Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Uczucie zimna.
Autor Wiadomość
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:06   Uczucie zimna.

Witam,mam problem.Otoz marzną mi stopy szczegolnie rano po przebudzeniu.Po rozchodzeniu problem mija.Bylem 6 miesiecy na diecie optymalnej nie odczuwalem zadnych zmian w temperaturze ciala.Po zwiekszeniu bialka zaczely marznąc mi stopy nawet teraz latem.Obecnie spozywam do 150 g bialka,tluszczu 1,5 sporadycznie do 2 g,weglowodanow do 80 g.Czy to czasami nie poczatki miazdzycy konczyn dolnych?
 
     
janekwas 

Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 15:26   

Jesteś na diecie "odchudzającej" a'la Dukan?
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 16:42   

janekwas napisał/a:
Jesteś na diecie "odchudzającej" a'la Dukan?

Dieta Dukana zawiera niskie spozycie tluszczu.Ja spozywam od 150 do 300 g tluszczu
 
     
janekwas 

Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 18:09   Re: Uczucie zimna.

Eeee...?

lipon napisał/a:
spozywam do 150 g bialka,tluszczu 1,5 sporadycznie do 2 g,weglowodanow do 80 g.


Nic z tego nie rozumiem. 8/
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 09:57   Re: Uczucie zimna.

lipon napisał/a:
Witam,mam problem.Otoz marzną mi stopy szczegolnie rano po przebudzeniu.Po rozchodzeniu problem mija.Bylem 6 miesiecy na diecie optymalnej nie odczuwalem zadnych zmian w temperaturze ciala.Po zwiekszeniu bialka zaczely marznąc mi stopy nawet teraz latem.Obecnie spozywam do 150 g bialka,tluszczu 1,5 sporadycznie do 2 g,weglowodanow do 80 g.Czy to czasami nie poczatki miazdzycy konczyn dolnych?
To można sprawdzić badaniem utrasonograficznym. Najlepiej za pieniądze, bo na ZUS można nie doczekać.
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 10:35   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
To można sprawdzić badaniem utrasonograficznym. Najlepiej za pieniądze, bo na ZUS można nie doczekać.
JW

Nie za bardzo chce sprawdzac.Przestrasze sie,i co wtedy, mam wrocic do chleba.Poczekam moze przejdzie
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 11:37   

Panie Witoldzie,co pan mysli o probie wysilkowej Doktora Kwasniewskiego czy ten test jest wiarygodny https://www.google.pl/url...YiDUIuAxt3SKERg
 
     
Klaudia Nowak 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2014
Posty: 11
Wysłany: Pią Sie 08, 2014 08:31   

Skro po rozchodzeniu przestaje to moze masz problemy z układem krążenia?
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pią Sie 08, 2014 09:50   

Klaudia Nowak napisał/a:
Skro po rozchodzeniu przestaje to moze masz problemy z układem krążenia?

Problemy krazeniowe to ciezkie i obrzmiale nogi,a tego nie mam.Pojawily sie za to skurcze i dretwienia.Wiec albo to miazdzyca,albo brak magnezu ktory uzupelniam.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 08, 2014 19:36   

lipon napisał/a:
Klaudia Nowak napisał/a:
Skro po rozchodzeniu przestaje to moze masz problemy z układem krążenia?

Problemy krazeniowe to ciężkie i obrzmiałe nogi,a tego nie mam.Pojawiły sie za to skurcze i drętwienia.Wiec albo to miażdżyca, calbo brak magnezu który uzupełniam.
Albo jednego z pozostałych 30stu składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

http://chriskresser.com/t...-dr-terry-wahls napisał/a:
Finalnie wzięłam pod uwagę 31 składników odżywczych uważanych przez naukę za niezbędne dla komórek nerwowych i tak projektuję dietę by zmaksymalizować podaż owych składników. (...)
Po dalszych badaniach ustaliłam produkty spożywcze, które zapewnią mi te składniki odżywcze i tak zmieniłam swoją dietę opierając się na założeniach diety paleo by zapewnić te właśnie składniki odżywcze i zaczęło się w 3 miesiące zaczęłam chodzić o kulach, w 6 miesięcy zaczęłam chodzić bez podpierania a w ciągu roku wsiadłam na rower co było niemożliwe od pięciu lat.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 08, 2014 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Sie 09, 2014 07:53   

lipon napisał/a:
Klaudia Nowak napisał/a:
Skro po rozchodzeniu przestaje to moze masz problemy z układem krążenia?

Problemy krazeniowe to ciezkie i obrzmiale nogi,a tego nie mam.Pojawily sie za to skurcze i dretwienia.Wiec albo to miazdzyca,albo brak magnezu ktory uzupelniam.

Albo zmiany reumatyczne. Poranna sztywność stawów to typowy objaw takich zmian.
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Sie 12, 2014 11:28   

vvv napisał/a:
Albo jednego z pozostałych 30stu składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Ciekawe jakich skladnikow pokarmowych,chyba ze z maki.Swoją droga dieta nisko weglowodanowa jest fajna na poczatku,wiele dolegliwosci przechodzi.Niestety z czasem choroby wracaja i pojawiaja sie nowe i juz nie jest tak rozowo.Przynajmniej jest tak w moim przypadku.
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Wto Sie 12, 2014 12:05   

Wychodzi na to, że dietą można tylko opóźnić albo zabalsamować zdrowie. Chyba znowu bliżej prawdy jest Słonecki pisząc o toksynach. Dieta niskowęglowodanowa, choć zdrowa nie usuwa toksyn z organizmu i dlatego jest jak piszesz. Sztygar na Biosłone dosyć ciekawie odpisał Grzesiowi: http://www.bioslone.pl/fo...08725#msg208725
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 20:58   Re: Uczucie zimna.

lipon napisał/a:
Witam,mam problem.Otoz marzną mi stopy szczegolnie rano po przebudzeniu.Po rozchodzeniu problem mija.Bylem 6 miesiecy na diecie optymalnej nie odczuwalem zadnych zmian w temperaturze ciala.Po zwiekszeniu bialka zaczely marznąc mi stopy nawet teraz latem.Obecnie spozywam do 150 g bialka,tluszczu 1,5 sporadycznie do 2 g,weglowodanow do 80 g.Czy to czasami nie poczatki miazdzycy konczyn dolnych?


uczucie zimna podobnie jak tzw. gęsia skórka pojawiająca się na ciele często nawet latem gdy nie ma wiatru itp JAKO EFEKT ALERGII /NIETOLERANCJI POKARMOWEJ, WZIEWNEJ EWENTUALNIE KRZYŻOWEJ

warto sobie sprawdzić niektóre wyniki W LABORATORIUM

poza tym jeśli się je do 150 gram białka na dobę to bankowo obstawiam,że organizm pokazuje, że zaczyna mieć nietolerancję któryś białek bo dwukrotnie więcej białka niż węgli?

polecam to, żeby nie było, że znowu ględzę wg swoich obserwacji zimnych nóg i stóp i potwierdzeń z wiedzy dr.Witoszek także innych lekarzy w tym już wielokrotnie podawanego profesora:

http://www.alergologia.co...-zamiast-anginy

Alergia zamiast anginy?

Czy to w ogóle możliwe, żeby mieć alergię gardła zamiast normalnego zapalenia ? albo anginy? Przecież lekarz powiedziała żeby antybiotyk... O możliwości alergicznego zapalenia gardła pisałem jako pierwszy lekarz w Polsce 10 lat temu. Obecnie chorobę znaleźć można w podręczniku Greversa tłumaczonym przez prof. Bernarda Panaszka. Wobec tej nowej okoliczności pozwalam sobie na przybliżenie Państwu pospolitej, ale rzadko właściwie diagnozowanej i leczonej przypadłości.

Na początku wypada podkreślić, że zdecydowana większość ostrych i ponad 2/3 przewlekłych zapaleń gardła ma tło infekcyjne ( wirusowe albo bakteryjne, rzadko grzybicze) lub inne nie-alergiczne. Ostrym stanom wirusowym towarzyszy silna gorączka, ogólne rozbicie, łamanie w kościach i dreszcze. Zakażenie bakteriami wywołuje naloty na migdałkach, większe bóle i cięższy stan ogólny chorego – czyli anginę. Choroba może odbić się na stanie serca i stawów oraz nerek. Wymaga stosowania antybiotyków około 10 dni, najlepiej z grupy penicylin.

Przyczyny przewlekłego zapalenia gardła mogą być wielorakie : palenie papierosów, zanieczyszczenia powietrza w domu lub w pracy, suche gorące powietrze, nadmierny wysiłek głosowy, zaburzenia funkcji klimatyzacyjnej nosa, zmiany hormonalne, nadużywanie pewnych leków itd. Wśród objawów nie występuje podwyższona ciepłota ciała ani inne wyżej opisane dolegliwości. Leczenie obejmuje inhalacje, balneoterapię sanatoryjną, roztwory jodu, tabletki emskie i witaminy. Gdy to wszystko nie pomaga ( a zdarza się tak u około 1/3 chorych), bezradny lekarz mówi: to zapewne nerwica. I faktycznie- leki uspokajające skutkują! Jednak nie musi to oznaczać „tła nerwowego” bowiem większość preparatów przeciwlękowych działa na chwytnik histaminy- czyli tak jak leki antyalergiczne.

I tak doszliśmy do sedna. Ujmę go tradycyjnie w kilku punktach:

Niektóre, specyficzne i nawrotowe ” bóle gardła” bez gorączki, trudne do odróżnienia od anginy, mogą mieć przyczynę alergiczną -w spożytym pokarmie lub wdychanym kurzu.
Osoby dotknięte alergią gardła mają „ w życiorysie” katar sienny, pokrzywkę, wyprysk lub astmę.
Choroba polega na obrzęku błony śluzowej w gardle. Ma on w odczuciu pacjentów barwne określenia. Najczęstsze to : klucha, kula, globus, kłębek włosów, gąbka, piłka, kamień, przeszkoda, ciepło, coś co trudno połknąć, tarczyca, zwężenie, węzeł, zastawka.
Należy wykonać testy alergiczne lub surowicze IgE .
Przy dodatniej reakcji - uzupełnić je o testy świeżych pokarmów.
Podjąć próbną dietę 3 doby. Tylko!
Unikać potwierdzonych potraw.
Użyć leki antyalergiczne

tekst prof.Buczyłko
*

a TŁUMACZĄC JESZCZE INACZEJ:

TAKI STOSUNEK BIAŁKA DO TŁUSZCZU I WĘGLI MOŻE BYĆ PRZYCZYNKIEM DO SPRAWDZENIA SOBIE KRWI, MOCZU I HORMONÓW
BO MEDYCZNIE OPISUJE SIE TO M.IN. TAK A NORMALNIE TRZEBA ZMODYFIKOWAC DIETĘ :
bo WSZYSTKIE PONIŻSZE EWENTUALNE CHOROBY POCHODZĄ OD WYMUSZANIA NA NIM KONKRETNIE JEDZONEJ ILOŚCI BTW I NIEZNANIA SIĘ NA SWOIM ORGANIZMIE. WŁĄCZAJĄC W TO POWYŻSZE CO NAPISAŁAM O DRESZCZACH I ALERGIACH.

http://www.medonet.pl/dol...imna,index.html

Objaw i choroba Raynauda

Są to najczęściej występujące stany, w których krążenie w rejonie palców dłoni i stóp nadmiernie reaguje na zmiany temperatury.

● Palce i stopy zawsze są zimne; łatwo bieleją lub sinieją.
● Ból i wyraźne zaczerwienienie po ogrzaniu.

W ciężkim przebiegu choroby Raynauda mogą powstać owrzodzenia palców dłoni i stóp. Niekiedy problem bywa skutkiem ubocznym zażywania beta-blokerów w terapii nadciśnienia tętniczego lub wiąże się z pracą z wibrującym sprzętem. Może to być również powikłanie choroby tkanki łącznej, takiej jak toczeń rumieniowaty układowy.

Niedoczynność tarczycy

Powoli zwiększająca się wrażliwość na zimno jest jedną z klasycznych oznak tego prostego w leczeniu zaburzenia.



Sporadyczne

Choroba Addisona
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Pią Sie 15, 2014 21:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 21:06   

vvv napisał/a:
lipon napisał/a:
Klaudia Nowak napisał/a:
Skro po rozchodzeniu przestaje to moze masz problemy z układem krążenia?

Problemy krazeniowe to ciężkie i obrzmiałe nogi,a tego nie mam.Pojawiły sie za to skurcze i drętwienia.Wiec albo to miażdżyca, calbo brak magnezu który uzupełniam.
Albo jednego z pozostałych 30stu składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

http://chriskresser.com/t...-dr-terry-wahls napisał/a:
Finalnie wzięłam pod uwagę 31 składników odżywczych uważanych przez naukę za niezbędne dla komórek nerwowych i tak projektuję dietę by zmaksymalizować podaż owych składników. (...)
Po dalszych badaniach ustaliłam produkty spożywcze, które zapewnią mi te składniki odżywcze i tak zmieniłam swoją dietę opierając się na założeniach diety paleo by zapewnić te właśnie składniki odżywcze i zaczęło się w 3 miesiące zaczęłam chodzić o kulach, w 6 miesięcy zaczęłam chodzić bez podpierania a w ciągu roku wsiadłam na rower co było niemożliwe od pięciu lat.


ciekawe co wie o białkach tj. aminokwasach czyli jak i co je z białek zwierzęcych i roślinnych?

i o tym jak obecność aminokwasów w organizmie drażni do powstawania nowych dolegliwości?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 22:00   

sylwiazłodzi napisał/a:
poza tym jeśli się je do 150 gram białka na dobę to bankowo obstawiam,że organizm pokazuje, że zaczyna mieć nietolerancję któryś białek bo dwukrotnie więcej białka niż węgli?

Mysle ze wiekszosc osob na diecie nisko weglowodanowej spozywa dwukrotnie wiecej bialka .Chorobe Raynauda odrzucam, bo mam znajomych co walcza z tą choroba i moje dolegliwosci sa inne.Wyniki krwi i moczu mam w normie.Narazie uzupelniam magnez jak to nie pomoze,to zmienie btw tylko ciekawe w jakiej proporcji B100,T150,W150.Tylko ciekawe czy to wtedy bedzie dieta nisko weglowodanowa i czy nie bede chodzil glodny.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 16:49   

lipon napisał/a:
sylwiazłodzi napisał/a:
poza tym jeśli się je do 150 gram białka na dobę to bankowo obstawiam,że organizm pokazuje, że zaczyna mieć nietolerancję któryś białek bo dwukrotnie więcej białka niż węgli?

Mysle ze wiekszosc osob na diecie nisko weglowodanowej spozywa dwukrotnie wiecej bialka .Chorobe Raynauda odrzucam, bo mam znajomych co walcza z tą choroba i moje dolegliwosci sa inne.Wyniki krwi i moczu mam w normie.Narazie uzupelniam magnez jak to nie pomoze,to zmienie btw tylko ciekawe w jakiej proporcji B100,T150,W150.Tylko ciekawe czy to wtedy bedzie dieta nisko weglowodanowa i czy nie bede chodzil glodny.


Kiedy czytam takie zdanie to się zastanawiam jak zmieniłes zywienie nie tylko pod względem proporcji BTW gdy wszedłeś na niskowęglowdanową ale jak i czy w ogóle doczytałeś, że zmiana diety na low carb powoduje też zmianę ilości jedzonego jedzenia, że nie na siłę tylko jak nie jestem głodny to nie jem? Bo jeśli cały czas wg proporcji to życzę powodzenia, zawsze uznasz, że tak ma być i nic nie da magnez albo inne cudowne suplementy.

To nie jest nic nowego, pisze o tym Lutz i inni, którzy NIE LICZĄ na siłę BTW tylko zmieniają dietę obserwując swój organizm, że akceptują to, że nie jedzą ustalonych wg proporcji jakichś tam ilości białka, tłuszczu, węgl. Umięli się obserwować, a ty to robisz?

I czemu uzupełniasz magnez, magnez to nie jest lek na wszystko a wręcz na nic. ?

I mam rozumieć że ważysz ILE ? przy JAKIM wzroście? 100 kg czy w granicach 140 kilogramów przy ilościa białka 100 gram czy to też ma się nijak i być może to jeszcze jakieś inne wyliczenie z sufitu?

cyt:

Wg autora najważniejsza jest "złota proporcja", czyli stosunek B:T:W (białka do tłuszczów do węglowodanów liczony w gramach, nie w kcal!) wynoszący 1 : 2,5-3,5 : 0,5-0,8 oraz 0,8 g węglowodanów na każdy kg masy należnej ciała.

i dalej

Masa należna to wzrost w cm minus 100, czyli typowy mężczyzna o wzroście 170 cm powinien ważyć 70 kg plus/minus 10 %. Autor nie określa wielkości dobowego spożycia białka, ale z ilości 0,8 g/kg węglowodanów oraz proporcji B:T:W jednoznacznie wynikają zarówno ilości białek, jak i tłuszczów oraz energii. Autor sam osobiście określa swoją dietę jako niskobiałkową, niskowęglowodanową i wysokotłuszczową, podając, że dla 70 kg mężczyzny wystarcza od 30 do 50 g białka na dobę, jeżeli jest to białko najwyższej jakości.

link: http://www.dobradieta.pl/kwasniewski.php
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Sob Sie 16, 2014 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 16:55   

Żeby nie było, że nie rozumiem o czym piszę, nie tylko ze swoich obserwacji 8 letnich

cyt:

Istotą diety było ograniczenie ilości zjadanych węglowodanów do 72 g na dobę, czyli do 6 jednostek chlebowych [BU - bread unit]. Dawka ta nie została wymyślona - oszacowano ją na podstawie pomiarów stężenia glukozy we krwi diabetyków. Pozostałe składniki odżywcze (białka i tłuszcze) można spożywać w takiej ilości, na jaką ma się ochotę. Ograniczenia co do ilości zjadanych białek i tłuszczów nakłada sam organizm. Jak wskazują autorzy "najwspanialszym skutkiem ograniczenia ilości spożytych węglowodanów do minimum jest to, że nie ma się wcale ochoty na jedzenie dużej ilości tłuszczu i białka. Bardzo szybko czujesz się syty i w sposób naturalny przestajesz mieć ochotę na jedzenie".

WĘŻYKIEM, WĘŻYKIEM.

LINK: http://www.dobradieta.pl/lutz.php
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Sob Sie 16, 2014 22:14   

sylwiazłodzi napisał/a:
Ograniczenia co do ilości zjadanych białek i tłuszczów nakłada sam organizm. Jak wskazują autorzy "najwspanialszym skutkiem ograniczenia ilości spożytych węglowodanów do minimum jest to, że nie ma się wcale ochoty na jedzenie dużej ilości tłuszczu i białka. Bardzo szybko czujesz się syty i w sposób naturalny przestajesz mieć ochotę na jedzenie".

Kazdy organizm jest inny,czy zjem wiecej czy mniej wegli zawsze mam duzy apetyt na tluszcze i bialka a w szczegolnosci na bialko.Trzymam sie proporcji zeby nie przedobrzyc.Juz nie raz przecholowalem z bialkiem jak i z tluszczami.I tak jak napisalas organizm sam wyznaczy ilosc.Staram sie nie przekraczac 150 g bialka.Lykam magnez bo szukam przyczyn skurczy dretwien i zimnych stop.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 16:19   

no to niestety Pana przekonanie i podjęte próby pokazały Panu, że ma Pan duży apetyt a jak Pan to sam napisał w ostatnim zdaniu "stara się Pan nie przekraczać 150 gram białka a skoro tak to nigdy Pan nie "uwolnił" się od swego dużego apetytu na białko i tłuszcz.

skurcze, drętwienie, uczucie zimna - można popatrzeć na spisany jadłospis faktycznie tego co Pan zjada nie w ilościach BTW ale wg produktów
inaczej ja mogę sobie dać spokój z dyskusją

a sama u diebie to zlikwidowałam w swoim porażeniu mózgowym kończyn dolnych

pozdrawiam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 18:14   

Cos czuje jakby to byl jednak magnez.Choc za oknem chlodniej czuje ze jest mi cieplej.Skurcze jakby mniejsze,a dretwienia to mam pewnie od kregoslupa,mam zwyrodnienie w odcinku ledzwiowym.Jakby to byla prawda ,dlaczego trace ten magnez, pije jedną kawe.W sumie to jem troche slonecznika orzechow i dyni ale pewnie to za malo.
Dzieki Sylwia za pomoc :)
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 22:27   

Lipon, poczytaj sobie tematy z forum o białku a zrozumiesz o co mi chodzi

magnez będzie tylko na moment, stosując proporcje BTW nie dajesz szansy organizmowi na wykorzystanie tego co mu wkładasz w przypadku np. mniejszej aktywności fizycznej, zmiany trybu życia, zmiany pogody np. zima, jesień a lato zmienia zapotrzebowanie na białko i tłuszcz. Piszą o tym różne osoby, także stosujące diety low carb ale w wersji surowej czy paleo.

a żeby dopisać w skrócie, nie tylko z węglowodanów są wzrosty glukozy
z białek też, stąd moje pisanie o proporcji BTW i pytanie ciebie o to czy jadłeś kiedyś inaczej bo podobnie pisze Pan Witold Jarmolowicz w tekstach o białku i innych o jedzeniu tzw. intuicyjnym. Dlaczego? ano dlatego, że nasze poczucie głodu możemy się uprzeć i nim sterować wg proporcji BTW albo zechcieć zauważyć coś więcej i raz czy dwa nagiąć się do metody prób i błędów i sprawdzić więcej. Choćby zjedzenie posiłku białkowego i zmierzenie poziomu insuliny bo gdy wzrośnie efekt będzie taki sam jak po węglach- uczucie głodu

cyt: Powtórzmy, objawy hipoglikemii i głodu mogą pojawić się przy dosyć wysokim poziomie glukozy. Instynkt prawie zawsze wygrywa z wolną wolą. Człowiek głodny nie oprze się podjadaniu węglowodanów, a instynkt ukryje ten fakt przed jego świadomością na sto różnych sposobów. Tak rusza w dwugodzinnym cyklu błędne koło cukrowego bluesa (sugar blues): spożycie węglowodanów > wzrost poziomu glukozy we krwi > wydzielanie insuliny > spadek poziomu glukozy nieodwracalnie przetworzonej na tłuszcze > głód i przymus spożycia następnych węglowodanów. Ani tłuszcze, ani nawet białko nie powodują tak znacznych wahań stężenia glukozy jak węglowodany. - See more at: http://www.danwit.pl/arty...h.7OUA8m3s.dpuf

o białku i więcej teksty Pana Witolda

http://www.danwit.pl/author/witold-jarmolowicz/

polecam poczytaj bo zaznajomisz się z róznymi mechanizmami organizmu:

Niedobór białka nasila melancholię, zmniejszając poziom w/w aminokwasów oraz zwiększając wydzielanie hormonów stresu. Spożywane wówczas węglowodany działają oszczędzająco na katabolizm białek, łagodzą objawy, ale nie zastąpią niezbędnej porcji aminokwasów. Istnieje wiele prac, w których można przeczytać, że zmniejszenie spożycia białka u 80% chorych nasila depresję. Jednym słowem, dostateczna ilość białka w melancholii pełni kluczową rolę, natomiast węglowodany pomocniczą, oszczędzającą proteiny [3], [4], [5]. - See more at: http://www.danwit.pl/arty...h.MuixzIH9.dpuf

bo jeśli chodzi o magnez możliwości jest wiele a czytając twoje słowa widzę,że pomysł masz tylko jeden :

http://www.dobradieta.pl/...t=18547&start=0

tamże : magnez a kawa ze śmietanką ewentualnie mlekiem w dyskusji na forum :)

i polecam jeszcze cos z tego :

http://www.dobradieta.pl/forum/viewforum.php?f=29
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 08:28   

sylwiazłodzi napisał/a:
Dlaczego? ano dlatego, że nasze poczucie głodu możemy się uprzeć i nim sterować wg proporcji BTW

Organizm ludzki to nie maszyna nie mozna nim sterowac.Sam sie o tym przekonalem jedzac 50-70g bialka,doprowadzilem sie do tego iz znajomi mowili abym poszedl do lekarza bo zle wygladam.Mialem zaburzenia myslenia i skoki cisnienia.Glowna zasada to jesc do syta i obserwowac organizm.Widze ze wedlug Ciebie albo czgos moze byc za duzo,albo cos szkodzi a niedobory nie istnieją.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 19:42   

przede wszystkim napisałam poczytaj,

z kilku zdań wg mnie nie da się ocenić ani co ja myśle ani co ty przeżyłeś i zrobiłes w diecie

skoro pisałeś o ilosci białka jaka podałeś napisałam swoje

jak ja poznam twoją historię dietetyczną a ty więcej co ja myśle i wiem możemy wtedy porozmawiać dalej

niedobory przestają istnieć gdy na właściwej sobie diecie organizm więcej z pożywienia magazynuje witamin, minerałów etc. bo przestaje je zużywać niepotrzebnie zajmując się metabolizowaniem jedzenia tego, którego zjedlismy w nadmiarze, które nam wywołało różne przeciwciała odpornościowe w organizmie, które nam zabiera magnez skoro uznałeś ,że ten, który łykasz ci pomógł, i mogłabym tak wyliczać. Tylko po zmianie diety moje skurcze mięśni, bóle ścięgień i spastyczność ustąpiły więc pod tym względem moje doświadczenie mówi mi,że można jakieś niedobory / bo ich nie zbadałam w laboratorium/ sobie zniwelować dietą.

pozdrawiam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 20:55   

Na dietach z ograniczeniem węgli istnieją 3 terminy które podlegają dyskusji.
1 Proporcje
2 Do syta
3 Ilosc białka na kg wagi
I teraz zeby to wszystko miałko "rece i nogi" i było w praktyce mozliwe do zrealizowania, proporcja musi byc odpowiednia. Przynajmniej dla mnie.
Bo jesli proporcja bedzie zakładac zbyt duzo tłuszczu i bede jesc do syta, nie spełnie wymogu ilosci białka na kg wagi, bo bedzie go za mało poniewaz nie bede w stanie zjesc tyle, zeby białko było w granicach 1 g/kg wagi (srednio).
Podobnie z weglami, zbyt duzo tłuszczu ograniczy spozycie wegli co bedzie skutkowało zlym samopoczuciem, zmuleniem, otępieniem, brakiem koncentracji i problemami z pamięcią.
Dlatego wg mnie tłuszcz na dietach niskoweglowodanowych jest o tyle waznym parametrem, ze trzeba go tak wyprofilowac, by bialko i wegle były na odpowiednim poziomie zakładajac ze jemy do syta, czyli nie pchamy na siłe.
Tłuszcz ma byc w takiej ilosci by był głównym paliwem ale jednoczesnie nie był ogranicznikiem dla białka i wegli.
Jesli nie spełnimy tych warunków, to po pewnym czasie, bedziemy wyglądac jak przeciągnięci przez wyżymaczke, z podkrązonymi oczami, łysiejącą czupryną, drążcymi wychudzonymi miesniami, arytmią i otępiałym umysłem.
Ostatnio zmieniony przez Molka Czw Sie 21, 2014 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 08:17   

Molka napisał/a:

Tłuszcz ma byc w takiej ilosci by był głównym paliwem ale jednoczesnie nie był ogranicznikiem dla białka i wegli.


historia uczy, że to wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało.....
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 08:53   

lipon napisał/a:
Lykam magnez bo szukam przyczyn skurczy dretwien i zimnych stop.

Należałoby raz zrobić badanie przepływów w nogach.
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 06:38   

Panie Witoldzie czy dieta 4S ,bo do niej sie stosuje,moze wywolac miazdzyce.Przeciez ona ma leczyc a nawet cofnac wczesniej nabyta.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 08:48   

Z miażdżycą, w przeciwieństwie do cukrzycy nie jest tak prosto.
Oprócz oczywistych przyczyn, takich, jak jedzenie zbyt małych ilości białka z jednoczesnym spożywaniem dużej ilości cukrów prostych i tłuszczów, można wyróżnić wiele innych.
Wady genetyczne, picie miękkiej wody, alkohol, owoce, niektóre suplementy, oleje roślinne, stres, wysiew mikroorganizmów, szczególnie po chorobach zakaźnych, wady metabolizowania kolagenu widoczne w szorstkiej, pękającej skórze, nadmierne opalanie się.
JW
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 02:10   

Niektóre suplementy wywołują miażdzyce.

Mniej więcej jak to mam rozumieć :)
Ostatnio zmieniony przez koffin Nie Sie 31, 2014 02:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 14:01   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Z miażdżycą, w przeciwieństwie do cukrzycy nie jest tak prosto.
Oprócz oczywistych przyczyn, takich, jak jedzenie zbyt małych ilości białka z jednoczesnym spożywaniem dużej ilości cukrów prostych i tłuszczów, można wyróżnić wiele innych.
Wady genetyczne, picie miękkiej wody, alkohol, owoce, niektóre suplementy, oleje roślinne, stres, wysiew mikroorganizmów, szczególnie po chorobach zakaźnych, wady metabolizowania kolagenu widoczne w szorstkiej, pękającej skórze, nadmierne opalanie się.
JW

Mądrze napisane, dodać trzeba ile szkód narobiło stawianie na samą dietę, czego najlepszym przykładem jest dieta optymalna i wypisywanie przez Doktora Kwaśniewskiego takich bredni: że dieta optymalna leczy przyczynowo miażdżycę, że jak miażdżyca jest to na diecie optymalnej cofa się bo cofać się musi, albo że niemożliwością jest zachorowanie na miażdżycę na diecie optymalnej.
Ten przykład to pokazuje:
http://www.dobradieta.pl/...p=237095#237095
Wypisywanie takich bredni, sprawiło że sporo ludzi przestało się dalej edukować i stosować jakąkolwiek profilaktykę, a wierząc Doktorowi Kwaśniewskiemu skończyli nieciekawie, przy aplauzie Kangurów czy Zyjonów:
http://www.dobradieta.pl/...p=237095#237095
http://www.dobradieta.pl/...p=224508#224508
http://www.dobradieta.pl/...p=142631#142631
http://www.dobradieta.pl/...p=224581#224581
http://www.dobradieta.pl/...p=225781#225781
http://www.dobradieta.pl/...p=226742#226742
http://www.dobradieta.pl/...p=226987#226987
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 09:11   

Lipon, moze Ci to nie pomoze, ale tak dla ilustracji :
dlugo mialam cos podobnego przed LC, ale stopy(wlasciwie na gorze, tam gdzie sie sznuruje buty) mi dretwialy, nie ziebly.
Na pocatku LC zadna zmiana, dopiero jak zmniejszylam ilosc bialka, tak w 80 proc.
przeszlo.
:)
Ostatnio zmieniony przez alhe Sob Wrz 13, 2014 09:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 09:35   

No proszę Optymalni chyba czytają te forum i w najnowszym wydaniu miesięcznika „Optymalni” przeczą samemu Doktorowi Kwaśniewskiemu. Doktor Kwaśniewski pisał wielokrotnie o niemożliwości zachorowania na miażdżycę, jeśli ktoś stosuje dietę optymalną, a proszę co piszą w „Optymalnych”, trochę dyplomatycznie a jednak:

"Po przeczytaniu trzech artykułów na temat cholesterolu i miażdżycy w kwietniowym numerze miesięcznika 'Optymalni", stwierdziłam, że nie ma w nich pełnej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób ŻO chroni nas przed miażdżycą.
Dowiadujemy się dużo o cholesterolu, między innymi, że nie jest on przyczyną miażdżycy, choć zaatakowany przez wolne rodniki, może przyczyniać się do powstawania blaszek miażdżycowych. Prawdą jest, że żywienie optymalne poprawnie stosowane chroni przed miażdżycą i uwalnia od objawów zaistniałej już choroby, choć zdarzają się niewytłumaczalne - jak dotychczas - przypadki nawrotu choroby miażdżycowej. Począwszy od roku 2008, tj. od opublikowania VI edycji Biochemii Harpera dostępna jest zweryfikowana już wiedza o homocysteinie jako istotnej przyczynie miażdżycy (str. 678). Homocysteina jest aminokwasem, który nie wchodzi w skład białek budujących organizm. Jest tworzona w organizmie z metioniny, aminokwasu powszechnego w pokarmach o dużej zawartości białka. Naukowcy piszą, że podwyższony poziom homocysteiny we krwi działa na ścianki wewnętrzne naczyń krwionośnych jak papier ścierny, uszkadzając je i dając początek blaszkom, czyli bliznom miażdżycowym. To właśnie na miejsce tych uszkodzeń spieszą z pomocą białe ciałka krwi, komórki naprawcze tkanki łącznej, płytki krwi, osadza się fibrynogen (białko krwi) przemieniony w fibrynę, zaczyna osadzać się wapń. Prowadzi to do powstania blaszki miażdżycowej, a np. przy miażdżycy stóp do zarostowego zamykania się naczyń włosowatych . Naukowcy wykryli (Biochemia Harpera), że do podwyższenia poziomu homocysteiny we krwi dochodzi przy większych niedoborach bądź braku witamin: B6 i B9 i B12. Zatem dla wyeliminowania tej przyczyny miażdżycy wystarczy zadbać o obecność powyższych witamin w żywieniu."

(…)
Wanda Sławek
doradca żywieniowy
http://www.optymalni.org....zeta&idart=1123


Dodać trzeba że pani Wanda Sławek, to starszy doradca żywieniowy który prowadzi szkolenia w Arkadii Aura, zatem wie co pisze:
http://www.aura.jastrzebiagora.pl/optymalni.php

Szkoda że nie napisze tego sam Doktor Kwaśniewski, tylko musi to robić ktoś za niego. W Rosji jest podobny zwyczaj, to co nie wypada głośno mówić prezydentowi Putinowi, mówi Żyrynowski.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 17:26   

Tych witamin: B6 i B9 i B12 właśnie w tłuszczu nie ma, bo są rozpuszczalne w wodzie.

Teoria homocysteiny ma drugie dno. Homocysteina jest metabolitem metioniny.

Ponieważ pół wieku temu naukowcy wykazali, że metionina jest głównym czynnikiem przeciwmiażdżycowym, więc w następnych latach kolejni naukowcy rzucili się udowadniać, że metionina jest szkodliwa.
Zrobili to bardzo prosto. Karmili szczurki syntetyczną metioniną w ilościach dziesięciokrotnie przekraczających zapotrzebowanie.
Gdyby karmili je dziesięciokrotnie większą ilością soli kuchennej, też by wyszło, że sól jest toksyczna.
Ponadto syntetyczna metionina jest mieszaniną racemiczną i połowa to izomery prawoskrętne, nie występujące w przyrodzie.

Te usilne działania doprowadziły do teorii homocysteiny i odwrócenia roli metioniny, która w rzeczywistości chroni przed miażdżycą.

Po drugie: nie bada się wnikliwie, co jest przyczyną wysokiego poziomu homocysteiny.

Nasuwa się tutaj analogia do niskiego poziomu glukozy albo wysokiego poziomu kwasu moczowego.
Niska glikemia jest powodowana przez wysokie spożycie glukozy.
Wysoki poziom kwasu moczowego można obniżyć zmniejszając spożycie glukozy i zwiększając spożycie mięsa zawierającego właśnie tenże kwas.

Tego typu paradoksalne reakcje, typowe dla homeostatów, są niepojęte dla sponsorowanych naukowców w dziedzinach biologicznych.
JW
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 19:00   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Te usilne działania doprowadziły do teorii homocysteiny i odwrócenia roli metioniny, która w rzeczywistości chroni przed miażdżycą.

Po drugie: nie bada się wnikliwie, co jest przyczyną wysokiego poziomu homocysteiny.
Choć pytałem o homocysteinę w innym wątku dziękuję że Pan odpowiedział. Dobrze Pan napisał że trzeba poznać przyczynę wysokiego poziomu homocysteiny. Przecież w diecie Kwaśniewskiego nie brakuje żółtek, mięsa, to jest podstawa zatem ta pani powyżej trochę nie wie co pisze. Żółtka, mięsa mają najwięcej witamin z grupy B i zawierają metioninę. Więc stosujący dietę Kwaśniewskiego nie powinni mieć miażdżycy, a jednak mają jak pisze powyżej pani.
Mnie się wydaje że tu znowu rację może mieć Słonecki, jeśli mamy w organiźmie dużo toksyn to bez względu na to ile byśmy jedli, zawsze niedobór będzie, ale niedobór jest skutkiem nie przyczyną, przyczyną są raczej toksyny:

Słonecki pisze:
W żadnym wypadku. Moje stanowisko jest ugruntowane praktyką i wiedzą, z których wynika, że przyczyną żadnej choroby nie jest niedobór czegokolwiek, także witamin czy aminokwasów. Jeśli zaś u kogoś występują objawy niedoboru którejś substancji to ich przyczyna zawsze jest ta sama: toksemia wymuszająca zużycie dużej ilości witamin do dezaktywacji toksyn (często kilkaset razy więcej od zapotrzebowania organizmu do procesów metabolicznych) i/lub niedostateczna podaż witamin w pożywieniu wskutek przewlekłego stosowania jakiejś diety.
Stosując sztuczną suplementację witamin, owszem, szybko pozywamy się objawów niedoboru, ale co nam z tego, skoro przyczyna i tak istnieje. W niektórych przypadkach - w poważnej chorobie czy podeszłym wieku zastosowanie witamin jako leków objawowych jest jak najbardziej słuszne, ale zawsze należy liczyć się z tym, że takie działanie jest fałszowaniem rzeczywistości, a korzyści są tylko doraźne, chwilowe. Jeśli to tylko jest możliwe, to lepiej jest ustąpienie objawów uzyskać poprzez usunięcie ich przyczyny, gdyż wówczas nie oszukujemy własnego organizmu, a więc samych siebie.
Znamiennym jest tutaj przykład Paulinga, żarliwego propagatora witaminy C w dużych dawkach, po których czuł się dobrze, ale zmarł na raka prostaty.
http://www.bioslone.pl/fo...g73930#msg73930
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 19:10   

samarytaninn napisał/a:
Przecież w diecie Kwaśniewskiego nie brakuje żółtek, mięsa, to jest podstawa zatem ta pani powyżej trochę nie wie co pisze. Żółtka, mięsa mają najwięcej witamin z grupy B i zawierają metioninę.

Przy zalecanych przez dra Kwaśniewskiego 30g białka brakuje wszystkiego.
JW
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 10:01   

http://www.natmed.pl/arty...walce-z-rakiem/

Znalazłem kiedyś ten artykuł. Nie jestem mocny z biochemii, tak więc większość tego co czytam z tej dziedziny, muszę brać na wiarę.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 11:54   

Glutation był modnym pacaneum kilkanaście lat temu.
Teraz odszedł w zapomnienie.
Modna też była arginina, jako źródło tlenku azotu NO.

Żaden pojedynczy ekstrakt nie poprawi trwale zdrowia.
To musi być podejście holistyczne.
JW
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 08:38   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Glutation był modnym pacaneum kilkanaście lat temu.
Teraz odszedł w zapomnienie.
Modna też była arginina, jako źródło tlenku azotu NO.

Żaden pojedynczy ekstrakt nie poprawi trwale zdrowia.
To musi być podejście holistyczne.
JW


Holistyczne podejście do zagadnień odżywiania. To chyba miał Pan na myśli? Cała reszta to raczej sprawa indywidualna. Wolę pewne rzeczy ustalać, bo fantaści typu: Kaszpirowski, Kwaśniewski czy szarlatani typu: Tombak, Słonecki mają swój dość specyficzny sposób na holistyczne podejście do zagadnienia jakim jest zdrowie. (Celowo oddzieliłem fantastów od szarlatanów, żeby nie wypowiadać krzywdzącej opinii o kimś, kogo teorie uważam za mniej szkodliwe. Żeby doprecyzować - fantastów uważam za mniej szkodliwych od szarlatanów).
Ostatnio zmieniony przez RyszardA Śro Wrz 17, 2014 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 11:13   

Holistyczne podejście całościowe oznacza uwzględnianie wszystkiego: sposobu życia, żywienia, brane leki, wrodzone predyspozycje, kontekst kulturowy, aktualne mody itd.
Samo żywienie jest tylko jednym z elementów i nie można się do niego ograniczać.
Wówczas dochodzi do absurdalnych schematów, szkodliwych dla zdrowia, tak samo, jak medycyna zwęziła się tylko do zarejestrowanych schematów leczenia, często właśnie niszczących zdrowie lub niepotrzebnych.
JW
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 12:15   

W niektórych kręgach, dieta istotnie oznacza styl życia. U mnie jednak , zmian wymagał tylko sposób odżywiania.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 22:31   

Dobrze, wyjaśnijmy na konkretnym przykładzie, co to znaczy holistyczny.
Nie ma w tym metafizyki ani żadnego czary mary czy new age.
Jakiś starszy facet miał lęki i często wstawał w nocy sikać.
Ze strony diety należałoby zwiększyć spożycie białka i zastosować dietę niskowęglowodanową oraz limitować spożycie soli.
Urolog przepisał Fokusin, bo w tym wieku standardowo przyjmuje się, że prostata jest przerośnięta.
Osłabienie i demencja postępowały, więc od strony neurologicznej przepisano Nootropil i pokrewne leki. Bez większego efektu.
Fokusin działa tak fajnie, że powoduje silne zawroty głowy, osłabienie, zaburzenia ejakulacji, co się w końcu okazało. Po odstawieniu samopoczucie znacznie się poprawiło. Prostata była w porządku, a tylko sam pacjent skierował lekarza na mylną drogę. Wstawanie w nocy było sprawą nieistotną. Istotne było to, że wstawał w nocy zupełnie splątany i zagubiony, dzięki Fokusinowi. Była to dolegliwość dla żony, która musiał go pilnować, żeby sobie głowy nie rozwalił, albo nie wyszedł przez balkon. Dlatego się koncentrowali na tym wstawaniu.

Sprawność się poprawiła, lęk pozostał. Nie pomógł w tym wypadku psycholog i analizy dzieciństwa.
Wyszło, że facet ma chorobę niedokrwienną serca i kardiolog przepisał odpowiednie leki.
Lęk się zmniejszył, bo był generowany przez tę chorobę.
Pojawiła się impotencja. Zaczęli szukać jakichś lekarzy, również psychologa. Oprócz diety także żeń-szeń, bilobil i takie tam różne kolejne czary mary.
Ostatecznie okazało się, że to beta blokery powodują zaburzenia erekcji. Nie jest wskazane odstawienie ich, bo rozszerzają naczynia wieńcowe i kompensują niedokrwienie. Ale można je zażywać raz dziennie nie rano, ale wieczorem. Że tak powiem, post coitum. Niekoniecznie od razu musi być Viagra. Do tego oczywiście wartościowe żywienie i ułożenie sobie życia w sposób mniej stresujący. To elementarne.
Trudne warunki bytowe i niedożywienie każdemu zwierzęciu wskazują, że nie ma szans na wychowanie potomstwa, więc u każdego zwierzęcia zmniejsza się wówczas ochota na igraszki.
Wyjaśnienie tych wszystkich mechanizmów samo w sobie ma działanie terapeutyczne, poprawia samoocenę i w efekcie wydolność seksualną.

Mniej więcej o to chodzi w podejściu holistycznym, ale tego dziś prawie się nie spotyka, bo każdy specjalista dumnie sobie swoją rzepkę skrobie.
JW

PS. W innym przypadku może się okazać, że lęki są powodowane przez picie dużych ilości mocnych kaw i herbat, a facet jest zdrowy, jak koń.
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 06:49   

Świetne rozpoznanie. Stany lękowe bywają częstym objawem choroby wieńcowej. Nadmiar kofeiny także świetnie pasuje do opisanych przez Pana objawów. Nieszczęśliwie sformułowałem moją wypowiedź o holistycznym podejściu w taki sposób. Jako dietetyk z długoletnim doświadczeniem , wie Pan napewno, jak wielki wpływ ma określony rodzaj diety, nie tylko na ciało, ale i na umysł. Dieta wpływa na całość. To miałem na myśli, pisząc o holistycznym podejściu do odżywiania. W przypadku diety niskowęglowodanowej, często bywa tak że ludzie ją stosujący, często dochodzą do ściany. Czasem dzieje się tak bardzo szybko po rozpoczęciu takiej diety. Czują się wtedy zdezorientowani, nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Nie ma pozytywnych efektów,choć takie im obiecywano. Z doświadczenia swojego i wielu innych osób wiem, że na etapie stagnacji należy wprowadzić jak najwięcej surowego jedzenia. Wszystko rusza wtedy z kopyta. Niestety wiele osób rezygnuje z low carb w momencie kiedy nie widzą efektów, a to wielki błąd. Wystarczy że połowa z tego co się je będzie surowa. W końcu surowe jajka czy tatar, to nie jest jakiś problem.
Ostatnio zmieniony przez RyszardA Pią Wrz 19, 2014 07:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 09:55   

Każda zmiana powoduje przeciwdziałanie organizmu, zgodnie z zasadą funkcjonowania homeostatu.
Dlatego leczenie chorób ostrych jest skuteczne, a przewlekłych schorzeń skazane na klęskę.
Podobnie zmiana diety na dowolną inną poprawia fantastycznie samopoczucie w pierwszych tygodniach. Schody zaczynają się później.
JW
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 13:56   

RyszardA napisał/a:
... W przypadku diety niskowęglowodanowej, często bywa tak że ludzie ją stosujący, często dochodzą do ściany. Czasem dzieje się tak bardzo szybko po rozpoczęciu takiej diety. Czują się wtedy zdezorientowani, nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Nie ma pozytywnych efektów,choć takie im obiecywano. Z doświadczenia swojego i wielu innych osób wiem, że na etapie stagnacji należy wprowadzić jak najwięcej surowego jedzenia. Wszystko rusza wtedy z kopyta. Niestety wiele osób rezygnuje z low carb w momencie kiedy nie widzą efektów, a to wielki błąd. Wystarczy że połowa z tego co się je będzie surowa. W końcu surowe jajka czy tatar, to nie jest jakiś problem.


No wlasnie ja tak mam . Stoje u sciany i juz nie wiem, czy nie ukonczyc tej diety, bo przeciez po 5 tygodniach moglyby byc juz jakies efekty :(

Co do tych surovych produktow - np. jajka i tatar, czy warzywa tez ? czy tylko produkty
zwierzece ?

Bardzo prosze, mozesz napisac cos wiecej o tym, jak po wprowadzeniu surowizny wszystko
"ruszylo z kopyta "?
Ostatnio zmieniony przez alhe Pią Wrz 19, 2014 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 16:43   

Po włączeniu surowizny, odczuwa się znaczny przypływ energii. Mam na myśli surowe zwierzęce. Jeśli ktoś lubi roślinną surowiznę to czemu nie. Za wiele pożytku z surowych roślinek nie ma dla organizmu.
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 14:55   

Ja cos o uczuciu chlodu :
ostatnio marzna mi dlonie, nos i stopy. Na HC tak nie bylo, zawsze mi bylo goraco.
Nie wiecie , co z tym zrobic ? bo 2 swetry nie pomagaja :shock:
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 17:05   

może to dlatego, że temperatura na zewnątrz spadła? :P
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 23:16   

alhe napisał/a:
Ja cos o uczuciu chlodu :
ostatnio marzna mi dlonie, nos i stopy. Na HC tak nie bylo, zawsze mi bylo goraco.
Nie wiecie , co z tym zrobic ? bo 2 swetry nie pomagaja :shock:
Za mało tłuszczu.
JW
 
     
dominika11111

Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 21:30   

ja tez odczuwam ten sam problem, nie umiem sobie poradzić z marznącymi stopami i rekami


------------------
kurs operatora dzwigu
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 22:32   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
alhe napisał/a:
Ja cos o uczuciu chlodu :
ostatnio marzna mi dlonie, nos i stopy. Na HC tak nie bylo, zawsze mi bylo goraco.
Nie wiecie , co z tym zrobic ? bo 2 swetry nie pomagaja :shock:
Za mało tłuszczu.
JW

Tłuszcz tłuszczowi nie równy, po MCT rozgrzewa mnie od razu a po innych np. z łoju czy smalcu już tak nie...
Choć dziwne że orzechy mnie rozgrzewają a nie maja praktycznie tych średnionasyconych kwasów.
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 10:13   

alhe napisał/a:
Ja cos o uczuciu chlodu :
ostatnio marzna mi dlonie, nos i stopy. Na HC tak nie bylo, zawsze mi bylo goraco.
Nie wiecie , co z tym zrobic ? bo 2 swetry nie pomagaja :shock:
Bo HC zmusza organizm do zwiększonego wydzielania tyroksyny i kortyzolu. Fajne ciepełko. Tylko że to tak jakbyś rozbierała po trochę elementy domu i paliła nimi w piecu żeby go ogrzać. Predzej czy później zawalił by ci się na głowę.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pon Lis 03, 2014 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
malwina28

Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 17:08   

a może warto było by się przebadać może uczucie zimna spowodowane jest jakimiś chorobami nabytymi genetycznymi itp ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved