Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana stylu życia na eko
Autor Wiadomość
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 09:35   Zmiana stylu życia na eko

Moi Drodzy,
poszukuję jakieś godnej polecenia literatury na temat zdrowego stylu życia. Wprowadzam właśnie zmiany w moją codzienność i wspieram się różnymi poradnikami.
Póki co wpadł mi w rękę tylko jeden sensowny poradnik "Jak żyć zdrowo i ekologicznie" kupiłam go poprzez stronkę ekotarg.pl
Ale wciąż mi mało, ten poradnik jest napisany b. przystępnie ale szukam czegoś obszerniejszego.
Znacie coś godnego polecenia?
 
     
michal_krk

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 177
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:17   

Co to znaczy "zmiana stylu życia na eko"? Ekonomicznie? Ekologicznie?
Co to konkretnie dla Ciebie oznacza?

Bo wiesz- można walczyć o redukcję CO2, a potem wulkan na Islandii wybucha i niweczy 5-letni wysiłek całego kontynentu :) Przy czym 2 kontynenty "sąsiadujące" nie mają najmniejszej ochoty dbać o środowisko :P

"Ekologia" w sensie obecnie rozumianej "ochrony środowiska" to nie tylko głupota, ale też dość dobrze zorganizowana mistyfikacja w celu ograbienia obywateli.

Michał
 
     
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 11:46   

Miałam na myśli raczej codzienność w domu: segregacja śmieci, dobór właściwych produktów żywnościowych, umiejętność poznawania dobrego/złego składu produktów spożywczych i kosmetycznych. Zdrowe jedzenie.... od tego zaczynam... kolejnym krokiem mam nadzieje będzie pożegnanie się z autem na koszt roweru czy komunikacji miejskiej...
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 11:48   

LubieEco napisał/a:
Miałam na myśli raczej codzienność w domu: segregacja śmieci, dobór właściwych produktów żywnościowych, umiejętność poznawania dobrego/złego składu produktów spożywczych i kosmetycznych. Zdrowe jedzenie.... od tego zaczynam... kolejnym krokiem mam nadzieje będzie pożegnanie się z autem na koszt roweru czy komunikacji miejskiej...


Nieźle!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:13   

Ta ksiazka z linku nie ma autora. Kto ja wlasciwie napisal?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 13:01   

Ten poradnik "Jak żyć zdrowo i ekologicznie?" został przygotowany przez redakcję serwisu www.ekotarg.pl - tak przynajmniej jest napisane wewnątrz książki. Sam serwis podpowiada jak zmienić styl życia, przyznam, że to oni mnie zainspirowali.
Opisują tam każdą warstwę życia: eko nawyki, zdrowe kosmetyki, przechowywanie pożywienia...i to co mi się najbardziej podoba, to podają fajne namiary na eko sklepy i rabaty do tych sklepów.
Naprawdę fajne, często tam zaglądam.
 
     
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 13:01   

aaa i cena jest symboliczna. jakieś 13 zł !
Ostatnio zmieniony przez LubieEco Czw Maj 31, 2012 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 17:48   

przecież tu nie chodzi o żadną książkę, ani tym bardziej zmianę stylu życia, tylko o chamską i prostacką reklamę hujotargu

w pierwszym poście Lubiehuje napisała adres bez www i na forum nie widać linku-dla-idiotów, dlatego w kolejnym poście poprawiła się, i już jest na czerwono, żeby żaden idiota nie przeoczył

czy tylko ja mam wrażenie, że Lubiehuje obraża moją inteligencję? ;D
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Maad Czw Maj 31, 2012 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 08:47   

Maad, chyba jesteś zły na cały świat. Ale po co Ci to?
Poleciłam fajną pozycję bo mi naprawdę pomogła. A sam serwis, który codziennie odwiedzam mocno mnie zainspirował, więc może i ktoś inny też ma podobne podejście do mojego i poszukuje podobnych wiadomości.

Nie unoś się kolego, bo włosy stracisz zbyt szybko! Nie warto!
 
     
magdi

Dołączył: 11 Cze 2020
Posty: 6
Wysłany: Pią Sty 22, 2021 12:11   

Im większy nacisk każdy z nas będzie kładł na szeroko pojętą ekologię, tym efekt będzie lepszy. Od naszych codziennych zachowań wiele zależy. Nawet to jak korzystamy z wody, czy ją oszczędzamy, to już dużo zmienia. Powinniśmy dawać dobry przykład młodszym. Też pomocne są ogólnopolskie kampanie jak https://nieprzelewaj.pl/ , gdzie właśnie o gospodarce wodnej, oszczędzaniu wody, roli rzek i działalności człowieka można się dużo dowiedzieć. Taka fachowa wiedza przekazana w odpowiedni sposób przyda się nam wszystkim.
 
     
aquamarine

Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 21
Wysłany: Pią Kwi 22, 2022 18:01   Re: Zmiana stylu życia na eko

LubieEco napisał/a:
Moi Drodzy,
poszukuję jakieś godnej polecenia literatury na temat zdrowego stylu życia. Wprowadzam właśnie zmiany w moją codzienność i wspieram się różnymi poradnikami.
Póki co wpadł mi w rękę tylko jeden sensowny poradnik "Jak żyć zdrowo i ekologicznie" kupiłam go poprzez stronkę ekotarg.pl
Ale wciąż mi mało, ten poradnik jest napisany b. przystępnie ale szukam czegoś obszerniejszego.
Znacie coś godnego polecenia?


Jasne! Warto zacząć od zmiany postrzegania podejścia do nawyków. Potem wszystko pójdzie z górki. Mi dała właśnie takiego "kopa" książka o nawykach którą Ci serdecznie polecam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved