Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 08:36   Dieta przyspieszająca metabolizm - Haylie Pomroy

http://szybkaprzemiana.pl...m-co-to-takiego
http://szybkaprzemiana.pl...sady-ogolne.pdf
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Paź 01, 2021 09:45   

Nikt nie podjął tematu?
JW
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Śro Paź 06, 2021 18:50   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Nikt nie podjął tematu?


A co tu podejmowac,autorka z zacytowanego bloga,zaleca chude bialko plus pelnoziarniste zboza.Dla mnie mnie osobiscie,to idealna recepta,by zdrowo przetrenowac jelita.
Moze jestem wyjatkiem.Z empericznego doswiadczenia,wiem,ze bialko slabo sie komponuje z duza ilosca weglowodanow,a przede wszystkim,tymi z "pelnych ziaren".

A na marginesie,kalorie sie licza,wazne,by te ktore,pompujemy w nasz organizm,niosly za soba odpowiednia ilosc skladnikow odzywczych.A to raczej,niemozliwe,bedac weganinem,badz innyn fanatykim dietetycznym
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Śro Paź 06, 2021 19:28   

„Jedz co 2-4 godziny” to nie dla mnie.
 
     
Robert12

Dołączył: 20 Sie 2021
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 02, 2021 10:30   

A czy słyszał ktoś z was na temat takiej diety, która ma pomóc na przewlekły stan zapalny w organizmie? Ostatnio odebrałem wyniki badań krwi i okazało się, że to właśnie stan zapalny całego organizmu. Dieta przeciwzapalna jadłospis - zastanawiam się, czy ktoś to testował i czy może coś powiedzieć o efektach.
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Lis 02, 2021 21:14   

Robert12 napisał/a:
A czy słyszał ktoś z was na temat takiej diety, która ma pomóc na przewlekły stan zapalny w organizmie? Ostatnio odebrałem wyniki badań krwi i okazało się, że to właśnie stan zapalny całego organizmu. Dieta przeciwzapalna jadłospis - zastanawiam się, czy ktoś to testował i czy może coś powiedzieć o efektach.

Tak się głupio składa, że im mniej jesz, tym większy efekt przeciwzapalny. Szkoda każdej złotówki na rzekomo przeciwzapalne diety.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lis 29, 2021 13:18   

Oczekiwałbym bardziej profesjonalnej odpowiedzi.
W tej diecie, jako prozapalne są wymieniane następujące składniki:
Cytat:
Produkty prozapalne
1 Produkty o wysokim IG (indeksie glikemicznym) i ŁG (ładunku glikemicznym), takie jak: białe pieczywo, słodycze, desery, napoje gazowane, produkty zawierające cukier glukozowo-fruktozowy.
2 Produkty z oczyszczonej mąki, np. biały makaron.
3 Tłuszcze nasycone (zawarte w mięsie i przetworach mięsnych, serach żółtych, śmietanie, maśle) oraz tłuszcze trans (występujące w produktach wysokoprzetworzonych, w tym typu fast food czy sklepowych słodyczach).
4 Alkohole wysokoprocentowe (np. wódka, whisky).

O ile pierwsze dwa punkty i alkohol można podejrzewać o działanie prozapalne, to umieszczenie tutaj tłuszczy nasyconych jest kompletnym nieporozumieniem.
Poza tym dlaczego tylko alkohole wysokoprocentowe? Każdy alkohol jest prozapalny. To kwestia ilości, a nie jakości.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lis 29, 2021 13:34   

I dalej, zobaczmy produkty przeciwzapalne:
Cytat:
Produkty przeciwzapalne
1 Warzywa i owoce, w tym szczególnie: owoce jagodowe, pomarańczowe warzywa i owoce (dynia, marchewka, pomidor), warzywa krzyżowe (brokuł, kalafior, brukselka), ciemnozielone warzywa liściaste (jarmuż, szpinak), czosnek.
2 Rośliny strączkowe: fasole, ciecierzyca, soja, soczewica oraz ich przetwory (m.in. hummus, tofu).
3 Tłuste ryby morskie: tuńczyk, łosoś, makrela, sardynki, śledź.
4 Pełnoziarniste produkty zbożowe: płatki owsiane, otręby, chleby i makarony pełnoziarniste, ryż brązowy, kasza jęczmienna lub gryczana.
5 Fermentowane produkty mleczne i niskotłuszczowy nabiał, w tym jogurty, kefiry.
6 Oleje roślinne: lniany, z wiesiołka, oliwa z oliwek.
7 Kakao i gorzka czekolada.
8 Czerwone wino w ograniczonych ilościach.
9 Przyprawy, zwłaszcza wykorzystywane jako zamiennik soli.

O ile warzywa w przeciętnej diecie są wartościowe, o tyle owoce są bardzo kontrowersyjne, jako źródło tuczącej mieszaniny glukozy-fruktozy.
Strączkowe oprócz powodowania wzdęć zawierają szkodliwe lektyny.
Tuńczyk, po pierwsze nie jest tłustą rybą, po drugie zawiera dziesięciokrotnie więcej rtęci, niż małe ryby. Łosoś nie jest naturalny, ale hodowlany.
Oliwa, podobnie jak olej kokosowy jest wartościowa, ale pozostałe oleje roślinne są wielonienasycone i właśnie powodują procesy zapalne oraz zwiększają ryzyko raka.
Można i należy je spożywać jako suplement, ale nie mogą być głównym źródłem tłuszczu.
Kakao robi się na szkodliwym mleku,
dalej bez komentarza.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved