Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jecie na codzień
Autor Wiadomość
Antropohol

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 20:16   Co jecie na codzień

Witam...
Moja dieta była przez całe życie obłożona słodyczami
i fast-foodami... Chce to zmienić ale już zapomniałem
co może jeść normalny człowiek oprócz chleba, bułek,
pączków, frytek i batoników...

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zazwyczaj
wasze śnadanie, obiad, kolacja...
Co jecie by było zdrowo (i czasami smacznie) ;>


Proszę o liczne jadłospisy :pada:
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:59   

na pierwszy posiłek dziś były lekko ścięte jaja w formie jajecznicy z masłem i polędwiczką wieprzową. na drugi był kurczak z czerwoną fasolą, kukurydzą, cebulą, pomidorami, czosnkiem, marchwią, brokułami, kalafiorem, zieloną fasolką i burakami. na trzeci była owsianka na tłustym mleku z truskawkami, malinami, jagodami i masłem.

Pierwszy posiłek o 17, a ostatni zjadłem przed 23. czasami zaczne jeść szybciej i kończe wcześniej, zależy jak leży.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 22, 2011 00:30   Re: Co jecie na codzień

Antropohol napisał/a:
Witam...
Moja dieta była przez całe życie obłożona słodyczami
i fast-foodami... Chce to zmienić ale już zapomniałem
co może jeść normalny człowiek oprócz chleba, bułek,
pączków, frytek i batoników...

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zazwyczaj
wasze śnadanie, obiad, kolacja...
Co jecie by było zdrowo (i czasami smacznie) ;>


Proszę o liczne jadłospisy :pada:


a ty co z choinki się urwałeś?

jeść można wszystko
trza wiedzieć tylko czemu ma to służyć

pisać też można
ale podobnie
inaczej nie ma sensu
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 09:38   

Ja jem dużo jaj, mięsa drobiowego, kasz i ryżu, masła, oliwy, czekolady i warzyw, przeważnie brokuły albo surówki ze sklepu, Grześkowiak rulez :D :D
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 18:38   

Widzę że tu mogłem napisać. A więc mój codzienny jadłospis jest taki (4 posiłki):

- sok z marchwi - 0,5 kg
- kasza jaglana zmielona z daktylami - 150g kaszy (waga na sucho) i 150g daktyli
- miąższ z jabłek - 0,5 kg
- mieszanina jogurtu (250g), zmielonego siemienia lnianego (75g) i miodu (70g) + 30g rzeżuchy

Wszystko mam na słodko. Z rana na czczo piję sok z marchwi żeby dostarczyć m.in. enzymy pomagające żołądkowi strawić kolejny posiłek. Następnie za jakieś 2 godziny jem ugotowaną kaszę zmiksowaną blenderem z daktylami, które obok funkcji odżywczej mają tu też funkcję słodzącą. Ten posiłek to moje śniadanie właściwe - duża porcja węglowodanów, która daje mi energii do pracy, treningu lub innego wysiłku. Po wielogodzinnej porcji ruchu zjadam ugniecione jabłka, głównie żeby się "doładować" - dostarczyć mięśniom szybkiej energii. Jabłka potrafią też lekko nasycić. Na kolację jem miksturę z chudego jogurtu, siemienia i miodu oraz rzeżuchę. To mój posiłek typowo białkowy.
Jak narazie jadę na tej diecie i nie przynosi mi ona niepożądanych skutków.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Pon Sty 16, 2012 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lilly123

Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 13:36   

Dobrze jest też powiązać zdrowy tryb życia z ekologią :) chodzi mi tu o kupowanie produktów przyjaznych środowisku, np. przerzuć się na kupowanie owoców i warzyw na targu zamiast w supermarkecie. Najlepiej to w ogóle chodzić po ekotargach, albo kupować produkty z certyfikatami, ale na początek wystarczy taka zmiana :)
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 15:08   

Lilly123 napisał/a:
produkty z certyfikatami

wow.

co to znaczy ?
kto wystawia te certyfikaty?
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 18:29   

sinsemilla napisał/a:
kto wystawia te certyfikaty?
Badacze, którym zależy na pieniądzach z badań, opłacani przez producentów, którym zależy na pieniądzach ze sprzedaży. Pieniądze na badania pochodzą z pieniędzy ze sprzedaży. Pieniądze ze sprzedaży pochodzą od klientów certyfikatolubnych.

Już chyba wolę jabłka robaczywki (jadalne dla robaków) niż piękne jabłuszko z certyfikatem, że powinno być nie pryskane.

Lilly123 napisał/a:
rzuć się na kupowanie owoców i warzyw
Rzuciłem się na kupowanie wybranych, których się nie chemizuje bo nie ma takiej potrzeby.
http://www.youtube.com/watch?v=MKbI-T4yaa8
:-)
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 11:36   

sinsemilla napisał/a:
kto wystawia te certyfikaty?


ja mogę! mam komputer, painta i drukarkę ;D
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Lilly123

Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 23:19   

Spoko, śmiejcie się dalej, ale może najpierw poczytajcie http://ekoszyk.mos.gov.pl...y-zywnosciowe/. I spokojnie, robakiem w jabłku też nie wzgardzę, to jest akurat "naturalny" certyfikat :)
 
     
Mariano73

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Wysłany: Nie Paź 28, 2012 19:53   

Lilly123 ja zawsze kupuję owoce i warzywa na targu. Przynajmniej mam pewność, że są świeże ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 22:05   

Na codzien to maslo i jajka.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 12:00   

Lilly123 napisał/a:
I spokojnie, robakiem w jabłku też nie wzgardzę, to jest akurat "naturalny" certyfikat


cukier z robakiem - ciekawy zestaw - dla mnie niejadalny ;D

aaa i żywy błonnik gratis :o
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Wto Paź 30, 2012 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariano73

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Wysłany: Pią Lis 02, 2012 13:09   

Mnie też robaki nie przekonują... choć to zapewne i tak zdrowsze niż cola i chipsy :P
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 22:54   

zyon napisał/a:
Na codzien to maslo i jajka.

też i jeszcze ziemniaki ,placki ziemniaczae
iwątrobianke.lub ryby
_________________
pozdrawiam
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Lis 10, 2012 12:52   

na co dzień to chyba tylko śmietankę 30%.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
katarzyna777

Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 2
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 19:58   

A słyszeliście o stronie natvita.pl? Ja korzystam z niej od dłuższego czasu. Moja waga się ustabilizowała, a ja czuję się o wiele lepiej. Także zachęcam do takiej trochę zdrowszej diety :)
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:08   

bzdura, wchodziłem na tą stronę codziennie i klikałem w różne linki pół godziny dziennie i moja waga się nie ustabilizowała.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:30   

gravs napisał/a:
bzdura, wchodziłem na tą stronę codziennie i klikałem w różne linki pół godziny dziennie i moja waga się nie ustabilizowała.

;D ;D ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:46   

Gavroche napisał/a:
gravs napisał/a:
bzdura, wchodziłem na tą stronę codziennie i klikałem w różne linki pół godziny dziennie i moja waga się nie ustabilizowała.

;D ;D ;D


;D ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:55   

zyon napisał/a:
Gavroche napisał/a:
gravs napisał/a:
bzdura, wchodziłem na tą stronę codziennie i klikałem w różne linki pół godziny dziennie i moja waga się nie ustabilizowała.

;D ;D ;D


;D ;D

Zaraz wpadną milicjanci ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:57   

A to ich jest kilku? Czy tylko jeden z tym, no...zespolem ? :hah:

No ale fakt, raport wyladuje na biurku, wytna posta gravsa i wkleja same twoje smichy-chichy, i bedzie wiadomo, ze tylko spamujesz emotami. Jakbys z tych emotek zbudowal wielkiego kwadrata to co innego. ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:15   

Cytat:
Jakbys z tych emotek zbudowal wielkiego kwadrata to co innego. ;D

Nie jestem takim biegłym komputerowcem :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:18   

No nie kazdy jest, tu trzeba inwencji, kreatywnosci, wyobrazni i mnostwa wolnego czasu do zmarnotrawienia :(
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 16:19   

katarzyna777 napisał/a:
A słyszeliście o stronie natvita.pl? Ja korzystam z niej od dłuższego czasu. Moja waga się ustabilizowała, a ja czuję się o wiele lepiej. Także zachęcam do takiej trochę zdrowszej diety :)


Dziękujemy, nie skorzystamy. Nasze "diety" są bardzo zdrowe.
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
m4dus

Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 23:13   

Ja jestem wegetarianką, więc moja dieta jest bogata w różne warzywa. Uwielbiam sałatki, które często doprawiam oliwą z oliwek. Używam i love aceite. Jest to hiszpańska oliwa, która ma delikatny zapach i niesamowite walory smakowe.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 23:16   

good luck and good speed
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved