Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddech lekarki
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 13:30   

Grzegorz Rec napisał/a:
jeśli oczywiście powiedzenie "kto za młodu nie był socjalistą, na starość będzie łajdakiem" jest prawdziwe.
Zważywszy, że Pol Pot pobierał nauki w socjalizującej Francji, a potem nawet stał się komunistą, niekoniecznie to powiedzenie musi być prawdziwe w każdym przypadku.
JW
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 14:44   

Panie Witoldzie. Pol Pot, Stalin czy Hitler to pomyłka natury. Nie wiem skąd biorą się tacy ludzie. Wiele razy się nad tym zastanawiałem i zawsze dochodziłem do wniosku że nikt przy zdrowych zmysłach nie byłby w stanie robić takich rzeczy jakie robili ci ludzie. Z drugiej strony Zimbardo pokazał nie raz że takie rzeczy mogły by się jeszcze wydarzyć. Społeczeństwo usa i rosji jest łatwo sterowalne choć nie wiem dlaczego aż tak różne mentalnie społeczeństwa mają tę samą cechę.
Rozmawiałem kiedyś ze znajomym psychologiem na ten temat. Zgadzam się z jego wnioskami że polska przekora sprawiła by że eksperymenty Zimbardo przeprowadzone w polsce dały by zupełnie inne wyniki. To dość pocieszające.
Uchodzimy za naród kłótliwy i zawistny. To bzdury. Ten kto wymyślił określenie "polskie piekiełko" nie brał pod uwagę tego jak wygląda sytuacja w innych krajach. Zawiść i kłótnie polaków to pikuś w porównaniu z tym co dzieje się w usa, francji, wielkiej brytanii. Nie doceniamy siebie i swojego kraju.
_________________
Incurably Himself
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Rec Pią Sty 24, 2014 14:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 18:51   

COOLER napisał/a:
Stalin i Lenin mieli takie same urojenia jak Kangur. Stalin i Lenin widzieli w każdym swoim współpracowniku potencjalnego wroga i zagrożenie, stąd te czystki i eliminacja elit wojskowych nawet marszałków. Natomiast Kangura urojenia każdy na forum zauważy, więc wszystko jasne dlaczego Kangur po przeczytaniu info o zwapnieniu mózgu Lenina, temat tak bardzo drąży, gdyż podobne zachowania już u siebie widzi. I to wcale nie żart, przejrzałem wcześniejsze posty Kangura i dawniej usilnie szukał info czym mózg się odżywia, czyli facet już dostrzegł że musi baczną uwagę zwrócić na swój mózg, bo coś szwankuje. :hah:

Kangur baczną uwagę zwrócił na twój mózg i stwierdził, ze on naprawdę szwankuje. To rownież stwierdzili nie tylko lekarze ale i twój przydupnik Grizzly.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:02   

Grzegorz Rec napisał/a:
Społeczeństwo usa i rosji jest łatwo sterowalne choć nie wiem dlaczego aż tak różne mentalnie społeczeństwa mają tę samą cechę.
Rozumiem, że zdanie: tę samą cechę, oznacza: podatność na totalitaryzm.
Też się nad tym zastanawiałem. Sądzę, że zupełnie odwrotna mentalność Rosjan i Amerykanów generuje tę samą cechę podatności. Rosjanie od setek lat, od czasów podległości Mongołom musieli przyswoić sobie azjatycką pokorę wobec despotycznej władzy. Stąd powstało powiedzenie: Ticho jediesz, dalszie budiesz.
To jest dokładna odwrotność amerykańskiego show.
Amerykanie z kolei są ożywieni wolą skutecznego działania, są wirtuozami organizacji. To wymaga błyskawicznych reakcji i szybkiego naśladowania tych, którzy coś osiągnęli. Dlatego są również podatni na różne totalitarne pomysły, jeżeli ktoś odniósł w tym sukces. Stąd wzięły się systemy zarządzania jakością, które obecnie doszły do absurdów, ale niestety zaczęły żyć własnym życiem i banda darmozjadów bierze pieniądze za wymyślanie coraz głupszych procedur. Czego najlepszym przykładem procedury naszej służby zdrowia, dzięki którym coraz więcej mamy drastycznych przykładów śmierci zgodnie z procedurami.
JW
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:10   

Kangur napisał/a:
Kangur baczną uwagę zwrócił na twój mózg i stwierdził, ze on naprawdę szwankuje. To rownież stwierdzili nie tylko lekarze ale i twój przydupnik Grizzly.

Kangur raczej nie może dobrze zwracać uwagi na czyjś mózg, gdyż ma problemy ze swoim, skoro szuka nieustannie czym się mózg odżywia więc dostrzega że coś u niego nie tak. Poza tym dał się zrobić w bambuko przez Doktora Kwaśniewskiego że dieta optymalna leczy grzybicę, a ja sam zauważa grzybica coraz bardziej go trawi, i nie wykluczone że do mózgu już dotarła. :hah: :hah: :hah:
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:28   

czytam dalej ten wątek i mi szczęka opada coraz bardziej ale napiszę tylko tyle: jak się tu dr.Witoszek pojawi to poproszę by napisała sama co miała na myśli pisząc o oddychaniu bo inne wywody niż od niej samej to jak wróżenie z fusów

:D
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:56   

sylwiazłodzi napisał/a:
wróżenie z fusów

żeby umieć mówić, trzeba umieć milczeć,
żeby umieć jeść trzeba umieć nie jeść,

żeby umieć pić, trzeba umieć nie pić,
żeby umieć oddychać, trzeba umieć nie oddychać

żeby umieć pracować, trzeba umieć odpoczywać,
żeby umieć pływać, trzeba umieć nurkować.

żeby umieć się odkwaszać, trzeba umieć się zakwaszać.
IMHO
:D
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 20:58   

ha,ha,ha,ha

może zostaniesz moim psychoterrapeutą ?????????


:pada:
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:12   

Mnie też szczęka opadła kiedy czytałem co "lekarka" miała do powiedzenia na forum kwaśniewskiego.
_________________
Incurably Himself
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:23   

jak poczytasz sobie z 8 lat w dziedzinie alergologii książki i artykuły dostępne to może Ci szczęka wypadnie bo dr.Witoszek jednak ma rację, pa
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:28   

A nie lepiej by sprawdził na sobie lecząc się z nieuleczalnej choroby,
ponoć ....... jest nieuleczalna.
:-x
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:52   

hmm... chyba jednak wolę 4s lutza i ponomarenkę ;] a dobieranie produktów nie dla mnie. to już wolę kiełki od morelowej królewny :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 22:04   

Grzegorz Rec napisał/a:
wolę kiełki

rogi i kły ? to już przesada :D
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 22:12   

Semi jaka tam przesada. Rogi, kły i pazury to podstawa :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 22:18   

vvv napisał/a:
sylwiazłodzi napisał/a:
wróżenie z fusów

żeby umieć mówić, trzeba umieć milczeć,
żeby umieć jeść trzeba umieć nie jeść,

żeby umieć pić, trzeba umieć nie pić,
żeby umieć oddychać, trzeba umieć nie oddychać

żeby umieć pracować, trzeba umieć odpoczywać,
żeby umieć pływać, trzeba umieć nurkować.

żeby umieć się odkwaszać, trzeba umieć się zakwaszać.
IMHO
:D

Lepiej być głodnym, niż zjeść byle co
Lepiej być solo niż, być z byle kim
Lepiej milczeć, niż mowic byle co
Lepiej nie pisać, niż pisać byle co
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 22:39   

cbdo
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 22:40   

Kangur. Szukałem bardzo długo informacji czy zakwaszanie może być korzystne dla organizmu. Częściowo miałeś rację. Ale zaznaczam że tylko częściowo. Zakwaszanie na jakiś czas ma sens jeśli po tym następuje alkalizacja. To tak jak zimny prysznic po gorącym tylko rozłożony na długi czas. Samo zakwaszanie na długi czas zawsze jest niekorzystne.
_________________
Incurably Himself
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 23:00   

sinsemilla napisał/a:
rogi i kły ? to już przesada

Chcesz i masz,
ktoś zrobił instalację na ten temat,
się zainspirował,
a google się popisały,
przełknąć przed kliknięciem,
po co parsknąć na monitor,
naprawdę przełknąć,
3
2
1
3500x2333 pikseli
wiec to nie jest obrazek na telefon.
http://img827.imageshack.us/img827/5024/nfpi.jpg
:faint:
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 23:24   

Grzegorz Rec napisał/a:
Kangur. Szukałem bardzo długo informacji czy zakwaszanie może być korzystne dla organizmu. Częściowo miałeś rację. Ale zaznaczam że tylko częściowo. Zakwaszanie na jakiś czas ma sens jeśli po tym następuje alkalizacja. To tak jak zimny prysznic po gorącym tylko rozłożony na długi czas. Samo zakwaszanie na długi czas zawsze jest niekorzystne.

Coraz lepiej, bo juz sie nie wykorkowuje przy zakwaszeniu. Jeszcze poszukaj, to moze cos znajdziesz o zwapnieniu.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 23:30   

Google jakieś złośliwe dzisiaj. 8/
http://www.vismaya-maitre...azenia_cz3.html
napisał/a:
Jak postępować z ludźmi, którzy mają zwapnienie żył w mózgu? - Często słyszy się narzekania ludzi, którzy mają do czynienia z starymi ludźmi, z rodzicami cierpiącymi na tę dolegliwość. To nie jest takie trudne, jeżeli będzie się im zawsze przyznawać rację. Wtedy są przez chwilę szczęśliwi, zaraz zapominają o wszystkim i obywa się bez gniewu. - Jednak, gdy im się sprzeciwiać i przekonywać, to nie wychodzi im to z głowy, ciągle wracają do tej sprawy, stają się kłótliwi, a nawet agresywni. Jest znacznie lepiej, gdy się takim ludziom zawsze przyznaje rację i ustępuje im.
Czasy są porypane, może zwapnienie już też nie zależy od wieku tak jak dawniej.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 10:09   

hmm... vvv. Nigdy nie napisałem tutaj że mam rację. Mądrość posiedli tylko optymalni a ja nie przestrzegam złotej proporcji ani nie dobieram dobrych produktów.
Nigdy nie twierdzę że mam rację. Mogę tylko zakładać że ją mam. Są ludzie którzy chcą kontrolować wszystko w swoim życiu. Ja do nich nie należę. Wiem że życie jest nieprzewidywalne i wiele razy o tym pisałem że to jest dla mnie najciekawsze ;]
_________________
Incurably Himself
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 10:12   

hmm... vvv. Nigdy nie napisałem tutaj że mam rację. Mądrość posiedli tylko optymalni a ja nie przestrzegam złotej proporcji ani nie dobieram dobrych produktów.
Nigdy nie twierdzę że mam rację. Mogę tylko zakładać że ją mam. Są ludzie którzy chcą kontrolować wszystko w swoim życiu. Ja do nich nie należę. Wiem że życie jest nieprzewidywalne i wiele razy o tym pisałem że to jest dla mnie najciekawsze ;]
_________________
Incurably Himself
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 10:17   

vvv a co powiedziała by o tobie wyszukiwarka google ? Co wyjdzie jeśli wpiszesz: dziecko wychowane przez mamę, mające skłonności do hipochondrii, narcyzmu i przekonane że wiedza encyklopedyczna daje odpowiedzi na wszystkie pytania i jest rozwiązaniem wszystkich problemów ?
Na świecie jest wielu zagubionych i poranionych ludzi. Nie dowiesz się z encyklopedii czego potrzebują.
_________________
Incurably Himself
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Rec Sob Sty 25, 2014 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 10:58   

(..)orz(...)ec napisał/a:
(...)
co powiedziała by o tobie wyszukiwarka google ? Co wyjdzie jeśli wpiszesz: dziecko wychowane przez mamę, mające skłonności do hipochondrii, narcyzmu
(...)
hmm... vvv. Nigdy nie napisałem tutaj że mam rację. Mądrość posiedli tylko optymalni a ja nie przestrzegam złotej proporcji ani nie dobieram dobrych produktów.
Nigdy nie twierdzę że mam rację. Mogę tylko zakładać że ją mam. Są ludzie którzy chcą kontrolować wszystko w swoim życiu. Ja do nich nie należę. Wiem że życie jest nieprzewidywalne i wiele razy o tym pisałem że to jest dla mnie najciekawsze ;]

O jak fajnie, uprzejmości na rozgrzewkę. :viva:

Orzec by można, że 405 znaków używając T9 w 3,5 minuty to trochę przesada, trochę dyscypliny bo wypadasz z roli i nagle zacząłeś na telefonie pisać tak szybko jak na klawiaturze komputera, dawniej robiłeś regularne 15minutowe przerwy co podpadało, ale uprawdopodobniało "telefon". Miłego mroźnego weekendu, wiem wiem Ty nie masz wahań nastroju bo jesz dużo białka i Ciebie to wali czy jest mroźno lub czy jest weekend, 10 postów walnąć trzeba, miłego dyżuru, wiem wiem Ty nie masz wahań nastroju bo jesz dużo białka i Ciebie to wali czy masz dyżur czy nie i czy Ci jest miło czy nie, czego życzyć, może amnezji, zawsze można zacząć od nowa, po to człowiek śpi i budzi się rano, nic z tego nie kumasz co. Czy "socjolog" w roli socjopaty jest socjologiem czy socjopatą. :hah:
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Sty 25, 2014 11:07, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 11:41   

vvv. Lubię mróz ;]
_________________
Incurably Himself
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 12:00   

To też fajnie, pora więc przypomnieć o czym Kangur założył ten wątek:
<link> napisał/a:
Z tym oddechem to na Iszym roku studiów zalecili to ćwiczenie grupie. Miałam wtedy chyba 6-8/min (do 10 była chyba średnia). Jedna koleżanka miała 17/min. Tętno 100/min. Miała nadczynność tarczycy i ... ojca internistę. Te parametry - wiem - utrzymywały się jej przez całe studia. Jak siada mi pacjent w gabinecie to od razu się rzuca w oczy jak ma 20 oddechów na minutę. Jest taki w ... nieciekawym stanie.

8)
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 13:12   

vvv podrzuć link do tego wątku w którym "lekarka" dawała porady młodej kobiecie karmiącej piersią dwójkę dzieci.
Ta genialna lekarka zauważyła że chory człowiek ma przyspieszony oddech. Nobel z medycyny jak nic :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 14:39   

vvv napisał/a:
Nigdy nie napisałem tutaj że mam rację. Mądrość posiedli tylko optymalni a ja nie przestrzegam złotej proporcji ani nie dobieram dobrych produktów.
Nigdy nie twierdzę że mam rację. Mogę tylko zakładać że ją mam. Są ludzie którzy chcą kontrolować wszystko w swoim życiu. Ja do nich nie należę. Wiem że życie jest nieprzewidywalne i wiele razy o tym pisałem że to jest dla mnie najciekawsze ;]

O jak fajnie, uprzejmości na rozgrzewkę. :viva:

Orzec by można, że 405 znaków używając T9 w 3,5 minuty to trochę przesada, trochę dyscypliny bo wypadasz z roli i nagle zacząłeś na telefonie pisać tak szybko jak na klawiaturze komputera, dawniej robiłeś regularne 15minutowe przerwy co podpadało, ale uprawdopodobniało "telefon". Miłego mroźnego weekendu, wiem wiem Ty nie masz wahań nastroju bo jesz dużo białka i Ciebie to wali czy jest mroźno lub czy jest weekend, 10 postów walnąć trzeba, miłego dyżuru, wiem wiem Ty nie masz wahań nastroju bo jesz dużo białka i Ciebie to wali czy masz dyżur czy nie i czy Ci jest miło czy nie, czego życzyć, może amnezji, zawsze można zacząć od nowa, po to człowiek śpi i budzi się rano, nic z tego nie kumasz co. Czy "socjolog" w roli socjopaty jest socjologiem czy socjopatą. :hah: [/quote]


15 minut to również czas przez jaki można zmienić swój wpis :)
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 14:45   

Grzegorz Rec napisał/a:
vvv a co powiedziała by o tobie wyszukiwarka google ? Co wyjdzie jeśli wpiszesz: dziecko wychowane przez mamę, mające skłonności do hipochondrii, narcyzmu i przekonane że wiedza encyklopedyczna daje odpowiedzi na wszystkie pytania i jest rozwiązaniem wszystkich problemów ?
Na świecie jest wielu zagubionych i poranionych ludzi. Nie dowiesz się z encyklopedii czego potrzebują.



Grzegorz wpisz w google dziecko jedynak i zobacz co przeczytasz - dziecko nieszczęśliwe, samotne, egocentryczne, narcystyczne,nie zdolne do empatii sprawdź. Więc jaka jest różnica między dzieckiem wychowanym przez matką a jedynakiem??
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 16:01   

Czy ja jestem telefon zaufania ? :hah: Od takich kwestii jest tu Gea. Mnie się nie chce bawić w psychoanalizy.
_________________
Incurably Himself
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 16:04   

Widzę, że doskonale się dogadujecie.
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 17:15   

vvv napisał/a:
Widzę, że doskonale się dogadujecie.


Tosz to piękna brazylijska telenowela się zrobiła od nienawiści do przyjaźni. Mamy już Samca Alfa tylko gdzie samica Alfa??


Czy Grzegorz to samiec alfa???


Samiec Alfa Bucha testosteronem. Jest zdecydowany i pewny siebie, w każdej grupie natychmiast zdobywa pozycję lidera. To wcielenie męskości - nawet, jeśli mierzy metr pięćdziesiąt i łysieje, kobietom na jego widok miękną nogi, nie wie więc, co to kłopot ze znalezieniem partnerki. W związku opiekuńczy i zarazem władczy, to on podejmuje decyzje - został stworzony by rządzić i przewodzić. Jeśli nie akceptujesz jego wyborów i nie umiesz się podporządkować jego zasadom, bez żalu zamieni cię na inną. Nie będzie miał z tym problemu - cały tabun kobiet czeka, by zająć twoje miejsce.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
Ostatnio zmieniony przez gusia_29 Sob Sty 25, 2014 17:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 17:34   

Kangur czy ty widzisz co zrobili z twoim tematem ? ;] Larum grają, a ty się nie zrywasz, na koń nie wsiadasz, za szablę nie chwytasz. :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 20:37   

Grzegorz Rec napisał/a:
Kangur czy ty widzisz co zrobili z twoim tematem ? ;] Larum grają, a ty się nie zrywasz, na koń nie wsiadasz, za szablę nie chwytasz. :hah:

Jaki pan taki kram.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
  Wysłany: Sob Sty 25, 2014 22:03   

Kangur napisał/a:
kram

zdjęcie pierwszego lepszego kramu wybranego losowo z internetu
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 22:29   

Kangur napisał/a:
Jakii pan taki kram.



To na pewno chodzi o piosenkę pod tym tytułem :viva:

http://www.youtube.com/watch?v=4Y7_0OFVkdQ
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 23:00   

Kangur. Dieta ludów zbieracko-łowieckich nie zawierała produktów mlecznych czy jakichkolwiek innych produktów z dużą zawartością wapnia. Mimo to byli zdrowi i żyli dość długo. Ale czy byli podkwaszeni tego nie wiem.
Możesz napisać coś o tym jak wyglądała sprawa diety aborygenów przed ich przejściem na żarcie oferowane przez przemysł spożywczy ? Ile lat wtedy żyli ? Jeśli masz też coś na ten temat o Maori to też bym chętnie poczytał.
A tak a propos. Maori woman są świetne. Piękne i widać że cywilizacja nie zdusiła w nich do końca tej dzikości ;]
_________________
Incurably Himself
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 01:24   

gusia_29 napisał/a:

Tosz to piękna brazylijska telenowela się zrobiła ...

się samo nic nie robi.

:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Nie Sty 26, 2014 01:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 08:50   

Semi. Według medycyny akademickiej wiele rzeczy może dziać się samo. Jest przecież nadciśnienie samoistne ;]
_________________
Incurably Himself
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:43   

Grzegorz Rec napisał/a:
Semi. Według medycyny akademickiej wiele rzeczy może dziać się samo. Jest przecież nadciśnienie samoistne ;]



To tak samo jak drżenie samoistne. Samoistne ponieważ przyczyna jest nie znana, a nie dlatego że coś się dzieje samo z siebie. Zbyt dosłownie bierzesz nazwy, a nazwa to tylko nazwa. :P
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 13:31   

Nie znam się na drżeniu samoistnym. Jeśli nie można z tym walczyć trzeba to jakoś wykorzystać. Ruch oscylacyjny może być przydatny. Można częściej robić tarte placki ziemniaczane.
Wszystko zależy od sposobu podejścia. Można mówić że miseczka w biustonoszu push-up jest w połowie pusta albo że jest w połowie pełna.
_________________
Incurably Himself
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 13:49   

gusia_29 napisał/a:

To tak samo jak drżenie samoistne. Samoistne ponieważ przyczyna jest nie znana, a nie dlatego że coś się dzieje samo z siebie. Zbyt dosłownie bierzesz nazwy, a nazwa to tylko nazwa. :P

Drżenie powieki np. wydaje się samoistne, jednak wynika ponoć z niedoborów mikroelementów.
u mnie jest niskie ciśnienie samoistne
sunecznej (jeszcze parę godzin, bo zachód 16:12) niedzieli
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 14:09   

Może to niedobór mikroelementów a może mikro alimenty są w tym przypadku przyczyną drżenia samoistnego ;]
_________________
Incurably Himself
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Rec Nie Sty 26, 2014 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 19:20   

Do tego należy dodać wysokie rachunki :razz: :razz: :razz:

Mikroelementy - to znaczy małe elementy ze złota??
Bo jeśli tak to straszny niedobór mam :evil: :evil: :evil:
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 19:36   

Znajdziesz garnek ze złotem na końcu tęczy :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 21:36   

Grzegorz Rec napisał/a:
Znajdziesz garnek ze złotem na końcu tęczy :hah:



Jeden z ulubionych kucyków mojej córki to rainbow dash może ma w grzywie
:viva: :viva: :viva:
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 23:29   

chyba alienty
Grzegorz Rec napisał/a:
... są w tym przypadku przyczyną drżenia samoistnego ;]

powieki ?
po wieki :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Nie Sty 26, 2014 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 23:36   

Cytat:
zmieniony przez sinsemilla Dzisiaj 23:32
No co Ty to byli wolnomyśliciele, idealiści, antysystemowcy,
a to są prosystemowce, cyniczne consumerism'owce.
;)
Ostatnio zmieniony przez vvv Nie Sty 26, 2014 23:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 00:03   

vvv napisał/a:

;)

;)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 16:20   Dwutlenek węgla a długowieczność

http://www.youtube.com/wa...pJT91cEfLs&hd=1

Janusz Zagórski rozmawia z lek. med. Janem Pokrywką, który mówi o pracach profesora Konstantina Buteyko i dobroczynnym wpływie dwutlenku węgla na organizm człowieka.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 03:45   

Brawo Kangur,
masz kwasowe potwierdzenie naukowe.

Zawsze mówiłem, że trzeba słuchać starszych,
słuchać, ale nie naśladować,
słuchać co mówią, podziękować,
przemyśleć i robić swoje.

http://m.rmf24.pl/tylko-w...ews,nId,1097694
napisał/a:
Metoda tworzenia komórek zdolnych do przemiany niemal we wszystkie tkanki ciała bez niszczenia embrionów, przyniosła jej odkrywcom nagrodę Nobla. Teraz inny japoński zespół proponuje jeszcze prostszy sposób tworzenia jeszcze doskonalszych komórek. Jego doniesienia, opublikowane w najnowszym "Nature" wywołały sensację.

Badacze RIKEN Center for Developmental Biology w Kobe zauważyli, że przemiana dorosłej komórki do stanu pluripotencjalnego może nastąpić po poddaniu tej komórki działaniu silnego stresu. Wystarczy na przykład zanurzyć ją w kwasowym otoczeniu.
(..)
Zespół z Kobe wykorzystał w badaniach komórki myszy noszących gen, który sprawia, że w obecności białka Ost-4, znajdywanego w komórkach pluripotencjalnych, komórki świecą na zielono. Badano limfocyty, wyizolowane z krwi pobranej ze śledziony tych myszy, które przez 30 minut przetrzymywano w "niemal śmiertelnych" warunkach pH 5,7.

Dwa dni później, niektóre z tych komórek zaczęły świecić na zielono, co oznaczało, że produkują charakterystyczne dla komórek pluripotencjalnych białko Oct-4. Taki stan komórki iPS otrzymywane według procedury z Kyoto osiągały ten stan po nie mniej, niż 4 tygodniach.

Badacze z Kobe nazwali swe komórki STAP (stimulus-triggered acquisition of pluripotency), co oznacza komórki, które osiągnęły stan pluripotencji pod wpływem zewnętrznego bodźca. By potwierdzić, że komórki te są w stanie przemienić się we wszystkie tkanki ciała, wszczepiono je w młode embriony myszy i obserwowano ich rozwój. Okazało się, że na zielono świeciła nie tylko cała mysz, ale i jej potomstwo, co potwierdziło, że komórki STAP przemieniają się nawet w komórki rozrodcze.

Kto nie świeci na zielono gasi światło.
:viva:
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 09:36   

@ E D Y T A
Kangur Ci wskazał zielone światło do wyleczenia twojego ChAD-u, a ty na niego ujadasz jak wściekły pies.
Zakwaś swój mózg do pH 5.7, zaczniesz świecić na zielono i przestaniesz niepotrzebnie szczekać.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 09:42   

Kangur. Kiedy już się zakwasisz do ph 5,7 pamiętaj - idź w stronę światła :hah:
_________________
Incurably Himself
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 09:50   

Kangur napisał/a:
pH 5.7
Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę jak nieprawdopodobnie słaby to kwas jest:

cytrynian sodu dwuwodny -> 18,0g
kwas cytrynowy bezwodny -> 2,5g
woda destylowana -> 979,5g

daje roztwór buforowy pH 5.7

(pół łyżeczki kwasku cytrynowego na litr)
:viva:

No i to pH 5.7 działało na komórkę pół godziny i zadziałało, może pH 6.9 zadziała na ileś-tam z bilionów w ciągu 24 godzin.
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Lut 01, 2014 09:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 10:07   

Cytat:
Badacze RIKEN Center for Developmental Biology w Kobe zauważyli, że przemiana dorosłej komórki do stanu pluripotencjalnego może nastąpić po poddaniu tej komórki działaniu silnego stresu.

To mamy przyczynę raka: stres komórki. Niekoniecznie zakwaszenie, ale również niedobór tlenu lub uszkodzenie mechaniczne.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 10:07   

Mięśnie się jakby najlepiej regenerują co nie?
Cytat:
Wewnątrzkomórkowe stężenie jonów wodorowych
niejednolite w obrębie komórki (średnie pH 6,95)
- faza wodna cytoplazmy: pH 6,0
- mitochondrium: pH 7,0-7,4
niejednolite pomiędzy komórkami poszczególnych tkanek/narządów
- erytrocyty pH 7,2
- komórki kanalików nerkowych pH 7,32
- komórki mięśni szkieletowych pH 6,9

:D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 10:34   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
To mamy przyczynę raka

Nie tak zaraz tylko wtedy gdy te komórki znajdą się poza bioelektroniczną kontrolą integralności organizmu, potem jeszcze są dwie linie obrony, nie będę 37 raz wklejał linku do filmu. ;)
wiki
napisał/a:
Komórki satelitarne – komórki macierzyste mięśni szkieletowych. Powstają z mioblastów, które nie zlały się do roboczych komórek mięśniowych, lecz ściśle do nich przylegają. U dorosłego człowieka ich jądra stanowią ok. 5% jąder komórek mięśniowych. Uaktywniają się przy uszkodzeniu lub trenowaniu mięśnia, prowadząc do regeneracji lub przerostu komórek mięśniowych. W warunkach doświadczalnych udaje się je różnicować do innych komórek niż mięśniowe.

8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Lut 01, 2014 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 11:01   

vvv napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
To mamy przyczynę raka

Nie tak zaraz tylko wtedy gdy te komórki znajdą się poza bioelektroniczną kontrolą integralności organizmu, potem jeszcze są dwie linie obrony, nie będę 37 raz wklejał linku do filmu.
Zgadza się.
Wszakże póki co w dorosłym organizmie z komórek macierzystych można wyhodować co najwyżej potworniaka. A doktory już łudzą naiwniaków komórkami macierzystymi. Teraz dojdą komórki pluripotencjalne. Tymczasem na temat różnicowania nadal nie wiadomo nic mądrego.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved