Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie zoladka.
Autor Wiadomość
Robert77

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 09:17   Zapalenie zoladka.

Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?

Sentinel 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 11:40   Re: Zapalenie zoladka.

Robert77 napisał/a:
Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?

Zależy od tego czym to zapalenie jest spowodowane. Jeśli przyczyną jest helicobacter pylori, to samo żywienie niskowęglowodanowe może nie wystarczyć.

Robert77

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 12:18   

Nie jest spowodowane bakteria.Podczs gastroskopi powiedziano mi,ze mam bardzo duzo soku zoladkowego,nawt myslano,ze napilem sie przed badaniem.W czym moze pomoc ograniczenie weglowodanow?

Ryszard 
RW

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 12:19   Re: Zapalenie zoladka.

"Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?"
Proponuję kontrolować swój mikrobiom.
Pomocna może być n/w pozycja:
Dobre bakterie - Robynne Chutkan
]
Ostatnio zmieniony przez Ryszard Pon Kwi 30, 2018 12:21, w całości zmieniany 1 raz  

Sentinel 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 13:40   

Robert77 napisał/a:
W czym moze pomoc ograniczenie weglowodanow?

W redukcji zapalenia, ponieważ najczęściej to węglowodany są jego przyczyną.
https://www.perfectketo.c...d-inflammation/

Robert77

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 14:50   

Dieta keto to juz duze wyzwanie,bardziej ograniczenie weglowodanow do jakies rozsadnej granicy,nie chce odrazu zmieniac calego metabolizmu.Jakie produkty moga pomoc?Gastrolog powiedzial jeszcze ,zeby ograniczyc tluszcz bo wtedy pokarm zalega w zoladku.Wchodzac na Dobra Dieta.pl zauwazylem ,zowye jest to dieta bialkowo tluszczowa,czy przy ograniczeniu weglowodanow,tluszcz juz tak niepowołduje zaleganie w zoladki.Do jakiego poziomu bezpiecznie ograniczyc weglowodany?Mozg i system nerwowy potrzebuja glukozy.

Sentinel 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 15:46   

Robert77 napisał/a:
Dieta keto to juz duze wyzwanie,bardziej ograniczenie weglowodanow do jakies rozsadnej granicy,nie chce odrazu zmieniac calego metabolizmu.Jakie produkty moga pomoc?Gastrolog powiedzial jeszcze ,zeby ograniczyc tluszcz bo wtedy pokarm zalega w zoladku.Wchodzac na Dobra Dieta.pl zauwazylem ,zowye jest to dieta bialkowo tluszczowa,czy przy ograniczeniu weglowodanow,tluszcz juz tak niepowołduje zaleganie w zoladki.Do jakiego poziomu bezpiecznie ograniczyc weglowodany?Mozg i system nerwowy potrzebuja glukozy.

Dieta niskowęglowodanowa w której energia z ww stanowi 10%, energia z białka 20%, a z tłuszczu 70%, to też jest dieta ketogenna. To jest typowy wariant: 70g ww, 120g białko i około 200g tłuszczu. Taki standardowy Lutz, że tak powiem. Średnie stężenie ciał ketonowych na takiej diecie, to 0,5 mmol/dl z cyklicznym spadkiem i wzrostem, w zależności od pory dnia i aktywności. Po wysiłku, w środku nocy lub kiedy przerwy między posiłkami są długie, może dobić do 2 mmol. Im bardziej obetniesz węglowodany, tym głębsza będzie ketoza. Nawet przy wyższej ilości protein.
0,5 mmol wystarczy. Już taka ilość daje efekt przeciwzapalny. Chyba że jest to dieta niskowęglowodanowa, ale wyjątkowo zasobna w składniki prozapalne.
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Pon Kwi 30, 2018 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Robert77

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 15:56   

Wlasnie o ktore skladniki prozapalne?Jak sie ma do tego zaleganie w zoladku po spozyciu duzej ilosci tluszczu?

Sentinel 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 16:16   

Robert77 napisał/a:
Wlasnie o ktore skladniki prozapalne?Jak sie ma do tego zaleganie w zoladku po spozyciu duzej ilosci tluszczu?

Prozapalne są produkty wysoko przetwarzane.
Czas zalegania w żołądku nie ma tu żadnego znaczenia. Nie ważne ile zalega, ale co zalega. To co mówi gastrolog, to zaklinanie rzeczywistości.

Robert77

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 17:49   

Wlasnie nie zawsze mozna ufac medyka.Nie jem produktow wysoko przetworzonych.

Sentinel 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 23:04   

Robert77 napisał/a:
Wlasnie nie zawsze mozna ufac

Ludzki organizm jest niewiarygodnie wytrzymały i ma niezwykłe właściwości regeneracyjne. Kości wytrzymują większe naprężenia niż żelbet, malutkie serce może wpompować płyn na wysokość trzeciego piętra, organizm potrafi przetrwać uderzenie pioruna, hipo i hipertermię, 100 dni bez pożywienia, utratę połowy objętości krwi, ale kiepsko znosi pomysły konowałów.

Robert77

Wysłany: Wto Maj 01, 2018 18:08   

Zgadza sie,a jednym z takich pomyslow jest przepisywanie lekow na ograniczenie kwasu solnego,ja rowniez takie dostalem .

fibi

Wysłany: Sob Cze 23, 2018 18:59   

Mi przy zapaleniu jelita lekarze zalecali stosowac inteste na wyrownanie perystaltyki jelit i metabolizmu. No i ona dodatkowo tez wzmacnia blone sluzowa jelit. Ciekawe jak to jest przy zapaleniu zoladka..

Odpowiedz do tematu