Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Podejrzenie boreliozy, od jakiego dr skierowanie?
Autor Wiadomość
User0z

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 22
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 00:17   Podejrzenie boreliozy, od jakiego dr skierowanie?

Witam.
Mam podejrzenia, że mogę być nosicielem boreliozy. Byłem na konsultacji u lekarza rodzinnego i też przyznał rację, że wszystko na to wygląda. Zasugerował zrobienie badań odnośnie boreliozy a dokładniej badanie z krwi na przeciwciała przeciwko Borelii w klasie IgM i IgG.
Niestety powiedział, że on sam nie może dać skierowania na takie badania i zasugerował, żebym zrobił je na własny koszt lub ewentualnie mógłbym od niego otrzymać skierowanie do przychodni chorób zakaźnych ale podobno czeka się tam ok. roku na przyjęcie.
Nie bardzo mam fundusze obecnie i przeglądając zasoby w Internecie wyczytałem, że jest możliwość aby takie skierowanie wystawił na badania odnośnie boreliozy lekarz specjalista ale nie tylko od chorób zakaźnych a np. może niby takie skierowanie wystawić lekarz specjalista dermatolog lub neurochirurg.
Chciałbym zapytać czy jest to prawda?
Chciałbym tez zapytać o same badanie, naczytałem się sporo, że jest to badanie mało precyzyjne i często przekłamuje wynik. Czy warto je robić? Czy jest jakiś inne badanie które jest bardziej skuteczne? Co zrobić aby wykryć ewentualne zakażenie boreliozą?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 09:55   Re: Podejrzenie boreliozy, od jakiego dr skierowanie?

User0z napisał/a:
Witam.
Mam podejrzenia, że mogę być nosicielem boreliozy. Byłem na konsultacji u lekarza rodzinnego i też przyznał rację, że wszystko na to wygląda.


Czyli co? Co na to wygląda bo niezbyt rozumiem? Takie testy to by miały sens tylko jak by test wykrywał samego wirusa a nie przeciwciała, mozesz miec przeciwciała bo twój organizm zwalczył np. ugryzienie kleszcza. Przekłamują i to strasznie te testy, ja bym w to nie wierzył i se darował. Mnie łącznie w życiu naprawdę setki kleszczy pogryzły, w lato kiedyś tylko jednego dnia miałem ich 15. Jak nie leżałeś plackiem bo ugryzieniu to bym się zbytnio nie przejmował a tym bardziej gdybyś leżał plackiem bo to znaczy że zwalczyłeś chorobę... no chyba że ubijałeś gorączkę tabletkami to se sam namieszałeś :P
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 13:12   

Jest taka książka, gdzie autor opisuje szczegóły
NATURALNE LECZENIE BORELIOZY Wolf-Dieter Storl
JW
 
     
tadwoj


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 71
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 12:09   

Tu też można poczytać.
http://vibronika.eu/borelioza.pdf
A żeby stwierdzić obecność bakterii borreli w organizmie, to warto zrobić biorezonans i będziesz wiedział czy masz i gdzie, oraz jeszcze jakie koinfekcje do boreliozy.
Temat rzeka, w Polsce mało znany :sad:
 
     
User0z

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 22
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 18:15   

Dziękuje za odpowiedzi.

Do lekarza zakaźnika czeka się u mnie rok czasu, więc odpada.

Ogólnie tak jeszcze myślałem nad sprawdzeniem ile się czeka do neurologa, może on by mi ewentualnie dał te skierowanie na badanie pod kątem boreliozy.
Jednym jeszcze wyjściem jest udać się do dermatologa i liczyć, że da takowe skierowanie, tylko jak ja wytłumaczę to, że w tej sprawie przyszedłem do dermatologa, a nie innego lekarza skoro nie mam obecnie chociażby tego rumienia na skórze.
W ostateczności wykonam te badania samodzielnie, koszt ok. 100zł i jest to suma jeszcze do zaakceptowania, gorzej tylko, że te badania są mało skuteczne i wiarygodne. Jednak lekarze mówią, że są podstawą i dopiero po zrobieniu tego badania warto ewentualnie zrobić Western-Blot, który też jest nie do końca wiarygodny.
No i teraz sam nie wiem, jak będę robił te badania z własnej kieszeni, to co lepiej zrobić, dopłacić i zrobić od razu Western-blot czy zrobić jak radzi lekarz czyli te zwykłe ELISA??
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 00:06   

Ale powiedz mi, co ci się dzieję przez tą rzekomą chorobę? Albo rzekomo przez tą chorobę?
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
User0z

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 22
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 17:54   

Ogólnie w ostatnim czasie pogorszył się mój stan zdrowia do tego, że obecnie w pracy ledwo wytrzymuje 8h, a nie pracuje wcale ciężko, przychodzę do domu i łóżko i tak w kółko. Nie mam siły na nic, jest mi zimno, bolą mnie mięśnie i kości oraz głowa. Zaocznie się uczę, nie mam pamięci, koncentracji i ciągle chce mi się spać to tak z większych objawów.
Poniżej bardziej szczegółowo:

Objawy ciągłe:
- ciągłe zmęczenie
- brak koncentracji
- brak pamięci
- straszna senność (nawet po wyspaniu się - przy różnej ilości godzin)
- ciągłe uczucie zimna (nawet w pokoju przy temp.25C i przykryciu się dwoma kołdrami i kocem)
- szybkie męczenie się
- brak sił
- bóle mięśniowe (takie jak przy przeziębieniu)
- brak energii
Czasami:
- czasami pojawiające się bóle brzucha
- czasami burczenie / przelewanie się w brzuchu
- mocno wzdęty brzuch
- częste gazy (raczej bezwonne)
- czasem pojawiające się takie jakby zawroty głowy, tracę momentami równowagę ale rzadko
- częste przeziębienia
- bóle gardła
- bóle głowy
- drżenie rąk

Nie żebym sobie tak wymyślił ale po prostu jestem obecnie cieniem człowieka.
Robię badania, chodzę po lekarzach i szukam przyczyna.
Temat boreliozy to jeden z wielu które staram się potwierdzić lub wykluczyć, gdzieś przyczyna leży tego wszystkiego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved