Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:49
Początki na LC
Autor Wiadomość
Kaiserek

Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 21:46   Początki na LC

Witam Was wszystkich, zarejestrowałem się niedawno, choć czytuję tutejsze dyskusje już jakiś czas.

Mam już za sobą kilka diet niskokalorycznych i tyle samo efektów jo-jo. Dieta LC wydaje się pierwszym naprawdę sensownym sposobem odżywiania. Przeczytałem Kwaśniewskiego i Lutza, stosuję pewne zasady, ale mam kilka pytań. Mam nadzieję, że będziecie w stanie rozjaśnić mi parę wątpliwości.

Na początek nieco o mnie - mam 23 lata, 104 kg, 190 cm wzrostu. Prowadzę mało aktywny tryb życia (na sporty na dzień dzisiejszy nie ma szans, dręczy mnie nawykowe zwichnięcie rzepki). Niestety palę, Allen Carr nie pomógł mi w stu procentach, ale podejdę do lektury jeszcze raz i z większą uwagą.

Mój jadłospis: śniadanie ok. 12 - żótłka z ewentualnym dodatkiem kabanosa, boczku. Potem mięso (na razie wieprzowina, chcę zamówić lepsze mięso, ale o tym później. Kolacja to same węglowodany. Oprócz żółtek i mięsa, jadam też sery, tłuste twarogi, śmietanę i ryby (mamy pyszne wędzone pstrągi).

Czas na pytania:

1. Ile posiłków powinienem zjadać i o jakich porach najlepiej? Na tą chwilę są to dwa posiłki białkowo-tłuszowe i jeden węglowodanowy (pierwszy ok. 12-13, ostatni 19-20).
2. Z czego pozyskiwać węglowodany? Na razie preferuję ziemniaki, pomidory, ogórki, okazjonalnie jabłka. Jest coś, co jeszcze polecacie?
3. Skąd zamówić sobie jedzenie? O ile jajka i ryby są dobrej jakości, to mięso (jagnięcina, porządna wołowina, dziczyzna) muszę zamówić w sklepie internetowym. Znacie jakieś? Mieszkam w Brusach, pow. chojnicki, woj. pomorskie, jeśli komuś coś to powie.
4. To samo tyczy się tłuszczu. Skąd mógłbym zamówić i jaki byłby najlepszy (zarówno zdrowy, jak i smaczny)?
5. Czy po przejściu na LC może nastąpić przeczyszczenie jelit? Pytam, bo w pierwszych podejściach dopadały mnie lekkie biegunki po ok. tygodnia. Niestety wtedy tchórzyłem, wracałem na koryto. Teraz mam już ponad 2 tyg, jest ok. Tylko raz zdarzył mi się taki niemiły przypadek.
6. Jako, że to wciąż początki odżywiania i nie jestem w stanie powiedzieć, że wyczułem swój organizm, to zdecydowałem się stosować BTW. Czy ok. 100g białka i 150-160g tłuszczu jest sensownym rozwiązaniem. Mam sporo jego zapasów, więc liczę na to, że organizm przy niedoborze pobierze to, co zalega.
7. Są jakieś lektury, po które powinienem koniecznie sięgnąć? Jeżeli tak, to proszę o tytuły. Najlepiej w języku polskim, ale angielski też przełknę.

Liczę na Waszą pomoc. :)
 
     
VivaLaVita

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 9
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:13   

Aby odnieść sukces w odchudzaniu, najważniejsza jest silna wola. Niestety, wielu osobom im jej brakuje i często bardzo szybko zniechęcają się. Dla tych osób bardzo pomocna w zmianie nawyków
żywieniowych będzie dobrana indywidualnie do ich potrzeb dieta. Z pomocą może przyjść tutaj serwis internetowy www.vivalavita.pl, gdzie wirtualny dietetyk ułoży nam jadłospis dopasowany do
odpowiednich godzin i dni. Na początku należy wypełnić bardzo szczegółowy formularz, a następnie dostajemy wygenerowaną dla nas dietę. Teraz pierwszy miesiąc jest całkowicie bezpłatny,
więc warto spróbować, czy akurat taka forma odchudzania będzie nam odpowiadać. Wiele osób jest bardzo zadowolona Zachęcamy do odwiedzenia strony i przekonania się o tym "na własnej skórze"
;)
_________________
Viva la Vita
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 11:15   Re: Początki na LC

Kaiserek napisał/a:

7. Są jakieś lektury, po które powinienem koniecznie sięgnąć? Jeżeli tak, to proszę o tytuły. Najlepiej w języku polskim, ale angielski też przełknę.

http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15730
+Taubes "dlaczego tyjemy?"
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Komin

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 14:51   

No mimo wszystko radziłbym więcej ćwiczeń. Jeżeli masz problemy z rzepką, to spróbuj skupić się na brzuszkach, czy głupim rozciąganiu. Ważne jest to, abyś uniknęła 3 sytych posiłków dziennie. Skup się na czymś lekkim, byle tylko zredukować uczucie głodu. Co dwie godzinki wsuń sobie jakiś jogurcik, kanapeczkę, liść sałaty. Ale nie skupiaj się tylko i wyłacznie na diecie, bo efekt nie bedzie ani szybki, a całkiem możliwe że wręcz minimalny. Ćwiczenia to klucz do sukcesu. Kup sobie jeszcze jakieś preparaty lub tabletki na odchudzanie, moze tez pomoze. Życzę powodzenia ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:03   

Kolejny troll, czy trolle maja wbudowane jakies magnesy i sie przyciagaja? Jak znam dziesiatki for to dawno nie widzialem takiego trollowiska.

Komin napisał/a:
Co dwie godzinki wsuń sobie jakiś jogurcik, kanapeczkę, liść sałaty

A d.... rosnie i rosnie. A na koniec popic slim fast i bedzie cacy. :razz: Jezeli glupich nie sieja to skad oni sie biora?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:17   

zarabiaja w ten sposob na zycie,taka forma marketingu!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:54   

W sumie praca jak kazda inna. Nasze trolle powinny sobie taka znalezc, polaczyliby przyjemne z pozytecznym, zakaldalyby sobie te konta w nieskonczonosc, ile to radosci by bylo przy tym....
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 16:03   

No, Zyon, zgadzam się - wyluzuj.

To nie trole tylko uczciwi ludzie. Tak im kazali, wplątywaniem odnośników do Cudów na Patyku po sieci zarabiają na chleb. Będzie ich coraz więcej - wojna jest już przegrana, można tylko szybciej sprzątać ich produkty przemiany materii (zadanie dla moderatorów).
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 16:55   

Wiem, chcialem sobie tylko nabic posta.... :(
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved