Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o pomoc 16 lat !
Autor Wiadomość
Daneo

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 19:31   prosze o pomoc 16 lat !

Witam prosze was o pomoc , mam 16 lat i choruje na cukrzyce typu 1. Chciałem obniżyć dawki insuliny więc pszeszedłem na low carb ale z moich obliczen wyszlo ze zjadam weglowodany tylko z warzyw praktycznie a mój problem tkwi w tym że od 2 tygodni nie moge wogole spac ,max po 2 godziny i nie nie moge wogóle pózniej zasnac . Prosze was o pomoc.
Moj jadlospis:
sniadanie-jajecznica z 2 jajek i plastrem sera zoltego na masle okolo 20g.
2 sniadanie w szkole- chleb z siemienia lnianego (40g siemienia,1 jajko,szypta proszku do pieczenia) z serem topionym , obiad-surowka z pomidora lub czegos innego,duzo miesa(roznego),przed kolacja(jogurt naturalny grecki,zolty ser),kolacja (jajecznica lub ryba jakas tliusta).
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 19:15   

zastanawiam się czy nie przesadziłeś z obniżaniem ilości węglowodanów bo wychodzi bardzo mało ale niech się wypowiedzą mądrzejsi.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 19:25   

Tak na to wychodzi, trochę za mało węglowodanów. Wskazane jest jednak te 70g, nawet w cukrzycy I. Trzeba sobie niestety podliczyć całodzienne menu.
JW
 
     
Daneo

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 15:32   

Dzieki a w jesli jeszcze jedno moge spytac gdzie dozucic te ww (sniadanie,obiad,kolacja) i czy obizyc wtedy ilosc bialka czy tluszczu ?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 17:24   

Najlepiej rozłożyć równomiernie w ciągu dnia, a po ewentualnym wysiłku i hipoglikemii ratować się małą przekąską. W zmniejszaniu białka i tłuszczu trzeba się kierować Formułą 4eS. 70g węglowodanów to mniej niż 300 kcal, ilość energii niewyliczalna w codziennym zapotrzebowaniu.
JW
 
     
Daneo

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 20:18   

Witold a myslisz czy zwiekszenie ww do 100g bym mógł zastosowac . Bo aktualnie zaczela mi sie szkola i pozno do domu wracam i nie mam co tam zjesc.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 20:58   

Nie wiem czy to w czymś pomoże, ale gdy nie miałem czasu,
a chciałem się czuć w pełni odżywiony jadałem tak:

Składniki: mięso wieprzowe z głów (43%), woda,
tłuszcz wieprzowy, żelatyna spożywcza,
sól, przyprawy naturalne, chemia spożywcza.
całość 880 kcal
Białko 58g
Tłuszcz 72g
Węglowodany 1 g


całość 160kcal
Białko 8g
Tłuszcz 1g
Węglowodany 32g

Można to wciągnąć o dowolnej porze dnia i nocy,
najpraktyczniej po wyjściu z Tesco.
W sumie 1,4 litra więc każdy żołądek poczuje się pełny,
a zawsze popijanie soku można przerwać i zostawić w kartoniku na potem.


Oczywiście przy takim odżywianiu wstrzykiwana insulina zabija bardzo skutecznie. Chyba, że lekarz pozwolił po posiłkach niskowęglowodanowych (o ile wie co to jest) najpierw mierzyć poziom cukru we krwi, a potem ostrożnie ładować insulinę, wtedy masz okienko do ewolucji diety.

Nie jestem Witold, ale zwiększenie udziału węglowodanów w diecie zwykle zwiększa szybkość głodnienia i skraca odstępy między posiłkami.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Paź 09, 2013 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Daneo

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 21:38   

Ok dzieki za rady
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved