Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Depresja i powiązania
Autor Wiadomość
Fraps 

Wiek: 32
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 20:03   Depresja i powiązania

Witam mam 20 lat..
Sprawa wygląda się tak co do mojego żywienia, że zawsze zjadałem ogromne ilości węglowodanów dziennie..
Zawsze byłem drobno zbudowany i chudy.. teraz 59 kg przy 183 cm wzrostu..

Od niedawna się dowiedziałem, że mam depresje gdzieś w okolicy średniej z dodatkiem lekkiej nerwicy natręctw, ale taką bardziej endogenną nie wynikającą z jakiegoś traumatycznego przeżycia. Mam ją od kąd pamiętam i nigdy nie widziałem, że ją mam, aż do czasu kiedy przeczytałem o objawach w internecie.. nie dawno zacząłem łykać deprim ( dziurawiec), który znacznie mi pomagał.

Po miesiącu dołączyłem z dietą lutza, już od okoła miesiąca jestem na diecie Lutza. Nie przytyłem jednak budowa moich mięśni się zmieniła( twardsze i nie takie z galarety) no i powoli tyje na klatce piersiowej. Do tego czuję, że jeszcze bardziej pomaga mi ta dieta w depresji (zastanawiam się czy moje zaburzenia psychiczne nie wynikają z nadmiernego spożycia węglowodanów w młodości...)

Moje pytanie brzmi jak dobierać produkty w diecie Lutza żeby pozbyć się depresji i czy to możliwe ?? przypominam, że depresja moja to raczej jakieś chemiczne zjawiska mózgu bo nie miałem nigdy jakiegoś przeżycia, które mogło by mnie zdołować..

Teraz zjadam 3 zoltka surowe z lyzką miodu rano,, jedną smietane ponad 22 % dziennie na obiad coś zmięsa na smalcu no i rano tłuste szynki z dużą ilością masła no i inne tam co się przytrafi i węgli jak najmniej na pewno poniżej 72 gr.

Czuję się naprawdę lepiej i psychicznie i fizicznie... czuję, że idę w dobrym kierunku i chciał bym pozbyć się depresji w 100 % :D może dieta jest tu czymś co wyleczy przyczyny bo jest ona filarem człowieka jak każdy wie :D

Wiem, że jestem leniwy ale na tym forum tyle tego jest, że jak to widzę to już mi ręce opadają. Trochę już się naczytałem ale nie widziałem za dużo informacji co jeść przy depresji.. coś tam tylko widziałem o oleju lnianym no i piję też zieloną herbatę, która pomaga mi na bezśilność no i tak szybko się nie męczę.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 24, 2011 21:12   

Fraps, witaj młody
zanim zaczniesz kombinować z dietami musisz trochę poczytać o nich
zasadą jest aby żywność była z produkcji najbardziej naturalnej, niskoprzetworzona bez konserwantów
unikać też trza cukrów prostych
węgle doładowywać z warzyw
ziółka, soczki i herbatki możesz odstawić
zwykła czysta kranówa jest zdrowsza
cudów nie spodziewaj się po miesiącu
ale nawet się nie spostrzeżesz kiedy wszystko sie zmieni
powodzenia
 
     
Fraps 

Wiek: 32
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 21:42   

dzięki za pomoc.

Lepiej jest trzymać się minimum węglowodanów czy oscylować w tej granicy ( bezpiecznej) 72 gr ?
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 10:00   

Jeżeli to nie są węglowodany proste i przetworzone jedzenie to właściwie nie ma się czym przejmować. Byle nie chodzić głodnym. Trzeba zwyczajnie zacząć się odżywiać proste i tradycyjnie.

Łatwo to pewnie nie będzie przy takiej sytuacji wyjściowej.
_________________

 
     
Fraps 

Wiek: 32
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 12:35   

rakash napisał/a:
Jeżeli to nie są węglowodany proste i przetworzone jedzenie to właściwie nie ma się czym przejmować. Byle nie chodzić głodnym. Trzeba zwyczajnie zacząć się odżywiać proste i tradycyjnie.

Łatwo to pewnie nie będzie przy takiej sytuacji wyjściowej.


Jeśli chodzi o łatwość w zmianie żywienia to jest zaskakująco łatwo ponieważ odkąd przestałem dziennie zjadać 3 marsy itp, a węgle ograniczyłem do minimum zastępując je tłuszczami i białkiem przestałem mieć apetyt na słodycze tak jak bym ich nie widział( wyleczyłem się od uzależnienia) :D . Pierwszy tydzień był ciężki z odstawieniem ogromnych ilości węgli ale teraz już z górki
Ostatnio zmieniony przez Fraps Czw Sie 25, 2011 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 14:44   

Fraps napisał/a:
dzięki za pomoc.

Lepiej jest trzymać się minimum węglowodanów czy oscylować w tej granicy ( bezpiecznej) 72 gr ?

minimalna podaż W może powodować ketoze i polecana jest na odchudzanie
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 16:59   

Fraps napisał/a:
rakash napisał/a:
Jeżeli to nie są węglowodany proste i przetworzone jedzenie to właściwie nie ma się czym przejmować. Byle nie chodzić głodnym. Trzeba zwyczajnie zacząć się odżywiać proste i tradycyjnie.

Łatwo to pewnie nie będzie przy takiej sytuacji wyjściowej.


Jeśli chodzi o łatwość w zmianie żywienia to jest zaskakująco łatwo ponieważ odkąd przestałem dziennie zjadać 3 marsy itp, a węgle ograniczyłem do minimum zastępując je tłuszczami i białkiem przestałem mieć apetyt na słodycze tak jak bym ich nie widział( wyleczyłem się od uzależnienia) :D . Pierwszy tydzień był ciężki z odstawieniem ogromnych ilości węgli ale teraz już z górki


Sam widzisz. Nie ma co narzekać. Masz 19 więc organizm powinien mieć jeszcze zapasy i łatwo mu przestawic się. W zasadzie nie ma o czym pisać, masz całe forum do czytania, właściwie większość spraw o które możesz pytać zostało już poruszone kiedyś. Zostaje tylko przyswajać i oddzielać ziarna od plew, a będzie dobrze. Nie zapominaj jednak o warzywach i innych urozmaiceniach diety, nie samym tłuszczem i mięsem człowiek żyje.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved