Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dudek
Autor Wiadomość
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 22:14   Dudek

"Pocałowałam Dudka po raz przedostatni Agnieszka Domanowska 29.10.2008 , aktualizacja: 28.10.2008 18:00 A A A Drukuj

Dowiedziałam się, że kiedy zabrałam męża do domu, lekarze robili zakłady, ile wytrzyma. Najśmielsi dawali mu dwa tygodnie - mówi dr. Maria Rydzewska-Dudek, lekarz patolog, która siedem miesięcy walczyła o życie męża (Fot.Agnieszka Sadowska / AG)

Przez pierwsze lata byliśmy krwistym małżeństwem. Uprawialiśmy seks, kochaliśmy się jak zwierzęta. Ale od tego dnia baliśmy się do siebie dotknąć"


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7684...1#ixzz2iOQGji3l
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 07:44   

@Eanna, dzięki, świetny temat :pada:

Wyborczej już nie czytuję od jakiegoś czasu ale ten teks genialny, bardzo otwiera oczy na "Służbę zdrowia w praktyce". Oby jak najwięcej ludzi przeczytało.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 07:47   

Piękna opowieść o bezgranicznym poświęceniu kobiety.

Faceci nigdy się tak nie poświęcają, mają inne mózgi.
Obiektywnie, per saldo, nie warto było tak walczyć. Niechlujstwo medyczne czasem
litościwie skraca niepotrzebną mękę. I słusznie.

Skoro rura do intubacji jest wielokrotnego użytku, to nic dziwnego, że przed operacją wymagane jest szczepienie wzw. W tym kontekście chirurdzy powinni dać sobie spokój z jednorazowymi narzędziami, będzie taniej, a i tak nie ma to znaczenia. To typowy przykład działań pozornych - jednorazówki w chirurgii.

Dlaczego powstał ten absurdalny świat w medycynie? Z bardzo prostego powodu.
Ci, którzy ustalają zasady (system zarządzania jakością) kompletnie nie są zależni od osiągniętych wyników swojego działania.
Nauka płynie z tego taka, że na najniższym piętrze organizacji, o terapii musi decydować zawsze pacjent, a nie lekarz.
JW
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 11:21   

"Nauka płynie z tego taka, że na najniższym piętrze organizacji, o terapii musi decydować zawsze pacjent, a nie lekarz.
JW"
Za pacjenta, który jest bez kontaktu, decyzję musi podejmować bliski. I mieć rekę na pulsie.Wiedziałam doskonale o tym, że pacjent leżący w szpitalnych warunkach nie pozbędzie się stolca. Ojciec opowiadał mi o swojej blisko 100 letniej ciotce, która odeszła z tego świata w taki prozaiczny sposób. Za pierwszym pobytem w szpitalu mojej teściowej wtedy lat 88 (oskrzela) zabrałam nocnik i codziennie było co wynosić. Jeszcze wtedy myślałam, że antybiotyk w zastrzykach ( nie można było podawać lekarstw doustnie, bo nie połykała "retard") jest niezbędny w jej stanie. Kiedyś można było z tabliczki na łóżku pacjenta odczytać dane dot. gorączki, wypróżnień. Teraz jest to informacja niejawna, noszona w czasie "obchodów". Trudno się o " takie " rzeczy pytać. Zresztą i po co.
Moja ciotka zmarła z głodu w hospicjum. Dokonała żywota w szpitalu, przytomna. Gdy podczas ostatniej wizyty moja matka (po operacji, o kulach) dała jej kawałeczek czekolady wyszeptała : " ach, jakie dobre. Wiesz ja jestem taka głodna, oni mi tu nie dają jeść". Dwie godziny później już nie żyła.
Ciotka na rzecz hospicjum, obrażona na całą rodzinę przekazała cały swój majątek.
Mogłabym na ten temat napisać książkę. Czuję smutek i mam poczucie winy ale 500 km odległości i osobiste problemy stanowiły przeszkodę w zapobiegnięciu tej sytuacji. Ja proponowałam ciotce opiekę, myślałam, że 2 osoby uda mi się z pomocą z zewnątrz łatwiej " zaopiekować". Napisałam kilka listów, telefonowałam. Telefoniczne rozmowy były monologiem - litanią pretensji do rodziny. Ciotka była obrażona i zdecydowała się na dom opieki, ponieważ twierdziła, że "wymaga opieki całodobowej". Opieka całodobowa wyglądała jak karykatura, ale ciotka już nie mogła podjąć żadnej decyzji. Hieny już zwietrzyły interes na ogłupiałej kobiecinie. Najgorszą rzeczą są negatywne uczucia, one najbardziej niszczą te osoby, które nimi żyją.
Zastanawiałam się nad dezynfekcją "rurek", teraz mam odpowiedź. Jednak to, co " załatwia" pacjenta nawet "zaopiekowanego" to wyjałowienie z probiotycznych drobnoustrojów i rozmnożenie degeneratywnych. Najprawdopodobniej do garnituru tych, które nosimy w sobie, dokładają się szpitalne. Za drugim - niedawno- pobytem teściowej, (też oskrzela) codziennie nosiłam koktajl z jajek z masłem i do picia sok z dodatkiem barszczu z buraków ( bakt. kw. mlekowego.) Pielęgniarki były zdziwione, że podopieczna je na siedząco i pije. Trwało to długo - krztusiła się.
Jakoś nie dałam wiary, że moja podopieczna zjadała z apetytem posiłki, karmiona przez pielęgniarki. A stolec od 5 lat zapisuję w kalendarzu, bo nie robi codziennie.
I tak ef. antybiotyków i sterydów przez 7 dni był nalot na języku ( candida) i recepta na Fluconazol. Oczywiście miałam czelność nic nie dać. Po Atrowencie mało się nie udusiła. Przepraszam, Fluconazol rozgniotłam z maścią i posmarowałam zagrzybione od lat paznokcie u nóg.
Współczuję pani patolog. Ale to jest nic w porównaniu z traumą rodziców zniszczonego szczepionkami dziecka.
W tym miejscu muszę powiedzieć : "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

GRYZĘ I KOPIĘ ZBRODNICZY PROCEDER SZCZEPIONKOWY
_________________
gea
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved