Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Konto oszczędnościowe w banku, pieniądze na % ?
Autor Wiadomość
Messyy 

Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 20:57   Konto oszczędnościowe w banku, pieniądze na % ?

Witam.

Mam kilka gorszy na koncie w baku ING, tam przychodzą mi wynagrodzenia za pracę. Nie ma tego dużo ale trochę jest. Mam tam konto bieżące, bodajże konto Direct.
Ogólnie nie mam tak, że każdego miesiąca wybieram kasę do zera, tylko ciągle coś tam pieniędzy dochodzi i sumka sobie rośnie.
Koleżanka zasugerowała mi abym zdecydowała się na przeniesienie tych pieniędzy na któreś konto oszczędnościowe, tak abym dostawała jakieś tam pieniążki za % od pieniędzy moich na takim koncie.
Słyszałam, że można liczyć na 1% do 3%, że są promocje na kilka miesięcy...
W sumie by mi pasowało coś takiego, bo zawsze to coś tam by wpadło. Pytanie mam tylko takie czy tworząc takie konto i mając tam jakąś sumę pieniędzy można je w każdej chwili wypłacić? Czy są jakieś kary? itp?
Ogólnie zależałoby mi na tym abym w każdej chwili mogła w razie co pieniądze wypłacić bez żadnych strat z mojej puli pieniędzy.
Może Państwo by mogli mi coś doradzić w tym temacie?
Ogólnie jakoś temat banków jest mi słabo znany i jestem trochę zagubiona w tym świecie.
Może ktoś doradzi jakiś konkretny bank?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc w moich zapytaniach.
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 10:44   

Zazwyczaj można dokonać raz w miesiącu wypłatę bez opłat na kontach oszczędnościowych a następne wypłaty wiążą się z opłatą np. 5zł.
 
     
paulka68

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 15:29   

Lokata czy konto oszczędnościowe jest jakąś formą oszczędzania pieniędzy. Warto jednak wybrać tą najlepiej oprocentowaną i przygotować się jednak, że są to pieniądze raczej nie do ruszania ciągle. Owszem nikt Ci nie zabroni ich wyciągnąć ale nie ma to sensu bo tracisz na tym. Jeśli chcesz żeby pieniądze jednocześnie zarabiały na siebie ale też żebyś mogła z nich w każdej sytuacji skorzystać to nie zarobisz na tym za wiele. Pójdź do kliku banków (ja np. mam lokatę w deutschebank posłuchaj kilku doradców, to nic nie kosztuje a każdy bank czymś tam się różni w swoich produktach.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pon Sie 10, 2015 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
moniczka23

Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Lut 27, 2017 10:43   

Oj nie wiem czy na tym sie zarobi.
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Pon Lut 27, 2017 13:40   

Bo tak naprawdę dużo się nie zarobi. Nie ma takiej opcji przy obecnym oprocentowaniu lokat, które jest praktycznie takie samo jak inflacja. Poza tym minus jest ten,ze złotówka nie jest żadną pewną walutą tak wiec jeśli będzie jakiś krach finansowy to stracimy wszystkie pieniądze.

O wiele lepiej jest moim zdaniem inwestować na przykład w monety kolekcjonerskie. Da to o wiele wiekszy zysk w skali długoterminowej .
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Wto Lut 28, 2017 08:26   

O tutaj jest opcja kupna: http://www.coinart.pl/
 
     
naciak 

Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Mar 29, 2017 10:23   

Skoro wiele banków pożycza pieniądze bez oprocentowania lub z minimalnym około 4 % to ile można dostać na lokatach ? Nic albo prawie nic. I tak dobrze że banki nie biorą opłat za przechowywanie pieniędzy niczym złota zdeponowanego w skarbcu. Oczywiście trzeba jakoś gromadzić pieniądze na czarną godzinę, lepsze wakacje, czy większe inwestycje. Od roku bawię się walutami. To taki handelek bez zbędnych wysiłków. Wchodzi się na jakiś kantor walutowy i kupuje lub sprzedaje waluty. Do tego potrzeba mieś konto złotówkowe i walutowe, najlepiej bez opłat i oprocentowane [https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-oszczednosciowe/emax-walutowy/] . Jak ktoś ma nosa można nawet zarobić. Najciekawsze są waluty o niskim spreadzie. Korony czeska, szwedzka, norweska, forinty i ruble. Przykładowo na rublach można było zarobić przez rok 40 % zysku.
 
     
Abi Ubu

Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Sty 09, 2019 10:26   

Orientuje się ktoś claw-back co to ? Dostałem ostatnio pismo z banku, właśnie z ING, i tam było wezawanie do claw-back, ale za nic nie mogę zrozumieć, o co chodzi...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 09, 2019 11:02   

Wziales kredyt na gumowa lalke z sex-shopu, teraz musisz splacac.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved