Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
NIC NIE ROZUMIEM
Autor Wiadomość
cziczi

Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 12:19   NIC NIE ROZUMIEM

Witam Wszystkich!!
dzisiaj przez przypadek znalazlam tą stronę szukając jakiejś rady na mój duży brzuch! uważnie przeczytałam wszystko na stronie głównej i muszę powiedzieć że robi wrażenie! Chciałabym wprowadzić w życie taką dietę, ale czym bardziej się w to zagłębiałam tym mniej rozumiem, a właściwie tym bardziej jestem zniechęcona! Np. jeżeli chodzi o dietę niskowęglowodanową- gdyby ktoś mi jasno powiedział "to" masz jeść a "tego" nie, "to" ogranicz a "to" możesz jeść bez obaw to OK, ale tu są jakieś wagi, indeksy, zależności itd. w ogóle się nie mogę połapać!! jak ja bym miała wszystko ważyć, potem to przeliczać to moje śniadanie trwało by chyba 2 godziny!!!!!! NIE MOŻNA TEGO POPROSTU JAKOŚ UPROŚCIĆ????!!!!! w dodatku jest tych diet kilka czy to jest ciągle ta sama?? tzn. np. niskowęglanowa to to samo co dieta optymalna i law-carb???
A druga sprawa to taka że strasznie obawiam się jednak tych tłuszczów! wiem że właśnie piszecie o tym że one wcale nie są takie straszne i nie powodują tycia, ale pomimo wszystko boję się że to się jednak nie uda i przytyję a tego bardzo bym nie chciała bo w sierpniu wychodzę za mąż i marzę o tym żeby do tego czasu wyglądać tak jak kiedyś :)
Może mógłby mnie ktoś tak do końca przekonać że nie grozi mi przytycie!! a może jednak czasami się tak zdarza że ta dieta u niektóry powoduje odwrotne efekty??! czy istnieje takie ryzyko??
Mam 25 lat, 167cm, ważę 54kg, kiedyś ważyłam 50kg i czułam się świetnie! ogólnie nie jestem gruba, ale mam straszny brzuch, którego w żaden sposób nie mogę się pozbyć!!
staram się jeść niewielkie ilości ale często, nie jem po 18tej, 2 razy w tygodniu chodzę na aerobik, a brzuch wydaję mi się coraz większy!!
Może mi coś doradzicie!!
Bardzo dziękuję za każdy komentarz
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 15:24   Re: NIC NIE ROZUMIEM

[quote="cziczi"]Witam Wszystkich!!


Cziczi.
Wymagasz od nas cudu,a cudów nie ma,musisz poczytac zapoznac się z tą dieta ,a my tylko mozemy odpowiedziec na Twoje wątpliwości.
Pytasz co mozna jeśc na tej diecie ogólnie.
Jeżeli tak to przystosuj do swojego menu :
Jaja,sery,masło,śmietanę,mięso,podroby,drób,
a ogranicz do niezbednego minimum :
chleb,kasze,mąkę,cukier, miód,a lepiej zastąp je warzywami{marchew.seler,szczypior,pietruszka,sałata kapusta,kalafior,brokół itp.}
Dieta ta polega na ułożeniu sobie menu z powyższych artykułów,tak aby procentowo B-T-W było jak 1:2,5:05 i w/g Twoich danych jakie przedstawiłaś nie przekraczało
wagowo B-60GR T-120-150gr W-50gr
Kliknij na odnośnik na tej stronie "Fakty Żywieniowe" i tam znajdziesz tabele wartości odżywczych poszczególnych artykułów,i według nich
jeżeli raz np. zważysz 2szt jaj i będą one ważyły np.120gr to już wyliczone wartości będziesz pamiętac,a po jakimś czasie tak Tobie to wejdzie w krew że będziesz pamiętała i będziesz się śmiała.Niestety nic nie jest za darmo poczytac musisz sama,a na forum szukaj i pytaj tylko tego czego nie rozumiesz.
Dla ułatwienia policze Tobie np Śniadanie.
Jajecznica z trzech jaj,na maśle, do tego Zielony groszek.
1. 3szt jaj przyjmując jajo z wagą 60 gr
2.masło do smażenia 25gr.
3.Groszek zielony 50gr
Liczymy. jaja- 3sztx60gr= 180gr a więc w tabeli znajdujesz dane jaj w 100gr B-12,5 X180gr:100 =22,50 T-9,7X180:100=17,53 W-1,1
Masło 25gr x0,7=0,2 T-82,5X25gr :100=20,6 -W-0,2
groszek 50gr x6,7:100= B-3,35 T-0,2 W- 0,5
------------------------------------------------------------------
RAZEM B-26,05 T-38,3 W-1,8
jak Sama zauważasz że tłuszczu w tym nie zobaczysz a jest go 38,3gr
Tak samo wyliczysz sobie obiad i ewentualnie kolację,a po paru dniach zapomnisz że jest to takie ciężkie.Jezeli dotyczy wagi to jest tak samo parę razy zważysz a póżniej już na ok. będziesz wiedziała ile np waży taki kawałek mięsa,czy masła itp.
Jezeli coś nie wiesz pisz mozesz pisac na priv.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:20   

:!:
ZGADZAM SIE Z MATTIM!

czas umierac.......
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:27   

liczyć zawsze warto, przynajmniej orientacyjnie
jak robiono dawniej pemmicany to też ważono, coby proporcja między ususzonym mięsem a stopionym tłuszczem była ok. 1:1
o to chodzi, że łatwo przedobrzyć z białkiem i tym samym zmniejszyć ilość tłuszczu, a to będzie po prostu nieefektywne - zarówno pod względem zdrowotnym jak i wydolnościowym dla organizmu
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:58   

Z tym sie zgadzam, ale to jest juz raczej szacowanie a nie liczenie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 09:39   

zenon napisał/a:
Z tym sie zgadzam, ale to jest juz raczej szacowanie a nie liczenie.


Najpierw należy nauczyc się liczyc,i zapoznac z liczeniem ,by potem umiec szacowac.Ale widze że Matti juz to potrafi,ale jeżeli nie to skąd niby On ma wiedziec że jest na Lutzu,czy Atkinsie a może Kwaśniewskim ?
Zenon przyjmujesz ostatnio dośc dziwne stanowisko,trudno mi Ciebie poznac,a wiem że kiedyś ,byłeś na DO a więc liczenie wszystkiego przerobiłeś.Dzisiaj jednak uważasz że każdy kto rozpoczyna jakąś dietę ma wszystko szacowac,bez umiejętności liczenia,chyba że znowu ja coś nie rozumię.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 14:16   

Moze masz troche racji, bo jednak jak sie przechodzi ze zwyklej diety na low carb nie ma sie intuicji. Ona sie wyrabia z czasem, na poczatku trzeba troszke postudiowac tablice.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 15:04   

jurek 1946 napisał/a:

Najpierw należy nauczyc się liczyc,i zapoznac z liczeniem ,by potem umiec szacowac.Ale widze że Matti juz to potrafi,ale jeżeli nie to skąd niby On ma wiedziec że jest na Lutzu,czy Atkinsie a może Kwaśniewskim ?
Zenon przyjmujesz ostatnio dośc dziwne stanowisko,trudno mi Ciebie poznac,a wiem że kiedyś ,byłeś na DO a więc liczenie wszystkiego przerobiłeś.Dzisiaj jednak uważasz że każdy kto rozpoczyna jakąś dietę ma wszystko szacowac,bez umiejętności liczenia,chyba że znowu ja coś nie rozumię.


Ja nie mam wagi w domu a i tak wiem ile jem :D np kupuje 1kg lopatki dziele na 2 porcje. I wiem ile ma bialka z tablic wiec wiem ile jem :D
Oglnie mam juz ta intuicje :D
A poco Mattiemu wiedziec czy jest na Lutzu Atkinsie czy na KWasniewskim ?? Ja tak naprawde nie wiem na jakiej jestem diecie wiem tylko ze jest to LC :D
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 15:21   

Rossignol napisał/a:
Ja nie mam wagi w domu a i tak wiem ile jem :D np kupuje 1kg lopatki dziele na 2 porcje. I wiem ile ma bialka z tablic wiec wiem ile jem :D Oglnie mam juz ta intuicje :D

w ten sposób to wiadomo, ile będzie w jednej porcji
ja kupuję od razu parę kilo różnych mięs i podrobów i po prostu biorę z jednego część, z drugiego, itd. tak żeby było ok. 0,5 kg na 2 porcje
ważenie jest tak proste, szybkie i bezproblemowe że w żaden sposób nie uszczupla mi czasu :)
Rossignol napisał/a:
A poco Mattiemu wiedziec czy jest na Lutzu Atkinsie czy na KWasniewskim ?? Ja tak naprawde nie wiem na jakiej jestem diecie wiem tylko ze jest to LC :D

tyle, że LC oznaczy li tylko małą ilość węgli
ale żeby LC było tym "prawdziwym" LC musi być koniecznie wysokotłuszczowe; nie ma innej opcji
Atkins to dużo białka i średnia ilość tłuszczu, czyli ogólnie rzecz biorąc kiepska opcja
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 15:29   

Hannibal napisał/a:

tyle, że LC oznaczy li tylko małą ilość węgli
ale żeby LC było tym "prawdziwym" LC musi być koniecznie wysokotłuszczowe; nie ma innej opcji
Atkins to dużo białka i średnia ilość tłuszczu, czyli ogólnie rzecz biorąc kiepska opcja


Wiem o tym dlatego moje B:T;W jest 160:300+:30 :D
 
 
bercik

Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 07:47   Re: NIC NIE ROZUMIEM

cziczi napisał/a:

A druga sprawa to taka że strasznie obawiam się jednak tych tłuszczów!
Mam 25 lat, 167cm, ważę 54kg, kiedyś ważyłam 50kg i czułam się świetnie! ogólnie nie jestem gruba, ale mam straszny brzuch, którego w żaden sposób nie mogę się pozbyć!!
staram się jeść niewielkie ilości ale często, nie jem po 18tej, 2 razy w tygodniu chodzę na aerobik, a brzuch wydaję mi się coraz większy!!
Może mi coś doradzicie!!
Bardzo dziękuję za każdy komentarz


Polecam Ci ćwiczenia na brzuch, są swietne!
http://genesis.net.pl/Szostka-Weidera_59554.html
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 11:40   

Rossignol napisał/a:
jurek 1946 napisał/a:

Najpierw należy nauczyc się liczyc,i zapoznac z liczeniem ,by potem umiec szacowac.Ale widze że Matti juz to potrafi,ale jeżeli nie to skąd niby On ma wiedziec że jest na Lutzu,czy Atkinsie a może Kwaśniewskim ?
Zenon przyjmujesz ostatnio dośc dziwne stanowisko,trudno mi Ciebie poznac,a wiem że kiedyś ,byłeś na DO a więc liczenie wszystkiego przerobiłeś.Dzisiaj jednak uważasz że każdy kto rozpoczyna jakąś dietę ma wszystko szacowac,bez umiejętności liczenia,chyba że znowu ja coś nie rozumię.


Ja nie mam wagi w domu a i tak wiem ile jem :D np kupuje 1kg lopatki dziele na 2 porcje. I wiem ile ma bialka z tablic wiec wiem ile jem :D
Oglnie mam juz ta intuicje :D
A poco Mattiemu wiedziec czy jest na Lutzu Atkinsie czy na KWasniewskim ?? Ja tak naprawde nie wiem na jakiej jestem diecie wiem tylko ze jest to LC :D


Dziwne a skąd niby wiesz że jest to low carb.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 17:49   

jurek 1946 napisał/a:


Dziwne a skąd niby wiesz że jest to low carb.


kilka postow wyzej napisalem



Rossignol napisał/a:


Wiem o tym dlatego moje B:T;W jest 160:300+:30 :D


takie proporcje sa chyba jak najbardziej odpowiednie dla LC nie sadzisz ?? :D
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 17:58   Re: NIC NIE ROZUMIEM

bercik napisał/a:


Polecam Ci ćwiczenia na brzuch, są swietne!
http://genesis.net.pl/Szostka-Weidera_59554.html


no nie zgodze sie z Toba :D
Jezeli mowimy o plaskim brzuchu to mozemy ten efekt osiagnac w przyjemniejszy sposob. Plaski brzuch ma ten kto ma cienka warstwe tluszczowa. A wiec jezli ktos jets gruby to musi ja spalic. A6W opiera sie wlasnie na spalaniu tluszczu nie budujemy tym miesni. Dlatego mysle ze spalanie tluszczu jest lepsze poprzez bieganie, pływanie, rower etc. A zeby miec krate trzeba robic cwiczenia typowo silowe na brzuch ;D
Pozatym A6W to jest straszna mordega nie wielu wytrzymuje do konca ja sam dotrwalem do 26dnia to byla juz masakra zchodzilo mi z 20 min i bol byl masakryczny. Wole pobiegac niz katowac sie :D
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 18:46   Re: NIC NIE ROZUMIEM

cziczi napisał/a:
...Chciałabym wprowadzić w życie taką dietę, ale czym bardziej się w to zagłębiałam tym mniej rozumiem, a właściwie tym bardziej jestem zniechęcona! ...


"Zniechecac sie" przy "wprowadzaniu w zycie"
to KATASTROFA

Jesli nie rozumiesz(czemu trudno sie dziwic) ;)
To albo zainwestuj swoje pieniadze w "specjaliste i klinike"
albo zainwestuj swoj czas na nauke(poznanie diety)
Jednak czas jest cenniejszy od pieniedzy!!!

Za "darmoche" to mozesz dalej "umierac na raty" w blogiej nieswiadomosci
w przyspieszonym tempie, ze swoim "tlustym brzuchem". 8) :)
 
 
bercik

Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 09:25   Re: NIC NIE ROZUMIEM

Rossignol napisał/a:

no nie zgodze sie z Toba :D
Jezeli mowimy o plaskim brzuchu to mozemy ten efekt osiagnac w przyjemniejszy sposob. Plaski brzuch ma ten kto ma cienka warstwe tluszczowa. A wiec jezli ktos jets gruby to musi ja spalic. A6W opiera sie wlasnie na spalaniu tluszczu nie budujemy tym miesni. Dlatego mysle ze spalanie tluszczu jest lepsze poprzez bieganie, pływanie, rower etc. A zeby miec krate trzeba robic cwiczenia typowo silowe na brzuch ;D
Pozatym A6W to jest straszna mordega nie wielu wytrzymuje do konca ja sam dotrwalem do 26dnia to byla juz masakra zchodzilo mi z 20 min i bol byl masakryczny. Wole pobiegac niz katowac sie :D

Dziewczyna boi się tłuszczu, może A6W jej nie przestraszy ;)
Zresztą dziewczyny przed ślubem są gotowe na wszystko...
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 09:42   

Nie lepiej postawić na odpowiednie żywienie + oczyszczania, detoksykacje?
Ruch na świeżym powietrzu - super sprawa
ale katowanie się ćwiczeniami nic tu nie pomoże - Eric Westman, a także Stephen Phinney o tym mówili
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved