Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
orzeszki
Autor Wiadomość
nik

Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 12
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 02:57   orzeszki

Czy ktoś wie, co ciekawego znajduje się w orzeszkach ziemnych poza aflatoksynami i innym świństwem? Chodzą za mną od ponad miesiąca i nie potrafię się im oprzeć. Końca nie widać, teraz to już z 90% mojej diety :( I czy faktycznie są złe?
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 21:23   

Coś ciekawego ?
Wywołują popęd seksualny.
Obrabiane, szczególnie termicznie stają się słabą trucizną.
Nie są złe, pokarm jak każdy inny. Ja też je bardzo lubię.
Wcale nie są aż tak toksyczne, jak się je przedawkowywuje, jak te 90% to albo zaszkodzą albo organizm się dostosuje :P
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
Vivianne 

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 13:16   

Orzechy w każdej postaci są dobre ale w rozsądnych ilościach. To tak jak ze wszystkim. Nawet wodę można przedawkować.
 
     
Karen_80

Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: Śro Wrz 09, 2015 02:27   

90% Twojego pożywienia to orzeszki ziemne? W rozsądnych ilościach nie szkodzą, ale w takim przypadku problemy to tylko kwestia czasu. Jeżeli nie z "przedawkowania" orzechów to z braku składników odżywczych dostarczanych z innymi pokarmami.
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Śro Wrz 09, 2015 16:36   

Orzeszki ziemne to tak naprawdę nie orzechy. Są czymś w rodzaju rośliny strączkowej.
Iwan napisał/a:
Obrabiane, szczególnie termicznie stają się słabą trucizną.

Wszystkie orzeszki ziemne dostępne w sklepie, czy to w łupinach, czy bez, czy smażone, czy nie, są poddane obróbce termicznej- prażeniu. Surowe orzechy ziemne można znaleźć chyba jedynie w sklepach dla ptaków, są białe i miękkie. Można je porównać do soi, która po uprażeniu ma podobny orzeszkowy posmak. Takich surowych tym bardziej nie polecałbym jeść, kiedyś próbowałem i nie skończyło się to dobrze.
Szczerze wdg. mnie, już chyba lepiej jest usmażyć ziemniaki na oleju kokosowym, niż spożywać orzechy ziemne.
Karen_80 napisał/a:
W rozsądnych ilościach nie szkodzą

Ile wdg. Ciebie to jest rozsądna ilość?
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 08:49   

Zjadłem niedawno 400 gramów prażonych orzeszków ziemnych. Niestety równocześnie wypiłem 450 gramów wódki więc mogłem nie odczuć działania tych toksyn o których pisze Iwan.
A może alkohol zneutralizował toksyny. ;-)

Wniosek jest prosty. Na każdy gram orzeszków gram wódki i nie ma się co bać toksyn. ;-)
 
     
Karen_80

Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 17:48   

Nie wiem jaka jest rozsądna ilość, ale jeżeli orzeszki stanowią 90% diety to z pewnością za dużo. To niemal monodieta, a monodiecie orzechowej nie słyszałam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved