Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywność której nie polecamy!
Autor Wiadomość
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 14:14   

R napisał/a:
co jest zdrowsze do jedzenia
Co jest zdrowsze do jedzenia, jajko czy kura?
:faint:
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 18:08   

vvv napisał/a:
Co jest zdrowsze do jedzenia, jajko czy kura?
Jajko...
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 18:28   

... gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone?
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 22:50   

Surowe :)
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 08:31   

Ryszard napisał/a:
Przepraszam, że tutaj się wciskam, ale może ktoś wskaże mi stronę na temat co jest zdrowsze do jedzenia mięso gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone, ponieważ trudno w tym forum to wyszukać.

"Zazwyczaj lepiej ustanawiać jak najmniej obowiązujących zasad, ale za to trzymać się ściśle tych, które rzeczywiście stanowią o różnicy jakości pożywienia. Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty... Jak by nie patrzeć, rożen jest o wiele starszym urządzeniem kuchennym niż garnek. Można więc przyjąć że ewolucja znalazła już sposób by przystosować nas do tych ubocznych skutków rozwoju społecznego. Niektórzy badacze twierdzą że pieczone mięso bywa rakotwórcze ale jak dotąd żadne poważne badania nie potwierdziły tej teorii." Christian Allan, Wolfgang Lutz - Życie bez pieczywa.
Dobrze piszą.
Ostatnio zmieniony przez RyszardA Śro Paź 29, 2014 08:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 08:55   

RyszardA napisał/a:
Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty...
Dobrze piszą.

Ja jak wytapiam łój czy smalec to on nadal jest biały, lecz musi oczywiście wystygnąć :)
W sumie nie wiem czemu ci to punktuję bo generalnie mi to wisi bo wolę surowe, ale to się nie trzyma kupki :)
Chyba że faktycznie jakoś orasz te jedzenie na tej patelni że siwy dym leci to wiadomo że się utlenia wszystko i powstają nasze kochane wolne rodniki.
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
Ostatnio zmieniony przez daniel_K Śro Paź 29, 2014 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 09:13   

daniel_K napisał/a:
RyszardA napisał/a:
Na pewno mięso pieczone i gotowane nie jest jednakowo wartościowe, co najlepiej widać na tłuszczu. Ugotowany tłuszcz jest nadal biały, podczas gdy u smażony lub upieczony robi się przezroczysty...
Dobrze piszą.

Ja jak wytapiam łój czy smalec to on nadal jest biały, lecz musi oczywiście wystygnąć :)
W sumie nie wiem czemu ci to punktuję bo generalnie mi to wisi bo wolę surowe, ale to się nie trzyma kupki :)
Chyba że faktycznie jakoś orasz te jedzenie na tej patelni że siwy dym leci to wiadomo że się utlenia wszystko i powstają nasze kochane wolne rodniki.

Ogólny sens tego co napisał dr Allan i dr Lutz jest taki że nie trzeba się bać mięsa bez względu na to czy jest gotowane czy smażone czy pieczone.
Ja także lubię surowe w postaci tatara ale nie unikam mięsa przyrządzonego w inny sposób. Ważne jest tylko to żeby to było mięso a nie wyrób mięsopodobny.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Cze 02, 2017 20:01   

Ryszard napisał/a:
Przepraszam, że tutaj się wciskam, ale może ktoś wskaże mi stronę na temat co jest zdrowsze do jedzenia mięso gotowane, pieczone, grilowane, smażone, czy duszone, ponieważ trudno w tym forum to wyszukać.

http://cancerres.aacrjour...tent/59/17/4320
JW
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 18:42   

Trudno jest dbać dzisiaj o zdrowe nawyki żywnościowe, skoro wkoło mamy tyle chemii. Ja teraz planuje odrzucić kupne soki i zacząć produkcję własnych. Koleżanka mi poleciła całkiem interesujący produkt marki Muke klasy premium, a mianowicie wolnoobrotową wyciskarkę do soków. Zamierzam zakupić ją ponieważ, radzi sobie z wszelkimi warzywami i owocami- nie tracą one swoich wartości i witamin. Dodatkowym atutem jest to, że jest łatwa w obsłudze oraz czyszczeniu.
 
     
Aromatika 

Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 14:33   

Z całą pewnością nie można polecać produktów i żywności bogatej w cukry i tłuszcze, ponieważ to do niczego nie prowadzi,a mało tego- sprawi, że pogorszy się nasze samopoczucie i jakość cery.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 18:35   

Aromatika napisał/a:
Z całą pewnością nie można polecać produktów i żywności bogatej w cukry i tłuszcze, ponieważ to do niczego nie prowadzi,a mało tego- sprawi, że pogorszy się nasze samopoczucie i jakość cery.
Czyli np. nie można polecać ziarna sezamowego i awokado?
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 12:25   

Wielu ludzi nie ma zielonego pojęcia o diecie, makroskładnikach i ich roli. Nie ma co wchodzić w polemikę ;) Nawet przetworzona żywność w określonych sytuacjach znajduje zastosowanie.
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:51   

Wszystko jest kwestią potrzeb oraz przekonania, jestem zdania iż należy unikać przede wszystkim szkodliwej i zbędnej chemii w żywności którą teraz mamy niemal wszędzie, warto się nada tym zastanowić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved