Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywność której nie polecamy!
Autor Wiadomość
Spirit 

Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 17:36   Makaron.

Witam,to mój pierwszy post :)
Od jakiegoś czasu próbuję przejść na żywność surową, ale 100% to jak na razie nie dla mnie. Szukam jakiejś zdrowej i smacznej alternatywy i pomyślałem o makaronach, która bardzo lubię. Z tego co czytałem, makarony są dobre dla grupy A(tj. mojej) i są dobrym źródłem węglowodanów.
Co o tym myślicie - wyjdzie mi to na zdrowie?
Ciekawi mnie też ile wartości odżywczych makaron traci po ugotowaniu, a także po usmażeniu.
Czytałem, że makaron trzeba gotować żeby był trochę twardy. Ma ktoś w tym jakieś doświadczenia?
No i z czym makaron(a także ryż) mogę bezpiecznie mieszać, zgodnie z dietą rozdzielną?

Z góry dzięki :)
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 19:57   Re: Makaron.

Spirit napisał/a:
Szukam jakiejś zdrowej i smacznej alternatywy i pomyślałem o makaronach Z tego co czytałem, makarony są dobre dla grupy A(tj. mojej)

Skoro szukasz czegoś zdrowego to raczej makaron ma niewiele wspólnego z tym, w makaronie masz sporo lektyny gluten. Spożywanie glutenu na pewno nie służy zdrowiu, bez względu na to jaką grupę krwi posiadasz.
 
     
Spirit 

Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 21:24   

Trochę sam siebie oszukuję. Problem w tym, że nic co zdrowe mi nie smakuję(a przynajmniej jako główny posiłek), szukam czegoś względnie zdrowego, co zaśmieci organizm w jak najmniejszym stopniu - padło na makaron.

Chce się trzymać 70% surowego, tj jeden posiłek zjeść smacznie i względnie zdrowo.

Może sensowniej będzie jeść jakieś ilości mięsa? Niestety do surowego nie mam dostępu i nie jestem do końca przekonany.
Ostatnio zmieniony przez Spirit Sob Sie 13, 2011 22:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 22:15   

WITAJ :hug:

Jeżeli lubisz makarony to możesz wybierać produkty jaglane , gryczane , ryżowe , z amarantusa oraz z dobrej jakości kukurydzy - te produkty są bezglutenowe.

:papa:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 19:43   Żywność której nie polecamy!

W tym temacie będą zawarte wątki na temat żywności nie służącej zdrowiu, będę przerzucać tematy z tym związane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 10:37   Re: Makaron.

Spirit napisał/a:
Z tego co czytałem, makarony są dobre dla grupy A(tj. mojej) i są dobrym źródłem węglowodanów.
Co o tym myślicie - wyjdzie mi to na zdrowie?

Sporo czasu poswiecilem na czytanie o diecie d'Adamo czyli tej z grupami krwi i genotypowej. Od razu mowie ci olej to, bo to nic nie warty szajs sluzacy nabijaniu kabzy temu panu i niczemu wiecej. Jezeli facet twierdzi, ze grupa krwi AB ma ledwo 2000 lat to znaczy, ze cos z nim nie tak.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 21:47   

O co chodzi z tą owsianką? Wyczytałam u sąsiadów że jakieś owsianki jadali zanim przeszli na diete optymalną, ja nigdy w życiu nie jadałam żadnych owsianek.. :-x :P
Co to jest ta owsianka? to sie gotowe kupuje?
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 22:15   

https://www.google.ie/sea...wsiane&tbm=isch
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Lis 10, 2012 13:27   

można zalać wrzątkiem lub gorącym mlekiem, niektórzy jogurtem.
oj, Molka, Molka :P
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Sob Lis 10, 2012 13:53   

full wypas :-)

Ciasto owsiane z bakaliami.
http://www.youtube.com/watch?v=xvUY8NuMXXQ
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 00:11   

gravs napisał/a:
można zalać wrzątkiem lub gorącym mlekiem, niektórzy jogurtem.
oj, Molka, Molka :P

teraz już wiem, trzeba kupic owies i zalac gorącym mlekiem :P
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lis 11, 2012 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 09:15   

Molka napisał/a:
gravs napisał/a:
można zalać wrzątkiem lub gorącym mlekiem, niektórzy jogurtem.
oj, Molka, Molka :P

Obrazek teraz już wiem, trzeba kupic owies i zalac gorącym mlekiem :P

Płatki owsiane, owies się długo gotuje :)
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 10:45   

kiedy zaczynałem przygodę ze "zdrowym" odżywianiem na śniadanie zajadałem właśnie płatki owsiane z bakaliami. wieczorem zalewałem wrzątkiem a rano dodawałem jogurtu :P

takie rzeczy, panie.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 19:42   

płatki sa rózne, trzeba wybierac te z mała iloscia cukru.. :P bo sa takie ktore zawieraja 3 g a sa takie co 30g na 100 g produktu
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 19:45   

ja bym polecal wybierac w ogle platki jasminu :P albo platki sloniny ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 21:28   

zyon napisał/a:
ja bym polecal wybierac w ogle platki jasminu

i świeże płatki kwitnącej jabłoni, ale to na wiosnę dopiero ;)
mniam, nie mogę się doczekać
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Nie Lis 11, 2012 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 21:38   

sinsemilla napisał/a:
zyon napisał/a:
ja bym polecal wybierac w ogle platki jasminu

i świeże płatki kwitnącej jabłoni, ale to na wiosnę dopiero ;)
mniam, nie mogę się doczekać

Legwany zielone lubią płatki kwiatów :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 08:37   

Chcesz powiedziec, ze e.... byla legwanem? :shock:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 11:14   

zyon napisał/a:
Chcesz powiedziec, ze e.... byla legwanem? :shock:

Może nawet kilkoma i tilikwą ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 11:46   

Mowia czasami "zlosliwy jak jaszczurka" , zastanawialem sie o co chodzi w tym... :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 14:29   

zyon napisał/a:
Mowia czasami "zlosliwy jak jaszczurka" , zastanawialem sie o co chodzi w tym... :D

Chodzi o kompletnie inne reakcje na te same zdarzenia.
Gadzi mózg prymitywny zwykle jest i nieprzewidywalny dla nas z dużą neocortex :)
 
     
asi_

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 95
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 23:22   

Czyżby proporcja to nie wszystko. ??? B:T:W 1 : 2,8 : 0,6

:?
 
     
asi_

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 95
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 23:42   

optyprof napisał/a:
Proporcja dobra, doktor też by się z tym zgodził.

A przed chwilą pisałeś, żeby nie kupować przetworzonej konserwy, znaczy tylko czasami?
 
     
zdrowie_moje 

Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 11
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 21:47   

Ja uważam, że nie trzeba jeśc tylko produktów ze znaczkiem Eko, bo cena takich produktów Eko nie jest. Ale czytajmy etykiety!
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 13:43   

Przepraszam, że tutaj się wciskam, ale może ktoś wskaże mi stronę na temat co jest zdrowsze do jedzenia mięso gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone, ponieważ trudno w tym forum to wyszukać.
_________________
RWP
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 14:14   

R napisał/a:
co jest zdrowsze do jedzenia
Co jest zdrowsze do jedzenia, jajko czy kura?
:faint:
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 18:08   

vvv napisał/a:
Co jest zdrowsze do jedzenia, jajko czy kura?
Jajko...
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 18:28   

... gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone?
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 22:50   

Surowe :)
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 08:31   

Ryszard napisał/a:
Przepraszam, że tutaj się wciskam, ale może ktoś wskaże mi stronę na temat co jest zdrowsze do jedzenia mięso gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone, ponieważ trudno w tym forum to wyszukać.

"Zazwyczaj lepiej ustanawiać jak najmniej obowiązujących zasad, ale za to trzymać się ściśle tych, które rzeczywiście stanowią o różnicy jakości pożywienia. Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty... Jak by nie patrzeć, rożen jest o wiele starszym urządzeniem kuchennym niż garnek. Można więc przyjąć że ewolucja znalazła już sposób by przystosować nas do tych ubocznych skutków rozwoju społecznego. Niektórzy badacze twierdzą że pieczone mięso bywa rakotwórcze ale jak dotąd żadne poważne badania nie potwierdziły tej teorii." Christian Allan, Wolfgang Lutz - Życie bez pieczywa.
Dobrze piszą.
Ostatnio zmieniony przez RyszardA Śro Paź 29, 2014 08:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 08:55   

RyszardA napisał/a:
Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty...
Dobrze piszą.

Ja jak wytapiam łój czy smalec to on nadal jest biały, lecz musi oczywiście wystygnąć :)
W sumie nie wiem czemu ci to punktuję bo generalnie mi to wisi bo wolę surowe, ale to się nie trzyma kupki :)
Chyba że faktycznie jakoś orasz te jedzenie na tej patelni że siwy dym leci to wiadomo że się utlenia wszystko i powstają nasze kochane wolne rodniki.
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
Ostatnio zmieniony przez daniel_K Śro Paź 29, 2014 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 09:13   

daniel_K napisał/a:
RyszardA napisał/a:
Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty...
Dobrze piszą.

Ja jak wytapiam łój czy smalec to on nadal jest biały, lecz musi oczywiście wystygnąć :)
W sumie nie wiem czemu ci to punktuję bo generalnie mi to wisi bo wolę surowe, ale to się nie trzyma kupki :)
Chyba że faktycznie jakoś orasz te jedzenie na tej patelni że siwy dym leci to wiadomo że się utlenia wszystko i powstają nasze kochane wolne rodniki.

Ogólny sens tego co napisał dr Allan i dr Lutz jest taki że nie trzeba się bać mięsa bez względu na to czy jest gotowane czy smażone czy pieczone.
Ja także lubię surowe w postaci tatara ale nie unikam mięsa przyrządzonego w inny sposób. Ważne jest tylko to żeby to było mięso a nie wyrób mięsopodobny.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Pią Cze 02, 2017 20:01   

Ryszard napisał/a:
Przepraszam, że tutaj się wciskam, ale może ktoś wskaże mi stronę na temat co jest zdrowsze do jedzenia mięso gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone, ponieważ trudno w tym forum to wyszukać.

http://cancerres.aacrjour...tent/59/17/4320
JW
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 18:42   

Trudno jest dbać dzisiaj o zdrowe nawyki żywnościowe, skoro wkoło mamy tyle chemii. Ja teraz planuje odrzucić kupne soki i zacząć produkcję własnych. Koleżanka mi poleciła całkiem interesujący produkt marki Muke klasy premium, a mianowicie wolnoobrotową wyciskarkę do soków. Zamierzam zakupić ją ponieważ, radzi sobie z wszelkimi warzywami i owocami- nie tracą one swoich wartości i witamin. Dodatkowym atutem jest to, że jest łatwa w obsłudze oraz czyszczeniu.
 
     
Aromatika 

Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 14:33   

Z całą pewnością nie można polecać produktów i żywności bogatej w cukry i tłuszcze, ponieważ to do niczego nie prowadzi,a mało tego- sprawi, że pogorszy się nasze samopoczucie i jakość cery.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 18:35   

Aromatika napisał/a:
Z całą pewnością nie można polecać produktów i żywności bogatej w cukry i tłuszcze, ponieważ to do niczego nie prowadzi,a mało tego- sprawi, że pogorszy się nasze samopoczucie i jakość cery.
Czyli np. nie można polecać ziarna sezamowego i awokado?
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 12:25   

Wielu ludzi nie ma zielonego pojęcia o diecie, makroskładnikach i ich roli. Nie ma co wchodzić w polemikę ;) Nawet przetworzona żywność w określonych sytuacjach znajduje zastosowanie.
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:51   

Wszystko jest kwestią potrzeb oraz przekonania, jestem zdania iż należy unikać przede wszystkim szkodliwej i zbędnej chemii w żywności którą teraz mamy niemal wszędzie, warto się nada tym zastanowić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved