Global Navigation

Main Navigation

Left Navigation

Content

 
Czego możesz oczekiwać?

Słowo "dieta" pochodzi od greckiego diaita i oznacza styl życia lub sposób życia. Tego właśnie możesz oczekiwać od diety niskowęglowodanowej która nie jest metodą na dwa lub trzy miesiące, lecz sposobem na całe życie.

Możliwe jest to gdyż:

copyright: Looby | Dreamstime.com

Regulując przemianę materii umożliwia uzyskanie prawidłowej wagi. Gdy masz nadwagę powoduje szybsze spalanie własnego tłuszczu niż jakakolwiek inna dieta. W praktyce masa tkanki tłuszczowej zmniejsza się szybciej, niż w przypadku innych diet, przy których spożywa się tyle samo kalorii. Jeśli masz niedowagę to twój organizm dostanie dzięki niej wszystko, co potrzebne mu do odbudowy tkanek.


copyright: Kelly Cline | istockphoto.com

Jest smaczna i łatwa do utrzymania. Przyczyną większości porażek podczas odchudzania jest głód. Dieta, która ma być dietą na całe życie, musi być smaczna i pożywna i nie można na niej odczuwać głodu! Taka jest właśnie dieta niskowęglowodanowa. Poprzez ograniczenie węglowodanów w diecie odrzuca się takie produkty jak cukier czy mąka. Okazuje się jednak, że większość osób, gdy już pokona swoje uzależnienie od cukru, nie ma już szczególnej ochoty na słodkie pokarmy. Co za to zyskuje? Może raczyć się bogactwem najsmaczniej przyrządzonych mięs, ryb, jaj, serów, sałatek, jarzyn (z masłem, śmietaną, przyprawami i ziołami). Nie sposób taką dietę nazwać rygorystyczną. Dieta niskowęglowodanowa może być wymarzoną dietą - sycącą, urozmaiconą i zdrową!


Jest to dieta dzięki której najłatwiej można utrzymać odpowiednią wagę ciała. Nie masz ochoty na ciągłe podjadanie gdyż jesz do syta. Problem z odchudzaniem na diecie niskokalorycznej polega na tym, że sposób odżywiania po straceniu zbędnych kilogramów wraca do "normy". Następstwem tego jest szybki przyrost masy ciała. Odchudzanie ma sens tylko wtedy, gdy po jego zakończeniu nie przybieramy znowu na wadze. Tak właśnie jest na diecie niskowęglowodanowej, która nie jest dietą "na chwilę", a sposobem żywienia na całe życie.


copyright: Abu | istockphoto.com

Dzięki diecie niskowęglowodanowej masz możliwość pozbycia się wielu dolegliwości. Należą do nich takie schorzenia jak: ciągłe zmęczenie, nerwowość, depresja, trudności z koncentracją, migreny, bóle stawów i mięśni, nadciśnienie, cukrzyca, bezsenność i wiele innych. Zapewne wydaje Ci się to nieprawdopodobne by "nieuleczalna" cukrzyca mogła zostać wyleczona taką dietą. Faktem jest jednak, że przed epoką insuliny w strzykawce, to właśnie dietą niskowęglowodanową znakomicie radzono sobie z cukrzycą i jej powikłaniami.


copyright: Abu | istockphoto.com

Jest skuteczna. Jest zgodna z tym, co wie biochemia i fizjologia. Likwiduje ona główny powód otyłości jakim jest nadmierny poziom insuliny, hormonu odpowiedzialnego za mechanizm odkładania tłuszczu. Nadmierne wydzielanie insuliny przyczynia się także do powstania cukrzycy, arteriosklerozy i nadciśnienia.

Sidebar

Footer