Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Siemię lniane
Autor Wiadomość
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 15, 2014 15:50   Siemię lniane

Jeśli ktoś ma siemię lniane w swoim jadłospisie, zapraszam do dzielenia się sposobami, w jakiej formie je spożywacie :)
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Lip 16, 2014 10:38   

Ja piję je tylko rano z gorącą wodą na trawienie i jelita,uważam że warto bo naprawdę pomaga. Więcej przepisów z jego wykorzystaniem niestety nie znam:)
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
filip369 

Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Sie 13, 2014 10:16   

Ja mieliłem i 3 razy dziennie piłem napar z jednej łyżeczki. A jaka ilość będzie odpowiednia, jak zależy mi na odpowiedniej ilości kw. omega 3?
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Sie 13, 2014 12:32   

SwojskaPiwniczk napisał/a:
Ja piję je tylko rano z gorącą wodą na trawienie i jelita,uważam że warto bo naprawdę pomaga. Więcej przepisów z jego wykorzystaniem niestety nie znam:)

Mozna prosic o jakies uzasadnienie pozytywnego wplywu na jelita? Czy jak ktos ma IBS albo dziurawe jelita itp?
 
 
     
mrook

Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 17:58   

Gdzie można je zakupić? Czy jedzenie samego siemienia lnianego jest zdrowsze niż np. po obróbce albo przy mieszaniu z innymi potrawami?
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 18:01   

mrook napisał/a:
Gdzie można je zakupić?

W sklepie...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Sie 20, 2014 18:09   

opiotr napisał/a:
mrook napisał/a:
Gdzie można je zakupić?

W sklepie...

:P
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 09:13   

Ja bylem ostatniow sklepie i nie bylo ... :P
 
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 09:19   

daniel_K napisał/a:
bylem ostatniow sklepie i nie bylo ...

Siemię lniane można kupić na stoiskach z ziarnami na targach oraz w dobrze wyposażonych sklepach warzywnych.
Nigdy nie kupuj mielonego siemienia a tym bardziej odtłuszczonego. Są nic nie warte.
Odtłuszczone siemię mielone jest odpadem z produkcji oleju lnianego.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Czw Sie 21, 2014 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 12:47   

Wiem przeciez jaja se robie.
Ja dziennie tak z 60 g zjadam siemienia lnianego, lacze je ze slonecznikiem luskanym i wiorkami kokosa, miele w mlynku do kawy i posypuje tym warzywa na parze. Smakuje niesamowicie.
Tylko wlasnie zastanawia mnie czy to ma faktycznie taki dobroczynny wplyw na jelita bo ewidentnie na zaparcia jest to genialne. Ale czy gdy za szybko sie tresc jelitowa przesuwa to zdazy sie wszystko wchlonac? Czy zbytnia ilosc blonnika nie szkodzi przy leaky gut albo innych schorzeniach jelit.
 
 
     
EwelinaKos

Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 11:55   

Siemie lniane to świetny dodatek do naturalnych chlebów na zakwasie żytnim. Smakowo, ale i zdrowotnie genialne!

Polecam Ewelina
 
     
katherina

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Wrz 24, 2014 19:15   

Zdarza mi się upiec chleb i zawsze siemię dodaje, a w sklepach albo aptece można kupic już zmielone które do herbaty można dodać.
 
     
zdrowie_moje 

Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 11
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 15:44   

Siemię lniane jest bardzo zdrowe, bo m.in. łagodzi stany zapalne. Ja osobiście używam dużo do chleba własnego wypieku.
Pozdrawiam
 
     
kikizafryki 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 17:26   

Oprócz siemienia lnianego, polecam też olej lniany.
Ja dodaję do serka wiejskiego na kolację :) Pycha
_________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 18:08   

napisał/a:
Pokost lniany – produkt otrzymywany przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie (tzw. sykatyw), stosowany jako środek do impregnacji drewna, tynków i innych materiałów porowatych. Czysty pokost bywa rozcieńczany, głównie terpentyną balsamiczną w celu ułatwienia penetracji w głąb twardego drewna. Zabezpiecza przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi. Produkt pochodzenia naturalnego, ekologiczny.
 
     
krzysztof85 

Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 22:35   

Polecam siemię jako środek na poprawę perystaltyki jelit. Odkąd, za radą znajomych, systematycznie stosuję utarte (ni za mocno) w moździerzu pozbyłem się gnębiących mnie od dłuższego czasu problemów. Oleju nie używam - wyczytałem, że nie obniża złego cholesterolu jak samo siemię.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 20:22   

kikizafryki napisał/a:
Oprócz siemienia lnianego, polecam też olej lniany.
Ja dodaję do serka wiejskiego na kolację :) Pycha

Po to zarejestrowałas sie zeby polecic olej lniany? ;(
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Czw Maj 25, 2017 11:59   

Dodawałam czasem do owsianki albo smoothie. Ale najczęściej jem samo, zalane gotowaną wodą. Staram się mielić przed jedzeniem, ale przyznam że smakowo wolę ziarenka w całości i rozgryzanie tych 'glutków' :P
 
     
igiełka 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Słubice
Wysłany: Pią Wrz 01, 2017 15:43   

Mi też siemię smakuje najlepiej - zalane wrzątkiem. :-x
 
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 12:04   

Ja raczej za tym nie przepadam. Zapach mi nie podchodzi :D
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 09:00   

Faktycznie zapach czy smak nie powala na kolana i nie należy do do grona moich ulubionych napitków, natomiast faktycznie jego pozytywny wpływ na organizm oraz prawidłowa prace jelit bierze tutaj górę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved