Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Suplementy
Autor Wiadomość
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 16:54   

vvv napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
w jednostkach IU jakby zawartość kapsułki przeliczyć ?
witamin E wiki napisał/a:
1,000 mg (1,500 IU)

to trochę 'lipa'
trzeba by po 6 kaps. dziennie = 1000IU
na 10 dni opakowanie :(
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 21:34   

1000 to chyba gruba przesada, niedobór K może, zważając, że najbardziej zawierający nieprzetworzony naturalny pol ski produkt, słonecznik łuskany, zawiera 33mg/100g.

Więc pozostanę przy takowej inspiracji:
http://www.dobradieta.pl/...p=242984#242984
:zzz:
Ostatnio zmieniony przez vvv Czw Paź 23, 2014 21:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 08:36   

dario_ronin napisał/a:
vvv napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
w jednostkach IU jakby zawartość kapsułki przeliczyć ?
witamin E wiki napisał/a:
1,000 mg (1,500 IU)

to trochę 'lipa'
trzeba by po 6 kaps. dziennie = 1000IU
na 10 dni opakowanie :(

Badań nad wpływem dużych dawek witaminy E jest bardzo wiele. Większość dotyczy podawania samej witaminy E w dużych dawkach od 500 do 3000 mg na dobę. Czytając je łatwo można wpaść w pułapkę wysokich dawek poszczególnych witamin. Sama wit E nie zdziała cudów. Syntetyczna wykazuje 50% skuteczności tej naturalnej czyli syntetycznej trzeba dwa razy więcej. Skuteczność rośnie wraz ze zwiększającą się ilością frakcji wit E czyli alfa beta itd. Jeszcze większą skuteczność wykazują nawet małe dawki jeśli wit E działa na zasadzie synergii. Podawana wraz z witaminam A, C, D, beta karotenem wykazuje kilkakrotnie silniejsze działanie w schorzeniach w których są zalecane jej duże dawki. Wystarczy wtedy od 50 do 100 mg na dobę. W jakimś instytucie robiono takim badania i napewno są w necie bo kiedyś o tym czytałem. Chyba to był Oxford ale głowy bym nie dał. Szukajcie a znajdziecie.
Ostatnio zmieniony przez RyszardA Pią Paź 24, 2014 08:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 12:40   

Zdecydowanie najlepiej jest jeżeli suplementy przyswajamy w postaci witamin zawartych w owocach naszej diety,wtedy mamy pewność iż są one bezpieczne i w 100% naturalne.
 
     
Nitka85

Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 18:04   

wiadomo, że najlepiej uzupełniać witaminy, mikro - i makroelementy w sposób naturalny ale czasem niestety się nie da. Ja np miałam ogromny problem ze skurczami oraz drżeniem powieki. Pije dużo kawy więc oczywiste było, że wypłukałam magnez. Jadłam orzechy włoskie, kaszę gryczana oraz piłam duże ilości wody mineralnej, jednak na niewiele to się zdało. Dopiero jak zaczęłam zażywać chela mag b6 pozbyłam się uciążliwych skurczy. Suplement jest jednak bardziej skuteczny.
 
     
elwira11

Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 15:09   Suplementy

Czy któraś z Was stosowała z Royal collagen kapsułki? Ciekawa jestem Waszej opinii, ile czasu stosowałyście, jakie widziałyście efekty?
 
     
Animi

Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 14:20   

Jestem o krok od weganizmu i mam pewną zagwozdkę. Wszędzie słyszę, że trzeba koniecznie suplementować witaminę B12. A co z innymi? Czy witaminę Ealbo D czy A i inne dostarczę sobie w pożywieniu? Może lepiej brać po prostu jakiś zestaw różnych witamin? Może są tu osoby, które już od dawna są weganami i mogłyby mi odpowiedzieć na to pytanie? Mimo że do tej pory nie byłam nawet wegetarianką, miałam niedobory żelaza, więc nie wiem, jak dieta ma się do tego wszystkiego.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Sie 26, 2016 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 06:14   

A nie lepiej posolaryzowac się i zjeść to jajko surowe raz na jakiś czas, jak organizm się domaga ? Ciało zazwyczaj instynktownie wie czego mu trzeba.

Aczkolwiek znam jednego weganina, który nic nie suplementował a mial B12 ponad norme w badaniach, pdejrzewał że to mogło być od jakichś kefirów kokosowych (?) i innych naturanie fermentowanych wynalazków, więc to moze być jakaś fajna opcja dla vegan ideo.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 06:27   

Na surowym instynktownym omnivore suple są raczej zbyteczne. Coś tam kiedyś testowałem ale dzis po latach wydaje mi się, że cały ten biznes odżywkowo-witaminowy to wyciąganie kasy. Jakie zwierze w naturze robi izolowane ćwiczenia na jeden mięsień? Jakie zwierze w naturze je izolowane nieorganiczne witaminy ? To są pytania retoryczne ;)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Maghdaa

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 16, 2016 23:22   

Animi napisał/a:
Jestem o krok od weganizmu i mam pewną zagwozdkę. Wszędzie słyszę, że trzeba koniecznie suplementować witaminę B12. A co z innymi? Czy witaminę Ealbo D czy A i inne dostarczę sobie w pożywieniu? Może lepiej brać po prostu jakiś zestaw różnych witamin? Może są tu osoby, które już od dawna są weganami i mogłyby mi odpowiedzieć na to pytanie? Mimo że do tej pory nie byłam nawet wegetarianką, miałam niedobory żelaza, więc nie wiem, jak dieta ma się do tego wszystkiego.


Inne witaminy powinno dostarczać pożywienie, tak - nawet te wegańskie :) Tylko to jest kwestia żeby dokładnie orientować się w tym, co się spożywa. Koniecznie jest też robienie sobie badań co jakiś czas, żeby mieć to wszystko pod kontrolą. Ogólnie, jeżeli boisz się że będziesz miała za mało witamin, to warto sięgnąć po naturalne preparaty witaminowo - mineralne. Tutaj jest duży wybór takich ilovebio
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 10:37   

Jeżeli chodzi o suplementy diety to warto stosować te, które są przeznaczone dla sportowców. Są one lepsze od tych "dla zwykłych ludzi", są z lepszych składników po prostu. Mogą być nieco droższe, ale według mnie warto jest wydać te kilka złotych. W sklepie Bodypak jest ogromny wybór, w tym również witaminy i minerały więc warto spróbować :)
 
     
hanna94.4

Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 09:56   

Potrzebuje suplementy bogate w magnez i żelazo. Ktoś mógłby mi jakieś doradzić? :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 16:12   

hanna94.4 napisał/a:
Potrzebuje suplementy bogate w magnez i żelazo. Ktoś mógłby mi jakieś doradzić? :)
Tatar, czerwone mięsa, wątróbka, a magnez w warzywach.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 18, 2016 09:14   

Odnośnie magnezu to z pewnością kakao jest jego dobrym źródłem. :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 08:10   

pogodny napisał/a:
Odnośnie magnezu to z pewnością kakao jest jego dobrym źródłem. :)

To jest trochę mit, bo w ilościach jakie normalnie można go zjeść wcale tego magnezu dużo nie ma. http://naturalcalm.ca/is-...e-of-magnesium/
Magnezu jest sporo w innych produktach jak owoce, warzywa czy kasze (gryczana, jaglana), płatki owsiane, orzechy (np. migdały czy nerkowca). 0,5 kg mięsa wołowego, koniny czy baraniny to też nie mało magnezu, bo ok. 110 mg. Do wyboru do koloru
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Nie Lip 23, 2017 22:47   

Dokładnie tak.
Miło, że Pan tu zajrzał.
Jak zdrowie synka?
JW
 
     
krzysiupysiu

Dołączył: 18 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 01, 2018 14:28   

Ja w swoich treningach na początku stosowałem kreatynę i muszę powiedzieć, że to jeden z niewielu suplementów, który dla mnie ma sens. Bardzo dużo pływam i nawet tutaj mi się ona przydała, jak ktoś nie wierzy proszę poczytać http://eplywak.pl/kreatyna/. Wiadomo, bez też się da i tak by było najlepiej, ale zdecydowanie poprawiła ona moje wyniki na basenie, jak i w bieganiu. Poza tym, biorę witaminy, ale to bardziej już jako kompleks, który po prostu dostarcza potrzebne nam witaminy.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 14:45   

Co do zawartości magnezu w pokarmie. Niedawno widziałem gdzieś fajną tabelę pokazującą zawartość magnezu w 100g produktu. Niestety nie pamiętam gdzie to było, a chętnie bym ją sobie zapisał.
 
     
kristiankostov 

Wiek: 26
Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 15
Wysłany: Śro Kwi 25, 2018 00:46   

Ja korzystam od jakiegoś czasu z suplementowania witaminy B complex, witaminy C, witaminy D i K, a także z omega 3 i potasu. Od czasu do czasu wspomagam się także suplementem ZMB6 marki Cheers.

Wykryto u mnie niedobory witaminowe podczas badania poprzedzającego rozpoczęcie diety. Stąd rozpoczęcie korzystania z suplementów, a suplementy Cheers polecił mi znajomy dietetyk.


Więcej informacji https://cheers.com.pl/wiedza/naturalne-zrodla-witaminy-b6/
_________________
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Maj 23, 2018 15:11   

Pierwszy raz słyszę o tej firmie, na pewno to są sprawdzone suplementy?
 
     
rafon

Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 5
Wysłany: Pią Mar 08, 2019 15:10   

Czy ktoś z Was testował może multiwitaminę men's extreme sports multi od Now Foods? Opis wygląda zachęcająco, chyba się skuszę :D
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Wto Mar 19, 2019 14:22   

Bardzo dobre działanie na organizm ma spirulina. Która może być stosowana uzupelniająco przez wegetarian.
ma wysokie zawartości białka i żelaza
zmniejsza ryzyko choroby nowotworowej, pomaga zwalczać komórki białaczkowe,
wspiera leczenie i regenerację organizmu,
reguluje glikemię poposiłkową,
obniża poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi,
przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy,
wspiera serce
obniża ciśnienie

W dodatku jest niedroga i powszechnie dostępna!
 
     
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Cze 27, 2019 09:43   

Nie jestem zwolenniczką suplementów diety, ponieważ uważam, że większość mikro i makroelementów dostarczamy razem z pożywieniem. Niemniej jednak duży wybór suplementów widziałam na DOZ PRODUCT w bardzo dobrych cenach. Zielona kawa z tego co słyszałam jest bardzo dobra.
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 08, 2021 11:44   

Ja nie widzę sensu w kupowaniu suplementów reklamowanych w TV a tym bardziej spożywaniu ich.
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Wto Mar 23, 2021 12:25   

A ja dochodzę do wniosku, ze trzeba po prostu wczytać się w sklad suplementów, w to co zawierają. I na tej podstawie wypróbować. Skuteczne odchudzanie opiera sie na deficycie kalorycznym. Czyli powinno się dostarczyć mniej kalorii niż, to co spalimy. Poza tym duże znaczenie mają ćwiczenia. Szczególnie jeśli chcecie sylwetkę wymodelować a nie tylko się odchudzić.
Sama obecnie piję dwa razy dziennie Calominal Duo. Zawiera w sobie glukomannan oraz chitozan, sa to składniki, które wiążą tłuszcze oraz węglowodany i dzieki temu ilość kalorii z pożywienia przyswajana jest w mniejszej ilości. Poza tym mam wrazenie, ze pozytywnie wpływa równiez i na moj apetyt.
Dodatkowo mozęcie wprowadzić więcej ostrych przypraw. Ostre potrawy są polecane przy odchudzaniu (oczywiśćie nic na siłę, jeśli nie przepadacie za ostrymi rzeczami to nie wpychajcie sobie ich koniecznie).
 
     
sofia11

Dołączył: 24 Lip 2020
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 20, 2021 10:02   

Gdybyś szukała suplementów diety dla kobiet w ciąży to polecam ten www.miositogyn.pl U mnie sprawdza się bardzo dobrze! Jest smaczny - pomarańczowy i skuteczny. Uregulował moje hormony bardzo szyboko. Zaczęłam go przyjmować z polecenia mojego ginekologa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved