Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Podlaski Tymianek, witam!
Autor Wiadomość
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 15:41   Podlaski Tymianek, witam!

Dzień dobry! Cześć!
Kłania się młodzież - dziewiętnastolatek.
Jestem pewien, że takich "czytaczy" forum jest masa. Ja jestem tu od prawie 5 miesięcy. Od tego też czasu nie jadłem chleba. To wiele osób wprawiłoby w osłupienie :shock:
Więc właśnie od prawie 5 miesięcy jestem na LC. Od tego też czasu wprowadzam coraz więcej surowego, teraz jem 95% surowizny.
Ale jak i skąd?
Trafiłem tu za zenonem z forum "luskiewnik" (dziękuję!). Dokładnie śledziłem tam wątek jego diety, aż udało mi się trafić właśnie tutaj. "Luskiewnik" to forum dermatologiczne, a więc jasne, szukałem lekarstwa na trądzik. Jest to bardzo silny trądzik, który "leczyłem" u dermatologa przez 2 lata. Maści, Tetralysal, Azycyna, aż w końcu propozycja rewelacyjnego leku Roccatuane. Skierowanie na badania. Usiadłem do Internetu, przeczytałem skutki uboczne i trafiło do mnie "co ja wyprawiam?". Przez google trafiłem na luskiewnik. Więcej u dermatologa nie byłem.
W międzyczasie warto wspomnieć, że jako szczupła osoba uczęszczałem na siłownię. Zawsze miałem skłonności do drążenia tematu, a więc zrozumiałem, że "na masę" dieta jest bardzo ważna. Fachowe fora i strony, porady wskazywały żeby nie zapominać o węglowodanach. To często ich niedobór nie pozwala przybrać na masie (och!). Tak więc ryż, makaron, chlebek, nabiał... Dorobiłem się pięknego trądziku. To pogorszenie z powodu tak syfiastego żarcia to pierwszy argument za moją tezą - candidą. Drugi, to natychmiastowe zahamowanie rozwoju choroby na drugi dzień po obcięciu węgli i powolne cofanie z dnia na dzień.
Jednak nie był i nadal nie jest to zadowalający stan skóry.
Zdarzały mi się oczywiście błędy, ale nie ma sensu szczegółowo opisywać tych 5 miesięcy.
Cały czas jestem daleko od modelu, który jest promowany w "surowym dziale", jednak staram się, szukam kontaktów. Mieszkam w małym mieście, co jest chyba najgorszą opcją. Nie jest na tyle duże, żeby były tu miejsca gdzie sprzedaje się mięso od pierwszorzędnej baraniny po świeże rybki. Zarazem nie jest to wioska, gdzie dostaniesz wszystko od hodowcy. Opieram się więc na wieprzowinie, ostatnio od gospodarza, ale często na mój tatar składa się sklepowe mięso...
Do rzeczy.
Bo w końcu się auktywniłem, z powodu mojej próby zero-carb. Nadal mam problemy skórne, więc po większym zainteresowaniu stronami amerykańskimi na temat candidy spróbowałem właśnie tego. Od poniedziałku byłem na "0", dzisiaj nie dałem rady, czułem się tak beznadziejnie, że zjadłem tego pomidora :-D
Moja candida to może strzelanie kulą w płot. Nie robiłem badań, potwiedza to tylko test ze szklanką. Dlatego postanowiłem odpuścić "zero-carb" do czasu zasięgnięcia opinii ekspertów :pada:
Wspomnę, że skóra wyglądała lepiej przez te dni, ale to ciężkie wyrzeczenie, które być moża można zastąpić węglami co kilka dni,a na pewno nie w większej ilości niż 20-30 g.
Co o tym sądzicie? Może najpierw ustosunkować się co do mięsa i tłuszczu, czyli produkty najlepszej jakości? Bo przy kiepskim może nie warto zaczynać zerówki? Sam nie wiem, którą drogą teraz podążyć, jak się leczyć, proszę o pomoc. Faktem jest, że cokolwiek by nie powodowało mojego trądziku, pierwszorzędne jedzonko powinno w końcu pomóc.

Czekam na odpowiedzi, gorąco pozdrawiam!
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 17:55   

W dzisiejszych czasach przerost candidy ma podobno ok 80% ludzi na Ziemii. Jest to wręcz "norma". Oczywiście lekarze diagnozują depresję, nerwicę natręctw, alergie itd.

Więc specjalistów nawet tych od candidy raczej bym unikał (no chyba że są z obozu low carbowego). Dieta powinna wystarczyć. Zamiast wieprzowiny wolałbym cielęcinę. Z węgli zostawiłbym sobie jednak kiszoną kapustę (na candidę), cebulę, może dobry miód wielokwiat albo spadz od czasu do czasu, no i przyprawy typu imbir, natka pietruszki, kolędra etc.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 19:17   

Waldek -a mięso z indyka może być??
ja za wieprzowiną nie przepadam a indycze lubie .
wołowina za twarda -chyba ,ze rosół .
_________________
pozdrawiam
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 23:05   

to ja polecę książkę Johna Sarno "Recepta na zdrowie". W jakimś wątku MiTy ją polecały...co prawda byłem do tematu sceptyczny, ale że książki o zdrowiu lubię czytać, a dodatkowo ta kosztuje tylko 15zł :viva: to zamówiłem, przeczytałem, uwierzyłem 8-) Naprawdę polecam!!! I nawet jak jesteś sceptyczny to nie radzę lekceważyć tematu ;-)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 04:05   

Waldek B napisał/a:
W dzisiejszych czasach przerost candidy ma podobno ok 80% ludzi na Ziemii. Jest to wręcz "norma". Oczywiście lekarze diagnozują depresję, nerwicę natręctw, alergie itd.

Więc specjalistów nawet tych od candidy raczej bym unikał (no chyba że są z obozu low carbowego). Dieta powinna wystarczyć. Zamiast wieprzowiny wolałbym cielęcinę. Z węgli zostawiłbym sobie jednak kiszoną kapustę (na candidę), cebulę, może dobry miód wielokwiat albo spadz od czasu do czasu, no i przyprawy typu imbir, natka pietruszki, kolędra etc.


Bo okolo 80% na Ziemi ma plomby amalgamatowe.
Tymianku!
Zacznij leczenie swych dolegliwosci od zebow. Domyslam sie, ze masz plomby amalgamatowe.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 04:24   

Kangur napisał/a:
Domyslam sie, ze masz plomby amalgamatowe.

Za młody, nawet ja się załapałem (przed ŻO) już tylko na światłoutwardzalne, a jestem ładnych kilkanaście lat starszy.
:-)
 
     
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 11:41   

Po czym poznać amalgamat? To te ciemne plomby?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 12:48   

http://gdansk.naszemiasto...nia/593827.html
„- Nawet zwolennicy amalgamatu twierdzą, że człowiek nie powinien mieć więcej niż 6-7 takich plomb, bo mogą one powodować, między innymi, migrenowe bóle głowy - dodaje dr Edyta Gasperowicz.”


Ale paranoja, powiedziałbym, że szkodliwe jest powyżej 0.099 plomby na kilogram należnej masy ciała. Te normy medyczne to mnie kiedyś zabiją – pęknę ze śmiechu.
:-)
 
     
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:10   

Więc jestem w bardzo niekorzystnej sytuacji - mam trzy wypełnienia amalgamatowe. Szukanie dentysty, który usunie? Chyba marne szanse, już prędzej trzy zęby out.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 19:33   Re: Podlaski Tymianek, witam!

Tymianek napisał/a:
Dzień dobry! Cześć!
Nie robiłem badań, potwiedza to tylko test ze szklanką. !


Z tą różnicą ,że ten test to humbug, kompletnie bezwartościowy kit.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved