Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta nt. żywności prozdrowotnej/funkcjonalnej.
Autor Wiadomość
GorzkaGorzka

Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 21:18   Ankieta nt. żywności prozdrowotnej/funkcjonalnej.

Dobry wieczór,

w swojej pracy mgr poruszam temat żywności funkcjonalnej, zwanej również prozdrowotną. Forum oscyluje wokół żywienia i odchudzania, a jak wiadomo zdrowe chudnięcie to również zdrowe ciało. Gdyby ktoś znalazł chwilę na wypełnienie mojej ankiety to byłoby super! Wierzę, że są gdzieś tutaj konsumenci takiej żywności, bądź kiedykolwiek o niej słyszeli. Z góry dziękuję!

Link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-30136.html

Pozdrawiam

GorzkaGorzka ;)
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 08:26   

8. Jakie produkty funkcjonalne spożywa Pan(i) najczęściej? Wzbogacane płatki zbożowe
Jogurty probiotyczne
Margaryny z dodatkiem fitostanoli
Napoje energetyczne
Wzbogacane soki owocowe
Przekąski
Herbatki owocowe

Dobre,dobre podchwytliwe :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 08:32   

czy kawalek kielbasy to jest przekaska?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 08:35   

stawiałbym na orzechy,owoc, batonik musli oczywiście :D itp :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:11   

Mariusz_ napisał/a:
8. Jakie produkty funkcjonalne spożywa Pan(i) najczęściej? Wzbogacane płatki zbożowe
Jogurty probiotyczne
Margaryny z dodatkiem fitostanoli
Napoje energetyczne
Wzbogacane soki owocowe
Przekąski
Herbatki owocowe

Dobre,dobre podchwytliwe :D

No doszedlem do tego pytania i zglupialem, bo ja myslalem, ze "produkty funkcjonalne" to nie sa te szkodliwe a prozdrowotne jak w temacie ankiety :roll: Jest opcja "inne" gdzie mozna wpisac jajka, smietane, kielbasy ale dalsze pytania chyba dlej klepia te mantre. Ogolnie ta ankieta to dowcip jakis?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Wrz 06, 2012 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
GorzkaGorzka

Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 16:36   

Cytat:
Dobre,dobre podchwytliwe

dlaczego podchwytliwe? przekąski to nie tylko te zły chipsy, batony i draże kokosowe... W pyt. wyraźnie zaznaczone jest, że mowa o produktach funkcjonalnych, przykładem mogą być batony zbożowe z Nestle, lekkie pieczywo chrupkie Wasa czy choćby błonnik (taki suchy do pogryzania), kaszki z witaminami.

Produkty prozdrowotne to produkty funkcjonalne inaczej i ankieta to nie dowcip. Wg definicji z 1999 roku (Raport Functional Food Science in Europe) żywność może być uznana za funkcjonalną, jeżeli udowodniono jej korzystny ponad efekt odżywczy wpływ na jedną lub więcej funkcji organizmu. Wpływ ten ma polegać na poprawie stanu zdrowia oraz samopoczucia i/lub zmniejszaniu ryzyka chorób. Co ważne, musi mieć postać tradycją, a więc nie może być tabletkach, jak np. suplementy wszelkiego rodzaju.
Pierwszym produktem funkcjonalnym był hipoalergiczny ryż na rynku japońskim.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 17:12   

GorzkaGorzka napisał/a:
Cytat:
Dobre,dobre podchwytliwe

dlaczego podchwytliwe? przekąski to nie tylko te zły chipsy, batony i draże kokosowe... W pyt. wyraźnie zaznaczone jest, że mowa o produktach funkcjonalnych, przykładem mogą być batony zbożowe z Nestle, lekkie pieczywo chrupkie Wasa czy choćby błonnik (taki suchy do pogryzania), kaszki z witaminami.

Produkty prozdrowotne to produkty funkcjonalne inaczej i ankieta to nie dowcip. Wg definicji z 1999 roku (Raport Functional Food Science in Europe) żywność może być uznana za funkcjonalną, jeżeli udowodniono jej korzystny ponad efekt odżywczy wpływ na jedną lub więcej funkcji organizmu. Wpływ ten ma polegać na poprawie stanu zdrowia oraz samopoczucia i/lub zmniejszaniu ryzyka chorób. Co ważne, musi mieć postać tradycją, a więc nie może być tabletkach, jak np. suplementy wszelkiego rodzaju.
Pierwszym produktem funkcjonalnym był hipoalergiczny ryż na rynku japońskim.


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

jest lepściejsza niż Jarosz :D
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 17:23   

Ja przykładowo jestem zakłopotany swoim czytaniem ze zrozumieniem:

GorzkaGorzka napisał/a:
Produkty prozdrowotne to produkty funkcjonalne inaczej


Cytat:
Margaryny z dodatkiem fitostanoli


To taki tłuszcz prozdrowotny inaczej.

Cytat:
Co ważne, musi mieć postać tradycyjną, a więc nie może być tabletkach


Taka margaryna w postaci tradycyjnej 200g kostki.

.
 
     
GorzkaGorzka

Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 18:53   

"Inaczej" = nazwy używane zamiennie, w ankiecie również jest taka adnotacja.

Nie rozumiem skąd to oburzenie? Literatura w ten sposób przedstawia podział żywności i tyle. Jeśli nie widzisz różnicy między np. żywnością dla diabetyków, a normalną to już nie mój problem. Jasne, że np. jedząc kaszkę z dodatkiem witamin nie uzupełnimy jakiegoś ogromnego niedoboru w naszym organiźmie i lepiej zacząć jeść więcej warzyw i owoców, ale po to są wymyślane wszelkiego typu innowacje produktowe, żeby mieć wybór. Jeżeli ktoś uważa, że margaryna zabija w każdej postaci to niech jej nie je, ot co.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:14   

www.sportsacademy.pl/forum/index.php?topic=65.0
 
     
GorzkaGorzka

Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:38   

No właśnie :]
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:48   

GorzkaGorzka napisał/a:
No właśnie


Dobra, bo tracimy z oczu sens, sens jest taki, że dziewczyna robi magisterkę i potrzebuje do tego zrobić ankietę i brakuje jej ankietowanych (zwłaszcza mężczyzn), trafiła na forum, gdzie inżynieria żywności kojarzy się z diabłem, ba nawet niektórym gotowanie kojarzy się z diabłem i jadają na surowo, więc niech każdy kto ma ochotę będzie uprzejmy i wypełni ankietę zgodnie z ze swoją najlepszą wiedzą co napisałby znajomy łykacz reklam telewizyjnych, grubas, cukrzyk lub cyklista

.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 20:39   

Przede wszystkim trafila na forum gdzie jest kilka normalnych osob i cale stado multikontowych trolli, wiec powinna sobie dac spokoj, bo jaki jest sens zeby kilka trolli w jednej osobi wypelnialo te sama ankiete?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 07:38   

glupek napisał/a:
zyon napisał/a:
Przede wszystkim trafila na forum gdzie jest kilka normalnych osob i cale stado multikontowych trolli, wiec powinna sobie dac spokoj, bo jaki jest sens zeby kilka trolli w jednej osobi wypelnialo te sama ankiete?

Nick, styl, model postu i wiele innych rzeczy wskazuje, ze to tez dobrze znany troll. Tu ma ograniczona mozliwasc trollowania, to sie udziela na innych forach lizac krocze administartorom.


Oczywiscie, ze tak, wypada sie jedynie dziwic, ze fizycznie dorosli ludzie maja tak napaprane pod deklem zeby zadkladac dziesiatki kont tylko po to, zeby przekazywac wedlug nich "wazne" informacje ludziom, ktorych sie nie szanuje.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved