Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanpaku
Autor Wiadomość
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 15:29   Sanpaku

Sanpakugan po japońsku oznacza trzy białka, toteż o oczach sanpaku mówimy wówczas gdy patrząc na wprost nasze oczy mają trzy widoczne białka (w zależności , jest to sanpaku yin gdy pod tęczówką widać bałko, czy też Yang – gdy białko zauważalne jest nad tęczówką ). Terminem tym posłużył się George Ohsawa („We are All Sanpaku”), ale z tego co wiem w chińskim czytaniu z twarzy oczy Sanpaku także niosą szczególne znaczenie (właściwie to prawie identyczne z tym zasugerowanym przez Ohsawa, chociaż tutaj dodaje się jeszcze , że ‘sanpakowcy’ są osobami silnie uduchowionymi ), więc nie jest to żadna nowość.

Niestety nic dobrego o takich oczach powiedzieć nie można. Osoby charakteryzujące się nimi są osobami niezharmonizowanymi, brak im równowagi (fizycznej, mentalnej, itp.), są w konflikcie ze światem zewnętrznym i często ze samym sobą, posiadają słaby osąd i intuicję. Ponadto mają skłonności do ulegania wypadkom, a także często umierają przedwcześnie (sam George Ohsawa przewidział, że Kennedy stanie w obliczu wielkiego zagrożenia, właśnie przez swoje oczy). Można ich poznać po bardzo słabym refleksie oraz nieracjonalnym zachowaniu. Oczy Sanpaku są nabywalne (ciężkie przejścia, wypadek, urazy fizyczne; ale także w wyniku uzależnień od alkoholu, narkotyków, cukru), ale można je wyleczyć(Ohsawa sugeruje dietę makrobiotyczną). Sanpaku to oczy chorych i wyczerpanych(im Sanpaku widoczniejsze, wyraźniejsze tym nasze ciało i stan ducha jest gorszy), zapatrzonych w siebie, idących po trupach do celu, skłonnych do agresji (ponoć większość więźniów ma właśnie takie oczy).

Sanpaku znanych

Kilka random stron o Sanpaku:

http://www.macrobiotic.org/Sanpaku.htm


http://www.thefountainhea...sanpakueyes.asp


http://prd34.blogspot.com...ou-sanpaku.html

http://www.adamofficial.com/us/blog/sanpaku-eyes

No właśnie, co o tym sądzicie? Znacie, macie Sanpaku?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 15:47   

Czytałem o tym kiedys.
Jak ktos patrzy "spod byka" to ma sanpaku.
Moze agresorom sie to utrwala?
Jak patrzę na wprost,to nie mam.
 
     
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 16:54   

Gavroche napisał/a:
Czytałem o tym kiedys.
Jak ktos patrzy "spod byka" to ma sanpaku.
Moze agresorom sie to utrwala?
Jak patrzę na wprost,to nie mam.


Nie wiem, ale ten ktoś nawet jak patrzy "spod byka" to nie ma yin sanpaku.

Hitler to 'klasyczny' yin sanpakowiec.

Ponoć sanpaku może objawić się tymczasowo, gdy ktoś jest zmęczony, niewyspany, doświadczacie czegoś takiego? Tak mnie jeszcze zastanawia, czy komuś kto wcześniej miał sanpaku udało się 'powrócić do równowagi' [ocznej :D ]
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 17:17   

Ciekawe to jest. Bede sie teraz ludziom przygladala :) takie spojrzenie musi byc przykuwajace bardzo.
Przejrzalam swoje zdjecia i nie mam, "spod byka" to chyba kazdy ma :)
Ostatnio zmieniony przez Edyta Słonecka Wto Maj 08, 2012 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 18:41   

Tak sobie mysle, ze moze sie to wiazac z opadaniem dolnej powieki z jakichs przyczyn i to bialko jest widoczne wtedy pod teczowka.
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:06   

Szukalem kiedys tej ksiazki Oshawy ale nie znalazlem. Ta jest czesciowo tez o sanpaku:
http://allegro.pl/jak-poz...2287500241.html
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:16   

Edyta Słonecka napisał/a:
Ciekawe to jest. Bede sie teraz ludziom przygladala :) takie spojrzenie musi byc przykuwajace bardzo.


No w sumie jest. Wcześniej nie zwracałam na to większej uwagi, ale po tym jak się naczytałam, to sanpaku jest pierwszą rzeczą, na której się koncentruję (czy jest obecne u drugiej osoby, jeśli tak to w jakim stopniu). Takie oczy faktycznie wygladają jakoś tak, mało 'naturalnie' i dziwnie.

Cytat:
Szukalem kiedys tej ksiazki Oshawy ale nie znalazlem. Ta jest czesciowo tez o sanpaku:
http://allegro.pl/jak-poz...2287500241.html


Ciekawe; szkoda tylko że nie można zarówno tego jak i "You Are All Sanpaku" 'zapiracić', chociaż pewnie jak 'ciekawość przypili' to może i kupię.

Widzę, że temat nie cieszy się zbytnią popularnością, a mnie w sumie ciekawi czy komuś udało się 'wyleczyć' przyczynę sanpaku za pomocą diety. = )
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:38   

Na szczescie nie widze u siebie sanpaku eyes.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 10:45   

Ciekawe czy to wyjdzie u nas, co jakis czas sprawdzam ale ciagle cisza.....
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved