Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Podejrzana wołowina
Autor Wiadomość
fantomaS 

Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 20
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 01:01   Podejrzana wołowina

Witam.

Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.
Po powrocie do domu zauważyłem że kulka mięsa po przełamaniu ma w środku całkiem inny kolor niż na zewnątrz..

Z zewnątrz była jaskrawo czerwona , a w środku ciemna, podchodząca pod brąz.

Czy to mięso zostało czymś "pokolorowane" z wierzchu?? Dodam że zapach mięsa ze środka sugeruje że jest świeże.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 22:01   

fantomaS napisał/a:
Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.

Kto to kupuje mielone mięso :shock: : przecież to przegląd tygodnia.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Śro Paź 24, 2012 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 18:15   

proponuję wybrać sobie kawałek mięcha i poprosić żeby Ci zmielili na miejscu :)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 18:16   

EAnna napisał/a:
fantomaS napisał/a:
Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.

Kto to kupuje mielone mięso :shock: : przecież to przegląd tygodnia.

Ja kupuję mielone przy mnie.
Ale przecież jak kilkudniowe, nic się nie dzieje, skruszałe lepiej.
Podejrzany kolor to co innego.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 18:36   

Jak dopadnę godne mięso mielone to kupuję więcej i porcjuję i rozpłaszczam na 0.5cm w woreczku spożywczym, układam starannie w zamrażalniku, pasuje potem do płaskiego dna patelni jak ulał. Jeśli chodzi o porcję dla mnie to potrafię i lubię gryźć, więc prosto ze sklepu karczek w kawałku i nie mielę, a duszę. Jeśli chodzi o jelitowców to mielone, duszone z dodatkiem smalcu można zblendować z dodatkiem wymoczonej suszonej żurawiny, taki balsam wewnętrzny, można dodać wody do blendowania i łyknąć, albo nie dodawać i mamy przedni pasztet.

Raz kupiłem mięso moczone w nadmanganianie, odwiozłem do sklepu, poprosiłem, żeby mi to było przedostatni raz, przecież mnie znacie, że wyczuję wszystko i przeprosili za pomyłkę i parokroć potem sugerowali, że ładne, ale lepiej żebym nie kupował.
:D
 
     
Kalafioreczek 

Wiek: 39
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 13
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:51   

ja to w ogóle nei kupuję mięsa(oprócz drobiu) w supermarketach czy jakichś osiewdlowych sklepach mięsnych. Zawsze kupuję na bazarze bo wtedy mam pewność, że wszytsko jest świeże.. a mielone to jak już kupuję to także proszę o to żeby zmielili mi konkretny kawałek, a że odbywa się to na moich oczach to wiem, ze nic tam nie dodaja:)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:40   

Kalafioreczek napisał/a:
ja to w ogóle nei kupuję mięsa(oprócz drobiu) w supermarketach czy jakichś osiewdlowych sklepach mięsnych. Zawsze kupuję na bazarze bo wtedy mam pewność, że wszytsko jest świeże.. a mielone to jak już kupuję to także proszę o to żeby zmielili mi konkretny kawałek, a że odbywa się to na moich oczach to wiem, ze nic tam nie dodaja:)

no słusznie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved