Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:00
"Izotonik" dla low carbowców?
Autor Wiadomość
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 17:49   "Izotonik" dla low carbowców?

Conclusion

Considering the above, our data indicate that both coconut water (natural, concentrated and not from concentrate) and bottled water provide similar rehydrating effects as compared to a carbohydrate-electrolyte sport drink. Moreover, none of the beverages impacted treadmill exercise performance differently during the rehydration period. Additional study is needed with consideration for the inclusion of a more demanding dehydration protocol, aimed at reducing body mass beyond the 2% mark obtained in the present investigation may be warranted. Finally, while treadmill time to exhaustion is routinely used in laboratory studies, the use of a time trial test as the measure of exercise performance may be more appropriate. Investigators may consider these suggestions when designing future studies focused on the potential rehydrating ability of coconut water and other beverages.

http://www.jissn.com/content/9/1/1

PS.

Competing interests

Financial support for this work was provided by VitaCoco® Company (New York, NY). The investigators have no direct or indirect interest in VitaCoco®. RJB has received research funding or has acted as a consultant to nutraceutical and dietary supplement companies.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 23:20   

What is Vita Coco?

Vita Coco's an all-natural, super-hydrating, fat-free, cholesterol-free, nutrient-packed, potassium-stacked, mega-electrolyte coconut water!



Coś co jest dla mas, nie może być dobre:
http://www.facebook.com/vitacoco

Rihanna sprzedała twarz dla VitaCoco:


Rihanna joins the list of celebs who endorse Vita Coco including Madonna.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 08:38   

no dobra wim wim, ale ja myślałem żeby sobie zrobić samemu, u mnie kokos kosztuje 80c - 1euro i tak do sesji HIIT rozrabiać

Niedługo mi się zaczynają intensywne treningi i chciałem rozrabiać typowy izotonik plus olej MCT by wyrównać levele substratów energ. ale może woda z kokosa będzie lepsza :viva:
Ostatnio zmieniony przez arturtsk Czw Mar 15, 2012 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Blade 


Pomógł: 8 razy
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 502
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 10:54   

arturtsk napisał/a:
no dobra wim wim, ale ja myślałem żeby sobie zrobić samemu, u mnie kokos kosztuje 80c - 1euro i tak do sesji HIIT rozrabiać

Niedługo mi się zaczynają intensywne treningi i chciałem rozrabiać typowy izotonik plus olej MCT by wyrównać levele substratów energ. ale może woda z kokosa będzie lepsza :viva:


to nie lepiej łyknąć parę ziarenek grubej soli zamiast wydawać kasę na te wodę? ewentualnie jakiś magnez / potas przy mocnym poceniu się? patrząc po składzie to głównie sód czyli sól? a po wysiłku ewentualnie jakieś naturalne węgle?

polecam ciekaw dyskusję: http://xtri.pl/woda-z-sola-vt230.htm
_________________
"i owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa"
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 11:20   

arturtsk napisał/a:

może woda z kokosa będzie lepsza :viva:

Tyle jest warta woda z kokosa:
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/3727
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved