Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakwaszenie organizmu
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Śro Sty 15, 2014 19:08   

Proponuję przejść do rzeczy.

Komórki macierzyste to słowo wytrych, którym dyrektorzy instytutów chcą otworzyć kiesę z grantami na badania. To jest też zasłona dymna dla nieskutecznych a drogich działań medycznych. Równie dobrze można by obiecywać, że przylecą Kosmici i ujawnią, jak zrobić, żeby ucięta noga odrastała.
Biochemiczna genetyka bez teorii bioelektroniki jest jak chemik badający budowę komputera.
Z komórek macierzystych może wyhodować tylko amorficznego guza, potworniaka.

Miastenia to poważna choroba. Oprócz żywienia niskowęglowodanowego, może nawet ketogennego, można zaproponować niskie dawki Naltrexonu i fizjoterapię. Reszta jest nieodpowiedzialnym budzeniem złudnych nadziei.
JW
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Sty 15, 2014 19:19   

I tym wyczerpującym wyjaśnieniem Pana Witolda temat wypadało by zamknąć.
Aha. Gwoli wyjaśnienia Dagmaro. To nie ta osoba. Tamta o której mówiłem nigdy nie istniała i była jedną z wielu fikcyjnych postaci wymyślonych przeze mnie po to żebyś w końcu się wtedy ode mnie odczepiła. Na tym kończę temat z mojej strony.
Ta o której mówiłem tutaj jest osobą z krwi i kości.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Rec Śro Sty 15, 2014 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Sty 15, 2014 19:22   

Grzegorz Rec napisał/a:
I tym wyczerpującym wyjaśnieniem Pana Witolda temat wypadało by zamknąć.



Dziękuje za przyznanie mi racji :)
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 11:01   

Grzegorz Rec napisał/a:

Aha. Gwoli wyjaśnienia Dagmaro. To nie ta osoba. Tamta o której mówiłem nigdy nie istniała i była jedną z wielu fikcyjnych postaci wymyślonych przeze mnie po to żebyś w końcu się wtedy ode mnie odczepiła. Na tym kończę temat z mojej strony.
Ta o której mówiłem tutaj jest osobą z krwi i kości.





W woli wyjaśnienie ta wiadomość została dodana 5 minut po napisaniu mojej wiadomości, ja napisałam swoją wiadmość o 19.22 a zmiana przez Grzegorza jest o 19.27 . No cóż Grzegorz dzieki Tobie Forum Kwaśniewskiego pęka ze śmiechu. Puszczykowo stanie się sławne na cały kra a wycieczki nie będą szukać domu Małysza w Wiśle tylko domu Grzegorza Rec w Puszczykowie....

http://forum.dr-kwasniews...66447#msg266447


Jeszcze jeden dowcip

A mi się podoba. Jesteśmy całkiem różne i...dobrze... Każdy powinien być inny i powinien być sobą... bez udawania "Greka"... albo Grzegorza Reca...
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 11:29   

Grzegorz Rec napisał/a:
I tym wyczerpującym wyjaśnieniem Pana Witolda temat wypadało by zamknąć.
Aha. Gwoli wyjaśnienia Dagmaro. To nie ta osoba. Tamta o której mówiłem nigdy nie istniała i była jedną z wielu fikcyjnych postaci wymyślonych przeze mnie po to żebyś w końcu się wtedy ode mnie odczepiła. Na tym kończę temat z mojej strony.
Ta o której mówiłem tutaj jest osobą z krwi i kości.




Dla potwierdzenie "TWOJEJ" wresji


Wysłany: Nie Sty 12, 2014 21:31
Grzegorz Rec napisał/a:
vvv szukam każdego sposobu na to żeby zdobyć informacje co może pomóc osobie z zanikiem mięśni. Chcę się dowiedzieć czy jest osoba która na DO zatrzymała zanik mięśni. Mam w d.u.p.i.e podziały jeśli była by możliwość jej pomóc. Szukam czegoś wiarygodnego co zostało w jakiś sposób udokumentowane.


Przyjaciel ..........


Grzegorz Rec napisał/a:
Podpuściłem Sida. Wiedziałem że nie dostanę konkretnej odpowiedzi na żadną z tych dwóch kwestii a napewno nie w postaci udokumentowanej.
Co do indian znad jeziora athabaska to dużo ponad 20 lat temu czytałem o tym że surowe mięso i podroby traktowali jak lekarstwo w stanach dużego wyczerpania, chorób oraz czynnik przyspieszający gojenie ran. Większość indian z północnej ameryki poddawała mięso obróbce termicznej.



i...........




Link do temetu

http://www.dobradieta.pl/...r=asc&start=150
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 11:43   

gusia_29 napisał/a:
vvv
Czy moglibyście się ode mnie odmaniakalizować?
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 12:20   

vvv nie chcesz być celebrytą ? ;]
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 12:55   

vvv napisał/a:
gusia_29 napisał/a:
vvv
Czy moglibyście się ode mnie odmaniakalizować?






Przepraszam, jestem smarkata, to się więcej nie powtórzy.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 13:06   

Uśmiechnij się - jesteś w ukrytej kamerze, nawet jak nie jesteś, a jesteś.
:D
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 13:10   

vvv napisał/a:
Uśmiechnij się - jesteś w ukrytej kamerze, nawet jak nie jesteś, a jesteś.
:D





Wielki brat jest wszędzie a moje miasto jest monitorowane :D proszę suszenie zębów czasem zwane uśmiechem. Oczywiście umyte. Pozdrawiam.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 13:24   

gusia_29 napisał/a:
suszenie zębów czasem zwane uśmiechem. Oczywiście umyte.
Tak to mniej więcej wygląda:

8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Czw Sty 16, 2014 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 09:09   

W linku poniżej jest podana tabela,jak rozumieć ,te różne liczby? Np. dla buraka mamy:
+15,68 -4,31 +11,37
Co to oznacza w praktyce?

http://www.dobradieta.pl/rownowazniki.php
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 19:36   

g69 napisał/a:
W linku poniżej jest podana tabela,jak rozumieć ,te różne liczby? Np. dla buraka mamy:
+15,68 -4,31 +11,37
Co to oznacza w praktyce?

http://www.dobradieta.pl/rownowazniki.php

Im większy plus, tym większa zdolność odkwaszania, im większy minus, tym większe zakwaszanie. Chodzi o rubrykę, różową, gdzie jest "suma" kwasów i zasad.
JW
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 13:03   

A czy jest tabelka ,która by była ujmowała więcej produktów?
Jak np sprawa przedstawia z bananami,jagodami i malinami?
 
     
Tosia93

Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 23:15   

A co sądzicie o naturalnych środkach obniżających zakwaszenie organizmu? Ja słyszałam ostatnio, że świetnie działa młody jęczmień. Stosowaliście go? Wyczytałam o nim tutaj młody zielony jęczmień
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 13:46   

no słyszałam o tym jęczmieniu że niby dobry, nawet sama próbowałam to pić ale nie dałam rady :-x przez smak. Wyszukałam coś lepszego i bardziej przyjemnego, jonizatory wody :) http://soczystyekoblog.pl/?p=718&preview=true Pijesz po prostu "zwykłą" wodę. Możesz zabrać ją wszędzie i pić przez cały dzień i nie musisz się zmuszać bo nie mam żadnego niedobrego smaku :)
 
     
dieta-4u. 

Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Lut 13, 2016 16:43   

DZIAŁANIE
ALKALIZUJĄCE WYKAZUJĄ:

Mleko i napoje mleczne
Jajko- żółtko
Warzywa ( wyj. cebula)
Owoce (wyj. żurawina i borówki)
Kasza jaglana, gryczana, amarantus

Pierwiastki: Ca, K, Na, Mg

Pozdrawiam!
dieta-4u.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 15:22   

Oczywiście, że warzywa maja działanie alkilizujące lecz trzeba je jeść i wolniej się jednak wchłaniają w porównaniu do takiej wody. No a kolejną sprawą jestnawodnienie na stopniu komórkowym
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 09:44   

Nie zapominajmy również, ze wszystko co leczy może też nam szkodzić.
Ważne jest, abyśmy zachowali umiar, bo w ten sposób uda się nam uniknąć wielu problemów.
 
     
niwki 

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 14:48   

pogodny napisał/a:
Nie zapominajmy również, ze wszystko co leczy może też nam szkodzić.
Ważne jest, abyśmy zachowali umiar, bo w ten sposób uda się nam uniknąć wielu problemów.


Umiar we wszystkim to podstawa. Dodałbym do tego próbę radzenia sobie z problemem przy pomocy leków jako ostateczność.
_________________
https://niwki.pl
 
     
GreenArrow

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 11:36   

Nie zawsze leki powinny być traktowane jako ostateczność. Szczególnie jeżeli mogą one działać już w początkowej fazie. W takim przypadku jesteśmy w stanie poradzić sobie właśnie tylko za pomocą medykamentów.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 14:28   

Ja jestem całkowicie przeciwna tabletką. Jak tylko mogę to leczę się sokami i wodą. Moja ostatnia zdobycz jonizator super się sprawdza :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 10:12   

GreenArrow napisał/a:
Nie zawsze leki powinny być traktowane jako ostateczność. Szczególnie jeżeli mogą one działać już w początkowej fazie. W takim przypadku jesteśmy w stanie poradzić sobie właśnie tylko za pomocą medykamentów.
Tak, jeżeli to jest lues, to penicylina będzie najskuteczniejsza w początkowej fazie. Natomiast medycyna alopatyczna nie zna takiej jednostki chorobowej, jak zakwaszenie macierzy Pischingera, co jest przedmiotem tego tematu.
Medycyna leczy tylko patologiczny wzrost kwasowości w przypadku ostrych chorób metabolicznych, zagrażających życiu, a to zupełnie co innego, niż popularne zakwaszenie. Które to zakwaszenia mało kto rozumie, ale wszyscy z nim walczą, często na sposób egzotyczny.
JW
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 14:03   

Wydaje mi się, że ostatnio jest takie BUM na to zakwaszenie, ale w sumie większość z nas teraz też zaczyna interesować się zdrowym odżywianiem, co wychodzi na dobre. Ja i moja rodzina teraz czujemy się o wiele lepiej i bardziej aktywni.
 
     
bombaj33

Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 19, 2017 21:28   

Nie ma czegoś takiego jak zakwaszenie organizmu, gdyż nie ma produktów, które by zmieniły PH naszej krwi. Cały ten termin został wymyślony przez producentów suplementów diety, którzy myśląc, że karmiąc nas ziołami zarobią na naszej naiwności. Szkoda pieniędzy...
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Lut 19, 2017 21:37   

bombaj33 nie masz pojęcia o czym piszesz.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 20:32   

bombaj33 napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak zakwaszenie organizmu, gdyż nie ma produktów, które by zmieniły PH naszej krwi.

Spektrum pH płynów w organizmie człowieka jest bardzo szerokie i może być od pH < 2 w żołądku, od 3,5 do 4 w waginie i do pH > 8 w soku trzustki i w spermie.

Spożywanie produktów zawierających kwasy organiczne obniża pH naszej krwi.
Kwasy organiczne są w żołądku wchłaniane bezpośrednio do krwi. Leki, które maja się wchłaniać w żołądku są umieszczane w środowisku kwasów organicznych.
Spożywanie produktów i picie wody z dużą zawartością wapnia powoduje podwyższenie pH krwi.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Wto Gru 25, 2018 16:32   

tadwoj napisał/a:
Krzemu to chyba nie brakuje gdyż suplementuję się Diatomitem od 2 miesięcy, a jest to jedna z najlepszych form krzemu , po skrzypie.
Jak widać nie jest to taka prosta diagnoza.


Z tego co słyszałem, to krzem z ziemi okrzemkowej jest bardzo słabo przyswajalny. Ona służy raczej do oczyszczania jelit.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 18:04   

Kangur napisał/a:


Spożywanie produktów zawierających kwasy organiczne obniża pH naszej krwi.
Kwasy organiczne są w żołądku wchłaniane bezpośrednio do krwi. Leki, które maja się wchłaniać w żołądku są umieszczane w środowisku kwasów organicznych.
Spożywanie produktów i picie wody z dużą zawartością wapnia powoduje podwyższenie pH krwi.


Wiem, że próbujesz zakwasić organizm od kilku lat. Czy możesz napisać co spożywałeś i z jakim skutkiem? Te negatywne próby też jakbyś mógł opisać, to byłoby cenne, choć oczywiście te pozytywne najbardziej się przydadzą.
 
     
gwarek 

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 41
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 02:32   

Kolego, kilka dni temu pisałeś że dieta optymalna zakwasza organizm. Z wypowiedzi Kangura idzie wywnioskować że był na diecie optymalnej. Czyli jak to, będąc na diecie optymalnej zakwaszającej, on nie mógł się zakwasić?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 08:57   

Nie wiem jak jest z tym nabiałem, bo ci specjaliści od zakwaszenia sami tego chyba nie wiedzą:
https://www.magazynbiegan...wasza-organizm/
Jeśli Kangur kontrolował stan zakwaszenia gdy jadł duże ilości nabiału, to Ci to wyjaśni.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 10:37   

Odkwaszają metale, sód, potas, wapń, magnez.
Odkwaszają więc produkty zawierające dużo tych metali i mało energii, czyli bezkonkurencyjne są warzywa. Dużo dalej są owoce i mleko, a najdalej ciasteczka.
JW
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Sty 04, 2019 19:02   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Odkwaszają metale, sód, potas, wapń, magnez.
Odkwaszają więc produkty zawierające dużo tych metali i mało energii, czyli bezkonkurencyjne są warzywa. Dużo dalej są owoce i mleko, a najdalej ciasteczka.
JW

le lat jeszcze będzie trwała dyskusja na temat odkwaszania organizmu?
Pytanie zasadnicze: co chcecie odkwasić w organizmie? Krew czy jakiś konkretny organ?
Odczyn poszczególnych organów w organizmie zmienia się od pH = 1,5 (bardzo kwaśne) w żołądku do pH = 8 w prostacie (zasadowy). Dlatego plemniki mają ładunek ujemny i są przyciągane w kwaśnej waginie przez jajo o ładunku dodatnim.
Medycy twierdzą, ze odczyn krwi arterialnej jest zasadowy od pH 7,31 do 7,45, a praktyka wykazuje, że długowieczni mają kwaśny odczyn krwi. Odczyn krwi w kapilarach jest bardzo kwaśny i może osiągąć pH=0,5. Takie pH powoduje, że erytrocyty skręcają się aby przepłynąć przez kapilary. Jak się nie skręcą to nie dotlenią komórek, co jest widoczne na skórze w postaci wielu chorób skórnych.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Sob Sty 05, 2019 12:25   

Kangur napisał/a:
Ile lat jeszcze będzie trwała dyskusja na temat odkwaszania organizmu?
Do końca świata, bo to jest egzotyczny samograj, którego nikt nie rozumie. Semantycznie odkwaszanie łączy się z innym od- z oczyszczaniem. W przeciwieństwie do facetów, kobiety nieustannie się oczyszczają, także metabolicznie z kwasów. Ponieważ nikt nie rozumie tematu, więc można zabełtać błękit w głowie sięgając do teorii Brønsteda-Lowry’ego oraz Lewisa. Żonglując pojęciami typu zasada sprzężona można bredzić, że kwas cytrynowy to zasada, która odkwasza i nikt nie ośmieli się powiedzieć, że król jest nagi. Nikt nie, o czym mowa, włącznie z prelegentem.
Patologiczne zakwaszenie powstaje w różnych organach z różnych powodów i nie ma rzeczywiście jedynie słusznej metody. Co więcej, w kwasicy cukrzycowej można umrzeć bez odkwaszenia w klinice.
Wszakże, od strony żywienia nie ma innej cudownej metody, niż spożywanie metali, których najwięcej zawierają warzywa. I to jest najbezpieczniejszy i najbardziej naturalny sposób odkwaszania.
JW
 
     
gwarek 

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 41
Wysłany: Sob Sty 05, 2019 19:52   

Ciekawie mówi facet o micie zakwaszenia, mówi też, o wapniu a pod filmem podaje sporo książek i publikacji: https://www.youtube.com/watch?v=I9k8in7JkfU
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved