Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie octem jabłkowym
Autor Wiadomość
pospolita

Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 12:56   Odchudzanie octem jabłkowym

Witam wszystkie użytkowniczki. Interesuje się tematem odchudzania od dłuższego czasu, warzyłam przy 175 cm wzrorstu prawie 75 kilogramów, co było dla mnie prawdziwą zmorą, bo niby jestem całkiem wysoka ale taka waga to już coś okropnego dla mnie. Szukałam tematów związanych z odchudzaniem i wreszcie rok temu rozpoczęłam kuracje, ćwiczenia + dieta. Udało mi się do tej pory zrzucić sporo, bo obecnie ważę prawie 59 kilogramów a moim celem jest 54. Zdarza mi się jednak czasem przybrać średnio kilogram, po czym muszę podwajać pracę. Szukałam pomocnego sposobu, który mi pomoże. Wiele wskazuje na ocet jabłkowy. Jego smak jest podobno bardzo zły ale jak się uda pokonać ten wstręt to jego korzyści są mega dobre. Znalazłam nawet gdzieś przepis ale muszę odszukać tą stronę to tam kiedyś przy okazji podam... Moje pytanie jest takie, czy miałyście doświadczenia z octem jabłkowym? Czy pomoże mi on przed możliwością przybrania zbędnych kilogramów? Czy jest dostępny w sklepach albo lepiej może zrobić go w domu? Ten przepis co go znalazłam to własnie był na domową metodę. Pozdrawiam!
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 19:44   

Ocet jabłkowy własnej roboty jest bardzo smaczny... Ja nie przepadam za wodą mineralną ale jak dodam do niej łyżeczkę octu to mogę wypić naraz butelkę. Ocet jabłkowy sklepowy nie nadaje się do stosowania 'wewnętrznego'...
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 19:52   

A kto wie, ze bakterie octu jabłkowego potrafią syntetyzować celulozę, co jest bardzo szczególne, można powiedzieć, że produkują błonnik.

:shock:
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 22:32   

moja dieta to dieta paleolityczna - już chyba zdrowszego odżywiania nie ma :-) przytyć też się nie da można jedynie schudnąć. Zresztą moje życie można podejrzeć na blogu
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 22:46   

To forum kiedyś było w sporej części RawPaleo:
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15420
:viva:
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 23:46   

u mnie opiera się to głównie na zbieractwie czyli jedzeniu tego co stworzyła natura, Oczywiście z mięsem jest już gorzej polowania nie są za bardzo dozwolone chyba, że kupujesz od myśliwych.
Generalnie nie chodzi mi o odchudzanie a o zdrowe jedzenie. A nie oszukujmy się ludzie kiedyś nie jedli nawet poły mięsa co dzisiaj.

Ja przeorganizowałem swoje życie i wyniosłem się z miasta mieszkam praktycznie w lesie 3 km od najbliższego asfaltu :-)
Ostatnio zmieniony przez Lampart Czw Sie 28, 2014 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 07:02   

Lampart napisał/a:

Generalnie nie chodzi mi o odchudzanie a o zdrowe jedzenie. A nie oszukujmy się ludzie kiedyś nie jedli nawet poły mięsa co dzisiaj.

Napewno, a przypadkiem 'ludzie kiedyś' (czyli te paleo czasy) nie jedli tylko mięsa (+jakieś dodatki)?
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 16:08   

Lampart napisał/a:
A nie oszukujmy się ludzie kiedyś nie jedli nawet poły mięsa co dzisiaj.


Czyli co jedli jak nie nawet połowe tej ilości mięsa co dzisiaj? Według mnie to właśnie mięso było podstawą w paleolicie a jakieś śmieszne owoce to i tak sezonowo tylko. Orzechy czy warzywa też nie były tak dostepne jak mięso przez cały rok.
 
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 22:28   

Na pewno jedli mięso, ale nie sądzę aby za każdym razem udało im się upolować tyle aby się obżerać do woli - dzisiaj wystarczy iść do sklepu, zaś polowanie nie zawsze jest takie proste i często jest zależne własnie od pory roku. I nie chodzi o to ,że jedzenie mięsa nie było podstawą, ale chodzi o ilość. Sądzisz, że nie mieli okresów głodu? Nawet bliżej współczesności Indianinie - sądzisz, że zawsze udało im się upolować bizona? A co do roślin to własnie człowiek paleolitu wynalazł coś takiego co dzisiaj nazywamy surówkami.

Gdy po obfitym posiłku czuli, że mięso jakoś stoi w żołądku, wiedzieli, że ulgę przynosi zjedzenie pewnych owoców leśnych, liści, korzonków czy kłączy dziko rosnących roślin.

Po pewnym czasie jadalnych roślin w pobliżu obozowiska zaczęło brakować i trzeba było szukać je coraz dalej. A że po obfitym posiłku nie chce się nigdzie chodzić – poszli więc po rozum do głowy i rośliny zbierali przed posiłkiem. W ten oto sposób człowiek epoki paleolitu wynalazł dodatki do dań mięsnych, czyli dobrze nam znane surówki. Ponieważ jedzenie wciąż tej samej żywności może się znudzić, do przyrządzanego mięsa zaczęto dodawać soli oraz wonnych i ostrych ziół. Innymi dodatkami do jadłospisu naszych przodków były występujące sezonowo jajka ptaków, grzyby, orzechy, leśne owoce, a także nasiona dziko rosnących zbóż.


Tak więc jak widać nawet uzależniali nawet swój pobyt na danym terenie od obfitości roślin.
To nie nasz wynalazek jedzenie babki, komosy, koniczyny, niecierpka, pałki, czy wielu innych roślin.
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 23:59   

Jakieś bzdury od słoneckiego wklejasz.
 
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 05:01   

Widać 'Lampart' ma kłopot z interpretowaniem tekstów przez siebie cytowanych, gdzie jest napisane, że rośliny były tylko dodatkiem do dań mięsnych a nie posiłkiem...
Wypadałoby też podawać źródło cytatu ale tu pewnie Daniel_K trafił.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 11:41   

opiotr napisał/a:
Wypadałoby też podawać źródło cytatu
https://www.google.ie/#q=...ro%C5%9Blin.%22
Takie czasy, że szybciej można znaleźć źródło cytatu niż napisać, że nie wiadomo skąd pochodzi.
8)
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 22:00   

daniel_K napisał/a:
Jakieś bzdury od słoneckiego wklejasz.


Nie koniecznie są jeszcze publikacje dr łuczaja

Jego zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim ekologię roślin i etnobotanikę. W swoim gospodarstwie prowadzi eksperymenty ekologiczne i propaguje ideę "dzikiego ogrodu" nastawionego na maksimum bioróżnorodności, m.in. utrzymuje łąki kośne i pole z ginącymi gatunkami chwastów, a także próbuje odtwarzać naturalne runo leśne w młodych drzewostanach na gruntach porolnych.

Od r. 2011 wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii w Weryni. W r. 2012 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego i stanowiska profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kierownik Zakładu Botaniki i Biotechnologii Roślin Użytkowych.
Członek redakcji Journal of Ethnobiology and Ethnomedicine oraz Acta Societatis Botanicorum Poloniae

Człowiek u swojego zarania był zbieraczem-łowcą. Niewielkie wspólnoty prowadziły nomadyczny lub semi-nomadyczny tryb życia. Ludzie żyli w prostych, często tymczasowych schronieniach, gromadzili niewiele dóbr i zapasów, a żywili się tym co znaleźli i złapali. Kultura człowieka pierwotnego była nomadyczna, egalitarna i w małym stopniu oparta o własność. "Własnością" były relacje społeczne, wpasowanie się w ekosystem oraz relacje ze światem duchowym. Pierwotna duchowość człowieka to animizm i szamanizm. W rzeczywistość duchową nie trzeba było "wierzyć", ona istniała. Powszechna była wiara w ożywioną i obdarzoną naturę przedmiotów. Łatwiejszemu kontaktowi z nią i łatwiejszemu przechodzeniu w stany zmienionej świadomości sprzyjały następujące czynniki: sam animistyczny światopogląd, okresowy brak pożywienia


w powyższym tekście należy zwrócić uwagę m.in np na kolejność, człowiek był zbieraczem- łowcą, a nie łowcą zbieraczem. i na "okresowy brak pożywienia" o czym pisałem - że "mięso" nie zawsze było możliwe do upolowania.

Podaj jakieś opracowania naukowe autorytetów naukowych chętnie poczytam, ale nie jakieś luźne wypowiedzi na potrzeby dziennikarzy cze neta czy cud diety, a konkretne prace naukowe w tej dziedzinie.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 14:15   

To chyba jedna z gorszych rzeczy jakie możemy zrobić,czyli odchudzać się na siłę octem jabłkowym. Czy ma to sens? Lepiej ułożyć dobrą dietę plus wybrać plan treningowy którego będziemy się trzymać.
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 13:04   

O nie już samo pomyślenie o tym wprawia mnie w zaskoczenie....nie to nie działa!!
 
     
las

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 17:28   

czy aby na pewno odchudzanie się octem to bezpieczna sprawa?
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 12:51   

Podbijam powyższe pytanie,czy odchudzanie w ten sposób jest bezpieczne? Bo co do tego mam pewne wątpliwości.. Nie zepsujemy sobie żołądka?
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 16:11   

Ocet jabłkowy należy pić w małych ilościach 2 łyżeczki, dwa razy dziennie dla osób dorosłych stanowczo wystarczą. Dla złagodzenia smaku można mieszać go z sokami, lub z cytryna i miodem. Nie zaleca się go pić osobom, które mają problemy z żołądkiem i wrzodowcom. Warto robić sobie tygodniowe przerwy w stosowaniu octu jabłkowego co jakiś czas, by nie nadwyrężać stanu żołądka. Stosując ocet jabłkowy trzeba przestrzegać zasad zbilansowanej, unikać tłustych potraw oraz zwiększyć dawkę wypijanej wody.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved