Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwójne żółtka
Autor Wiadomość
Zedezeta

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 01:09   Podwójne żółtka

witam

wiem że juz był taki temat ale nie do końca sprawa została wyjaśniona

kupuje jaja na targu wszystkie bialutkie nie stemplowane i wszystkie mają podwójne żółtka wiem że kiedyś kiedy nie było zachodniego stylu życia takie jajka na wsi były sama matka mi mówiła która tam mieszkała, ale w tych co ja kupuje każde jajko to dwa żółtka i raczej nie jest naturalne ( ? ) chociaz kto to wie
what about this ?
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Wrz 25, 2011 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 06:25   

na 99% nie jest od zdrowych, biegających , co wcinają trawę i robaki
na wiele tysięcy zjedzonych żółtek z jajek od tych trafiło mi się podajże tylko jedno podwójne
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 07:42   Re: podwójne żółtka

Zedezeta napisał/a:

kupuje jaja na targu wszystkie bialutkie nie stemplowane i wszystkie mają podwójne żółtka


chyba jest teraz kurza promocja wiosenna wyprzedaż "2 w cenie jednego" po wielkanocy :)

a poważnie, to chyba są karmione jakimiś hormonami (chociaż jeżeli "wszystkie" oznacza jak u mojej żony "kilka się trafiło w ostatnich tygodniach" to chyba jest jakieś tam niezerowe prawdopodobieństwo, że w naturze coś takiego się wydarzy.
 
     
Zedezeta

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:02   

Cytat:
Dwa zoltka sa wtedy gdy zostana uwolnione dwa jajeczka przez jajniki kury (blizniaki dwujajowe u ludzi) Jest to najczesciej spowodowane zbyt duzym poziomem estrogenu w wyniku sztucznie wydluzonego dnia


takie cos znalazłem

ps. nie sadze zeby to były jakies fermówki one charakteryzują sie ciemniejszym kolorem
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:17   

Zedezeta napisał/a:
...nie sadze zeby to były jakies fermówki...

Ostatnio slyszalem o publicznym wystapieniu
na temat jaj, jednego z najlepszych specjalistow
w dziedzinie "JAJ" 8-)

Nawet tzw. "opty-beton" zostal poinformowany,
ze mniej wazne jest "jakie som"
byleby byly "JAJA" !!! 8-) :what: :hah:

BTW
Poszukam i jak "znajdem" to dam linka! 8-)
.
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 07:27   

Kiedy jeszcze miałem kury....
to zdarzały się przypadki podwójnych żółtek w skorupkach...
Ojciec mój tłumaczył to głównie końcówką płodności samic

Pozdrawiam
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
 
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 17:36   

podłączę się pod ten wątek, bo też mam pytanie o zółtka jajek... ostatnio moja mama kupiła na wsi od baby jajka... po ugotowaniu większość jajek miała normalny kolor żółtka (mniej lub bardziej żółty), ale część jajek żółtka miały w kolorze wyblakłego różu.. o co chodzi z tym kolorem?? .. pytam tak z ciekawości, może coś się kryje za tym więcej..pozdro
_________________
Mój Blog Biegowy
Ostatnio zmieniony przez bejrutek Wto Sty 05, 2010 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 17:48   

moze zaplodnione
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 00:21   

jatoja napisał/a:
moze zaplodnione


nie mam pojęcia... a jest możliwe, że na kolor żółtka może mieć wpływ pokarm, którym kura jest karmiona? ... przed świętami w tym gospodarstwie trochę poubijali zwierzyny,jakieś resztki mogły pójść do kurnika...
_________________
Mój Blog Biegowy
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 07:32   

bejrutek napisał/a:
a jest możliwe, że na kolor żółtka może mieć wpływ pokarm, którym kura jest karmiona?

no oczywiście, że tak
kury, które jedzą sobie na wybiegu trawę, zielska, robaczki i nie dostają dużo zbóż to mają stosunkowo spore żółciutkie żółteczka
im gorszy chów i żywienie kurek tym żółtka są ciemniejsze, brzydsze.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 16:24   

Ja kiedyś hodowałam kury (tj moi rodzice ;) ) - i często się zdarzały podwójne żółtka - a było to na wsi, kury karmione zbożami, biegające cały dzień po podwórku...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 14:03   

limetka napisał/a:
kury karmione zbożami

no właśnie :(
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Nowy24

Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 62
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 17:07   

Hannibal nie przesadzaj chyba nie wierzysz że jajka które kupujesz są od które 'wyłącznie' żywią się na trawce...Mam kury i wiem że w ciągu dnia biegają po trawie i sobie coś tam jedzą, ale dajemy im zawsze jakieś zboże, resztki z obiadu, przeterminowane produkty itd. :) :) Tak robią w każdym znanym mi gospodarstwie, jeśli ci ktoś mówi że kurka sobie biega na wolności i żywi się wyłącznie tym co sama 'wydziobię' to ściemnia.....
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 17:26   

Nowy24 napisał/a:
jeśli ci ktoś mówi że kurka sobie biega na wolności i żywi się wyłącznie tym co sama 'wydziobię' to ściemnia.....

O karmieniu można przeczytać w Panu Tadeuszu ;-)
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 19:33   

Nowy24 napisał/a:
Hannibal nie przesadzaj chyba nie wierzysz że jajka które kupujesz są od które 'wyłącznie' żywią się na trawce...

Nie wyłącznie, ale w większości jak najbardziej. Zimą oczywiście jest trochę gorzej.
A kaczki wcinają muszyska i inne owady, a także mięso.
Nie muszę w to wierzyć - ja to po prostu widzę. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 08:16   

hmmm, jeśli wybieg dla przypomina bardziej klepisko niż łąkę, to chyba coś jest jednak nie teges - za mały wybieg lub za dużo :hah:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 12:09   

Chcialbym powrocic do tematu.
Kupilem ostatnio 30 jajek - i wszystkie z podwojnymi zoltkami.
Troche poczytalem nt. temat - i w sumie nie znalazlem konretnej odpowiedzi:
Cytat:
To podobno często zdarza się młodym kurom, szczególnie jeśli są hodowane na fermie i mają wydłużony dzień...

Cytat:
- takie jaja są większe i na fermie oddzielane od pozostałych
- takich jaj jest najwięcej na początku nośności , kiedy nie ma pełnej
> synchronizacji funkcjonowania jajnika i jajowodu kury

Cytat:
U mnie od paru dni, któraś kura niesie ogromne jaja i okazało się, że każde jest z dwoma żółtkami.
Podejrzewam, że niesie je kurka towarówka ze stycznia.
Zobaczę, może na wiosnę (jeśli jeszcze będzie takie niosła) dam pod kwokę i zobaczymy co będzie

Cytat:
Ja zaczelam swoja przygode z kurami w sierpniu. Wlasnie zaczela mi sie niesc towarowka, ktora kupilam jako 6 tyg dziewczynke. Wczoraj mi zniosla jajko z 2 zoltkami. Nie wiem jak ona dala sobie z tym rade bo jajko jest naprawde duze

Cytat:
od 10-go czerwca najpierw jedna, a teraz 2 kury niosą jajka i trzeci dzień mam jajko z dwoma żółtkami (gabarytowo jaszcze mniejsze niż normalne). Jestem już uspokojony, z powyższych postów, że młode kury mają chwilowo taką zaletę.

Cytat:
U mnie jajka z dwoma żółtkami pojawiły się u w ostatnich sztukach przed
pierzeniem. Ostatnie 4-5 jajek mialo podwójne żółtka. Są kury towarowe, które
przez cały okres nieśności z noszą jajka z dwoma żółtkami. Uważąm, że to nic złego.


Co o tym myslicie ? Bo ja juz sam nie wiem, czy jajka te sa jakies oszukane, czy normalne. Aktualnie to mam zamiar zjesc te co mam, ale wiecej tam nie kupowac.

Troche mi sie nie chce wierzyc, ze to z fermy odkupowane. Kupilem je na targu od pani ktora sprzedaje maslo, smietane, mleko, ser, kury surowe, jakies sliwki no i jajka.
Jajka maja twarde skoropki, gesta konsystencje, bladozolte zoltka, iwec nie wydaje mi sie, ze jajka odkupuje z fermy, mimo ze ma ich duzo. Bardzije mi sie wydaje, ze jakies pasze z hormonami podaje. Ale ma tez w sprzedazy mniejsze jajka. Wzialem je, bo byly duze, nie wiedzialem, ze maja podwojne zoltka.
Nie wiem co o tym myslec.
Ma ktos pomysly co myslec o tych jajkach ? i Dlaczego one sa z podwojnymi zotlkami?
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved