Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki - jakie?
Autor Wiadomość
klaraa91 

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 15:40   Soczewki - jakie?

Mam wadę wzroku ok. -3 na obydwu oczach. W pracy, przed komputerem siedzę w okularach, bo w soczewkach nie jestem w stanie wytrzymać. Chciałabym odstawić okulary, ale póki co nie dam rady.
Ogólnie w soczewkach jednodniowych wytrzymuję cały dzień (najbardziej leżały mi Dailies), natomiast w miesięcznych mam dość po 3-4 h, oczy mi wysychają, soczewki sie kleją. Próbowałam już 4 czy 5 różnych firm, większość dostępnych w Vision Express (Air Optix, Acuve, jeszcze jakiś), plus Zeissa - w każdych to samo.
Słyszałam, że soczewki Day&Night są delikatniejsze dla oka, macie jakieś doświadczenia? Polecacie jakąś firmę, która sprawdziła się lepiej od innych? Stosowanie soczewek jednodniowych codziennie to jednak duży koszt :/

pogodny 

Wysłany: Wto Sie 01, 2017 12:07   

Hm, moim zdaniem najlepiej będzie wybrać się do okulisty/optyka, bo lepiej dobierze soczewki niż ktoś z forum :)

Damien Thorn 

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 10:49   

Trochę już tych firm przetestowałaś, ale myślę, że dobrze zrobisz jeśli zobaczysz sobie jeszcze na niektóre soczewki na stronie sklepu http://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe. Wybór masz tam całkiem duży, a i ceny są rozsądne. Też kiedyś miałem dość poważny problem z przyzwyczajeniem się do noszenia soczewek miesięcznych, ale na dzień dzisiejszy tragedii nie ma. Na pewno na okulary bym się nie przerzucił :)

pogodny 

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 11:03   

Eh, wszędzie same sklepy internetowe. Ja wciąż podtrzymuje, że lepiej iść do specjalisty.

Tsunuko 

Wysłany: Śro Sie 23, 2017 18:09   

Wybierając soczewki warto patrzeć też na ich nawodnienie. Z reguły im więcej mają w składzie wody tym delikatniejsze dla oka. Ja osobiście jestem osobą z mało wrażliwymi oczami, ale dla tych co mają wrażliwe oczy to duża różnica. Ja miałam wiele soczewek i nie czułam znaczącej różnicy w nich, ale na pewno jedne były najgorsze i musiałam z nich zrezygnować- AirOptix (nie wiem dokładnie jakie)- czułam się jakbym każdego ranka zakładała na siebie zmęczenie. Bardzo nie polecam.

Możliwe jest też, że nie masz problemu z soczewkami tylko z oczami - np. mogą być zbyt wysuszone lub podrażnione w przypadku alergii. Innym problemem może też być płyn do soczewek, więc warto i tu spróbować coś innego jak i tak już próbujesz różnych soczewek. Czynnikami, które u siebie zauważyłam to też narażenie na: dużo cebuli, dym tytoniowy, czy za dużo innych dymów, spalin.

Na pewno postaraj się zadbać o picie odpowiedniej ilości wody i może kup kropelki do oczu - w razie wysuszenia zawsze dobrze mieć jedne w domu. I rób przerwy od komputera! (i telefonu też) Mówi się, że co godzinę kilka minut już jest zbawienne dla oka. Popatrz w dal i możesz też trochę poćwiczyć patrząc na boki, do przodu do tyłu itd.
Jak nic z tego nie pomoże to pozostaje wizyta u optyka.

Sentinel 

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 09:55   

Tsunuko napisał/a:
problemem może też być płyn do soczewek

I najczęściej jest, bo dziś znakomita większość soczewek jest produkowana z tych samych materiałów, tą samą technologią.
Problemem zwykle jest płyn. Często te najdroższe, dostępne w nielicznych punktach są do bani, a te tanie, dostępne w większości aptek sprawdzają się bardzo dobrze.
Dlatego często szkoda wyrzucać pieniądze w błoto zmieniając co chwilę soczewki na inne.

klaraa91 

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 09:50   

Dzięki, macie rację, spróbuję też innych płynów :)
Właśnie testuję pierwszą parę od Johnson&Johnson i póki co jest lepiej niż z poprzednimi.
Krople do oczu cały czas stosuję, ale fakt, mam alergię na pyłki i przez to na pewno oczy mam często wysuszone. Papierosów nie palę, za cebulą nie przepadam, więc to odpada :D
Dzięki!

Biomondo 

Wysłany: Czw Lis 09, 2017 09:13   

Najlepiej zrobisz konsultując to z lekarzem specjalistą, który zbada Twój wzrok i powie co konkretnie w Twoim przypadku będzie lepsze, bez tego ani rusz.

Odpowiedz do tematu