Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:35
Mydło i Szampon Naturalny
Autor Wiadomość
Andżellii 

Dołączyła: 04 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 04, 2016 18:59   

może i szare mydło nie podrażni skóry za to na pewno ją wysuszy :/ dlatego mimo wszystko nie jestem do niego przekonana, choć mój mężczyzna myje się tylko szarym mydłem i na żadne balsamy go nie namówisz ;) ale według mnie skóra kobiet i mężczyzn jest inna, kobieca jest bardziej delikatna i potrzebuje większego nawilżenia
 
     
hana334 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 20:34   

Nie bardzo wiem co polecić, ale wiem co odradzić. :) Naczytałam się dobrych opinii na temat mydła siarkowego. Kupiłam… nic tak bardzo nie podrażniło i nie wysuszyło mojej skóry jak to mydło!
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 08:24   

Mistrz jogi, przed którym drży przemysł kosmetyczny

Cytat:
Szanowny Czytelniku,

nie mówi się o nim w kanałach telewizji publicznej, która jest przesiąknięta reklamami produktów masowej konsumpcji (artykułów spożywczych, kosmetycznych, gospodarstwa domowego czy środków czystości).

A jednak...

A Nestlé, L’Oréal, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive i Unilever chcąc nie chcąc znalazły się na świeczniku… Te marki pojawiają się w naszych mediach nieustannie dzięki ich nieograniczonemu budżetowi marketingowemu.

W Indiach gigantyczne koncerny kosmetyczne są powoli wypierane przez Patanjali – nową markę artykułów ajurwedyjskich (zainspirowanych tradycyjnym systemem medycyny hinduskiej), założoną zaledwie osiem lat temu przez jogina Babę Ramdeva.
Firma o celach charytatywnych

Baba Ramdev jest jednym z najbardziej znanych guru w Indiach. Ten tytuł odnosi się nie tylko do jogi, ale także do medytacji i ajurwedy.

Jogin żyje bardzo skromnie i nie posiada żadnych udziałów w Patanjali Ayurved Ltd – handlowym imperium, które zawdzięcza mu swój dynamiczny rozwój.

Wszystkie dochody firmy są przeznaczane na aśramę (miejsce ciszy i modlitwy) jogina Baby Ramdeva i na cele charytatywne.

Działalność mistrza popierają nie tylko gwiazdy hinduskiego kina Bollywood, ale przede wszystkim premier Indii Narendra Modi, który jest jednym z uczniów Baby Ramdeva.
Artykuły zainspirowane starożytnymi tradycjami leczniczymi

Patanjali oferuje ponad 700 produktów opartych na starych przepisach wywodzących się z tradycyjnej formy medycyny hinduskiej.

Między innymi:

pasta do zębów na bazie roślin i węgla służąca do naturalnego wybielania zębów,
szampon na bazie akacji poprawiający kondycję i wygląd włosów,
maść z ziół przeciwko astmie i zanikom pamięci,
mydło zawierające odchody i mocz świętych krów – zwierzęcia będącego symbolem hinduizmu,
środki czystości na bazie roślin ajurwedyjskich,

a także:

kosmetyki do makijażu,
olejki do masażu,
artykuły żywnościowe,
suplementy diety, takie jak na przykład znany z właściwości zapobiegających starzeniu sok z agrestu.

Nic dziwnego, że te artykuły szybko zyskały popularność.
Ajurweda, nauka o życiu

Ajurweda jest kompleksowym systemem medycyny opartej na świętych tekstach z czasów starożytnych Indii skupiający się na pacjencie, a nie na chorobie. Poza leczeniem i profilaktyką celem medycyny ajurwedyjskiej jest realizacja samego siebie.

Opiera się ona na diecie i farmakopei ajurwedyjskiej. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność kluczowych środków stosowanych w ajurwedzie:

kurkumy na wrzody żołądka1,
gumy guggul na choroby serca2,
kozieradki na poprawę wrażliwości organizmu na insulinę (cukrzyca typu 2)3,
Gymnema sylvestre na zmniejszenie poziomu cukru we krwi4,
żywicy z drzewa Boswellia na łagodzenie dolegliwości związanych ze zwyrodnieniowym zapaleniem stawów5.

Tanie produkty dostępne nawet dla najuboższych

Najbardziej zdumiewa to, że produkty firmy Patańdźali są o wiele tańsze niż artykuły sprzedawane na rynku indyjskim przez konkurencję.

Na przykład rozmarynowy szampon przeciwłupieżowy Patanjali kosztuje 40% mniej niż szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders będący wyrobem firmy Procter & Gamble.

Mydło z drzewa sandałowego marki Patanjali jest dwukrotnie tańsze niż mydło Hamam – jeden z podstawowych produktów rozprowadzanych przez markę Unilever w Indiach.

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne. Wszyscy jesteśmy przecież przyzwyczajeni, że za produkty bez parabenów, SLS-ów i innych szkodliwych substancji trzeba płacić więcej!

Sukces firmy Patanjali polega na jej niezrównanej sieci dystrybucji.

Aśrama Baby Ramdeva sfinansowała otwarcie aptek ajurwedyjskich i kliniki o charakterze charytatywnym w całych Indiach, a zwłaszcza w małych miejscowościach, do których nie docierają produkty Procter & Gamble czy L’Oréal.

Popularność Baby Ramdeva sprawia, że wszyscy uwielbiają produkty jego firmy i mobilizują się, żeby ją promować. Od słowa do słowa i każdy nabiera zaufania do artykułów Patanjali.
Niesamowity sukces

Wszystko wydarzyło się w przeciągu zaledwie kilku lat.

W zeszłym roku obrót firmy wzrósł o 70%, to jest o ponad miliard złotych.

W ciągu ostatnich pięciu lat w Indiach popyt na tradycyjne kosmetyki wzrósł o 7,5% na rok, podczas gdy popyt na artykuły ajurwedyjskie wzrósł o 13%, czyli niemalże dwukrotnie więcej. A to zaledwie początek…

Baba Ramdev jest zdania, że firma Patanjali stanie się liderem na rynku w przeciągu następnych pięciu lat.
Dlaczego giganci kosmetyczni nie mają szans?

L’Oréal usilnie próbuje wprowadzić na rynek swoje wersje produktów ajurwedyjskich.

Unilever pospiesznie kupuje lokalne biznesy produkujące kosmetyki ajurwedyjskie, a zatrudnione w koncernie osoby gorączkowo przeszukują religijne pisma hinduskie w poszukiwaniu przepisów na kremy.

Jednak to oczywiste, że te ogromne firmy nie znają się na medycynie ajurwedyjskiej i każdy doskonale wie, że ich podejście ma czysto marketingowy charakter.

Aby nadrobić słabą sieć dystrybucji, koncerny wydają fortunę na kampanie reklamowe, a żeby zachować odpowiednie marże, są zmuszone sprzedawać swoje produkty za duże pieniądze.

Ich porażka jest nieunikniona.

W każdym razie ich wizerunek ma zbyt negatywny charakter, a mieszkający w Indiach ludzie mają swój rozum i wiedzą, że te firmy nie wahają się przed używaniem produktów chemicznych, barwników i środków konserwujących, których konsumenci nie chcą.

Jednym słowem działania tych firm stanowią uosobienie przeszłości.
Zmiany dotrą i do nas

Można się dziwić i pytać, jak to się stało, że rewolucja zaczęła się w kraju o wiele uboższym niż kraje europejskie.

To dlatego, że Hindusi są mniej rozpuszczeni niż Europejczycy i chętniej biorą się za kontrofensywę.

Jednak i my mamy dość produktów pełnych szkodliwych substancji i nie chcemy ich wcierać w swoją skórę.

Istnieją malutkie firmy, które starają się wypełnić tę lukę, ale wciąż nie na skalę, która stanowiłaby zagrożenie dla gigantów przemysłu kosmetycznego.

Jestem pewien, że Baba Ramdev pewnego dnia wkroczy również do Europy. To dopiero będzie coś! Ciekawe, gdzie się podzieją absolwenci szkół marketingowych, jeśli L’Oréal i Unilever znikną z rynku?

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis


źródło: https://www.pocztazdrowia...ysl-kosmetyczny
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 13:53   

Nie będę płakał jeżli LOreal i Unilever znikną z rynku :)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 19:10   

pogodny napisał/a:
Nie będę płakał jeżli LOreal i Unilever znikną z rynku

No, mocz świętych krów ma swą moc :shock:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 03:57   

xvk napisał/a:
Cytat:
Baba Ramdev
Jakie to proste, wystarczy zrobić tak:
http://s33.postimg.org/4nkwqe6r3/image.jpg

I ludzie od razu chętniej słuchają
co się ma do powiedzenia o zdrowiu.
:viva:
 
     
zkamilka

Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 05, 2017 09:45   

Można sie na sobie niekiedy przekonać (a właściwie nawet na własnej skórze) że nie każdy kosmetyk naturalny jest faktycznie naturalny :) Dużą uwagę przywiązuję do składu. Jeżeli ma ich mniej, tym lepiej dla cery. Lubie stosować jak najprostsze mydło ,masła, olejki do ciała i włosów.
 
     
OlaSmok 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 11:23   

Z firmy biały jeleń są bardzo ciekawe produkty, np. szare mydło bezzapachowe i hipoalergiczne.
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 11:40   

Jeżeli chodzi o dobre oraz naturalne szampony do pielęgnacji, to ja mogę polecić także te z dodatkiem miodu Vatika, znakomicie sprawdza się na zniszczone włosy, a co do mydła- tylko z masłem Manuka.
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 16:45   

Z naturalnych szamponów polecam rosyjskie kosmetyki. Np. marki Planeta Organica, Siberica Natura, Babuszka Agafia. Mają składy oparte na ziołach, olejach naturalnych i glinkach, nie mają żadnych parabenów czy slsów.
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Nie Lis 26, 2017 12:03   

A zaglądałaś już do na na Herbia? Jeżeli nie to teraz tym bardziej warto, bo mamy kilka ciekawych promocji na kosmetyki:)
 
     
Sandraaa

Dołączył: 24 Wrz 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 09, 2020 10:42   

Ja polecam szampony marki Dermedic zwłaszcza dla osób zmagających się z łupieżem. Są mega skuteczne :) jak dla mnie nie ma lepszych! Skutecznie, a zarazem łagodnie oczyszcza skórę głowy!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved