Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Przysiady do lamusa?
Autor Wiadomość
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 20:19   

a rozciągałeś się ?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 20:27   

stdt napisał/a:
Hanni, trochę zazdraszczam, też bym sobie ciągi robił lekutko, tak dla wzmacniania pleców, ale tak jak pisałem, ostatnio sobie doszedłem w progresji do 70 kg i potem prawie chodzić nie mogłem, takie przykurcze miałem ;(

stdt chcesz dorównac Haniemu, nic na siłe, :hihi: Hani jest wyrobiony u siebie na działce, dochodził do swojej formy kilka lat... a Ty to bys chciał tak wszystko od razu... :P
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 20:33   

Czil, nie rozciągałem się i to był zasadniczy błąd, napompować, wycisnąć i do domu ;(

Molka, dawniej to nawet byłem lepsiejszy od Hanniego, hehe 8) 8)
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 21:00   

Ja tam się z nikim nie ścigam. Zresztą teraz do szczytowej formy mi daleko. Ćwiczę za to bardzo wzrok :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:43   

stdt napisał/a:
Np. wczoraj:

kasza 100g - 60g węgli
ziemniory 200g - 20g węgli
kapucha - takich węgli to nawet nie wliczam, bo i po co?
miód - 2 łyżeczki - 20g węgli

A np. przedwczoraj:

miód - 6 łyżeczek - 60g węgli
ziemniory - 200g - 20g węgli

:D

:D


aaa, nie do0dales ze 100.dziennie, zabrzmialo jakbys 100 na tydzien zarl ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:44   

Hannibal napisał/a:
Ja tam się z nikim nie ścigam. Zresztą teraz do szczytowej formy mi daleko.

no wlasnie, dlatego odechcialo mi sie lazic na silke, tam wyscig ciagle trwa :D

Hannibal napisał/a:
Ćwiczę za to bardzo wzrok :D


tzn jak?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 09:20   

Zyon napisał/a:
no wlasnie, dlatego odechcialo mi sie lazic na silke, tam wyscig ciagle trwa

I to jest właśnie w tym fantastyczne, używanie swojego ego żeby komuś "pokazać" pomaga ćwiczyć o wiele mocniej. Wszystko jest jednak kwestią priorytetów, można sobie machać dla zdrowia i rekreacji wtedy nigdy się nie osiągnie dużych mięśni, można też mocno ćwiczyć i wtedy jest się narażonym na kontuzje, jak to było w jednym arcie:

Cytat:
Porównanie treningu wyczynowego (obojętne: z ciężarami, pływackiego, biegowego, kolarskiego, sportów walki) z treningiem rekreacyjnym ma taki sens, jak zestawianie jazdy po mieście samochodem z wyścigami formuły pierwszej czy terenowymi. Ćwicząc jak emeryt oczywiście masz wielokrotnie mniejsze szanse na odniesienie kontuzji, ale też zbyt wiele nie osiągniesz na siłowni. Kontuzja to cena którą płacisz za osiągnięcia.


Hannibal napisał/a:
Zawsze jestem ostrożny z tymi ciężarami i dzięki temu MC daje mi 100% korzyści i ZERO problemów z kręgosłupem. Nie będę dźwigać po 200 kg, bo zależy mi na zdrowiu.

Na pewno 110kg nie da Ci 100% korzyści z ćwiczeń MC ale ze zdrowiem się zgodzę, masz swoje priorytety i to jest najlepsze wyjście patrząc na nie.

stdt napisał/a:
1. Trochę tak, skoro Bóg mnie strzowył ekto, to niech tak będzie, nie będę na siłę się tuczyć, bo to trochę tak, jak by robić z siebie wieprzka czy brojlera
2. Technika była ok, nie musisz mi nic o niej pisać, bo przysiady robiłem ciągle i było to moje ulubione ćwiczenie. Może jedyna moja wina to to, że używałem pasa, który paradoksalnie osłabia kręgosłup, brzuch, itp.

Ad1. Bóg mnie najpierw stworzył otyłym, potem wychodzonym i tłustym zarazem (miałem mało ciała, w ogóle mięśni ale miałem tłuszcz) Teraz sam się tworzę.
Ad2. Nie wiem po co pas, raz na siłowni widziałem dwóch dzieciaków co do MC z 40kg ładowały sobie pas :faint: Jak technika dobra a masz pas + brak regeneracji + stres to i tak Ci się oberwie :)

@Chill

I jak z tymi linkami? :) PS. Masz może jakieś ebooki autorów których wymieniłeś?
Ostatnio zmieniony przez iliq Pią Lut 10, 2012 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 15:22   

iliq napisał/a:
Na pewno 110kg nie da Ci 100% korzyści z ćwiczeń MC ale ze zdrowiem się zgodzę, masz swoje priorytety i to jest najlepsze wyjście patrząc na nie.

Daje mi korzyści, na których mi zależy. Nie chodzi przecież tylko o kwestie zdrowia, ale również siłę.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 15:26   

stdt napisał/a:
Molka, dawniej to nawet byłem lepsiejszy od Hanniego, hehe 8) 8)

Bo ja nie stawiałem na to, ile podniosę maksymalnie. Siła jak najbardziej - ważna. Ale to, co jest najważniejsze to umieć ją spożytkować podczas długotrwałej wielogodzinnej pracy fizycznej.
Są goście co wezmą i 200 kilo ale co z tego, jeśli na nic to się nie przekłada?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:31   

@iliq i reszta łapcie :

co prawda nie moge znależc tego treningu na yt ale zasada była prosta poprostu cięzar z jakim wykonasz po kilka powórzeń tak do 3 max , niektóre powórzenia jedynki i dwójki . Tylko nie pamiętam ile juz serii on tego robił ale pewnie też nie za wiele . Jak znajde to wrzuce ja to wiem bo czytałem na ten temat i słuchałem wywiadu z nim .

Tu 50 pull -upsów :

http://www.youtube.com/watch?v=l3faqhRqnXA

i jeszcze jedna wariacja która poniekąd cholernie mocno wpływa na siłę w podciąganiu :

http://www.youtube.com/watch?v=uDUduI2t0Tw

To jeśli chodzi o pull-upsy ale z resztą np chin-ups'ami tez jest tak samo jak ktos by chciał .
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:39   

Dawno temu na studiach na wf zerwalem wiezadla krzyzowe. Do dzisiaj mi chrupie i boli na zmiane pogody. Kiedy robie nawet hindu squaty to czasami slysze chrupanie i trzask 8) Chyba przysiady nie sa dla mnie
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:42   

chill napisał/a:
@iliq i reszta łapcie :

co prawda nie moge znależc tego treningu na yt ale zasada była prosta poprostu cięzar z jakim wykonasz po kilka powórzeń tak do 3 max , niektóre powórzenia jedynki i dwójki . Tylko nie pamiętam ile juz serii on tego robił ale pewnie też nie za wiele . Jak znajde to wrzuce ja to wiem bo czytałem na ten temat i słuchałem wywiadu z nim .

Tu 50 pull -upsów :

http://www.youtube.com/watch?v=l3faqhRqnXA

i jeszcze jedna wariacja która poniekąd cholernie mocno wpływa na siłę w podciąganiu :

http://www.youtube.com/watch?v=uDUduI2t0Tw

To jeśli chodzi o pull-upsy ale z resztą np chin-ups'ami tez jest tak samo jak ktos by chciał .

Jak dla mnie to oni za bardzo sobie pomagaja nogami. Takich oszukiwanych to zawsze mozna zrobic wiecej. Ja jak zaczynam oszukiwac to przestaje
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:44   

O macie :

http://www.t-nation.com/f...up_your_pullups

Za "moich czasów" tego nie było z listopada 2011 konkretna rozpiska od gościa z video powyżej .
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:56   

I jeszcze jego www http://freakstrength.com/ . Polecam poczytać o nim samym i zgłebić lekturę w archiwach + ciekawy kanał na YT .

Oprócz tego to kanał jego "szefa" DeFranco ( zobaczcie co tam sie wyrabia jeśli chodzi o siłę tyle tylko że to po prostu profi liga ale gosciu trenuje też amatorów , siatkarki , boxerów itd . Jeden z kilku najlepszych trenerów jeśli chodzi o sporty siłowe na tym globie współpracuje ostro ludżmi z T-nation , EliteFTS , Jimem Wendlerem itd.):

http://www.defrancostraining.com/

Polecam sekscję Ask Joe

i kanał na YT :http://www.youtube.com/user/joedefranco#p/u
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 18:06   

Czyli, ze lepiej sobie pomoc nogami, zeby wiecej razy sie podciagnac?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 18:11   

Ja tego nie powiedziałem a jeśli tam tak piszą to zrób tak i koniec . Rippetoe np zwraca na to uwagę tylko tu chodziło o chin-upsy . Te pull - upsy widzę wszysycy tak robią na crossficie np.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:09   

Ja staram się nie pomagać nogami. Często robię pod koniec wolno - cały tyłów praktycznie nieruchomy idzie, góra-dół 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:59   

No ja tez tak sie staram. Czasami robie ostatnia serie tak na dobicie to wtedy moze troche, ale to kontuzjogenne, kregoslup sie wygina za bardzo.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 23:07   

Ideałem jest podciąganie przy całym korpusie jak świeca prostopadłym to podłoża. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 23:11   

No ja sobie zamontowalem takie uchwyty do tricepsa na lancuchach do drazka, wtedy trudniej jest oszukiwac.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:51   

S.Maxwell i siady ...

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 18:43   

Arcik z T-nation:

http://www.t-nation.com/f...ercise_gone_bad

Cytat :
Cytat:
...The Bodybuilder: Christian Thibaudeau

I think the squat is a great exercise, but only if you're built for it.

Guys who have long legs compared to their torsos, like hockey players, would turn the back squat into a low-back exercise since their leverage is different. And if you worked primarily with those kinds of athletes, then I could definitely see why you may not think the squat is an optimal exercise. Still, it's great for the guys who have shorter legs and longer torsos.

Here's how to tell if you're a natural squatter.

Stand in front of a wall with your hands behind your head in a squatting stance. Your toes should be about six inches away from the wall. Do a regular squat. If your knees or face touch the wall you're not built for squatting. If they don't, you're fine. If you fall over backward then you need to lay off the booze....


Czy może to kwestia rozciągania .... ?
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
Ostatnio zmieniony przez chill Pon Lut 04, 2013 18:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 11:40   

Cytat:
Hail to the Dinosaurs!

They say that where there's a will, there's
a way.

Kevin Halligan has proved it.

Kevin is one of our many Scottish Dinosaurs.

He couldn't find a gym with the right sort
of vibe -- an all-Dino vibe -- so he set
up shop at home.

Not in his basement.

Not in his garage.

In his backyard.

He has the basics. Barbell, plates and a
heavy0duty power rack.

And he trains outside all year round.

Even in the winter.

I got a note from Kevin earlier today.

He's planning to do one of my favorite
workouts -- Nothing But Squats.

You warm up, get loose, and get the blood
flowing.

Then you do a warm-up set of squats.

Any style. Back squats, front squats,
bottom position squats, whatever.

Add weight and gradually work up to
something heavy.

Sets and reps are up to you.

And that's your whole workout -- Nothing
But Squats.

The beauty is that it allows you to focus
on one thing, and work it into the ground.
And squats are a good thing to focus on.

Now that you know about the Nothing But
Squats workout, let's go back to Kevin.

He's standing outside next to his power
rack.

The bar is loaded for bottom position
squats.

And it's cold. There are gale force winds
in Scotland today. And it's snowing.

And there's our Dinosaur -- bundled up
in several layers -- squatting hard and
heavy in his backyard power rack.

I may have to change the name of the workout.

We'll call it the Nothing But Squats, Gale
Force Winds and a Scottish Winter Workout.

Anyhow, Kevin hit it Dino style -- hard and
heavy -- and he had a great one.

If you train today, do the very same thing.

Yours in strength,

Brooks Kubik

P.S. You can see other leg specialization
programs in Chalk and Sweat -- including John
Grimek's squat routine. Extra good for packing
on serious muscle mass:

http://www.brookskubik.com/chalk_and_sweat.html

P.S. 2. My other books and courses are right
here:

http://www.brookskubik.com/products.html

P.S. 3. Thought for the Day: "Focus on one
thing at a time and and do it perfectly."
-- Brooks Kubik



Brooks Kubik
P.O. Box 4426
Louisville, Ky. 40204
info@brookskubik.com
www.brookskubik.com


If you no longer wish to receive communication from us:
http://autocontactor.com/...544a635d9203e4d

To update your contact information:
http://autocontactor.com/...544a635d9203e4d
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 12:16   

Przysiady do lamusa? Nigdy w życiu, jest tyle kombinacji aby przysiady nie były tak monotonne, ten kto ćwiczy ten wie, że to dobre ćwiczenia- zwłaszcza kobitki ;) . Przede wszystkim robiąc przysiady, trzeba pamiętać o technice, ułożeniu stóp i kolan- aby nie wychodziły za linię stopy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved