Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomasz Dangel
Autor Wiadomość
Tomasz Dangel

Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 8
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:39   Tomasz Dangel

Dokonałem rejestracji żeby wziąć udział w dyskusji nad naszym artykułem dotyczącym diagnozowania kandydozy i nieszczelności jelit. Jestem lekarzem, pracuję w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Żywieniem zajmuję się od 2003 r. (uzyskałem wówczas przeszkolenie i certyfikat od dr. Jana Kwaśniewskiego). Projektuję diety niskowęglowodanowe dla pacjentów Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, najczęściej diety ketogenne dla dzieci z padaczką.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8789
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 16:37   

Serdecznie witamy!
JW
 
     
Kuglarz 

Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 0
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 17:19   

Również witam, w poniższym linku odniosłem się do badań: http://www.dobradieta.pl/...p=228857#228857
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:46   Re: Tomasz Dangel

Tomasz Dangel napisał/a:
Dokonałem rejestracji żeby wziąć udział w dyskusji nad naszym artykułem dotyczącym diagnozowania kandydozy i nieszczelności jelit. Jestem lekarzem, pracuję w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Żywieniem zajmuję się od 2003 r. (uzyskałem wówczas przeszkolenie i certyfikat od dr. Jana Kwaśniewskiego). Projektuję diety niskowęglowodanowe dla pacjentów Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, najczęściej diety ketogenne dla dzieci z padaczką.


Rowniez witam. Nareszcie jakas kompetetna osoba zajela sie tematem tabu w polskiej medycynie.
Zachecam do zapoznania sie z produktem Evita w leczeniu dzieci.
Wyjasniam na samym poczatku.
Jest wiele podrobek tego produktu. Originalny produkt mozna kupic tylko na terenie Federacji Rosyjdkiej. Za granice oryginalnego produktu nie wysylaja. Podrobki wysylaja.
Po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie nabyc 20 kapsulek tego produktu.
Po 40 dniach odzywiania sie tym produktem z pewnoscia stwierdzam, ze ten produkt zwalcza kandyde i moze byc stosowany takze w leczeniu dzieci, co potwierdzaja rosyjskie badania kliniczne.
W razie trudnosci jezykowych chetnie sluze pomoca.
Na poczatek link, ktory juz podawalem w tym watku.
http://www.evita.pro/
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 22:40   

o już gdzieś Pana nazwisko zobaczyłam i pisałam na inny temat
a teraz to co lubię bo gdzieś obok autyzmu zawsze była epilepsja i tak dodatkowo:

proszę wziąśc pod uwagę u tych dzieci nietolerancje i alergie pokarmowe , alerhie krzyżowe, itp. może się okaże,że ketogenna zadziała jeszcze lepiej i nie będzie ataków albo
że mozna zejść z ketozy na wyższa ilość węgli i będzie bez napadów

w diecie smietana która jest dietą ketogenną nic nie daje bo mleczne cukry
bo nietolerancja białek mlecznych, bo przetwarzanie mlecznych na cukry itp.

podobnie gluten, podobnie alergeny. Problem pewnie jak wcześniej było dziecko leczone i jakie miało zrobione badania w kierunku nietolerancji/alergii.

Cieszę się,że może równolegle a może ktoś gdzieś kiedyś mnie przeczytał, że np. matka dziecka z porażeniem 4 kończynowym w MPD wdrożyła badania alergii, wdrożyła dietę nie do końca nawet niskowęglowodanową a uzyskała stan, w którym zauważyła jak dieta wpłynęła na ogólne zdrowie dziecka i na mięsnie i porażenie,że obecnie najbardziej tylko 1 kończyna jest problemem a nadal szuka i się spotkałyśmy tym sposobem. Mam więc nadzieję, że jak nie autystów to zacznę leczyć dietą dzieciaki z MPD może wtedy rodzice mi uwierzą bo sama jestem chora więc nie muszę zgadywać co czuje dziecko bo ja wiem jak się czułam kiedyś a jak teraz

pozdrowienia

:)
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved