Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczmy się sami i zdrowo.
Autor Wiadomość
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 19:12   Leczmy się sami i zdrowo.

Alternatywą jest powrót do natury, gdzie znajdziemy najprawdziwsze antybiotyki. Są to związki wytwarzane bez ingerencji człowieka i chemii. Produkuje je sama natura, głównie rośliny i grzyby. Są to znane i stosowane od wieków w różnych częściach świata naturalne „penicyliny”, które niszczą bakterie, grzyby i wirusy, nie powodując żadnych skutków ubocznych, oczywiście przy rozsądnym stosowaniu.

Naturalne antybiotyki nie tylko niszczą wroga, ale także wzmacniają organizm i mobilizują go do ciężkiej walki.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
TheMark 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 23:24   

Czyli co dokładnie? Bo bardzo ogólnie piszesz.
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 14:07   

Jeszcze zanim poznałam Medycynę Komórkową to wykorzystywałam: żywienie optymalne, kombuchę, olej kokosowy i olej z konopii indyjskich - REWELACYJNY!
Wiadomości o w/w produktach znajdziesz w googlach, n/t-y jest teraz dużo literatury.

Stosując naturę trzeba koniecznie odrzucić leki syntetyczne, wtedy po paru miesiącach pojawiają się pierwsze efekty.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
carolline19 

Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 19:00   

A ja mam takie pytanie: czy od tych naturalnych specyfików też możemy się uzależnić, czy to jest niemożliwe?
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 20:51   

Od naturalnych środków nigdy nie można się uzależnić ale od syntetycznych tak.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 07:00   

gam napisał/a:
Jeszcze zanim poznałam Medycynę Komórkową to ...

Stosując naturę trzeba koniecznie odrzucić leki syntetyczne, wtedy po paru miesiącach pojawiają się pierwsze efekty.


Co to jest Medycyna Komorkowa ?

A z tym odrzuceniem lekow syntetycznych to jak myslisz ? Ze np. przestane nagle brac
leki na nadcisnienie, chociaz doktorka straszy mnie uszkodzeniem oczu i nerek ?
Za jak dlugo zaczna dzialac ziola, i czy zanim zaczna mi zmniejszac cisnienie, to nie
dojdzie do uszkodzenia ? :?
A czy sa znane przypadki, ze medycyna naturalna obnizyla cisnienie ?
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 6939
Wysłany: Śro Lis 05, 2014 08:12   

alhe napisał/a:
A czy sa znane przypadki, ze medycyna naturalna obnizyla cisnienie ?

Proszę podać chociaż jeden przypadek wśród miliardów ludzi leczonych przez medycynę akademicką, gdzie lekarzom udało się wyleczyć z nadciśnienia pierwotnego.
JW
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro Lis 05, 2014 12:29   Re: Leczmy się sami i zdrowo.

gam napisał/a:
1.Alternatywą jest powrót do natury, gdzie znajdziemy najprawdziwsze antybiotyki. Są to związki wytwarzane bez ingerencji człowieka i chemii. Produkuje je sama natura, głównie rośliny i grzyby. Są to znane i stosowane od wieków w różnych częściach świata naturalne „penicyliny”, które niszczą bakterie, grzyby i wirusy, nie powodując żadnych skutków ubocznych, oczywiście przy rozsądnym stosowaniu.

2.Naturalne antybiotyki nie tylko niszczą wroga, ale także wzmacniają organizm i mobilizują go do ciężkiej walki.

3.Od naturalnych środków nigdy nie można się uzależnić ale od syntetycznych tak.


ad. 1i2
Drogie dziecię, wiem że jesteś pełna przekonania o słuszności tego co piszesz. Jednakże organizację świata organicznego cechuje harmonia i działanie wg. biologicznych reguł.
Żadne antybiotyki nie działają wybiórczo „na wroga” ani tym bardziej nie wzmacniają żadnej odporności, nie mówiąc o mobilizowaniu. Wojna toczy się tylko w mózgu, niestety.
Używając Wikipedii można zorientować się o Twojej i nie tylko Twojej niestosownej interpretacji działania antybiotyków. Sformułowanie, że antybiotyki są zabójcze tylko dla bakterii jest NADUŻYCIEM, ponieważ trucizny są truciznami dla wszelkiego „bios”, czyli życia. Co unaoczniają informacje o toksyczności antybiotyków. Oczywiście, nie mówimy tu o czosnku, cebuli czy imbirze, które mają właściwości bakteriostatyczne oraz jakieś właściwości biostymulujące. Jednakże produkty metaboliczne w rodzaju Penicillium notatum są ewidentnymi truciznami. Smak gorzki trucizn jest sygnałem ostrzegawczym przed przypadkowym spożyciem pożywienia z pleśnią.
Zatem antybiotyki czy to naturalne, czy otrzymywane różnymi metodami (a jest tych metod sporo) są tak samo szkodliwe.
Jak już zapewne wszyscy wiedzą, człowiek nie jest organizmem sterylnym. Jesteśmy gospodarzem 2-2,5 kg masy gości w postaci bakterii współpracujących i pełniących ważną rolę biologiczną. Zakłócenie tej homeostazy jest b. niebezpieczne.
Gdy jeszcze byłam bardzo przywiązana do przekonania o zdecydowanej roli (-dla zachowania zdrowia): prawidłowego odżywiania oraz konieczności zachowania równowagi kwasowo zasadowej, mój syn zrujnował mi ten pogląd. „ co ty, maver, opowiadasz o szkodliwości Coca coli. Mój szef rano od razu wypija butelkę na śniadanie. Gdyby rano wypił herbatę albo co innego- zaraz miałby s raczkę.” Spytałam jakie miał dzieciństwo. Ano –co chwilę szpital i serie antybiotyków.
Czyli całkowicie zmieniona flora bakteryjna. I ten człowiek egzystuje, ma rodzinę, firmę. To chyba jest efekt cudownej organizacji życia biologicznego na Ziemi. Że człowieka niełatwo zamordować przy pomocy pożywienia i zwykłych trucizn a nawet sztucznie wyprodukowanych. Kolejnymi żywymi dowodami na potwierdzenie mojego przypuszczenia jest siostra mojej teściowej a także miliony emerytów odżywiających się truciznami w postaci niezliczonej ilości pigułek, których udział wagowy w diecie jest pokaźny. Pigułek, które oczywiście niczego nie leczą. A jednym z pierwszych ostrzeżeń na ulotce KAŻDEGO z nich jest informacja, że MOŻE nasilić objawy...chorobowe. Byłby to żart, ale nie jest.
Obecnie, jestem mimowolnym odbiorą fragmentów indoktrynacji medialnej wiadomościami z TV. Zdecydowanie staram się unikać tego szkodliwego wpływu. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że zniekształcenia wydarzeń, faktów a nawet wiedzy dotyczą nie tylko świata politycznego. Albowiem od polityki to się tak pięknie zaczyna. Warto poczytać spostrzeżenia p. Michalkiewicza, wiele się w ocenie przedstawianych medialnie zjawisk CZYTELNIKOWI racjonalizuje. Załączam mały fragmencik off topowy (z roku 2006); „ Czy w dzisiejszym świecie mamy jeszcze jakieś wydarzenia naturalne? Oczywiście tak, na przykład następowanie po sobie pór roku ze wszystkimi towarzyszącymi szczegółami. Czy jednak ze wszystkimi? Już niekoniecznie; na przykład pogoda w Moskwie podczas ubiegłorocznych uroczystości 65 rocznicy zakończenia II wojny światowej była już wywołana sztucznie. Skoro sztucznie można wywoływać nawet pogodę, to cóż dopiero wydarzenia, z których można wyciągnąć oczekiwane konsekwencje polityczne?”
Tak więc jest wielkie prawdopodobieństwo zniekształcenia wszystkich elementów informacji -wiedzy. Od czasów biblijnych, przez wiedzę historyczną bliższą i dalszą, na medycznej kończąc. Bo dlaczego by nie, skoro właśnie strach o swoją d upę jest najbardziej efektywnym czynnikiem mobilizującym do działania. „Kij” daleko bardziej jest efektywny od „marchewki”. Umiejętne przedstawianie zdarzeń w sposób manipulujący umysły oraz nakręcanie i sterowanie emocjami- formuje miliardy organizmów krasno ludzkich w bezwolną przerażoną masę Działanie podobne do kumulowania rozproszonej ławicy drobnych rybek przez drapieżniki polujące w oceanie w formę najbardziej zdatną do pożarcia.

Tak więc wczoraj- mimowolnie- dźgnęła mnie interpretacja zjawisk medycznych w wiadomościach. Oto przedstawiono „leczenie” małego pacjenta- 3 latka, zakończone zamianą egzystencji chłopca w niemal roślinną formę. I obwiniono …lekarza. Zaczęło się od zapalenia płuc i zmiany w węzłach chłonnych. Dziecko wylądowało w szpitalu. Potem równia pochyła. Tętniak, operacja, dalej antybiotyki i pogorszenie- po powrocie do domu. Bo, jakżeby inaczej. Znam parę osób, które umarły jeszcze w szpitalu na skutek informacji, że … wychodzą ze szpitala.
(Tak właśnie zmarła moja babcia, lekarz który zabił babcie radosną informacją nie zdążył wyjść z sali.)
Tylko w domu można spokojnie chorować. W szpitalu człowiek, zwłaszcza mały, może się tylko nakręcać konfliktami biologicznymi. Miałam ewidentne traumatyczne efekty szpitalnego leczenia na przykładzie mojej dotkniętej afazją teściowej. Po tygodniowym pobycie przez 3 miesiące codziennie parę godzin rzęziła - miała potworne duszności. I wszystko to… przeszło, bez jakiegokolwiek lekarstwa. Których dać nie byliśmy w stanie. Na szczęście. Niestety, naonczas moja wiedza na temat funkcjonowania organizmów żywych była zmanipulowana fałszywym paradygmatem wykoncypowanym przez oszusta Pasteura i kłamcę Kocha (wiek XIX). Zatem morderstwo doskonałe można sprokurować najlepiej w białych, lekarskich rękawiczkach.

Opowiadała mi pewna babcia, że jej wnuk powiedział do niej : „ u babci to się dobrze choruje”. Niestety, chorowania w domu to biedne dziecko spokojnie nie mogło dokończyć, bo zostało wyekspediowane do szpitala na dalsze nabieranie konfliktów. Pytanie, które zadałabym chętnie rodzicom a szczególnie tatusiowi. Który MI podejrzanie na zamordyste wyglądał. Jakiej to awantury świadkiem było dziecko. Chyba, że było to szczepienie albo masakra przedszkolna, w co trudno mi uwierzyć.
Tak więc niech nikt mi nie zadaje głupich pytań, czy dodaje wiadomych komentarzy. (wszystkie obraźliwe epitety pod moim adresem już były użyte) Chyba do wszystkich dotarło, że jako osoba nawiedzona i niespełna rozumu piszę częściowo swoje urojone projekcje. Bo część z tekstu stanowią cytaty.
„Uzależnić się” można od wszystkiego. Alkohol jest jak najbardziej naturalną substancją i są osoby z przyjemnością poddające się temu uzależnieniu. Niektórzy są agresywni a niektórzy wręcz przeciwnie.
Ja mam uzależnienie dydaktyczno-grafomańskie.

A dalej już wiedza wikipedyczna. I raczej zniekształcona nie jest, zwłaszcza w części dotyczącej biobójczych właściwości.

Pochodzenie słowa[ | kod]
Nazwa odwołuje się do zabójczego dla żywych bakterii działania antybiotyków. Pochodzi z greki, od słów: anti – przeciw, bios – życie. Naukowcy wiedzieli już wXIX wieku, że niektóre organizmy przeciwdziałają rozwojowi bakterii. Zjawisko to nazwano antybiozą.
Odkrycie pierwszego antybiotyku (penicyliny) zostało dokonane w 1928 roku przez Alexandra Fleminga, który zauważył, że przypadkowe zanieczyszczenie podłoża pleśnią Penicillium notatum powstrzymuje wzrost kultur bakterii.
Oprócz pleśni (grzyby niedoskonałe) zdolnością wytwarzania antybiotyków wyróżniają się promieniowce i niektóre bakterie.
Wkrótce po odkryciu penicyliny pojawiły się następne antybiotyki: naturalne, półsyntetyczne i syntetyczne. Wprowadzenie antybiotyków do lecznictwa było przełomem dającym lekarzom oręż do walki z chorobami zakaźnymi, które do tej pory były przyczyną śmierci i chorób setek milionów osób.
Pod względem budowy chemicznej antybiotyki należą do różnych grup związków organicznych. Z tysięcy naturalnie występujących antybiotyków zaledwie kilkadziesiąt mogło być włączonych do leczenia ludzi i zwierząt. Pozostałe nie znajdują zastosowania w medycynie ze względu na toksyczność lub działania niepożądane.
Wyróżniamy trzy główne grupy niepożądanych działań antybiotyków:
 Bezpośrednie działanie toksyczne jest charakterystyczne dla danej grupy antybiotyków lub konkretnego leku. Do najważniejszych działań toksycznych należą:
 działanie nefrotoksyczne (na nerki) – wywołują je między innymi polimyksyny, aminoglikozydy
 działanie hepatotoksyczne (na wątrobę) – wywołują je między innymi tetracykliny, nowobiocyna
 działanie ototoksyczne (niszczą struktury ucha wewnętrznego) – wywołują je między innymi aminoglikozydy
 działanie toksyczne na szpik kostny – wywołują je między innymi chloramfenikol, nowobiocyna
 Reakcje uczuleniowe.
Wiele antybiotyków wywołuje reakcje uczuleniowe. Ich siła i natężenie mogą być różne, od wysypek skórnych, przez obrzęki i gorączkę aż do wstrząsu anafilaktycznego (uczuleniowego) mogącego prowadzić nawet do śmierci. Najbardziej niebezpieczne są pod tym względem powszechnie stosowane penicyliny, dlatego przed ich podaniem powinno się wykonać test uczuleniowy.
 Dysbakteriozy i ich następstwa. Działaniem niepożądanym antybiotyków, zwłaszcza podawanych doustnie, jest możliwość zmniejszenia lub znacznego wytrzebienia naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Konsekwencjami tego zjawiska mogą być zaburzenia trawienia i przyswajania składników odżywczych i następujące po tym niedobory (głównie witamin) oraz możliwość nadkażeń. Do nadkażeń może dochodzić w wyniku zajęcia przez obce, szkodliwe mikroorganizmy miejsca, w którym zazwyczaj żyją bakterie stanowiące naturalną, korzystną florę bakteryjną. Najczęściej są to zakażenia opornymi na antybiotyki gronkowcami lub pałeczkami lub zakażenia grzybicze. Tego typu nadkażenia mogą być bardzo niebezpieczne i prowadzić nawet do śmierci pacjenta.
_________________
gea
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 16:32   Dieta a zdrowie człowieka

Proszę obejrzeć świetny film na temat wpływu diety na zdrowie człowieka oraz rzekomej "nieuleczalności" chorób spowodowanych złą dietą: film nosi tytuł "What The Health". Jest z polskimi napisami.
Nie będziecie żałować! Pytanie , czy to film z gatunku zmieniających życie. Link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=TqsJtsB2DIk
_________________
RWP
 
     
Sentinel 

Wiek: 44
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1027
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 18:42   Re: Dieta a zdrowie człowieka

Ryszard napisał/a:
Proszę obejrzeć świetny film na temat wpływu diety na zdrowie człowieka oraz rzekomej "nieuleczalności" chorób spowodowanych złą dietą: film nosi tytuł "What The Health". Jest z polskimi napisami.
Nie będziecie żałować! Pytanie , czy to film z gatunku zmieniających życie. Link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=TqsJtsB2DIk


Rence mnie opadli.
Wykorzystano biednego hipochondryka do siania propagandy.
Jedyny rozsądny człowiek w tym filmie nie chciał z nim rozmawiać, ponieważ na pewnym etapie rozmowy zauważył, że rozmawia z gościem, który jest poważnie zaburzony.

Nie wiem czy wiesz, że hipochondria to zaburzenie, które potrafi wyniszczyć tak samo jak anoreksja.
Wegetarianie których znam są albo otyli, albo wychudzeni. Są wśród nich cukrzycy.
Jeden się nawet chwali, że biega 3 km dziennie. Normalnie miszcz.

Gdyby to co w tym filmie mówią było prawdą, to ja już powinienem umrzeć 10 razy, bo zjadam 8 kg mięsa tygodniowo.
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 6939
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 21:03   Re: Dieta a zdrowie człowieka

Ryszard napisał/a:
Nie będziecie żałować! Pytanie , czy to film z gatunku zmieniających życie.
Na pewno wielu osobom ten film zmieni życie i wielu poprawi sobie zdrowie, bo rzeczywiście lepiej żywić się wegetariańsko, niż wszystkiego po trochu z marketu.

Natomiast jest w tym filmie groch z kapustą. Obok całkiem bystrych demaskatorskich obserwacji na temat wpływu sponsoringu na stowarzyszenia opiniotwórcze jest mnóstwo wypowiedzi opartych na wierze oraz ideologii.
Fakt, że wielkoprzemysłowe farmy niszczą środowisko, nie oznacza, że trzeba je likwidować, ale cywilizować, tak, jak ucywilizowano huty.
Dieta roślinna z definicji wymaga dodawania witaminy B12, więc nasi przodkowie bez aptek nie przeżyliby takiego eksperymentu. Twórcy filmu ignorują to i uznają suplementację za naturalną.
W skali milionów przypadków, więc statystycznie znaczących, wiadomo, że akurat na cukrzycę najczęściej chorują Japończycy jedzący mało białka zwierzęcego i dużo węglowodanów, natomiast najrzadziej chorowali dawniej mięsożerni Innuici. Dawniej, bo teraz ich też dopadły fast foody.
Z naszego skromnego doświadczenia wynika, że cukrzyca II jest najłatwiej uleczalnym schorzeniem ze wszystkich chorób nieuleczalnych. Wystarczy kilka miesięcy niskowęglowodanowego żywienia, żeby zejść ze stu jednostek insuliny do zera i odstawić diaprel, metforminę itd. Takiego efektu nawet nie próbuje osiągać żaden guru od metod alternatywnych typu cynamon, biała morwa itp.
W przeciwieństwie do mięsnego żywienia, żywienie wegańskie wymaga dokładnego zbilansowania i jedzenia różnorodnych potraw. Z naszych obserwacji wynika, że początkowy zapał mija, bo jak długo można celebrować tę różnorodność, więc się nie chce, a efekt?: postępujące z latami pogorszenie zdrowia na skutek permanentnych niedoborów.
Ale na początku jest rzeczywiście świetnie.
To jest pułapka, w którą wpadają neofici wegańscy i optymalni. Bo obie grupy łączy niskie spożycie białka.
JW
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 29
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:43   

Akurat w tym przypadku dieta ma istotny wpływ na nasze zdrowie, to ja się odżywiamy wpływa na nasze samopoczucie i musimy o tym pamiętać. Samodzielne leczenie nie zawsze jest dla nas korzystne.
 
     
ArcziBek

Dołączył: 21 Gru 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 21, 2017 16:15   

U mnie najlepiej działa na wszelkie dolegliwości olejek CBD ze sklepu drziolko.pl :medit: dawniej stosowałem liquidy, a teraz wystarcza mi guma do żucia, opakowanie zawiera 10 sztuk i jest to produkt 100% organiczny, nie zawierający cukru.
 
     
akademia18

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 17, 2018 14:17   naturalna medycyna

Chciałabym Państwu opowiedzieć o miejscu w którym byłam z polecenia mojego znajomego,który z kolei był tam również na kuracji. W niewielkiej miejscowości Świebodzice w woj.dolnośląskim znajduje się Akademia Medycyny Regeneracyjnej,w której za pomocą medycyny naturalnej pacjenci osiągają niesamowite wyniki kuracji. Usługi świadczone w Akademii oparte są na kompleksowej metodzie regeneracji narządów i odnowy i odmładzania organizmu.Są tam między innymi wykonywane zabiegi borowinowe,elektrostymulacja,różnego rodzaju masaże a wszystko to jest połączone z wysoką jakością usług oraz komfortowym zakwaterowaniem w pełni wyposażonych mieszkań. Mają oni pacjentów z różnych stron świata i trafiają tu z różnymi chorobami,dolegliwościami.Niektóre choroby uważa się za nieuleczalne,a wiec tak naprawdę z tymi z którymi boryka się wielu z Was.Na stronie Akademii można zapoznać sie z informacjami dotyczacymi kuracji a takze znaleźć dane do kontaktu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2018 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved