Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
uporczywe bole głowy
Autor Wiadomość
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:43   uporczywe bole głowy

jest ktoś mądry w temacie bólu głowy?
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:47   

Moge pomóc bo walczę z migrena od lat. Sporo o niej wiem. Napisz co sie dzieje?
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:05   

uporczywe systematyczne bole głowy i wymioty...okropienstwo
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:08   

Systematyczne? Trochę to dziwne. Bylas z tym u lekarza?
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:12   

nie byłam u lekarza ale chyba trzeba bedzie bo tak sie nie da
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:20   

Już o tym tu pisalam. Powinnas odwiedzić strone na facebook migrena z głowy i sprawdzić czy faktycznie cierpisz na migrenę. Zadaj pytanie ekspertowi. Pamietaj jednak zeby dokladnie opisac jaki przebieg ma choroba i co ją wywołuje. Nie musze mowić, że nic nie zastapi izyty u lekarza-jednak to dobry poczatek:)
Ostatnio zmieniony przez erina Pią Kwi 20, 2012 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:21   

Fajny ten temat. Skoro na forum nie ma żadnych ludzi z migrenami, to trzeba było takie osoby wymyślić ;)
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:23   

kolejny cholmes doszukujacy sie intryg na "jego forum"
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:24   

erinko dzieki za namiary ale ja juz przewertowałam tego typu strony a niby co tam na tym fb jest?
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:29   

Wejdź i poczytaj. Napewno tam znajdziesz pomoc:)
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:37   

ale do kogo tam pisac ?bo juz jestem na tej stronie
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:55   

Zadaj pytanie na stronie migreny. Normalnie opisz swój problem-oni juz zalatwia resztę:)
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 11:19   

mirabelkazolta - napisz jeszcze jednego posta to będziesz miała tyle samo co erina

przez ten brak symetrii mam migrenę :hah:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 14:47   

Migrena jest powazną chorobą i nie należy sobie z tego drwić. Wy meżczyźni myślicie, że to nasz wymysl. Kto nie zna tego bólu to powinien uważać się za szczęśliwca Bardzo duży procent ludzi na nia choruje.[/b]
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 16:57   

erina napisał/a:
myślicie, że to nasz wymysl

Nie zupełnie, ale na pewno Wasz zysk.
Ale po co te kwasy, można przecież tumanić bawiąc.

http://www.youtube.com/watch?v=SEH5Ug-rzLg
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Kwi 21, 2012 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 17:44   

Adam319 napisał/a:
erina napisał/a:
myślicie, że to nasz wymysl

Nie zupełnie, ale na pewno Wasz zysk.
Ale po co te kwasy, można przecież tumanić bawiąc.

http://www.youtube.com/watch?v=SEH5Ug-rzLg
:-)
nie wiem czy chciałbyś mieć taki zysk. 3 dni wyciete z życiorysu. Ból nie do opisania. Wymioty, swiatłowstręt i ból przy najmniejszym ruchu. Nie mozesz jeść, chodzić i najmniejszy hałas wywołuje pulsujacy ból. To jest straszne!
 
     
AD_HD

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 19:35   Re: uporczywe bole głowy

mirabelkazolta napisał/a:
jest ktoś mądry w temacie bólu głowy?


Przyjrzyj sie temu co zjadasz ,a znajdziesz odpowiedz. Obstawiam ze na "bogato" 8)
Ostatnio zmieniony przez AD_HD Sob Kwi 21, 2012 19:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 19:48   

I stres.Zwlaszcza ten nieuswiadomiony.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 21:10   

erina napisał/a:
3 dni wyciete z życiorysu. Ból nie do opisania. Wymioty, swiatłowstręt i ból przy najmniejszym ruchu.

Hmm,
alkohol jako jako niepoważną przyczynę odrzucamy,
inne przyczyny odwodnienia,

mierzyłaś ciśnienie krwi i tętno podczas bólu głowy ciśnieniomierzem nadgarstkowym?
no i by oszacować przydałby się opis co jesz dzisiaj, a co wczoraj,
ja się nie śmieję z bólu głowy,
czasami to ostatni dzwonek,

tabletki jednak pomogą przez kilka dni wyłączyć sygnał, że dzieje się źle,
a nieogarnięta przyczyna może czynić spustoszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam

Cytat:
Obstawiam ze na "bogato"

Bardzo niekoniecznie,
kawa i ciasteczka też tak mogą dać popalić podkręcając psychosomatykę.


erina napisał/a:
Migrena jest bardzo czestym schorzeniem z którym walczyłam bardzo długo. W końcu znalazłam pomoc i w tej chwili czuje sie rewelacyjnie! w koncu jestem wolna od bolu. Chcialam pomoc tez innym , cierpiącym na nią bo potrafi naprawdę unieruchomić czlowieka. Na jednym forum dostałam linka na strone migreny na Facebook i tak czytałam. Okazalo się, że maja eksperta któremu zadalam pytanie. Dostalam odpowiedz i jego porady mi pomogły. Teraz wiem co mi jest i czemu mnie atakuje. Trzeba w przegladarkę wpisać migrena z głowy. Mają też stronę z artykułami na temat migreny. Abcmigrena.pl. Kto mówi, że trzeba migrenę zaakceptować lub się z nią zaprzyjaźnić się myli, trzeba ja leczyć!


Pomyliło mi się, Ty już znalazłaś rozwiązanie, leczenie (chyba nie wyleczenie), powodzenia.
:-)

Zresztą z generalną tezą można by się zgodzić:
Cytat:
Leczenie migreny nie powinno opierać się jedynie na farmakologii, ale stanowić działanie interdyscyplinarne mające na celu złagodzenie pojawiających się objawów i zmniejszenie częstości występowania napadów migreny.

Oprócz stosowania leków, które są niezbędne w terapii, ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety, jak i unikanie czynników wyzwalających napad.

Ktoś tu celnie zauważył, że czego jak czego ale bólu głowy to low carbowcy raczej nie miewają.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Kwi 21, 2012 21:24, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:17   

Adamo:
Cytat:
Bóle głowy zalicza się najczęściej do trzech rodzajów: migrenowych, napięciowych i gromadnych.
Migreny są najpoważniejszą, przewlekłą postacią holu głowy, powstającą wskutek upośledzenia przepływu krwi w wyniku skurczu lub zablokowania naczyń krwionośnych w głowic lub szyi. Migrena trwa zwykle 6-48 godzin i charakteryzuje się pulsowaniem bólu, zazwyczaj silniejszym z jednej strony głowy.
Bóle napięciowe
są dość częste i mogą powstawać pod wpływem najrozmaitszych czynników.
Do najpospolitszych z nich należą: czytanie w warunkach złego oświetlenia; długotrwałe utrzymywanie głowy lub szyi w nienaturalnym położeniu; zapalenie stawów; zmiany zwyrodnieniowe mięśni lub kręgów szyjnych; nadmierny wysiłek oczu; nieprawidłowy zgryz; hałas i inne. Uważa się, że ta postać bólu głowy może mieć podłoże emocjonalne.
Bóle gromadne to postać nawrotowa i przewlekła tej dolegliwości, rozpoczynającej się nagłym silnym bólem, który jednak mija w ciągu godziny. Bóle gromadne zwiazane są z uwalnianiem do organizmu histaminy lub serotoniny.
Protokoły stosowane przy grupie krwi A:
• przeciwstresowy
• przeciwalergiczny
• detoksykacyjny
Dodatkowo:
Standaryzowany wyciąg ze złocienia maruny (Tanacetum parthenicum) (250 mg): 1 kapsułka dziennie
Protokoły stosowane przy grupie krwi B:
• przeciwstresowy
• wspomagający zdrowie układu nerwowego
• detoksykacyjny
Dodatkowo:
Preparat ryboflawiny (witamina B2) (50 mg) 1 kapsułka dwa razy dziennie
Protokoły stosowane przy grupie krwi AB:
• przeciwstresowy
• przeciwalergiczny
• detoksykacyjny
Dodatkowo:
Standaryzowany wyciąg z Atractylodis macrocephale (azjatycki lek tradycyjny (250 mg) 1-2 kapsułki dziennie
Protokoły stosowmmt przy grupie krwi 0
• przeciwstresowy
• przeciwalergiczny
• przeciwzapalny
• detoksykacyjny
Migrena najczęściej występuje u grup A i AB oraz dodatkowo niewydzielacze

Dodatkowo z DG
Cytat:
Kształt głowy i żuchwy
Dolna szczęka występuje w trzech głównych kształtach: szerokim, nadającym twarzy nieco kwadratowego wyglądu, wąskim, który czyni twarz pociągłą, oraz pośrednim.
Na ów kształt wpływa coś, co anatomowie określają mianem kąta gonialnego. Rozwarty kąt, czyli wydłużona żuchwa, to wyróżnik Zbieracza, spotykamy ją jednak także u Wojowników i Koczowników. Z kolei prawie kwadratowe szczęki częściej bywają typowe dla Łowcy, Nauczyciela i Zbieracza. Ukształtowanie żuchwy odzwierciedla wpływ czynników wzrostowych na rozwój płodu i wydaje się efektem oddziaływania prenatalnych regulatorów tkanki łącznej. W ujęciu statystycznym wydłużona dolna szczęka miewa powiązania z takimi chorobami, jak toksemia ciążowa, niedokrwistość złośliwa i wrzody (u kobiet) oraz migrena (u obu płci)

I jeszcze
Cytat:
Dość typowa przypadłość Badaczy to także migreny
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Sob Kwi 21, 2012 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:21   

RAW0+ napisał/a:
Dodatkowo z DG

Obstawiam, że tego to nikt z poza nie zdzierży.
Ciasteczka, kawę - może,
ale kształt żuchwy to chyba nie.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Kwi 21, 2012 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:25   

Adam319 napisał/a:
nie zdzierży
Never mind, informacja znajdzie swoją drogę dotarcia :) bo jak mogą uwierzyć skoro nikt im nie głosi 8)
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 15:23   

u mnie to chyba bez lekarza sie nie obejdzie:(
 
     
mirabelkazolta 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 15:36   

ale dziekuje za pomoc,poszukam na tej stronie pomocy,trzymajcie sie.
 
     
erina 

Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 15:37   

Napewno Ci pomoże:) Trzymaj sie-powodzenia:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved