Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
STEVIA
Autor Wiadomość
madzikvip

Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 21:23   STEVIA

Witam, Zainteresowało mnie to forum ponieważ jestem na etapie zagłębiania się w życie :D Uswiadowiłam sobie, że jesteśmy tym co jemy i pewnym momencie bardzo mnie to przeraziło, cieszę się, że powstają takie własnie fora bo one dodają otuchy, ze nie jestem sama, wyczytałam tu mnostwo ciekawych informacji.
Mam 29 lat, jestem młodą poszukująca ciekawych informacji świadomą osobą, myślę, że tyle na początek o mnie wystarczy :viva:
Teraz kochani pytanie do Was co wiecie na temat Stevii? bardzo mnie ten temat zaciekawił :hihi: Własnie wczytuje się we wszystkie info, brzmi baardzo ineresująco. Z góry dziękuję za zainteresowanie i podzielenie się wiadomościami! pozdrawiam Serdeczanie! Magda!!
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:07   

Witaj Magda. Nie rozumiem po co ludziom uczucie słodkosci w ustach? Po co wyszukiwac jakies idiotyczne substytuty cukru?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:51   

Molka napisał/a:
Nie rozumiem po co ludziom uczucie słodkosci w ustach?

Jak to po co,
by zrównoważyć gorycz,
kawy i cygar.
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:54   

Adam319 napisał/a:
Molka napisał/a:
Nie rozumiem po co ludziom uczucie słodkosci w ustach?

Jak to po co,
by zrównoważyć gorycz,
kawy i cygar.
:-)

Chyba ze tak, ludzie za tym cukrem to by sie pos---li. :razz: Najpierw trzeba przebudowac myslenie, dopiero potem tworzyc strategie.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:56   

Ja dopiero docenilem smak kawy jak z cukru zrezygnowalem. A jak zalozylem sobie odwrocona osmoze to docenilem po dwakroc :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
madzikvip

Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 16:14   

Wydaje mi się, że z różnych powodow. Po pierwsze sam organizm domaga się węglowodanów, jeśli nie dostarczymy ich w odpowiedniej ilości, nieświadomie sięgniemy po najprostszą forme cukru. Fakt nie wszytscy przepadają za słodkim smakiem, ja osobiście nie słodze kawy, ale czekolade uwielbiam, ciasta itp, z tego co zdazylam wyczytac to Stevii można uzywać do wypiekow. Prawdopodobnie nie ma ona kalorii. Sama nie wiem!
Gdyby faktycznie ta stevia byla taka jak o niej piszą moznaby było zajadac sie slodyczami bez wyrzutów sumienia :viva:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 21:16   

madzikvip napisał/a:

Gdyby faktycznie ta stevia byla taka jak o niej piszą moznaby było zajadac sie slodyczami bez wyrzutów sumienia :viva:

:razz:
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 10:26   

Cytat:
Czyżby słodzik nie miał mniej kalorii od cukru?

Owszem, ma mniej. Ale sprawy nie są takie proste. Skoro tylko język zarejestruje słodycz, organizm zaczyna oczekiwać cukru. Z tego powodu po dziewięćdziesięciu sekundach zaczyna wydzielać insulinę. Gdy cukier się nie pojawia, gdyż organizm otrzymał tylko słodzik, insulina zaczyna przetwarzać resztki cukru, które jeszcze znajdują się we krwi. Spada wówczas zawartość cukru we krwi i pojawia się uczucie głodu, o wiele silniejsze niż w przypadku, gdybyśmy zamiast zawierającego słodzik produktu light w ogóle niczego nie zjedli. W efekcie spożywamy mnóstwo kalorii. To jest przyczyną, dlaczego dokładnie te same słodziki, które zachwala się ludziom jako odchudzające, od ponad 10 lat są stosowane jako środek wspomagający przy tuczu świń. Możecie się państwo o tym przekonać, czytając zarządzenia UE w sprawie pasz."
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
madzikvip

Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 20:08   

Ale przeciez stevia ma niski indeks glikemiczny wiec nie powoduje wzrostu insuliny.
Moze to dotyczy slodzikow syntetycznych ale z tego co wyczytalam stevia to roslina,ziolo, jeszcze troche poczytam na ten temat...
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 21:03   

madzikvip napisał/a:
stevia ma niski indeks glikemiczny wiec nie powoduje wzrostu insuliny.


Napisałaś, że Stevia posiada niski indeks glikemiczny, a to oznacza, że Stevia powoduje nieśpieszny, powolny wzrost poziomu glukozy we krwii. Wraz ze wzrostem glikemii następuje wyrzut insuliny.

Jak to w końcu, jest z tą Stevią ? :P
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 21:51   

a ja myślę, że jednak Pawłow ma rację ;)
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
madzikvip

Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 19:29   

nie wiem czy tak prosta transkrypcja wchodzi tu w gre :D , ale jeśli chodzi o Pawłowa to ja jestem melancholikiem :-) to pewne hi hi no dobra bede się zagłebiać dalej!!!!! :viva:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 09:42   

Tylko sie nie poddawaj jak np niejaki suanek, ktoremu oczy otworzono i wyprowadzono brutalnie z bledu, wiec w ramach protestu sie wylogowal na zawsze :D Prawda czasami bywa brutalna ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved