Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Nowy do wyszkolenia POMOC
Autor Wiadomość
kawaa21

Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 08:37   Nowy do wyszkolenia POMOC

Witajcie jestem nowy na forum chociaz forum obserwuje od okolo roku kiedys stosowalem diete niskoweglowodanową i bylem zadowolony z rezultatów niestety potem gdzies zabraklo motywacji i sie zapaslem jak prosiak ;( teraz mam do rzucenia dobre 30 kg przy wzroscie 177 cm i tutaj chcialbym zaczerpnac kilu dobrych rad jak to uczynic ?? chce sie zaketozowac bede jadl ponizej 30g wegli na dzien wiem ze wtedy to fajnie pomagalo i bylem zadowolony ,zrezygnuje z piwa calkowicie (w gre wchodzi tylko wódka i zadnych napojow gazowanych ),a jak jest z cola zero ?? poradzcie mi jak zaczac i jak wytrwac ?? ,generalnie nie lubie slodyczy ale pieczywko to mnie czesto kusi i to jest najgorsze i szczegolnie wieczorne ucztowanie :/ pomocy aha dodam jeszcze ze mam 24 lata nie narzekam na zadne dolegliwosci gram duzo w tennisa od x lat i mysle ze dlatego jeszcze jako tako jestem sprawny pozdrawiam i czekam na jakies rady jak w to znow wsiakanc i nie wyjsc bo wiem ze to spospb na zycie
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 11:51   

Niestety, tuczy każdy alkohol, czysta wódka również.
Pół litra to 1000kcal. A poza tym alkohol, bezpośrednio po spożyciu, obniża poziom glukozy
i wzmaga apetyt. trudno się będzie powstrzymać przed zakąszaniem.
Nie przypadkiem zakąska służy do wódki, a nie do herbatki.
Cola light zawiera podtruwające klienta słodziki, to już lepiej słodzić cukrem.
A najlepiej w ogóle nie przyzwyczajać się do słodkiego , bo to
niepotrzebnie zaburza smak i zaczynamy zjadać za dużo węglowodanów.
Tutaj nie da się nic ściemnić, są węglowodany i alkohol, to tyjemy.
Pozdrawiam
JW
 
 
CzarnaHellenka


Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 142
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 12:45   

kawaa1 ja Ci duzo nie poradze, bo sama niejestem specjalistom...jednak moge podtrzymywac na duchu, w sumie wspierac sie mozemy gdyz ja tez czasem mysle o chlebku!!!:) i piwie...
do dziela!
_________________
Ręce precz od Tybetu
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 13:13   

Kofeina zawarta w prawdziwej kawie działa antagonistycznie do insuliny i nasila spalanie tkanki tłuszczowej oraz zmniejsza łaknienie. Dlatego bywa skladnikiem diet odchudzających.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 13:22   

ćwiczenia fizyczne mogą Cię wpędzić w jeszcze większą otyłość
USA są na to świetnym dowodem
Niezmiernie ważny jest długi sen, siedzenie jak najkrócej przy sztucznym oświetleniu - najlepiej chodzić spać kiedy robi się ciemno, czyli zimą jest to dość wczesna pora, a latem późniejsza
obecnie zdecydowana większość osób "urządza" sobie całoroczne lato - w zimę, jak robi się ciemno to włącza się światło i siedzi do północy albo i dłużej
to jest makabra dla organizmu!
to powoduje, że mamy ogromne łaknienie na cukier, zaburzenia hormonalne i przez to liczne choroby cywilizacyjne!
radzę przeczytać genialną książkę na ten temat - "Lights out; sleep, sugar and survival" autorstwa T.S. Wiley, Benta Formby'ego, przy współpracy wielu innych kumatych osób
W 1910 roku spało się średnio 9-10 godzin na dobę
teraz większość osób nie dochodzi do 7
Dawniej, w naturze spaliśmy 4370 godzin na 8760 godzin w całym roku, czyli mniej więcej połowę
80 lat temu zeszliśmy do 3395 godzin, a teraz jesteśmy szczęściarzami, gdy dochodzimy do 2555
ćwiczenie fizyczne może być ostatnim gwoździem do twojej trumny!
parę cytatów:
"In fact, exercise just might be the lat nail in our collective coffins. The stress response enacted when you run for your life on that treadmill causes your cortisol levels to rise. If you do this once in a while, say, every ten days, the natural episodic cortisol response will keep your heart and brain healthy. But if you do exercise like a maniac more than once a week, the high cortisol levels resulting form all of the chronic exercise actually mimics the stress of mating season, when the long hours of light and the competition (esp. for males) kept cortisol at yearly highs. Sexual competiton is the most stressful situation possible in nature, short of being killed. Mating season would come to naught without a fat base to noursigh a pregnancy through winter. So it's co coincidence that carbohydrate craving to put on fat, and high cortisol and high sex hormone levels all coincide. There must be a bun in the oven for most mammals by August or September in order for the baby to be born in April or May, in the spring, when food is plentiful.
So you're in the gym, it's November, it's anywhere from 6:30 to 9:30 P.M., and at least 3 bazillion watts of fluorescent lights are on and beinig intensified by reflecting mirrors that are shinnig right into your eyes and all over the skin of your overexposed body. You lift weights, run or jog on a treadmill or track, and, if you're really suicidal, you're on a StairMaster or your're spinning"
"In this chronic state, not only are you keeping your blood sugar up, taxing your insulin response system with cortisol's blood-sugar-mobilizing effects, you are actually becoming insulin-resistant as you exercise, too.
This fact means exercise can make you fat.
While you're exercising like a maniac nad living low-fat, if you even smell a cookie you gain weight - and you're pouring sex hormones, too, causing cancer and suppressing your immune system in the bargain.
Chronic high cortisol also skews your time perception, making you feel continually rushed. It's the altered time perception faht fosters much of the late-night stalling before bed, while you stay up under the impression that there must be more to do or that you haven't finished your work. Then you stuff yourself with more sugar because you haven't slept, and your insulin is sent even higher. We know this behavior alone makes you fat and sick"
"If eating saturated fat caused obesity, we would already be well on our way to reducing obecity nutritionally. Actually, we would all looke like supermodels. We're eating less fat and exercising more than ever before, but we don't look anything like supermodels.
In fact, we really lookk like hell."
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 15:24   

Cytat:
"If eating saturated fat caused obesity, we would already be well on our way to reducing obecity nutritionally. Actually, we would all looke like supermodels. We're eating less fat and exercising more than ever before, but we don't look anything like supermodels.
In fact, we really lookk like hell."

kto nie wie co sie je ten wyglada jak hell,moim zdaniem cwiczenia sa jak najbardziej potrzebne i to czeciej niz raz w tygodniu,to stanowczo za malo,jak ktos spi za malo to nie bedzie w stanie cwiczyc...ludzie z chorobami serca maja zbyt niski pioziom kortyzolu,szczegolnie rano,wiec z tym kortyzolem to roznie moz byc...
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 15:49   

to było napisane w konkretnym kontekście
zacytowałem parę fragmentów, ale widzę, że to nadal kontekstu nie rysuje
dlatego warto przeczytać całą książkę
co do ćwiczeń to już powoływałem się na innych kumatych, co tak samo twierdzą; ćwiczenia nie spowodują automatycznie, że będziemy zdrowsi, szczuplejsi - mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 17:16   

rozumiem ze chodzi o nie przeforsowywanie sie,czyli cwiczenia z umiarem zeby sie nie wykonczyc,rozumiem to bo mialem okres ze spalem za malo i cwiczylem i wpadlem w jakies chroniczne zmeczenie z ktoregop bylo mi ciezko wyjsc...no chyba ze chodzi o cwiczenia generalnie wiec w tym momencie troche nie rozumiem jak maja zaszkodzic...to podaj moze jakis konkretny przypadek kiedy moze do tego dojsc..jesli co?za malo spie i cwicze?poprostu cwicze sypiajac dobrze?zaduzo cwicze spiac dobrze?do tego zle jem,czy jak to jest... :D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 17:29   

chodzi o to, żeby ćwiczyć wtedy, kiedy można ćwiczyć, a nie wtedy, kiedy powinno się leżeć w łóżku - to jest kluczowe
jeśli tego nie robimy to rozregulowujemy cały organizm
do tego dochodzi właściwe odżywianie, o które jednak łatwiej zadbać, gdy żyjemy zgodnie z rytmem natury
a poziom aktywności każdy musi już dobrać indywidualnie i jeśli to ma być zdrowe to nie przesadzać (Mercola o tym mówi, w tym o swoich błędach z młodości)
ogólnie rzecz biorąc trzeba patrzeć na to wszystko holistycznie, a nie fragmentarycznie :)
 
 
CzarnaHellenka


Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 142
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 18:49   

a uprawianie sexu, wtedy kiedy powinno sie spac, ze 4 razy w tygodniu tez szkodzi?:P

Hannibal mozesz byc ze mnie dumny, zjadlam dzis 200 gram surowego m iesa!!
_________________
Ręce precz od Tybetu
 
 
kawaa21

Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 19:54   

pal licho z alkocholem bo to i tak mi sie zdaz tylko w wekdny ale na jakich potrawach musialbym sie skupic ?? ja chce jesc max 30g wegli przynajmniej na poczatku a jak tutaj jest z kcal bo czytalem ksiazke o diecie MM i tam on wogole nie bierze tego pod uwage coprawda to odzywanie wogole mi nie pasowalo wegle + tluszcze indeks do 30 ehhh niedobre zaduzo warzyw i tylko zdrowe wedlug niego tlusze nic nie szlo dobrego z tego ukulac :) ale jak to jest tutaj ile powiniem jesc kal zeby w miare szybko schodzic z wagi ??
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 01:04   

Hannibal czyli tak wlasnie myslalem,nie katowac sie,w zgodzie ze samym soba,holistycznie 8)

kawaa21
Cytat:
ale jak to jest tutaj ile powiniem jesc kal zeby w miare szybko schodzic z wagi ??


pytanie powinno brzmiec co powinienem jesc a czego nie zeby schodzic z wagi ;) nie mysl za duzo o kaloriach,pomysl o bialku 1-1,5g na Kg Twojej wagi,WW nie wiecej niz 70g,tluszcz do syta...jedz co chcesz oby jak najnaturalniej czyli staraj sie unikac zywnosci przetworzonej jak chleb,maka,makarony,chipsy,zupy w proszku,soki z kartonikow,cola itp...bo zawieraja wuchte niepotrzebnych naszemu organizmowi zwiazkow chemicznych,nalezy spozywac produkty w postaci takiej jak je stworzyla natura,a jak nie mozna np:surowy ziemniak,to najlepiej nie jesc wcale,wiadomo mozna sobie udusic jakies warzywko czy mieso jak sie lubi ale zawsze lepiej na surowo i najlepiej organik.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
kawaa21

Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 06:52   

WItam ....tylko 70g ?? tluszczu ?? to nei wiedzialem naprawde myslalem ze moze z 2g na 1kg masy ciala :p a jak jest z bialkiem jak np nie wyrobie normy to zle czy nie ??jak jest lepiej dla mojego odchudzania??
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 09:38   

70 gram weglowodanow a tluszczu do syta,jak zjesz bialka mniej czy wiecej o kilkanascie gramow to sie nic nie stanie :) to samo dotyczy weglowodanow...poprostu 70 to taka wartosc ktorej mniejwiecej nie powinno sie przekraczac,no i nie musisz odrazu wskakiwac na te 70g ww,lepiej jak zejdziesz powoli do tej wartosci.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
kawaa21

Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 13:10   

gudrii napisał/a:
70 gram weglowodanow a tluszczu do syta,jak zjesz bialka mniej czy wiecej o kilkanascie gramow to sie nic nie stanie :) to samo dotyczy weglowodanow...poprostu 70 to taka wartosc ktorej mniejwiecej nie powinno sie przekraczac,no i nie musisz odrazu wskakiwac na te 70g ww,lepiej jak zejdziesz powoli do tej wartosci.



aha no dzieki bardzo za rady jesli bede mial jeszcze jakis watpliwosci napewno sie odezwe pozdrawiam :D
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 14:39   

Ja jeszcze wywaliłabym przetwory mleczne, nie doczytałam się lub nikt nie pisał o nich. Ewentualnie możesz pić kefir lub nie. Można trochę ćwiczyć, żeby skóra nie zwisała jak schudniesz. Proponuję codziennie przejść 2 km, dla serca i jelit. Starszym ludziom lekarze zalecają chodzenie po posiłkach w celu pobudzania jelit do pracy, młodzi z nadwagą też powinni. Powodzenia.
_________________
marzena kiwi
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 15:21   

jeśli mleczne to tylko niepasteryzowane i po co najmniej 24 godzinnej fermentacji, coby laktozy nie było; jeśli nie krowie to przynajmniej kozie
myślę, że przy zachowaniu rotacji to już każdy powinien je tolerować, a przy najmniej 99% osobników :)
 
 
CzarnaHellenka


Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 142
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:15   

kurcze, a ja tak lubie sery:( a nie sa najzdrowsze..... ale chyba takie jak ricotta z fermentowanego mleka jest zdrowa? tz nie w tonowych ilosciach:P
_________________
Ręce precz od Tybetu
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:39   

ja nie twierdzę, że sery są niezdrowe
twierdzę, że produkty pasteryzowane są niezdrowe (chociażby zmieniona struktura białka) i mocno alergogenne; do tego brak enzymów
jeśli chodzi o świeży niepasteryzowany nabiał to całkiem spora grupa osób od dawien dawna miał z nim problemy, a przynajmniej z jego większymi ilościami (jeśli chodzi o pasteryzowany to sprawa jest w ogóle beznadziejna)
jeśli chodzi o fermentowane produkty z niepasteryzowanego mleka to już większość osób je toleruje - ilość i częstotliwość spożywania zależy od osoby
niektórzy mogą szamać tego ogromne ilości i jest spox, a inni już mniejsze
masło niepasteryzowane to produkt numer 1
jogurty, kefiry, zsiadłe mleko, dobre sery - jeśli niepasteryzowane to spox
poza tym nawet jak ktoś ma alergię na produkty mleczne to można w dużym stopniu temu zaradzić - bierze się przed spożyciem danego produkty probiotyk LGG i większość alergików nie ma wówczas problemu
do tego rotacja co 3-7 dni i jest wszystko git :)
aha, i jeszcze jedna ważna sprawa - bardzo istotne, żeby krowy lub kozy były "grass-fed", czyli wcinały trawę i zielsko na łące, a nie zboża i inne ludzkie wynalazki
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 15:54   Re: Nowy do wyszkolenia POMOC

kawaa21 napisał/a:
Witajcie jestem nowy na forum chociaz forum obserwuje od okolo roku kiedys stosowalem diete niskoweglowodanową i bylem zadowolony z rezultatów niestety potem gdzies zabraklo motywacji i sie zapaslem jak prosiak ;( teraz mam do rzucenia dobre 30 kg przy wzroscie 177 cm i tutaj chcialbym zaczerpnac kilu dobrych rad jak to uczynic ?? chce sie zaketozowac bede jadl ponizej 30g wegli jak w to znow wsiakanc i nie wyjsc bo wiem ze to spospb na zycie


Kawa21 Jeżeli mogę doradzic to zastosuj się do wszystkich proporcji między B-T-W samo to że będziesz starał się byc w ketozie nic napewno
do Twojego problemu nie przyniesie .Proponuje zastosowac się do zasad i proporcji piszesz że masz 177cm wzrostu proponuję zastosowac proporcje na pierwsze dwa miesiąace B-80gr T-160 W-50 .nauczyc sie na czym polega liczenie swojego menu.
Zastosowac ułożyc sobie menu z takich artykułów żywnościowych jak:
Jaja ,masł, śmietana,sery mięso im bardziej tłuste tym lepiej np.boczki,podgardle golonki,nóżki,galarety,karkówka baranina,kozina wołowina,konina, słonina ,smalec,łój,podroby paszczetowa ,kaszanka,salceson,wątróbka,serca nerki,żoładki na flaczki.
Pamiętając o tym aby te towary były jak najbardziej zdrowe.
Zastosowac ruch na świerzym powietrzu w formie lekiej np. na początek spacery i przebywanie w lasach parkach tam gdzie organizm się dobrze dotleni,bieganie Tenis itp można w tym pierwszym okresie sobie odpóścic
a jak waga będzie spadac to w miarę można zaliczac szybszy spacer,potem trucht, adopiero kiedy waga osiągnie normę pisaną dla Ciebie to nawet szybkie biegi.Nie będę ukrywał że wszystkie te założenia zastosowane w/g tych danych to nic innego jak dieta niskowęglowodanowa, poprostu Dieta Optymalna .Która pozwoli temu co ma nadwagę chudnąc a niedowagę przytyc do swojej wagi.Masz jeszcze i inne motywacje aby to zastosowac,a mianowicie że w naszym kraju nie bedzie Tobie brakowało materiałów do nauki bo są już książki prawie w każdej Ksigarni.A i internet jest pełen opisów.A POMOC I MATERIAŁY ZNAJDZIESZ I TUTAJ I NA STRONIE
www.dr-kwaśniewski.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved