Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Tragedia skurcze łydek
Autor Wiadomość
deathm

Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 32
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 08:50   Tragedia skurcze łydek

Najdrozsi 126 kg od 5 dni na djecie optymalnej i od 3 dni zawsze rano pomiedzy 6-7 łapią mnie skurcze łydek najpierw jedna noga potem dróga.
Dziwne strasznie czy brakuje mi jakiegos skaldnia diety czy ktos cos podobnego miał ?
Pozatym wesołych świat
Ostatnio zmieniony przez Molka Czw Wrz 29, 2011 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 10:07   

ile wegli dobowo?

dodaj magnez i potas - np z formie Asparginu

pozd
WiRAHA
 
 
deathm

Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 32
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:30   

Ale to nie ból tylko skórcze, walne magnez i potas napisza za kilka dni czy działa Dzieki za porade
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 14:18   

deathm napisał/a:
Ale to nie ból tylko skórcze, walne magnez i potas napisza za kilka dni czy działa Dzieki za porade


A ile przez te 5 dni zjadałęś Węglowodanów,proponuje zwiększyc nieco węgle,bo to jest najczęstrzą przyczyna kurczy ,prawie każdy optymalny zaraz po zastosowaniu DO a przy tym, zbyt małej dawki węglowodanów odczuje to skurczami w łydkach.Wystarczy minimalnie zwiększyc wegle i kłopot z głowy a przy tym już będziesz miał miarę ile tych węgli Twój organizm potrzebuje.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 16:07   

to wcale tak nie jest, że przy niskim spożyciu węgli pojawiają się kurcze - można jeść ich 5-10 g i być w super formie, tak jak Stephannson czy Andersen oraz Innuici - jakby mieli kurcze to w życiu nie dali by rady pokonywać dziennie kilkadziesiąt kilosów
na forach amerykańskich czytałem, że kurcze znikają po zwiększeniu spożycia tłuszczu - zbyt mało tłuszczu w stosunku do białka to powoduje
przyczyną może być także słaba jakość spożywanych produktów, obrobione termicznie, przetworzone - to powoduje duże straty witamin oraz pierwiastków śladowych
przy jedzeniu surowego mięsa, podrobów, jajek, tłuszczy (wszystko z dobrych źródeł) nie ma mowy o żadnych niedoborach
 
 
deathm

Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 32
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 17:16   

Zrobiłem przedchwilką test ketoza negatywna glikoza tez negatywna. Wiec to nie ketoza. W sumie sie zmartwiłęm bo jak nie ma ketozy to sie chyba słabo chudnie lub wcale. Jem dzienie B 150 T 300 W 40 od 5 dni i ani widu ani słychu ketozy, kiedy do mnie przyjdzie.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 17:23   

Hannibal napisał/a:
to wcale tak nie jest, że przy niskim spożyciu węgli pojawiają się kurcze - można jeść ich 5-10 g i być w super formie, tak jak Stephannson czy Andersen oraz Innuici - jakby mieli kurcze to w życiu nie dali by rady pokonywać dziennie kilkadziesiąt kilosów
na forach amerykańskich czytałem, że kurcze znikają po zwiększeniu spożycia tłuszczu - zbyt mało tłuszczu w stosunku do białka to powoduje
przyczyną może być także słaba jakość spożywanych produktów, obrobione termicznie, przetworzone - to powoduje duże straty witamin oraz pierwiastków śladowych
przy jedzeniu surowego mięsa, podrobów, jajek, tłuszczy (wszystko z dobrych źródeł) nie ma mowy o żadnych niedoborach


Ale mam nadzieje że nie dotyczy to tych co stosują DO i ja o takich pisałem,i nie myślę ale wiem że na DO taka przypadłośc może powstac i zazwyczaj jest przyczyną,kurczy i wystarczy wtedy zwiększyc nieco weglowodany.Jak jest u stosujących żywienie z bardzo dużą podażą białka nie jewstem w stanie powiedziec bo nie znam się na tym,i dlatego nie zabieram głosu czy pomoże w takim wypadku zwiększenie Tłuszczu,czy Białka.należy tez pamiętasc ,komu radzimy On przeciez wyrażnie pisał że zastosował u siebie DO.To niewiem dlaczego miałbym polecac mu zwiększenie tłuszczu jak On przy swojej nadwadze powinien ,po okresie wstępnym zmniejszyc tłuszcz,tak jak podawałem.Ale jest to zalecenie Kwaśnieskiego,i nie ma ono nic wspólnego z jedzeniem na surowo,bo właśnie polega na wstępnym trawieniu pokarmów.Pisałem że przy jego nadwadze napewno nie można polecic mu biegów aby mógł spalic nawet te polecane przezemnie Białka.
A co dopiero z ilością jeszcze raz większą.Oczywiście że on może wybrac jaki chce model ale pisał że wybrał DO i ,że juz zastosował.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 17:35   

deathm napisał/a:
Zrobiłem przedchwilką test ketoza negatywna glikoza tez negatywna. Wiec to nie ketoza.


jaki test?
ketony we krwi?

pozd
WiRAHA
 
 
deathm

Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 32
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 18:04   

Keto-Diasit w moczu
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 18:23   

deathm napisał/a:
Keto-Diasit w moczu


Myślę że jest to przyczyną nie spalenia nadmiaru białka.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 18:46   

jurek 1946 napisał/a:
Jak jest u stosujących żywienie z bardzo dużą podażą białka nie jewstem w stanie powiedziec bo nie znam się na tym,i dlatego nie zabieram głosu czy pomoże w takim wypadku zwiększenie Tłuszczu,czy Białka.

ja też nie wiem, bo i też nie o tym pisałem
pisałem o średnim spożyciu białka, czyli 15-20% ogółu kcal i reszta tłuszcze, a węgli ok. 1%
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 19:29   

jurek 1946 napisał/a:
deathm napisał/a:
Keto-Diasit w moczu


Mysle ze jest to przyczyna nie spalenia nadmiaru bialka.


SO?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved