Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Świąteczny stół
Autor Wiadomość
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 18:50   Świąteczny stół

Witam was co u was pojawia się na waszch świątecznych stołach . Tradycyjnie 12 potraw??
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 10:07   

W tę Wigilię (jak w każdą) będę szamał smażonego karpia (najlepsza rzecz), do tego ziemniaczki, sałatka jajeczno-warzywna i grzybki marynowane. Nie omieszkam posmakować karpia w sosie greckim i galarecie, ale wcześniej wezmę sobie śliwki i gruszki marynowane w occie. Potem będę wcinał łazanki z makiem na słodko.
Oczywiście od rana nic nie będę jadł, tylko jabłka, które stymulują żołądek do wydzielania kwasów, by przygotować go do uczty. Dzień wcześniej też tylko jabłka, żeby ogólnie wzmocnić żołądek i układ pokarmowy przed wytężoną pracą. Ale bardziej po to, by naładować się wilczym głodem i apetytem przed wyżerką!
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:03   

yarosh1980 napisał/a:
W tę Wigilię (jak w każdą) będę szamał smażonego karpia (najlepsza rzecz), do tego ziemniaczki, sałatka jajeczno-warzywna i grzybki marynowane. Nie omieszkam posmakować karpia w sosie greckim i galarecie, ale wcześniej wezmę sobie śliwki i gruszki marynowane w occie. Potem będę wcinał łazanki z makiem na słodko.
Oczywiście od rana nic nie będę jadł, tylko jabłka, które stymulują żołądek do wydzielania kwasów, by przygotować go do uczty. Dzień wcześniej też tylko jabłka, żeby ogólnie wzmocnić żołądek i układ pokarmowy przed wytężoną pracą. Ale bardziej po to, by naładować się wilczym głodem i apetytem przed wyżerką!



Karp to obowiązkowa ryba na moim stole oczywiście smażona na maśle klarowanym i tylko delikatnie posypany solą. Obowiązkowo jest również barszcz czerwony, na naturalnym zakwasie zrobionym przeze mnie i pierogi z kapustą i grzybami. Dodatkowo śledzie smażone w zalewie z octu z cebulką i filety rybne w zalewie pomidorowej. To taka podstawowa baza wigilijna.

Pamiętam w dzieciństwie na stole zawsze były grzybki marynowane nie wiem dlaczego ale z wigilii z dzieciństwa pamiętam właśnie marynowane grzybki, orzechy włoskie i smak śledzi w occie.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:08   

gusia na górze tej strony jest zakładka Przepisy, wigilijne potrawy też tam były
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:14   

Wiedziałem że czegoś zapomnę:) Oczywiście barszcz czerwony z uszkami zawsze będzie. Nie powinno też zabraknąć ciepłego makowca świeżo z pieca. Z dzieciństwa orzechy włoskie też pamiętam, i pomarańcze, teraz się już tego u nas nie praktykuje.
Ze dwa kilo jadła wchłonę za jednym posiedzeniem. Wszak mój żołądek niedawną bulimią wytrenowany:D
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:16   

yarosh1980 napisał/a:
Wiedziałem że czegoś zapomnę:) Oczywiście barszcz czerwony z uszkami zawsze będzie. Nie powinno też zabraknąć ciepłego makowca świeżo z pieca. Z dzieciństwa orzechy włoskie też pamiętam, i pomarańcze, teraz się już tego u nas nie praktykuje.
Ze dwa kilo jadła wchłonę za jednym posiedzeniem. Wszak mój żołądek niedawną bulimią wytrenowany:D



Ja tez pamietam pomarańcze ten zapach był wyjątkowy. Teraz lubię zjeść mandarynki :) a że mamy sezon to zajadam ze smakime bo soczyste i słodkie.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:37   

sylwiazłodzi napisał/a:
gusia na górze tej strony jest zakładka Przepisy, wigilijne potrawy też tam były

Nie widziałem w tym dziale nic innego o potrawach wigilijnych, jedynie temat "placek wigilijny -wygrzebany z przedwojennych przepisów", a to jest tylko o jakimś placku. A tutaj jest na temat.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 13:05   

ha, ha, popatrz dobrze a zobaczysz na górze strony forumowej każdej ogólnie bez względu w jakim dziale czy temacie ponad forum są zakładki

Strona Główna/ Fakty........../ Przepisy/

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl FAQ Szukaj Użytkownicy Czat Statystyki

· Wyloguj [ sylwiazłodzi ]


tam gdzie duży napis biało blado czerwony Dobradieta.pl

teraz widzisz?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 13:58   

No są tam rozmaite przepisy na wyborne dania, ale nie ma napisane, że są to przepisy na dania wigilijne lub świąteczne. Jest tylko "Przepisy". A tu chodzi o dania stricte wigilijne i do tego powstał ten temat.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 14:37   

jeśli wiara oznacza wigilię z potrawami konkretnymi to można tam poszukać albo modyfikować istniejące przepisy

barszcz czerwony z kluskami bezglutenowymi bo to lepsza wersja niż gluten

makiełki jako mak, rodzynki itp.

inne do modyfikacji, ryba bez panierki, ziemniaki ok, śledz w śmietanie 36%

i różne takie tylko,że ja nie wyrabiam i z 12 potraw jem po łyżce każdej i taka moja wigilia...
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved