Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyeliminować słodycze
Autor Wiadomość
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Wto Lis 09, 2021 12:10   Jak wyeliminować słodycze

Witajcie, piję 2l wody dziennie, staram się jeść warzywa i codziennie 5tys. kroków ale mam napady słodkiego i potrafię zjeść, całą czekoladę, co powinnam zrobić?zmienić? to normalne? słodycze były zawsze dla mnie najcięższe do wyeliminowania
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Wto Lis 09, 2021 12:40   

Spróbuj wytrzymać koniecznie pierwsze 2 tygodnie potem apetyt na słodycze i uzależnienie od cukru białego minie i bez problemu wtedy wytrzymasz dłużej.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Śro Lis 10, 2021 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Lis 09, 2021 15:01   

Ten wątek to złoto. ;D
Aż sie prosi o cytat.

Cytat:
Ignacy Krasicki

Kulawy i ślepy
Niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo;
Ale że to ślepemu nieznośno się zdało,
Iż musiał zawżdy słuchać, co kulawy prawi,
Wziął kij w rękę: „Ten – rzecze – z szwanku nas wybawi”.
Idą; a wtem kulawy krzyknie: „Umknij w lewo!”
Ślepy wprost i, choć z kijem, uderzył łbem w drzewo.
Idą dalej; kulawy przestrzega od wody –
Ślepy w bród: sakwy zmaczał, nie wyszli bez szkody.
Na koniec, przestrzeżony, gdy nie mijał dołu,
I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.
I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,
I ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Wto Lis 09, 2021 16:20   

"Spróbuj" a nie "Spróbuje" prosze o poprawe admina i moderatora
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Śro Lis 10, 2021 07:47   

Pierwsze 2 tygodnie tak jak osoba powyżej pisze są najtrudniejsze.Organizm jest uzależniony od cukru oraz trudno jest mu z niego zrezygnować.

Możesz zastanowić się nad kupieniem sobie również takiej suszarki do owoców oraz robieniem domowych przekąsek.

Suszone owoce i warzywa są dobrą przegryzką, która może zastąpić słodycze.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Lis 10, 2021 14:34   

jeśli uzależnienie jest mocne to polecam brac paracetamol 2x 1000mg dziennie rano i w środku dnia.
także picie herbaty z duża ilością glukozy może wyłączyć objawy odstawienne

hardkorowym środkiem jest ibogaina ale łatwo ją przedawkować i umrzeć.
Jednak jeden dzień kuracji wyłącza uzależnienie na miesiące.
I jest droga.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Lis 10, 2021 15:18   

http://dobradieta.pl/foru...p=264455#264455

http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=24548
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Lis 10, 2021 15:59   

Jakieś 14-15 lat temu gdy pierwszy raz zacząłem eksperymentować z dietami po moim przebudzeniu duchowym.
Całe wcześniejsze życie czyli jakieś 19-20 lat jadłem cukier biały i pierwszy raz wtedy go odstawiłem dla zdrowia.

Były to bardzo ciężkie tygodnie.Byłem jak narkoman na detoksie.Dostawałem nawet drgawek a objawy odstawienne bardzo mocno męczyły.Nerwowość lęki tragiczne samopoczucie i masa innych objawów.

Nigdy już później nawet gdy wracałem na krótkie okresy do cukru białego nie pozwoliłem by uzależnienie do niego znowu aż tak narosło jak wtedy na początku po 20 latach jego jedzenia.

Jednak po zakończeniu tych objawów budziłem sie w jakimś innym piękniejszym świecie jakimś raju. Samopoczucie bez cukru było milion razy lepsze niż życie na cukrze.I na pewno zdrowsze.
Najbardziej fajnym efektem był właśnie stan psychiczny stan jakiegoś błogiego raju niewyobrażalnie piekniejsze samopoczucie umysłowe.

Na dzień dzisiejszy nawet jeśli jem cukier usuwam energią objawy uzależnienia i to zastapiło wcześniejsze czasem trudniejsze diety.
Ale robie też krótkie okresy gdy go odstawiam na około 2 tygodnie raz na pare miesięcy i resetuje uzależnienia do zera.
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Śro Lis 10, 2021 16:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Czw Lis 11, 2021 11:25   Re: Jak wyeliminować słodycze

maslowska napisał/a:
Witajcie, piję 2l wody dziennie, staram się jeść warzywa i codziennie 5tys. kroków ale mam napady słodkiego i potrafię zjeść, całą czekoladę, co powinnam zrobić?zmienić? to normalne? słodycze były zawsze dla mnie najcięższe do wyeliminowania


Trzeba poznać przyczynę tego stanu.

I zadać sobie pytanie. Dlaczego mam ochotę na słodycze ?

Stan chorobowy ?

Często problemy natury psychicznej zwiększają ochotę na słodkie.

Cukier to narkotyk dla mózgu i łatwo się od niego uzależnić.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Czw Lis 11, 2021 13:15   Re: Jak wyeliminować słodycze

Mariano napisał/a:


Cukier to narkotyk dla mózgu i łatwo się od niego uzależnić.


W pełni sie zgadzam można sie mocno od niego uzależnić.
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 11, 2021 13:38   Re: Jak wyeliminować słodycze

Mariano napisał/a:
maslowska napisał/a:
Witajcie, piję 2l wody dziennie, staram się jeść warzywa i codziennie 5tys. kroków ale mam napady słodkiego i potrafię zjeść, całą czekoladę, co powinnam zrobić?zmienić? to normalne? słodycze były zawsze dla mnie najcięższe do wyeliminowania


Trzeba poznać przyczynę tego stanu.

I zadać sobie pytanie. Dlaczego mam ochotę na słodycze ?

Stan chorobowy ?

Często problemy natury psychicznej zwiększają ochotę na słodkie.

Cukier to narkotyk dla mózgu i łatwo się od niego uzależnić.


Można to tak określić, że stan chorobowy. Po prostu stoi za tym huśtawka glikemii. Już lekka hipoglikemia jest dla organizmu człowieka funkcjonującego na cukrze, mocnym sygnałem żeby napchać się słodkim po wól. Na HC hipoglikemia jest odbierana przez mózg niemal jak śmiertelnie zagrożenie, mimo że nawet u cukierkojada nim nie jest, bo wątroba takiego człowieka też ma zdolność do wytwarzania glukozy z substratów niecukrowych.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz, oj ta Czw Lis 11, 2021 13:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 11, 2021 14:04   

ekt napisał/a:
Pierwsze 2 tygodnie tak jak osoba powyżej pisze są najtrudniejsze.Organizm jest uzależniony od cukru oraz trudno jest mu z niego zrezygnować.

Możesz zastanowić się nad kupieniem sobie również takiej suszarki do owoców oraz robieniem domowych przekąsek.

Suszone owoce i warzywa są dobrą przegryzką, która może zastąpić słodycze.


Czyli z deszczu pod rynnę. W suszonych owocach, zawartość cukru na 100 gram wzrasta od 4 do 6 razy.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Lis 12, 2021 15:33   

ekt napisał/a:
Możesz zastanowić się nad kupieniem sobie również takiej REKLAMA oraz robieniem domowych przekąsek.

:evil: :evil: :evil:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Lis 12, 2021 17:31   

warto tez dodać że za uzaleznienie od słodyczy moze odpowiadać kofeina która jest w kakao.
A przy słodyczach od zaraz dodawana jest do wszystkiego czekolada (min 30% kakao) i to też może mocno trzymać.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Nie Lis 14, 2021 14:57   

polecam też temat o ibogainie

http://dobradieta.pl/foru...hlight=ibogaina
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 14:18   

marcin458 napisał/a:
warto tez dodać że za uzaleznienie od słodyczy moze odpowiadać kofeina która jest w kakao.
A przy słodyczach od zaraz dodawana jest do wszystkiego czekolada (min 30% kakao) i to też może mocno trzymać.

Każdy pretekst dobry.
Po prostu nie jesteś stworzony do życia na niskiej ilości węglowodanów. Warto sobie to uzmysłowić zamiast się łudzić i wymyślać coraz to nowe głupoty. Nigdy nawet nie otarłeś się o stan adaptacji do LC. Już wolę yarosha, który był stały w swoim zamiłowaniu do HC, niż gościa, który będąc uzależnionym od cukru szuka wymowek dla swojego nałogu.
Moim skromnym zdaniem ktoś kto wyssał węgle z mlekiem matki i na ich przewadze wzrastał, ma niewielkie szanse na adaptację do LC w późniejszym wieku. O LCHF czy KD już nie wspominam, bo to zupełnie inna bajka.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz, oj ta Pią Lis 19, 2021 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 14:33   

Napisałem o kofeinie bo to udowodniono milion razy że jest to substancja uzależniająca o działaniu narkotycznym.

Więc od czekolady i słodkości z czekoladą można sie z powodu kofeiny najzwyczajniej uzależnić.

Są tysiące badań to potwierdzających.
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 18:27   

marcin458 napisał/a:
Napisałem o kofeinie bo to udowodniono milion razy że jest to substancja uzależniająca o działaniu narkotycznym.

Więc od czekolady i słodkości z czekoladą można sie z powodu kofeiny najzwyczajniej uzależnić.

Są tysiące badań to potwierdzających.

Jak widać węgle nie sprzyjają logicznemu myśleniu.

To pij kawę bez cukru. Najpierw wyeliminuj cukier, a potem kofeinę.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Sob Lis 20, 2021 18:45   

Całkowitym pomyleniem jest na luźno dodając ciekawostki do tematu że większość dzieci ma zakazaną kawe przez rodziców(jak ja) jednak jest ładowana czekoladą i wpada w podobne uzaleznienie od kofeiny w kakale.
Niestety większość ludzi nie wie że w czekoladzie jest kofeina.

:)
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Sob Lis 20, 2021 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Nie Lis 21, 2021 15:55   

podobnie z coca colą która też ma kofeine.Dzieciaki to piją.
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Lis 23, 2021 10:45   

marcin458 napisał/a:
Całkowitym pomyleniem jest na luźno dodając ciekawostki do tematu że większość dzieci ma zakazaną kawe przez rodziców(jak ja) jednak jest ładowana czekoladą i wpada w podobne uzaleznienie od kofeiny w kakale.
Niestety większość ludzi nie wie że w czekoladzie jest kofeina.

:)


Nic z tego nie rozumiem. Rodzice zakazują ci picia kawy i ładują w ciebie czekoladę?
Wyprowadź się od rodziców.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Wto Lis 23, 2021 20:47   

zakazywali przed 18tymi urodzinami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved