Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sól
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 19:05   Sól

http://www.sfora.pl/Sol-s...zeciwnie-a44173
Cytat:
Z ostatnich badań wynika jednak, że ograniczenie spożywania soli może być wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryli, że jeśli jemy jej mało, nasze nerki produkują więcej substancji zwanej reniną. Jej nadmiar w organizmie prowadzi zaś do chorób serca i przedwczesnej śmierci.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 19:47   Re: Sól

Molka napisał/a:
http://www.sfora.pl/Sol-szkodzi-zdrowiu-Wrecz-przeciwnie-a44173
Cytat:
Z ostatnich badań wynika jednak, że ograniczenie spożywania soli może być wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryli, że jeśli jemy jej mało, nasze nerki produkują więcej substancji zwanej reniną. Jej nadmiar w organizmie prowadzi zaś do chorób serca i przedwczesnej śmierci.


To jasne,a przy diecie roślinnej,nawet bardzo niebezpieczne.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 20:04   

Ja tam soli sobie nie zaluje, na te zalecenia IZIZ pluje
Niczym Hunza wsuwam sol, obcy jest mi nerek bol.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 21:11   

Jem teraz ser owczy, słony jak nie wiem :P
 
     
milosz1984 

Wiek: 39
Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 22:09   

Jedząc np jajecznicę, którą solimy nasze kubki smakowe doskonale wyczuwają czy posiłek jest jałowy - niedosolony czy przesolony. Więc organizm najlepiej wie ile tej soli można spożyć ile nie bo przesolonej jajecznicy nie da się zjeść ze smakiem. Ja bym osobiście nie wierzył w szkodliwość soli spożywanej kierując się smakiem soląc potrawy według smaku, a nie według jakichś tam zaleceń "WHO" itp Lobby. Jedni solą więcej, drudzy mniej. To są indywidualne upodobania i predyspozycje organizmu. Jeśli więc komuś nie szkodzi dużo soli tak lubi to nie widzę przeszkód by nie stosować jej wedle swojego gustu.
Ostatnio zmieniony przez milosz1984 Wto Cze 05, 2012 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 20:35   

Sól himalajska różowa, taka mam, czemu różowa?
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 09:02   

Molka napisał/a:
Sól himalajska różowa, taka mam, czemu różowa?

Limitowana wersja dla blondynek...
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 00:24   

ja tu muszę wracać, od rozmów z wami nie można "zgniuśnieć"
Molka czemu różowa, byłam ciekawa, pomyślałam, że jej skład pewnie daje kolor

no i znalazłam bo z czytania kiedyś składu pamiętałam,że w himaljskiej coś jest w dodatkach że zawartość siarczanów ma wyższą z tego co pamiętam a to daje do myślenia bo chyba ? o siarczanach kiedyś wspominała Bosacka w jednym z programów, że wg jednych badań obniża poziom insuliny a znajduje się też w wodach leczniczych stąd jak czytałam skład różowej soli zapamiętałam.

http://www.naturalna-medy...himalajska.html
cyt:
Sól Himalajska ma biało-różowy kolor, jest on zależny od koloru skały z której pochodzi. Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.


sorry za link, akurat w tym znalazłam, jak nie może być to skasujcie ale podczytuję ich emaile, stad jak mi wujek G. pokazuje ich opisy to sprawdzam bo są wiarygodne i dużo podają info.


bo o ile to te siarczany są dodatkowo w soli to jest o tym tutaj w kontekście wód leczniczych i insuliny.


Siarczany



Bardzo dodatnie działanie na ustrój wykazują naturalne wody siarczanowe. Wpływają one korzystnie na przemianę materii, zwiększają wydzielniczość wątroby i żółci. Działają korzystnie w stanach zapalnych dróg moczowych i przy chronicznych stanach nieżytowych jelit. Bardzo korzystnie oddziaływają zwłaszcza przy równoczesnej obecności kationu wapniowego w początkowych i średnich stanach cukrzycy, wpływając na aktywność insuliny, obniżają zawartość cukru we krwi i w moczu. Działanie fizjologiczne wód siarczanowych obserwuje się wtedy, gdy zawartości siarczanów (SO4) wynosi, co najmniej 250 mg/l. Przy poziomie powyżej 600 mg /l mogą niekiedy powodować biegunki. Spośród krajowych butelkowanych wód mineralnych znana jest tylko jedna woda z dużą ilością siarczanów.

link: http://www.wodadlazdrowia...zy_zdrowiu.html
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 18:42   

Dziękuje Sylwia za odpowiedz, tez gdzies przeczytałam ze od zelaza, ale spotkalam sie gdzies na forach, jacys monciciele zapewne pisali, ze od fluoru, nie chcialo mi sie w to wierzyc za bardzo dlatego zapytalam co tutaj myslicie.
A o tych siarczanach to ciekawa rzecz, czytalam tez ze ta himalajska nie zawiera metali ciezkich bo pochodzi z gór a nie mórz gdzie jest duzo zanieczyszczen chemicznych z wiadomych wzgledów.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 02:26   

Czy to są te same siarczany ,którymi w Busku kuracjuszze moczą swoje
zwyrodnienia .?
W każdym bądż razie też sie rozejrze za taką solą ,bo reumatyzm sie upomina.
_________________
pozdrawiam
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 08:29   

figa napisał/a:
Czy to są te same siarczany ,którymi w Busku kuracjuszze moczą swoje
zwyrodnienia .?

Buskie SPA siarcz­kowe
http://sulphur.com.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved