Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w supermarkecie
Autor Wiadomość
maciejko 

Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 18:57   Zakupy w supermarkecie

Hej,
gdzie robicie najczęściej zakupy spożywcze? Jestem zmuszony robić je w marketach i spośród wszystkich wybieram często POLOmarket, mają naprawdę dobry wybór produktów ze zdrowej żywności.

Co sądzicie o marketach?
 
     
maja90 

Dołączyła: 02 Lis 2016
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:29   

Ja bardzo lubię Lidla i najczęściej tam robię zakupy. Uwielbiam kuchnie z rożnych stron świata, a mają tam bardzo bogatą ofertę produktów i fajnie, że co tydzień jest coś nowego. Poza tym moim zdaniem jak na supermarket to mają bardzo dobrej jakości warzywa i owoce. Z innych sklepów to lubię tez Carrefoura, również duży wybór produktów, również tej zdrowej. POLO marketu niestety nie mam w pobliżu :)
 
     
graszka_oj5222 

Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 20:04   

Nieważne gdzie kupujesz, czy to market czy ten super. Ja jeżeli wkładam cokolwiek do koszyka, najpierw sprawdzam skład przedstawiony na etykiecie. Każdy artykuł spożywczy ma karteczkę przyklejoną że tak określę "z tyłu", albo gdzieś indziej. Czy chcesz to, co tam napisane, co jest w składzie tego produktu, zjeść? Jeżeli tak, bierzesz i płacisz.
 
     
patrycja22

Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 16, 2020 08:35   

Hej :)
Ja większe zakupy robię w supermarketach, ale świeże owoce i warzywa kupuje na ryneczku, od lokalnych dostawców :) Zawsze towarzyszy mi torba bawełniana świąteczne autko, która świetnie wygląda, a przede wszystkim jest ekologiczna i mieści wszystkie zakupy :)
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 12:30   

Dla mnie to czy dostawca jest lokalny czy jakiś inny ma niewielkie znaczenie. Liczy się jakość tego co oferuje. W marketach można znaleźć zarówno badziewie udające zdrową żywność jak i produkty, które warto kupić. Kwestia wyboru co komu pasuje. Mnie niedawno zdziwiła różnica jaka jest w smaku niektórych warzyw - kupiłam paprykę i ogórek oznaczony jako "bio", miały o wiele mocniejszy aromat, po przekrojeniu wyraźnie było czuć zapach. Smak oczywiście też lepszy. Wcześniej kupowałam "zwykłe" warzywa bo myślałam, że nie ma co wydawać więcej skoro jedno i drugie to np. ogórek. Teraz jestem bardziej skłonna dopłacić do droższego produktu.
 
     
magdi

Dołączył: 11 Cze 2020
Posty: 6
Wysłany: Śro Sty 27, 2021 16:23   

Takie większe zakupy w supermarkecie to robię od czasu do czasu. Wolę tak niż codziennie po coś biegać do sklepu. W takich też jest znacznie większy wybór i często moje ulubione produkty. Na przykład jeśli chodzi o nabiał to ja już dawno przekonałam się do producenta https://www.krasnystaw.eu/ . Nie tylko dlatego, że mają spory wybór wszystkiego, ale przede wszystkim z uwagi na skład i smak. Naprawdę bardzo smaczne czy to jogurty czy serki, wszystko z resztą.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Śro Sty 27, 2021 17:11   

magdi napisał/a:
https://www.krasnystaw.eu/


Wiele lat temu gdy dopiero zaczynałem przygode ze zdrowym odżywianiem to wyczytalem w książce tombaka o zaletach jogurtów i kefirów i krasnystaw robił wtedy kefir który najbardziej mi smakował

inne produkty tez jedne z lepszych
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved