Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza dieta - Westona Price'a i moja dieta na jej bazie
Autor Wiadomość
Marcin458

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 19:41   Najlepsza dieta - Westona Price'a i moja dieta na jej bazie

Po wielu latach interesowania sie tematyką zdrowia bo kiedyś przed zmiana głównie sposobu odzywiania miałem ze zdrowiem problemy doszedłem do najlepszej znanej mi diety.

Po tonach książek postów stron internetowych filmów myśle że ze wszystkiego tego najlepszą rzeczą są zalecenia Westona Price'a apropo prymitywnych kultur które jadły inaczej niż tak zwana biała cywilizacja.

napisze co zamierzam stosować w krótkich punktach własnie głównie na bazie nauk Westona Price'a

1 dużo owoców i warzyw
2 dużo na surowo
3 zero dodatków chemicznych czyli np przy mięsie nie wędliny kiełbasy ale pierś czy schab
4 bez uzywek np.bez kawy
5 zero rafinowanych czystych cukrów ,tylko w naturalnych produktach
6 zero chleba białego i oczyszczonej wybrakowanej białej mąki
7 pełnoziarniste kasze płatki ryże
8 chleb tylko pełnoziarnisty
9 zywność naturalna jak tylko sie da
10 duzo ziaren jak słonecznik czy orzechy ziemne
11 dużo przypraw
12 suplementacja głównie witamin i minerałów

Jesli ktoś miałby coś do dodania jakiś nowy punkt to śmiało.

Czy może sie z czymś niezgadzał.

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony przez Marcin458 Pon Mar 04, 2019 19:54, w całości zmieniany 5 razy  

Marcin458

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 19:46   

Chciałbym też żeby ten wątek stał sie rozmową o najlepszej diecie ze wszystkich i zbioru króciutkich punktów ja charakteryzujacych
Ostatnio zmieniony przez Marcin458 Pon Mar 04, 2019 19:53, w całości zmieniany 1 raz  

Marcin458

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 11:16   

13 z picia to zioła i głównie zielona herbata

Grzegorz-Rec 

Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 09:56   

Kombinujesz jak koń pod górkę.
Można jeść zdrowo aż do orzygania i nie wyzdrowieć.
Odeszło już wielu chłopców z naszego puebla, którzy wierzyli w magiczne właściwości samej tylko diety.

Bez innych bodźców aktywujących reakcje fizjologiczne w stopniu inicjującym proces zdrowienia, wiele się nie osiągnie.

zyon 

Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 21:14   

Marcin458 napisał/a:

4 bez uzywek np.bez kawy
]

Marcin458 napisał/a:
13 z picia to zioła i głównie zielona herbata

Aha, czyli kawa to uzywka ale zielona herbata juz nie? Ciekawa logika. ;D ;D
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

Marcin458

Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 17:25   

Herbate traktuje jako zwykły napój bez własciwości pobudzających a kawe jako pobudzającą używke

teina jest w miare neutralna a koeina nie

pozdrawiam
marcin

zyon 

Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 18:11   

Marcin458 napisał/a:
traktuje

A jak ja traktuje odwrotnie to co wtedy? Kofeina i teina to to samo, nie uprawiaj demagogii.
Cytat:
Tak samo jak kofeina, teina przyspiesza czynność serca, podwyższa tempo przemiany materii, poprawia koncentrację i refleks.

https://www.medme.pl/arty...acie,67751.html
Wyglada na to, ze co komu pasuje
Cytat:
Kofeina (łac. coffeinum) – organiczny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i wielu innych surowcach roślinnych. Może również być otrzymywana syntetycznie. Została odkryta przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. W zależności od źródła nazywana jest także teiną (gdy źródłem jest herbata), guaraniną (gdy pochodzi z guarany) i mateiną (gdy pochodzi z yerba mate).

No i co teraz?
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

Marcin458

Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 12:21   

jeśli chodzi o moje doświadczenia to herbata nigdy mnie specjalnie nie pobudzała a właściwie szczerze mówiąc wcale

za to po kawie czułem kopa

pozdrawiam
marcin

zyon 

Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 18:33   

No i z tego powodu herbata nie jest uzywka a kawa jest? Pogratulowac braku logiki. Zatem jezeli kogos heroina specjalnie nie pobudza a red bull pobudza, to hera to nie uzywka a red bull tak?

Odpowiedz do tematu