma czysty towar.

Może tak, może tylko głośno ujada, a po cichu...bo taniej.

40 mln inwestujesz zeby isc z wiatrem nagonki, ktory mize sie zmienic? To nie sklepik a on ma chyba dosc kasy.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Paź 25, 2012 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 16:05   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Cytat:
Poczytaj :)

Czytałem i wystarczająco wiele innych, by mieć zdanie.


Cytat:
40 mln inwestujesz zeby isc z wiatrem nagonki, ktory mize sie zmienic? To nie sklepik a on ma chyba dosc kasy.

Właśnie dlatego ile zainwestował.
Nie znasz natury ludzkiej?
Nigdy dosyć :-x
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 16:07   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Cytat:
Każdy monopol jest zły.

Czyżby?
Pomyśl, a nie powtarzasz to co inni, nie jesteśmy w Japonii.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 16:07   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Poczytaj :)

Czytałem i wystarczająco wiele innych, by mieć zdanie.

Sa jeszcze jakies inne? Rzuc jakies ciekawe tytuly z tych rejonow.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 16:18   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

zyon napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Cytat:
Poczytaj :)

Czytałem i wystarczająco wiele innych, by mieć zdanie.

Sa jeszcze jakies inne? Rzuc jakies ciekawe tytuly z tych rejonow.

Genetyczna ruletka, Against the grain(oryginał jest nieco inny), Environmental Risk Assessment of Genetically Modified Organisms.
Tyle pamiętam.
Byłem jeszcze na spotkaniu w Koperniku
http://www.naukawpolsce.p...-w-stolicy.html
, sąsiad to wykładowca i pracownik naukowy SGGW, nie w ciemię bity :)
Serio, nie uważam by to warte było takiego szumu.
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Czw Paź 25, 2012 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 21:13   

http://www.prawdziwejedzenie.pl/

Cytat:
Jak to się zaczęło

W czasie mojej aktywnej pracy w biznesie zostałem zaproszony na wystawny obiad w Londynie. Tam podano mi mięso tak wspaniałe, że zapytałem co to jest? Odpowiedź była krótka — jagnięcina.
Innym razem w małym wiejskim sklepiku we francuskich Pirenejach spróbowałem miejscowego sera — jego zapach i smak były wspaniałe i absolutnie niepowtarzalne. I znów zadałem pytanie — co to za ser? Odpowiedź brzmiała: ser z surowego (nie pasteryzowanego) mleka owczego.
Będąc później w Polsce, zamówiłem w restauracji jagnięcinę, a w hipermarkecie kupiłem importowany owczy ser. Próbując tych produktów zrozumiałem, jak daleko nam do prawdziwego smaku sera i mięsa, czyli do prawdziwego jedzenia.
W międzyczasie otrzymałem od naukowców z Warszawy, Wrocławia oraz Poznania informacje o unikalnych zdrowotnych walorach owczego mleka. Nie miałem innego wyjścia jak tylko wytworzyć te wspaniałe produkty samemu

Sery niemal jak lekarstwo

Z pośród nadesłanych mi materiałów naukowych dotyczących zdrowotnych walorów mleka owczego, najcenniejsze nadedeszły z Wrocławia od Pani profesor doktor habilitowanej Bożeny Patkowskiej-Sokoła. Otrzymałem od niej fragmenty pracy naukowej, z której dowiedziałem się, że mleko owcze ma unikalne walory zdrowotne.
Przeczytałem, że przeprowadzone badania wskazują na dużą zdolność do hamowania procesów nowotworowych przez naturalne preparaty wytworzone z tłuszczu mleka owczego o zwiększonej koncentracji dienu c9t11. Oprócz tego, w trakcie badań naukowcy stwierdzili w mięsie i mleku owczym znacznie większą (niż u innych gatunków zwierząt) zawartość L-karnityny, która jest związkiem niesłychanie korzystnie wpływającym na pracę mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. Ponadto, Pani Profesor poinformowała mnie, że ze względu na wyższą niż u innych gatunków zwierząt zawartość CLA w mleku owczym, regularne spożywanie produktów wytworzonych z tego mleka podwyższa zdolność organizmu do redukowania tkanki tłuszczowej. Warto tu zaznaczyć, że za przeprowadzone badania Pani Profesor otrzymała wiele międzynarodowych wyróżnień.

Nasze owce

Smak sera zależy od wielu czynników w tym w dużej mierze od paszy, którą karmione są owce. Dlatego jej jakość, terminowy zbiór, właściwe przechowywanie oraz wysoka czystość, mają dla nas kluczowe znaczenie. Okazało się, że najlepszy ser uzyskuje się z mleka owiec wypasanych na trawie sierpniowej, która zawiera stosunkowo małą ilość wody i różnorodne zioła. Doskonały ser można uzyskać również z mleka owiec karmionych sianem i sianokiszonką z młodziutkiej trawy majowej. Mleko pochodzące od owiec karmionych w ten sposób nazwaliśmy unikalnym. Jednak nawet z unikalnego mleka trudno jest wyprodukować dobry ser, jeżeli mleko zlewane jest od wielu dostawców, gdzie każde stado karmione jest w innych warunkach, na innym terenie i ma własną florę bakteryjną.
Nasze sery produkowane są wyłącznie z mleka niezlewanego, pochodzącego tylko i wyłącznie od naszego stada, które możemy w pełni kontrolować. Dodatkowym wyzwaniem było zapewnienie naszym owcom żywienia bez GMO, czyli wyeliminowanie wszystkich pasz modyfikowanych genetycznie. Wyeliminowaliśmy również pasze, które zgodnie z prawem nazywane są „wolnymi od GMO”, ale w istocie je zawierają, tylko w mniejszych ilościach. Wymaga to od nas kosztownego badania ziarna siewnego oraz zrezygnowania z karmienia owiec wydajnymi mlecznie mieszankami treściwymi, zawierającymi GMO.
Zapewniamy Państwa, że nasze owce karmione są paszami bez GMO, czyli nasze sery są wolne od wszelkich modyfikacji genetycznych. W tej sytuacji koszt pozyskania znakomitego mleka owczego o wymaganej przez nas jakości jest nie mniejszy niż 11 złotych za litr. Obecnie licząc cały okres laktacji pozyskujemy średnio 0,8 litra mleka dziennie od jednej owcy, a na każdy kilogram wytworzonego sera potrzebujemy średnio 6 litrów mleka. Tu z „zazdrością” patrzymy na kozy lub krowy, które dają kilka, a nawet kilkadziesiąt litrów mleka dziennie.
.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Czw Paź 25, 2012 21:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 21:19   

Jeśli to prawda, to pięknie brzmi i godna szacunku postawa.
Moja słowiańska podejrzliwość jednak...
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 22:22   

Kozie mleko chyba lepsze jest, jak mnie pamięć nie mydli :)
Mniej alergenne :)
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 00:35   

Tylko ,ze ten sklep jakby pusty :o
Niczego tam niema :o
_________________
pozdrawiam
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 00:52   

figa napisał/a:
Niczego tam niema :o

Jednak coś jest:

http://www.prawdziwejedze...ath=115_116_122
:D
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 00:59   

Też znalazłam
ale CENY- :shock: :shock: chyba mi już niesmakują
_________________
pozdrawiam
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 01:03   

No co, białko na 3 dni za stówę, za 3 dni można wyzdrowieć.
:D
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 01:23   

Adas -no coś Ty ..
przecie jak człowiek przywyknie to musi już do końca zycia
zaopatrywac sie w to lecznicze jadło -a ja drobną Chinką nie jestem
na apetyt nienarzekam . gdyby był sponsor kto wie..
może kangur -kiedyś mnie lubiał ,tylko Edyta w droge mi weszła
_________________
pozdrawiam
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 02:32   

glupek napisał/a:
Szybka jestes jak iskajaca sie malpa.

trening czyni mistrza -zazdrościsz ?
sam widzisz -młodość ,bystrość ,zaradność -no i nie powiem
Ci tego co jeszcze jest we mnie fajnego
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez figa Pią Paź 26, 2012 02:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 03:20   

glupek napisał/a:
Szybka, jesteś jak iskająca się małpa.

Nie wiem czemu Kangur nadał mi ksywę "szyba",
może dlatego, że siedzę przed monitorem ze szkła,
a nie przed prześwietlonym rtęciówkami plastikiem jak większość.

"Szy ba" po chińsku znaczy "osiemnaście".
:-)
 
     
wyrzutnia 

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 09:29   

figa napisał/a:
młodość ,bystrość ,zaradność

A głupek, starość, tepota, dwie lewe ręce i naganiacz diety optymalnej
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 11:38   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Każdy monopol jest zły.

Czyżby?
Pomyśl, a nie powtarzasz to co inni, nie jesteśmy w Japonii.


Gavro,

Myślę, i trzeba się nieźle nakombinować, dorzucić warunki brzegowe, żeby monopol był trochę lepszy niż tylko zły. Można się pewnie poprzekomarzać, ale szkoda klawiatury.


Ad "krzywdzenia Pana Biznesmena" to raczej objawem jego nieprzeciętnej umiejętności przewidywania jest, że już w okolicy 2000 r. wierzył, że "nagonka na GMO" za 10 lat będzie pomagać mu realizować zamierzenia biznesowe. Coś jak z Optimusem - jest o krok przed falą.
Czy mając jego możliwości (jedna z największych firm w regionie), w boomie dot.comów myślałbyś o robieniu biznesu z owcami?

A że teraz (słuszna lub nie) GMOhisteria pozwala mu znaleźć klientów na serek 2 razy droższy, niż u konkurencji z Tesco? Moim zdanie genialne.

Może pod warunkiem, że zbyt mocno owiec za wymiona nie ciąga.
Ostatnio zmieniony przez krobert Pią Paź 26, 2012 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 26, 2012 21:59   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Cytat:
Myślę, i trzeba się nieźle nakombinować, dorzucić warunki brzegowe, żeby monopol był trochę lepszy niż tylko zły. Można się pewnie poprzekomarzać, ale szkoda klawiatury.

Szkoda :)

Cytat:

Ad "krzywdzenia Pana Biznesmena" to raczej objawem jego nieprzeciętnej umiejętności przewidywania jest, że już w okolicy 2000 r. wierzył, że "nagonka na GMO" za 10 lat będzie pomagać mu realizować zamierzenia biznesowe. Coś jak z Optimusem - jest o krok przed falą.
Czy mając jego możliwości (jedna z największych firm w regionie), w boomie dot.comów myślałbyś o robieniu biznesu z owcami?

Jasne, zwierzęta to przyszłość, w opozycji do roślin.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 14:47   

Mariusz_ napisał/a:
Kozie mleko chyba lepsze jest, jak mnie pamięć nie mydli :)
Mniej alergenne :)

Ale mniej tłuste od owczego :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 16:47   

Hannibal napisał/a:
Ale mniej tłuste od owczego

Jak komuś zależy na wielonienasyconych kw. tłuszczowych ,owczy nada się lepiej :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 17:37   

Mariusz_ napisał/a:
Jak komuś zależy na wielonienasyconych kw. tłuszczowych ,owczy nada się lepiej :)

66% nasyconych to mało?
w kozim wychodzi praktycznie tak samo
źródło obliczeń: nutritiondata
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 17:42   

Owcze bogatsze w CLA i GLA z tego co pamiętam. :) Z resztą zależy od gatunku kóz, owiec, karmienia itp :)
Polskie opracowania lepsze som :) niż nutritiondata :]
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 17:50   

No ale ja napisałem tylko o SFA, a nie PUFA.
Jeśli chodzi o wielonienasycone to różnice są minimalne, ale jeśli już w owczym jest więcej CLA, GLA to akurat lepiej.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 17:59   

Hannibal napisał/a:
więcej CLA, GLA to akurat lepiej.

nie zawsze więcej oznacza lepiej :]
mleko kobiece vs mleko owcze,kozie,krowie
http://tinyurl.com/76zot3d u "roślinożernych" ciężarnych http://www.medwiekurozwoj...s/2011-2-9.html
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 18:32   

Mariusz_ napisał/a:
nie zawsze więcej oznacza lepiej :]

No wiadomo. Ale jak to się ma do owcze vs kozie? Jak wypijesz łyka więcej koziego to Ci się przecież wyrówna, more or less
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 18:42   

Owcze czy kozie, kaszanka wszystko wchłonie.
Coś jak dietetyczna kawa ze słodzikiem i dwa pączki.
;)
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 19:00   

Hannibal napisał/a:
Ale jak to się ma do owcze vs kozie? Jak wypijesz łyka więcej koziego to Ci się przecież wyrówna, more or less

Jasne, zgoda

Jeżeli do tego rozpatrzy wydajność/cena owcze wypada kiepsko w stosunku do koziego-według mnie

Niektórzy coś nadmieniają o składzie aminokwasów, o właściwościach "antyalergicznych" koziego.
www.au.poznan.pl/knd/download/seminarium9.ppt
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 19:09   

Mariusz_ napisał/a:
Jeżeli do tego rozpatrzy wydajność/cena owcze wypada kiepsko w stosunku do koziego-według mnie

Mleka owczego jeszcze nie piłem nigdy.
No ale sery owcze wcale nie są droższe od kozich.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 19:22   

Waldek B napisał/a:
Obecnie licząc cały okres laktacji pozyskujemy średnio 0,8 litra mleka dziennie od jednej owcy, a na każdy kilogram wytworzonego sera potrzebujemy średnio 6 litrów mleka. Tu z „zazdrością” patrzymy na kozy lub krowy, które dają kilka, a nawet kilkadziesiąt litrów mleka dziennie.


zasugerowałem się tym :)

Cytat:
Ile litrów mleka krowiego, owczego i koziego potrzeba na jeden kg sera ?

Mało kto uświadamia sobie, że na jeden kilogram sera, który dojrzewa kilka miesięcy potrzeba średnio około 10-12 litrów mleka krowiego, około 6-7 litrów mleka owczego i 5-6 litrów mleka koziego.

koza chyba nie daje jednak kilkadziesiąt litrów mleka ... ? :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 12:25   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

Gavroche napisał/a:
Genetyczna ruletka, Against the grain(oryginał jest nieco inny), Environmental Risk Assessment of Genetically Modified Organisms.
Tyle pamiętam.

nie moge namierzyc, to w PL wyszlo czy nie?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 31, 2012 07:53   Re: Jak państwo zrobiło z milionera producenta serów (WIDEO)

zyon napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Genetyczna ruletka, Against the grain(oryginał jest nieco inny), Environmental Risk Assessment of Genetically Modified Organisms.
Tyle pamiętam.

nie moge namierzyc, to w PL wyszlo czy nie?

Against the grain czytałem w oryginale, ale jest po polsku, siur, tylko nie pomnę tytułu.
Enviromental...to praca, która była w necie, bo miała być z tego książka, ale coś nie poszło i zniknęła :)
Zobaczę czy nie mam tego na innych kompach.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 08:27   

Wez no podaj autora tego Against The Grain
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 31, 2012 08:44   

zyon napisał/a:
Wez no podaj autora tego Against The Grain

Richard Manning chyba.
To w zasadzie o agrokulturze, ale jest rozdział czy dwa o GMO.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved