Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:27
crash diet - dieta ziemniaczana
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 17:18   

Hannibal napisał/a:
Tak się spytam "niereligijnie" ;) - ktoś przyrządza tu ziemniaki na parze?
ja mam sprzęt do gotowania na parze (taki garnek z dziurkami w dnie) i jeżeli najdzie mnie ochota na np. fryty to zaczynam od "wstępnej" obróbki w tym garze, a dopiero tak podgotowane daję na tłuszcz.
nie jestem smakoszem ziemniaków, jem raz na kilka tygodni, to nawet nie kojarzę czy jest różnica na parze vs. w wodzie
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 23:14   

Tez mam taki garnek i mam parowar ale jeszcze ani razu nie uzylem
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Sob Lis 24, 2012 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:51   

W sumie po kiego?
Roboty nawet więcej...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:54   

Dostalem kiedys przy duzym zamowieniu. Nawet nie chce mi sie odpakowac, po kiego mam sie bawic w jakies dziwne zabiegi jak moge te ziemniaki ugotowac.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 21:13   

Z doświadczenia podpowiem, żeby nie przyrządzać ziemniaków w mikrofalówce. Po ziemniakach obrabianych termicznie w mikrofali zawsze mnie kuło w klatce piersiowej i bolała głowa. Mikrofalówka raczej zmienia postać skrobi ziemniaczanej na szkodliwą (gdzieś nawet jest artykuł o tym). Po ziemniakach ugotowanych w garnku z wodą nie miałem złych objawów. Ostatnio też smażyłem frytki na głębokim oleju kokosowym i robiłem placki ziemniaczane na kilku centymetrowej warstwie tego oleju (z braku smalcu). Wyszły nawet niczego sobie, choć niestety był ten kokosowy posmak.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 23:39   

polecam frytki z pietruchy smażone w klarowanym maśle (lub rafinowanym oleju kokosowym).
Są zakur... :viva:
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 00:06   

gudrii napisał/a:
polecam frytki z pietruchy smażone w klarowanym maśle (lub rafinowanym oleju kokosowym).
Są zakur... :viva:

Spróbuję i to ;D I tak nie mam co zrobić ze słojami oleju kokosowego które u mnie stoją bez celu. I w ogóle można się takich frytek więcej najeść bez szkód, gdyż kartofle mają skrobi w 3 doopy. A pietrucha neutralna, tylko szkoda że taka droga:((( To może by też ze selera?
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Wto Sty 15, 2013 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 01:20   

myślę że warto przetestować selera ;)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 21:05   

Cytat:
Z doświadczenia podpowiem, żeby nie przyrządzać ziemniaków w mikrofalówce. Po ziemniakach obrabianych termicznie w mikrofali zawsze mnie kuło w klatce piersiowej i bolała głowa.

Ja odradzam przyrządzania czegokolwiek w mikrofalówce. To tak jakby wsadzić do niej głowę, tylko że działanie pożywienia jest rozłożone w czasie.
Cytat:
Wyszły nawet niczego sobie, choć niestety był ten kokosowy posmak.

Nie wiem tego z doświadczenia, ponieważ miałem do czynienia jedynie z olejem tłoczonym na zimno. Jednak z informacji, które wyczytałem, olej kokosowy nietłoczony na zimno nie ma tego posmaku. Jaki olej użyłeś?

Jeżeli chodzi o ziemniaki, to polecam pieczone w skórcę w ok 180 stopniach przez około godzinę (zależnie też od wielkości). Sam taki ziemniak bez żadnego dodatku jest dobry sam z siebie.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 21:15   

Cytat:
dobry sam z siebie

A z masłem jeszcze bardziej.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 00:21   

W przeciwieństwie do kasz, mięs i serów, tylko ziemniaki mają deficyt metioniny i w ogóle białka. Ponieważ metionina jest głównym czynnikiem przeciwmiażdżycowym, a najbardziej miażdżycorodne są węglowodany z tłuszczami, więc jedzenie dużej ilości frytek zwiększa ryzyko miażdżycy.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 00:37   

W dany dzień albo ziemniaki, albo mięso.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 05:03   

"Nalepszym owocem jest ugotowany ziemniak rozgnieciony w lyzce smalcu" - J.K.
Cytat:
Метионин является незаменимой аминокислотой, то есть не синтезируется в организме человека. Больше всего встречается в говяжьем и курином мясе, в говяжей печени и треске, достаточно много содержится в твороге, куриных яйцах; крупах (по убыванию) рисовой, пшенной, овсяной, гречневой, перловой, пшеничной, манной; в горохе, макаронах и уже меньше в молоке/кефире и хлебе. Также присутствует в бананах, бобах, фасоли, чечевице и сое.

Calosc w tym linku:
http://sportswiki.ru/ ...;ин
A tu wiecej po angielsku:
http://jn.nutrition.org/content/136/6/1722S.full

Najwiecej metioniny jest w wołowinie i mięsie drobiowym, w wątrobie wołowej i dorsza, wiele sie znajduje w serze i jajkach.

Dla niskoweglowodanowcow to sa srachy na Lachy.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved