Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Janka historia z dietami
Autor Wiadomość
JanKowalski 

Dołączył: 11 Maj 2020
Posty: 6
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 20:10   Janka historia z dietami

Cześć,

Moja historia z dietami:

prehistoria-2016 -> koryto

2016-2017 -> próby z tłuszczówką z Kwaśniewskiego; nie wychodziło. Koniec końców wyszło z tego koryto. WW dobijałem raczej cukrów prostych tak do łącznej ilości 200g. Może bym jakieś logi odkopał z MFP, ale nic pewnego nie mam.
Pojawiło się nadciśnienie, były mocne bóly głowy z tyłu i kłócie w sercu.
Waga taka sama jak przed i po zabawach z ,,moją" wersją DO (koło 78 kg).
Tak, to było głupie, ale chcę wyjść na prostą.
Pod koniec "eksprerymentu" trafiła mi się wizyta u kardiologa i tam serce "strukturalnie" na USG było OK.
W połowie tego okresu też miałem wizytę u nefrologa z USG
Jestem świadomy, że "nie tak szybko" zatykają się "rurociągi" w naszym ciele.

2018-teraz -> wysokowęglowodanówka (na IF, okno żywieniowe 8-10h; 2-3 duże posiłki) na bazie kasz, makaronów i lekko tłustego mięsa w małej ilości (główny powód: łatwiej to utrzymać ,,społecznie"). Nie jest to raczej węglowodanówka wg. Kwaśniewskiego (jak próbowałem to utrzymać, to po prostu ilość WW mnie przerażała). Co jakiś czas robiłem posty na elektrolitach do 60-70h, w celu jakkolwiek rozumianego,,oczyszczenia".
Na chwilę obecną ustabilizowałem ciśnienie do 130/70, lub 110/50. Nie mogę się wstrzelić w 120/80.
Podobno różnica koło 60 w "pomiarze" powoduje 2,5x prawdopodobieństwo posiadania urazu serca :( !

Problemy ogólne z którymi nie mogę sobie poradzić: wahania nastrojów aż w kierunku bipolara.
Problemy poboczne: dodawanie tłuszczów roślinnych przynosi wzrost ciśnienia, bóle w sercu. Wniosek o tyle ważny, że po prostu dodaję różne "zdrowe" produkty i sprawdzam co się dzieje/działa, Tłuszcze roślinne są na nie dla mnie, ale "mejnstrim" zaleca je wielu przypadkach, w szczególnie w problemach mentalnych.

Czy ktoś wyszedł z takiej sytuacji?
Co można zbadać, żeby sprawdzić czy wszystko OK?

Cel: jako takie zdrowie "na dłużej" (obecnie jestem przed 30).
Mam wrażenie, że oba modele Kwaśniewskiego osiągnęły taki sukces, bo prostu... zagładzają ludzi, a tacy są podatni na manipulacje "lidera".

Ja jestem nadal pod wrażeniem prostoty diety japońskiej Kwaśniewskiego i od tego nie mogę się oderwać.

Nadal celuję w coś co będzie skuteczne długoterminowo i łatwe w codziennym użyciu, a przy okazji nieszkodzące mi.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved