Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
CIEKAWE WYNALAZKI
Autor Wiadomość
algorytm

Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 07:57   CIEKAWE WYNALAZKI

WITAM. Pozwoliłem sobie taki temacik wrzucić bo pojawiło się oststnio sporo ciekawych wynalazków i mogą one kogoś zainteresować. A i ja chętnie przeczytam opinię kogoś kto się z czymś opisywanym zetknął i ma coś do powiedzenia w tej kwestii :)

Na początek CHIA
Znalazłem to to na stronie sklepu z którego piję yerbamate czyli w Yerbamarkecie.
Może wkleję krótki opis tegoż wynalazku. bo przyznaję że brzmi interesująco.

"Nasiona Chia były używane także jako podstawowe pożywienie dla Indian z południowo-zachodniej części dzisiejszego Meksyku. Mogli spożyć zaledwie 1 łyżeczkę na dzień i maszerować 24 godziny bez przerwy.
Nasiona Chia są także coraz powszechniej stosowane w Europie, w 2009 roku zostały zatwierdzone przez Unię Europejską jako produkt spożywczy.
Nasiona Chia zawierają dużą ilość bardzo wartościowych i odżywczych składników. Znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. Używanie ich do przyrządzania codzienych posiłków nie tylko poprawia smak potraw, ale przede wszystkim ponosi ich walory zdrowotne. Nasionka Chia kryją w sobie potężną, wzmacniającą dawkę energii.
Kilka ciekawostek o nasionach Chia:
- mają 13 razy więcej magnezu niż brokuły
- mają 5 razy więcej białka niż mleko
- mają 8 razy więcej kwasów omega 3 niż dziki łosoś Alaskan.
Jakby kto chciał osobiście się zapoznać z opisem to poniżej wklejam linka.
http://www.yerbamarket.co...ia-Nasiona.html

Ciekawym opinii tych co stosują bądź stosowali.
Pozdrawiam forumowiczów.
 
     
GLOBAL 

Wiek: 54
Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 07:57   

Kupowałem już Chia w YerbaMarkecie i są bardzo dobrej jakości i rzeczywiście bardzo sycące. Przy okazji zakupiłem też bardzo smaczne do pogryzania na surowo ziarno konopii:
http://www.yerbamarket.co...ml?text=konopii
Jak rzekł Zagłoba "oleum posiadają" i umysł wzmacniają :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved