Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadżerki żołądka
Autor Wiadomość
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 12:59   Nadżerki żołądka

Chciałbym się dowiedzieć jak należy się odżywiać podczas leczenia nadżerek żołądka.

Oto kilka kwestii, które chciałbym zgłębić:

1. Należy starać się, aby żołądek był pełny czy pusty?
Jeść produkty, które dłużej zalegają w żołądku (białko+tłuszcz, białko+tłuszcz+węglowodany), czy raczej postarać się nie łączyć białka z tłuszczem?

2. Kiedy jest wydzielane najwięcej kwasu solnego i czy jest w stu procentach wykorzystywany przy trawieniu? Jak to jest kiedy jesteśmy na czczo?

3. Jak się ma używanie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej (mam na myśli Bioprazol 20) do diety? Kiedy te leki zatrzymują produkcję kwasu solnego? Czy one same bez odpowiedniej diety nie wystarczą, aby wyleczyć nadżerki?

4. Surowe warzywa, błonnik - przeszkadzają bardzo? Czytałem, że mogą mechanicznie niekorzystnie oddziaływać na nadżerki, ale wydaje mi się, że to działanie nie jest aż tak niekorzystne, aby rezygnować z surówek.

5. Orzechy, migdały - unikać? Czy można spożywać?

6. Często gdy piecze żołądek i zjemy sobie posiłek, to pieczenie się zmniejsza bądź ustaje. Kwas solny, który powodował pieczenie zaczyna być wykorzystywany do trawienia? Ale przecież to nie oznacza, że przestaje oddziaływać z nadżerką. Powinien stykać się z jedzeniem i z raną.

Zapraszam do dyskusji, macie jakieś rady, spostrzeżenia to piszcie.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 13:27   

polak7 napisał/a:
macie jakieś rady, spostrzeżenia to piszcie.

Należy przede wszystkim nadżerki zaleczyć.
Najlepsze jest siemię lniane (ale nie to z apteki, z którego odciągnieto olej) świeżo zmielone i zalane ciepłą wodą. Pije się to na czczo. Siemię radzę kupić na targu, od razu cały kilogram. Kosztuje wtedy 6zł. Kupowane na stoiskach ze zdrową żywnościa - 5x więcej.
Przy okazji podkurujesz cały organizm bo siemię to kwasy omega3 oraz całe bogactwo innych, leczących składników.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 13:46   

Mam w domu 4kg siemienia lnianego z dobrego źródła. Zastosuję.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 14:09   

Tylko sie upewnij jakie to jest, bo sa rozne odmiany lnu i siemienia. Wysokolinolenowe i niskolinolenowe (przemyslowe). Te drugie zawieraja tylko 2% owych kwasow.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Lut 13, 2013 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 14:43   

Nie wiem jak to sprawdzić, kupowałem tutaj:
http://urudego.bazarek.pl...ow-zeberek.html
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 14:53   

Jest telefon i mail, mozna zadzwonic albo napisac. Ten przemyslowy/handlowy to miedzy innymi a nawet glownie jako pasza dla zwierzat jest.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 14:59   

Dobra, zrozumiałem.

A jeśli chodzi o jedzenie mięsa? Postanowiłem nie łączyć go z węglowodanami.
Jaki rodzaj spożywać? Wieprzowina będzie dla mnie bardziej niekorzystna od mięsa białego? Oczywiście łączę je z tłuszczem i surówkami.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 15:02   

Cytat:
http://urudego.bazarek.pl...ow-zeberek.html

Ja mam z tego samego źródła. Pytałam przed zakupem czy dla ludzi się nadaje.
Używam mielony na surowo i jest identyczny jak ten z apteki czy ze sklepu ze zdrową żywnością.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 17:23   

A Helicobacter masz na plus czy na minus?
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 17:52   

Mam Helicobacter, do tego Candidę w całym układzie pokarmowym łącznie z żołądkiem.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 18:26   

polak7 napisał/a:
Mam Helicobacter, do tego Candidę w całym układzie pokarmowym łącznie z żołądkiem.

To najpierw przelecz Helicobacter a potem możesz sie zastanawiac, czy lepiej gdy żołądek jest pusty czy pełny.. :]
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 18:52   

Najpierw to trzeba się pozbyć Candidy,a dopiero potem brać się za bakterie. W tym czasie chciałem też zaleczyć nadżerki :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 21:08   

Ja bym poqwiedzial, ze to nie do konca tak dziala, najpierw jedno potem drugie. To podejscie typowo medyczne, czlowiek to zbior niezaleznych elementow, ja bym bardziej postawil na holistyke. No ale to moje zdanie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 22:02   

Nie da się wyleczyć jednocześnie Helicobactera i Candidy. Ale miałem nadzieję, że nadżerkę i Bielnika już tak.

Jak to jest z Helicobacterem i nadżerkami?
Ponoć 70% polaków ma tą bakterię.
Z tego co czytałem, to nie ona jest przyczyną powstawania nadżerek.
Najpierw tworzą się nadżerki (za sprawą konserwantów, chemii w pożywieniu), a jak już powstaną to stają się pożywką dla Helicobactera i wtedy ona się rozwija?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 12:41   

polak7 napisał/a:
Nie da się wyleczyć jednocześnie Helicobactera i Candidy. Ale miałem nadzieję, że nadżerkę i Bielnika już tak.
Jak to jest z Helicobacterem i nadżerkami?
Ponoć 70% polaków ma tą bakterię.
Z tego co czytałem, to nie ona jest przyczyną powstawania nadżerek.
Najpierw tworzą się nadżerki (za sprawą konserwantów, chemii w pożywieniu), a jak już powstaną to stają się pożywką dla Helicobactera i wtedy ona się rozwija?
Jeżeli ponad połowa ludzi ma Helicobacter, a wrzody nieliczni, to oczywistym jest, że ich przyczyną nie może być ta bakteria. Z pomocą antybiotyków można ją wybić, i zaleczyć stan ostry choroby ale...
Skoro jest ona bakterią symbiotyczną, zważywszy na częstość występowania, to wybijanie jej musi być skazane na klęskę. Po kilku miesiącach musi powrócić, a wtenczas, w osłabionym antybiotykami organizmie musi spowodować większe szkody, bo będzie jej łatwiej. Helicobacter, to nie dżuma czy tyfus, i zawsze będzie powracać.
JW
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 16:49   

Rozumiem, dziękuję.
Czy po wybiciu bakterii będzie łatwiej wyleczyć nadżerkę?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 00:34   

Trochę łatwiej, ale szkody spowodowane wybiciem symbiotycznych bakterii jelitowych i rozwojem grzybic będą bardzo trudne albo niemożliwe do zrekompensowania.
JW
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 17:18   

Ile jeść posiłków białkowych w ciągu dnia?
Łączyć białko z tłuszczami, a węglowodany zjadać osobno?
Jedząc białko wytwarzamy kwas żołądkowy o mniejszym pH niż przy spożywaniu węglowodanów, dlatego nie wiem czy nie warto ograniczyć ilości posiłków białkowych.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 09:17   

polak7 napisał/a:
Ile jeść posiłków białkowych w ciągu dnia?
Łączyć białko z tłuszczami, a węglowodany zjadać osobno?
Jedząc białko wytwarzamy kwas żołądkowy o mniejszym pH niż przy spożywaniu węglowodanów, dlatego nie wiem czy nie warto ograniczyć ilości posiłków białkowych.
Warto jadać mnie, a częściej i obserwować, co służy, a co nie. Nie pić mocnej kawy, herbaty. Ułożyć sobie życie tak, żeby okiełznać stres i zastosować techniki relaksacyjne.
JW
 
     
Kolega Stefana

Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 13:23   

Witam! Co sądzicie o balsamie Szostakowskiego przyjmowanym doustnie ?
 
     
polak7 

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 15:17   

Z żołądkiem jest coraz lepiej.

Bardzo pomaga mi codziennie pity sok z cytryn.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 15:36   

polak7 napisał/a:
codziennie
Codziennie to tylko powietrze i woda, cała reszta powinna być dawkowana tak by organizm przywykł do każdej dziennej dawki, od zera do lekkiej przesady - to się nazywa zwiększanie stabilności ustroju. :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved